Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 33b – Tady je ta noc

25. srpna 2013 v 18:45 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 33b/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Kapitola 33b - Tady je ta noc

Rachel byla trochu zklamaná, že neměli čas jít ven, a tak se rozhodli udělat další nejlepší věc, co mohli, a to jít do bazénu, jak si to domlouvali dříve. Bylo devět, když jejich učitel usoudil, že jsou na zítřek připraveni a propustil je s tím, že zítra musí brzy vstávat; takže každý spěchal do svého pokoje, aby se převlékl. Ale Quinn se rozhodla jít nejdříve pro jídlo, takže tam pořád ještě nebyla, stejně jako Artie a Mercedes, kteří měli z tak dlouhého zkoušení bolesti hlavy.
Dívala se, jak si Mike a Sam stříkali do obličeje vodu, pravděpodobně v nějakém druhu vodní bitvy. Jak se dalo předpokládat, Santana stáhla Kurta během pěti minut do bazénu, a chlapcovy výkřiky byly pravděpodobně slyšet po celém hotelu.

"Zaslechla jsem v autobuse, jak Puck říká Finnovi, že viděl Beth," řekla Tina, která seděla vedle Rachel a pohlédla na ni. "Myslím, že to znamená, že Shelby je zpátky."

Rachel přikývla. "Jo, je zpátky."

"Znělo to, jako by Puck a Quinn byli oba v pořádku s tím vidět Beth," pokračovala Tina. "Jaké to bylo pro tebe znovu vidět Shelby?"

"Byla jsem celou tou věcí trochu překvapena, ale jsem v pohodě," řekla Rachel, vděčná, že na ní Tině záleželo natolik, aby se zeptala. "Už dávno jsem přijala, že nikdy nebudeme mít takový vztah, jako bych chtěla, ale možná bychom se mohly pokusit být přátelé spíše než matka a dcera."

"To by ti nevadilo?" zeptala se Tina.

Rachel se lehce zasmála. "Quinn se mě zeptala na stejnou otázku. Ano, myslím, že to bude v pořádku; jsem teď dospělá a mám dva úžasné tatínky, takže bych řekla, že už opravdu nepotřebuji mámu, tak jako kdysi."

"To jsem ráda," odpověděla Tina. "Vím, že jsme v té době nebyli opravdoví přátelé, ale když se ve tvém životě objevila poprvé, měla jsem trochu obavy - my všichni."

"Jo, báli jste se, abych nepřešla k Vocal Adrenaline," řekla Rachel; na všechno si pamatovala až příliš dobře.

"Ne," řekla Tina a zavrtěla hlavou. "Měli jsme strach o tebe. Vím, že to tak v té době nevypadalo, ale nechtěli jsme, aby ti někdo ublížil. Dokonce jsem o tom zaslechla mluvit Quinn a Brittany; v té době jsem myslela, že je to trochu divné, ale teď to dává smysl. Vždycky jí na tobě záleželo - myslím, že i předtím, než si to sama uvědomila."

Rachel se tiše usmála, a když vzhlédla, dívka, o které mluvily, právě mířila k nim.

"Vypadáš hrozně šťastná," řekla Quinn, posadila se vedle ní, odhodila své boty na stranu a ponořila nohy do bazénu.

"To proto, že šťastná jsem," řekla Rachel a položila si hlavu Quinn na rameno.

"Tino," zavolal Mike a zamával na svou přítelkyni.

"Promluvím si s tebou později," řekla Tina a usmála se na Rachel.

"Půjdete my dvě nádhery do bazénu, nebo co?" zeptala se Santana a plavala k nim.

"Možná později," odpověděla Rachel.

Santana obrátila oči v sloup, ale plavala pryč, takže nechala Rachel a Quinn samotné. Rachel na sobě cítila Quinniny oči, a když se otočila a podívala se na blondýnku, přistihla ji, jak zírá na její nohy. Zasmála se a lehce zavrtěla hlavou, její přítelkyně už připustila, že jí něco přitahovalo k jejím nohám, ale tohle bylo poprvé, co ji nachytila takhle na ně zírat. Quinn vzhlédla, jejich pohledy se střetly, načež se blondýnka mírně ušklíbla a zablesklo se jí v očích.

"Už jsem se zmínila, jak moc si užívám pohled na tebe v těch plavkách?" zeptala se Quinn.

"Možná už ses jednou nebo dvakrát zmínila," řekla Rachel s pokrčením ramen.

Rachel se podívala na Quinn, která na sobě sice také měla na plavky, ale byly zakryty košilí. Věděla, že Quinn byla stále velmi rozpačitá kvůli svému tělu, i když opravdu nechápala proč. Zdálo se, že Quinn vidí jen nedostatky; měla strach ze strií, které Rachel ani neviděla, a měla zbytečně obavy kvůli své váze. V jejích očích byla Quinn vždy naprosto perfektní.

"Santana má pravdu," řekla Rachel a popadla Quinn za ruku. "Měly bychom jít plavat."

"Myslím, že bychom měly jít do pokoje, zatímco jsou Brittany a Santana tady," zašeptala Quinn a naklonila se k ní.

Rachel se podívala ke svým přátelům, kteří vypadali zaneprázdněni nějakou hrou, kterou je Brittany přiměla hrát. Když se podívala na Quinn, blondýnka se na ni usmála a Rachel s úsměvem přikývla.

"Pojďme," řekla Rachel a vstala a natáhla ruce ke Quinn.
___________________

Rachel přecházela před Quinn, která měla zkřížené ruce a poklepávala prsty o svůj biceps. Zbytek skupiny byl v různých stavech nervozity, někteří nervózně přecházeli po místnosti, jiní se pohupovali sem a tam na patách, a od Santany se ozývalo, mumlání si pro sebe ve španělštině. Tohle byla pro Rachel vždy nejhorší část - čekání až uvidí, jestli se zvládli dostat do první desítky, aby se mohli další den ucházet o titul národních šampionů. Věděla, že si vedli dobře, ale v zadním koutku její mysli byl vždycky nepříjemný hlas, který jí říkal, že by mohli být ještě lepší.

"To čekání mě zabíjí," řekl Kurt a přešel k ní. "Co jim trvá tak dlouho?"

"Já vím," řekla Rachel s povzdechem. "Ale jsem si jistá, že jsme to zvládli; byli jsme skvělí, nic jsme nepokazili, a opravdu si myslím, že jsme tam byli nejlepší."

"Sni dál."

Rachel se zamračila, podívala se přes rameno a uviděla blonďatou ženu s rukama v bok a blahosklonným úsměvem na tváři.

"Kdo je to?" zašeptal Kurt, když se k ní naklonil.

Rachel pokrčila rameny a zašeptala: "Já nevím."

"Mary Cherry, trenérka Cherry Bombs," řekla žena a natáhla ruku. "Nemohla jsem si pomoct, ale zaslechla jsem vás, protože jsem vás tajně odposlouchávala."

"Zdravím," řekla Rachel a zdvořile jí potřásla ruku, ale stále měla pocit, že by měla raději rychle zmizet, protože ta žena vypadala trochu bláznivě.

"Pokud si opravdu myslíte, že porazíte mé Cherry bomb, budete hodně zklamání," uvedla žena. "Mary Cherry neplatila všechny ty odborníky, pro nic za nic. Tu trofej si odvezu domů já, a moje matka na mě bude moct být konečně hrdá."

Quinn a Rachel se na sebe podívaly; bruneta byla naprosto zmatená, ale Quinn vypadala lehce pobaveně. Kurtovy oči se zúžily a ústa měl pootevřená, jako by se snažil přijít na vhodnou odpověď. Nestačil ale říct nic, protože v místnosti bylo najednou plno rozruchu, což mohlo znamenat jen jednu věc.

"Vyvěšují seznam!" vykřikl někdo.

"Pojďme," řekla Quinn tichým hlasem, když vzala Rachel za ruku.

Před seznamem se utvořil velký dav, a New Directions se shromáždili na jeho okraji. Lidé, kteří byli vepředu a seznam už viděli, pomalu odcházeli; někteří oslavně poskakovali sem a tam, ale většina z nich měla ve tvářích výraz porážky a někteří dokonce plakali.

"Kdo se půjde kouknout?" zeptal se Artie.

"Půjdu," odpověděl pan Schue.

"Ne," řekla Rachel a rozhlédla se po svých přátelích. "Půjdu já."

Quinn jí lehce stiskla ruku a pak ji pustila; Rachel zamířila k davu, protahovala se mezi lidmi a strkala se s nimi, jak se snažila dostat dopředu. Musela počkat, až se několik posledních lidí rozptýlí, než se mohla konečně podívat na seznam. Když kus papírem konečně přelétla očima, na tváři se jí rozlil úsměv.

"Z cesty Mary Cherry," řekla žena z dřívějška a odstrčila Rachel na stranu, ale osoba vedle ní ji zachytila dřív, než úplně spadla.

"To bylo velmi neslušné."

Rachel vzhlédla a uviděla, že ji drží Jesse James a lehce zalapala po dechu. "Jesse!"

"Ahoj, Rachel Berry," odpověděl s úsměvem.

Rachel se narovnala a uhladila si šaty. "Děkuji za zachycení."

"Vždycky," odpověděl a jeho úsměv se změnil spíše v úšklebek.

"Sakra; já věděla, že porotci by nepoznali talent, i kdyby je kousl do zadku. Měla jsem poslechnout maminkou, když mi říkala, že jim mám koupit ty auta."

Jesse a Rachel se na sebe podívali s odpovídající výrazem pobavení, když si žena začala prodírat cestu davem.

"Měla bych to jít říct zbytku," řekla Rachel a kývla směrem k seznamu.

"Možná se uvidíme zítra, až Vocal Adrenaline opět vyhraje trofej," řekl Jesse.

"Myslím, že si chtěl říct, až vyhrají New Directions," opáčila Rachel.

Jesse se zasmál a lehce na ni kývl, než se otočila a zamířila zpět ke svým přátelům. Prvního zahlédla Finna; měl ruce na temeni hlavy a díval se na ni s nervózním výrazem v očích. Kývla na něj, usmála se, a on ji objal. Slyšela zbytek svých přátel dřív, než je vůbec viděla, a když si prodrali cestu davem, byla okamžitě stržena do objetí. Pak kolem sebe ucítila několik dalších paží a ocitla se uprostřed velkého skupinového objetí.

"Jsme ve finále!" zašeptala jí Quinn vzrušeně do ucha.

"To jsme," řekla Rachel s úsměvem.
________________________

Rachel se zhluboka nadechla a podívala se na pódium na Quinn, která seděla na lavičce u klavíru. Quinn vzhlédla a jemně se na ni usmála; New Directions, budou ohlášeni v každém okamžiku a Rachel se chystala otevřít show. Mike byl na straně, připraven vejít na pódium, když přijde jeho narážka; sledovala, jak udělal několik otoček a pak si pro sebe přikývl.

Slyšela, jak je moderátor uvedl, a opona se zvedla. Nenápadně se podívala na Quinn, která právě začala hrát, a když ji ozářil reflektor, obrátila se opět k publiku. Zhluboka se nadechla, aby se uklidnila, a začala zpívat.

"I follow the night
Can't stand the light
When will I begin
To live again"
Koutkem oka viděla, jak Mike zamířil na jevišti a začal tančit, zatímco Rachel stála bez hnutí, v centru všeho.

"One day I'll fly away
Leave all this to yesterday
What more could your love do for me?
When will love be through with me?
Why live life from dream to dream?
And dread the day when dreaming ends"
Když Quinn začala hrát svou hudební vložku, Rachel si nemohla pomoct, ale otočila hlavu a blondýnku pozorovala. Milovala poslouchat a sledovat, jak hraje na klavír. Zdálo se, že kdykoli byl přístroj před ní, přesouvala se na úplně jiné místo, a bylo úžasné to sledovat. Jak hudba nabírala na intenzitě, Rachel se podařilo odtrhnout oči od její přítelkyně a začít opět zpívat.

"One day I'll fly away
Leave all this to yesterday
Why live life from dream to dream?
And dread the day when dreaming ends"
Píseň se blížila ke konci a Mike zpomalil své pohyby, když se přiblížil k Rachel, která tiše zpívala poslední řádky písně.

"One day I'll fly away
One day I'll fly away
One day I'll fly away
Fly fly away
One day I'll fly away"
Všichni začali jásat a oni tři opustili jeviště, aby dali prostor Kurtovi a Blainovi. Druhou píseň si mohli užít jen z pohledu z publika, a Quinn zvedla Rachel v těsném objetí.

"Byla jsi úžasná," zamumlala jí Quinn proti krku.

"Ty jsi byla úžasná," opáčila Rachel.

Quinn zavrtěla hlavou a položila Rachel na nohy; blondýnka ji vzala za ruku a obě sledovaly Kurtovo a Blainovo ztvárnění For Good. Kurt chtěl zpívat s Rachel, jako to udělali minule, ale Rachel navrhla, aby s ním zpíval někdo jiný. Blaine byl přirozenou volbou a po mnoha zkouškách zněli ti dva spolu naprosto ideálně.

Jak se píseň blížila ke konci, Mike, Tina, Puck, a Sugar se k nim připojili na straně jeviště, a mohli vidět, že zbytek skupiny čekal na opačné straně.

"Připravena?" zeptala se Quinn při pohledu na Rachel, a usmála se.

"Vždycky," řekla Rachel a také se usmála.

Když hudba začala hrát, Puck zamířil na jeviště, aby píseň začal. Rachel a Quinn vše stále sledovaly z boku jeviště a brunetka měla na tváři jemný úsměv, když svého přítele pozorovala.

"So denied, so I lied
Are you the now or never kind?
In a day and a day love
I'm gonna be gone for good again"
Píseň začala zrychlovat, protože se rozhodli pro nové, rychlejší podání. Když se Finn a Mike chopili dalšího verše, všichni ostatní se vydali na jeviště.

"Are you willing to be had?
Are you cool with just tonight?
Here's a toast to all those who hear me all too well"
Všichni kluci zpívali první refrén a dívky tančily kolem nich. Rachel tančila s Puckem a usmála se na něj, než zachytila Quinnin pohled a její úsměv se rozšířil ještě víc. Rachel věděla, že kluci zněli úžasně a jejich choreografie probíhala bez problémů - dokonce i Finnova.

"Here's to the nights we felt alive
Here's to the tears you knew you'd cry
Here's to goodbye tomorrow's gonna come too soon"
Rachel a Quinn se oddělily od skupiny a setkaly uprostřed jeviště. Měly zpívat směrem k publiku, ale Rachel si nemohla pomoct, ale znovu se obrátila ke své přítelkyni, načež jí Quinn vzala za ruku a zpívala také jen pro ni.

"Put your name on the line
Along with place and time
Want to stay, not to go
I want to ditch the logical
Here's a toast to all those who hear me all too well"
Na refrén se k nim připojil i zbytek dívek, než Santana převzala zpěv posledních slov.

"Here's to the nights we felt alive
Here's to the tears you knew you'd cry
Here's to goodbye tomorrow's gonna come too soon
"All my time is froze in motion
Can't I stay an hour or two or more
Don't let me let you go"
Když Brittany zpívala, usmívala se na Santanu, a Tina se točila v Mikově náručí, když zpívala svou část po Brittany. Celá skupina zpívala poslední refrén společně, zatímco stáli v jedné dlouhé řadě přes celé jeviště.

"Don't let me let you go
Here's a toast to all those who hear me all too well
Here's to the nights we felt alive
Here's to the tears you knew you'd cry

Here's to goodbye tomorrow's gonna come too soon"
Když hudba se chýlila ke konci, Rachel si vydechla úlevou, a celá místnost byla na nohou. Věděla, že vyhrají, teď už o tom nepochybovala. Než se nadála, měla Quinniny paže kolem krku a její přítelkyně ji políbila.

"Myslím, že jsme právě vyhráli," zašeptala Quinn a odtáhla se.

Rachel se usmála; tím že vyhrála, si byla jistá už docela dlouho.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stanca stanca | 27. srpna 2013 v 11:01 | Reagovat

Hurá vyhráli to je paráda. A jen tak pro zajímavost budeš překládat po skončení nějakou další povídku nebo jednorázovku?

2 ViKej ViKej | Web | 27. srpna 2013 v 16:20 | Reagovat

[1]: občas něco přeložim, ale spíš jednorázovky nebo kratší věci, do ničeho takhle dlouhýho už se mi nechce :D kdyby byly nějaké návrhy na překlad, tak dejte vědět ;-)

3 stanca stanca | 16. září 2013 v 12:56 | Reagovat

Ahoj, dobrá povídka je Love Me Any Less od  itwasadream. Je to sice kapitolovka ale není tak extrémně dlouhá, jako teď dokončuješ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama