Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 33a – Tady je ta noc

25. srpna 2013 v 18:41 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 33a/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Po dlouhé době... Enjoy it!
Kapitola 33a - Tady je ta noc

"Tak jo, děcka, vím, že jste všichni nadšeni, ale musíme se soustředit," řekl pan Schue. "Zkoušejte dnes, jak jen to půjde, ale běžte včas spát. Cesta autobusem bude dlouhá - asi čtyři a půl hodiny - a pak nás čeká ještě delší noc. Budeme zkoušet dlouho do noci, takže dnes budete mít pravděpodobně nejlepší šanci se vyspat za celý víkend."

Rachel chtěla protočit oči; vše měli už nacvičené velmi dobře, ale to pan Schue nevěděl, protože o tom co dělají, neměl většinou ani ponětí. Finnovi se ho snadno podařilo přemluvit, aby souhlasil s jejich seznamem písní; ve skutečnosti stačilo, aby Finn řekl, že si myslí, že je to dobrý nápad, a pan Schue okamžitě souhlasil. Jejich učitel zřejmě ještě nepřišel s žádnými vlastními nápady, protože Finn říkal, že vypadal, jako by se mu ulevilo, když mu jejich návrh předložil. Rachel tím nebyla nijak překvapená, protože on nikdy neměl nápady, dokud nebylo jen pár dní před soutěží.

"Každý musí být na školním parkovišti přesně v 7 hodin ráno," pokračoval pan Schue. "Musíte tady být včas, nechci na nikoho s vás čekat, protože, jak jsem řekl, bude to dlouhá cesta, a chci se dostat do Chicaga co nejdříve. Na snídani se zastavíme cestou, takže s tím si nemusíte dělat starosti. Pucku, stále jsi neodevzdal povolenku od tvé mámy, takže ji koukej přinést zítra ráno."

"Třicet let a stále potřebuju povolení od maminky," zašeptal Puck do ucha Rachel.

Rachel se lehce zasmála a Quinn se otočila, pohlédla na ni a pozvedla obočí. Brunetka se jen natáhla a vzala Quinn ruku z klína, propletla jejich prsty, a položila jejich spojené ruku do svého vlastního klína. Quinn na tom byla od soboty velmi dobře, jediná chvíle kdy plakala, byla hned potom, co Shelby a Beth odešly. Zdála se docela šťastná, že mohla vidět svou dceru a vypadalo to, že celou situaci zvládá dobře.

"Dobře, uvidíme se ráno," řekl pan Schue. "Pamatujte, v 7 hodin ráno tady."

Stejně jako minulý týden, byl pan Schue první, kdo opustil místnost, zatímco všichni ostatní se poflakovali kolem, jako by se chystali k odchodu, ale ve skutečnosti čekali, až jejich učitel opustí místnost. Jakmile byl pryč, všichni se otočili k Rachel a Kurtovi, kteří zamířili do přední části místnosti. Když se všichni usadili zpět do svých sedadel, Rachel se podívala na Kurta a ten kývl.

"Dobře, vím, že jste všichni zřejmě čekali, že budeme znovu zkoušet, ale dnes budete mít volno," řekla Rachel s úsměvem.

"Cože?" zeptala se Santana a zvedla obočí.

"Všichni jsme se nadřeli už dost a dost, tak nás napadlo, že bychom si zasloužili taky nějaké volno," odpověděl Kurt.

"Naše vystoupení je tak blízko k dokonalosti, jak jen může být," dodala Rachel. "Všichni jste odvedli skvělou práci. Opravdu si myslím, že letos jsme schopní Národní vyhrát. Takže se dnes v noci bavte."

"To nám nemusíš říkat dvakrát," řekl Mike a vstal.

Rachel se zasmála. "Jak řekl pan Schue, ujistěte se, že tu budete zítra včas; víte, že by tu nikdy nikoho nenechal, ale chci mít zítra ještě jednu extra zkoušku, takže čím dříve se tam dostaneme, tím lépe. Navíc to znamená více času na prohlídku města, na kterou se všichni určitě těšíte stejně jako já."

"Myslím, že to je všechno," řekl Kurt. "Uvidíme se zítra ráno."

Všichni začali vstávat a několik lidí už zamířilo ke dveřím. Rachel cítila, že si to volno opravdu zasloužili, protože posledních pár dní pracovali neuvěřitelně tvrdě. Nacvičovali celé hodiny každý večer, a někdy dokonce chodili do školy dřív nebo vynechávali oběd, aby mohli zkoušet, a to vše bez reptání - tedy, většinou bez reptání. Tuhle pauzu si zasloužili za tvrdou práci, kterou odvedli, a Rachel věděla, že tento víkend bude dost stresující, takže by všichni měli odpočívat, dokud mohli.

"Nějaké plány na večer?" zeptala se Quinn, když se připojila k Rachel a objala brunetku kolem pasu.

Rachel se usmála. "Měla jsem v plánu sedět doma a číst, ale mohla bych se nechat přesvědčit ke změně těchto plánů, pokud mi předložíš lepší nabídku."

"Pak tady máš lepší nabídku," řekla Quinn a políbila ji na tvář. "Přijď večer k nám."

Rachel si položila prst na ústa a předstírala, že přemýšlí. "Já nevím, nejsem si jistá, jestli je to lepší nabídka."

Quinn se zasmála. "No, tvou přítelkyni by to udělalo neuvěřitelně šťastnou a jsem si jistá, že i matka tvé přítelkyně by byla ráda, že má na večeři hosta."

"Když to řekneš takhle, jak bych mohla odmítnout?" zeptala se Rachel s úsměvem.
__________________________

"Už jsi někdy byla v Chicagu?" zeptala se Rachel a otočila hlavu, aby se podívala na Quinn.

"Jednou, když jsem byla malá, ale moc si z toho nepamatuju," řekla Quinn a pokrčila rameny. "Ty?"

"Několikrát," odpověděla Rachel. "Moji otcové mě vzali na pár představení a jednou jsme tak strávili víkend, ale už je to nějakou dobu a jsem si jistá, že s tebou si tam užiju mnohem více zábavy."

Quinn se lehce zasmála. "Jsi si jistá?"

"Možná," řekla Rachel s úsměvem.

Quinn se posadila a podívala se na hodiny na nočním stolku. "Večeře by už měla být hotová."

"Je to tvůj způsob, jak říct, že máš hlad?" zeptala se Rachel.

"Umírám hlady," řekla Quinn, vyskočila a natáhla ruku k Rachel. "Pojďme se podívat, co trvá tak dlouho."

Rachel se zasmála, vzala Quinn za ruku a vstala. Šly dolů, stále za ruce, a zamířily do kuchyně, kde Judy právě vyndávala něco z trouby. Rachel nevěděla, co to bylo, ale vonělo to báječně a věděla, že Judy byla báječná kuchařka, takže to asi bude chutnat stejně dobře, jako to vonělo.

"Už je to hotové?" zeptala se Quinn.

Judy protočila oči. "Můžeš být trpělivá?"

"Pojď," řekla Rachel a táhla Quinn směrem k jídelně.

Quinn zafuněla, ale nebránila se, když ji Rachel odtáhl do druhé místnosti. Rachel vytáhla pro blondýnku jednu ze židlí a čekala až se posadí, načež jí dala pusu na tvář. Pak Rachel obešla stůl a posadila se na druhou stranu přímo naproti Quinn.

"Vidím, že se ti podařilo přimět mou dceru, aby se posadila," řekla Judy, když vešla do místnosti s pekáčem, který předtím vytahovala z trouby. "Jak sis všimla, může být docela podrážděná, když má hlad."

Quinn protočila oči a Judy ukázal na svou dceru, jako by chtěla říct, že tím jí vše akorát potvrdila, načež se Rachel rozesmála. Když Quinn otočila hlavu a zamračila se na ni, Rachel se snažila svůj smích utlumit rukou, ale nebyla příliš úspěšná. Nakonec Quinn vzdala zírání na ni, opřela se a zkřížila ruce na prsou.

"Voní to báječně, Judy," pochválila Rachel poté, co se uklidnila.

"Děkuji," řekla Judy s úsměvem. "Je to můj první pokus o lilek s parmezánem, tak doufejme, že to dopadlo dobře. Quinn, zlato, donesla bys z kuchyně salát?"

Quinn rychle vstala a zamířila do kuchyně, pravděpodobně už se nemohla dočkat, kdy už se bude moci konečně najíst. Judy zavrtěla nad svou dcerou hlavou a posadila se do čela stolu. O chvíli později se Quinn vrátila do místnosti, postavila mísu se salátem vedle pekáče a posadila se na židli.

"Dovedu si představit, jak se těšíte na zítřek," řekla Judy a natáhla se pro misku ve středu stolu.

"Velmi," řekla Rachel, když převzala mísu od Judy a nandala si na talíř. "Pracovali jsme tři roky, abychom se sem dostali, a opravdu si myslím, že tentokrát vyhrajeme, viď, Quinn?"

"Pokud bude Finn držet svá ústa dál od tebe, myslím, že to bude v pořádku," řekla Quinn ironicky.

Rachel se zasmála a pak si strčila do úst své první sousto a spokojeně nabručela. "Tohle rozhodně chutná stejně dobře jako to voní."

Quinn také souhlasně zabručela a Judy se široce usmála. "Děkuji. Takže Quinn mi neřekla moc o tom, co chystáte. Tak jak to jde? Máš sólo?"

Rachel přikývla. "Jde to lépe, než se očekávalo, a ano, mám sólo. Ve skutečnosti se mi podařilo přesvědčit Quinn, aby mě doprovodila na klavír."

"Opravdu?" zeptala se Judy a obrátil svůj pohled na Quinn. "To je skvělé, zlato. Vím, jak moc sis to užívala před - no předtím."

Rachel rychle pochopila, že Russell byl pro starší Fabray stále trochu choulostivé téma a nikdy přímo neříkala jeho jméno. Několik dní po incidentu v obchoďáku, Quinn řekla Judy o tom, co se stalo. Rachel tam nebyla, ale Quinn jí řekla, že Judy byla rozzuřená, a byl to jeden z mála okamžiků, kdy Quinn slyšela svou matku klít.

"No, nemůžu se dočkat, až to uslyším," prohlásila Judy po chvíli ticha.

"Moji tatínci to budou natáčet, takže jsem si jistá, že by vám mohli pořídit kopii nahrávky," řekla Rachel.

Judy se usmála. "Vlastně jsem si přehodila službu s Nancy, potom co se mě Hiram zeptal, jestli bych v sobotu nechtěla jet s nimi."

Quinn se málem zadusila svou vodou. "Ty jedeš?"

Judy přikývla. "Jedu."

Quinn nic neřekla, ale měla na tváři malý spokojený úsměv. Quinn o tom pravděpodobně nikdy nebude mluvit, ale Rachel věděla, že její přítelkyně byla ráda, že se její matka zajímala o to, co dělá, a soudě podle úsměvu na tváři Judy, ona to věděla taky.
______________________

"Nemůžu uvěřit, že nás nutí sdílet pokoj s těma dvěma," řekla Quinn, při pohledu na rozpis pokojů. "Za něco nás trestá?"

"Pochybuji, že nás trestá, Quinn," odpověděla Rachel se smíchem. "Nejspíš prostě ví, že jsme přátele, a myslí, že bychom chtěly být na pokoji spolu."

Quinn se ušklíbla. "Ale vždyť jsou to Brittany a Santana - nikdo se zdravým rozumem by s nimi sdílet pokoj nechtěl."

"To je sice pravda, ale to on neví," odpověděla Rachel. "Někdy mu nedochází spousta věcí."

"Tak jo, děcka, vezměte si věci do svých pokojů, ale za deset minut vás tu chci mít zase zpátky," oznámil pan Schue. "Nechci ztrácet čas, takže budeme trénovat, dokud to nebude perfektní."

Každý si nespokojeně mumlal pod fousy, s výjimkou Pucka, který řekl: "Máme docela hlad."

"Objednám pizzu a všechny vás zvu," řekl pan Schue.

Když slyšeli o pizze zdarma, zdáli se všichni najednou o něco šťastnější, a začali se pomalu rozcházet do svých pokojů. Všichni byli ve druhém patře, rozdělení do čtyř pokojů, kluci spolu a dívky spolu. Mimo jejich pokoj to byly, Tina, Mercedes a Sugar v jednom pokoji; Kurt, Blaine, Sam a Rory v dalším; a Finn, Puck, Artie a Mike v posledním.

V době, kdy Quinn a Rachel dorazily do svého pokoje, Santana a Brittany už tam byly, a měly zabranou postel nejblíže k oknu. Rachel to bylo opravdu jedno, takže postavila kufr na zem vedle druhé posteli a posadila se na měkkou matraci. Quinn udělala totéž a lehla si na záda.

"Pokoje jsou velmi pěkné," poznamenala Rachel, když se rozhlédla po místnosti.

Quinn souhlasně zabručela; Rachel se na ni podívala a uviděla, že blondýnka měla zavřené oči, a tak do ní šťouchla, načež se Quinn zeptala: "Co je?"

"Nemůžeš usnout," řekla Rachel se smíchem. "Za pět minut se musíme vrátit dolů."

Quinn zasténala, ale posadila se. "Dobře."

"Kašlu na to," zamumlala Santana do polštáře. "Britts a já si jdeme zdřímnout."

"Nemůžeme, San," řekla Brittany a zatřásla druhou dívkou. "Mám hlad, a pan Schue říkal, že objedná pizzu. Kromě toho, nemyslím si, že by byl nadšený, kdybychom vynechaly zkoušku."

"Vypadá to, že jedeš taky," řekla Quinn a ušklíbla se na svou kamarádku.

Santana se naštvaně podívala na Quinn, ale nehádala se s ní. Rachel se zasmála, vstala a šla k oknu, aby se podívala, jaký mají výhled. Byli uprostřed města, a když se podívala z okna, měla pocit skoro, jako by byla zpátky v New Yorku. Quinn se připojila k Rachel a objala ji; ta se usmála a opřela se do objetí.

"Pěkný výhled," řekla Quinn a políbila ji na tvář.

Rachel slyšela, jak Santana vydává dávící zvuky, a protočila oči, když roztleskávačka řekla: "Najděte si pokoj."

"Jeden už máme, díky," opáčila Quinn.

Rachel se zasmála a chytila Quinn za ruku. "Měly bychom se dostat dolů."

"Dobře," řekla Quinn s povzdechem.

Rachel a Quinn zamířily ke dveřím, a nechaly Brittany ať si poradí se Santanou sama. Rachel nechtěla přijít pozdě, protože si říkala, že čím dříve začnou, tím dříve také skončí a budou se moct dostat z hotelu a projít si město. Pro jednou neměla připravený žádný plán, a ani nezkoumala okolí hotelu; přišla na to, že i kdyby nějaký plán udělala, byl by stejně pravděpodobně změněn, a tak se s tím neobtěžovala. Quinn se zdála odhodlaná přimět jí být více spontánní, což bylo trochu legrační, protože Rachel nikdy předtím ani nenapadlo, že by druhá dívka spontánní byla. Ale čím více ji poznávala, tím více to bylo vidět, protože už se nesnažila tak moc kontrolovat každý aspekt svého života. Konečně vše nechala být a byla tou osobou, o které Rachel vždycky tušila, že byla skryta pod tvrdou skořápkou na povrchu.

"Ahoj, vy dvě," řekl Blaine a usmál se na ně, když přišly do haly.

"Byli jsme na obhlídce," řekl Kurt a stále se rozhlížel kolem sebe.

"Zjistili jsme, že je tu krytý bazén," oznámil Blaine šťastně. "Je úžasný.

"To jsem ráda, že jsem si nezapomněla sbalit plavky," řekla Rachel.

"Taky jsem ráda, že jsi na ty plavky nezapomněla," odpověděla Quinn se zábleskem v očích, načež se Rachel mírně začervenala.

"Všichni bychom si měli jít později zaplavat," navrhl Blaine.

"Vy všichni můžete plavat," odpověděl Kurt. "Já budu sedět pohodlně na kraji bazénu."

Rachel se zasmála. "Víš, někdo tě nakonec do bazénu stejně zatáhne - pravděpodobně Santana."

"Má pravdu, víš?" odpověděl Blaine a usmál se na Kurta. "Měl by ses bavit s námi."

Vešli do jejich zkušebny, která byla obvykle zasedací místností, ale jejich učitel ji dnes zamluvil pro ně; židle byly postaveny podél stěny, což jim poskytovalo dostatek míst na cvičení choreografie, a na stole u zdi stál přehrávač. Mike, Tina a Artie byli zatím jediní v místnosti a seděli na židlích ve středu místnosti.

"Měl jsem vědět, že tu téměř nikdo nebude včas," řekl Artie, podíval se na hodinky. "Myslím, že většina lidí šla spát, Puck a Finn už spali, když jsem přišel do pokoje, a nevypadali, jako by se v dohledné době měli probudit."

"Dobře, tak jsem tady," oznámila Santana, když s Brittany vešly do místnosti. "Kde jsou sakra všichni ostatní?"

"Víme, že Puck a Finn spí," odpověděla Tina. "Mercedes taky ležela, když jsem odcházela z pokoje a nemám tušení, kde by mohla být Sugar."

Santana se otočila na podpatku a Rachel se zeptala: "Kam jdeš?"

"Když už tu musím být já, budou tu zatraceně i všichni ostatní, i kdybych je sem měla dokopat," řekla Santana a odešla.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama