Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 32a - Já se nevzdám

16. července 2013 v 22:38 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 32a/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Po dlouhé době další kapitola. Enjoy it!
Kapitola 32 - Já se nevzdám

"Okay, děcka," řekl pan Schue a mávl rukou, když se snažil místnost umlčet. "Jsem si jistý, že to víte, ale chtěl jsem vám připomenout, že Národní jsou už za týden a půl. V repertoáru máme spoustu skladeb, ale musíme jich šest vybrat, tři do semifinále a tři pro případ, že se dostaneme do první desítky. Nepochybuji, že můžeme vyhrát a přinést národní trofej předními dveřmi sem, tak aby to celá škola viděla. Pojďme ukázat všem, kteří o nás pochybovali, jak daleko jsme se dostali." Pan Schue se usmál, když ho za jeho řeč všichni odměnili potleskem. "Dobře, uvidíme se ve středu a prosím začněte přemýšlet o těch písních."

Všichni si začali sbírat své věci, ale nikdo opravdu neodcházel, tak jak to dělali obvykle. Pan Schue byl první, kdo opustil místnost a většina sboru ho nenápadně pozorovala. Chvíli poté, co odešel, se Kurt otočil k Rachel a obrátil oči v sloup.

"Neměl nás požádat, abychom přemýšleli o písních už před několika týdny?" zeptal se Kurt, očividně ohromen jejich učitelem.

"Možná bychom mu mohli prostě říct, že jsme se setkali bez něj," navrhl Artie.

"Nemyslím si, že z toho bude nadšený," odpověděla Tina.

Mike pokrčil rameny. "Možná bude rád, že jsme převzali iniciativu a začali pracovat sami."

"Ale prosím tě," řekla Santana jízlivě. "Bude fňukat, že jsme ho do toho nezapojili a ty to víš."

"I když to nerada říkám, souhlasím se Satanem," řekla Mercedes a vypadala, že ji skutečně bolí něco takového říkat.

"Taky si myslím, že má Santana pravdu," uvedla Rachel. "I když by mohl být rád, že jsme projevili zájem a vlastní iniciativu, jak řekl Mike, nemyslím si, že bude nadšený, že jsme to udělali bez jeho vědomí."

"Proč jsme mu to teda neřekli hned?" zeptal se Sam.

"Opravdu si myslíš, že by ten nápad prostě nezavrhl jako obvykle?" odpověděl Puck.

"Já nevím," řekl Sam a pokrčil rameny. "Možná ne."

"Bavíme se muži, který nás loni nechal psát písně na našem hotelovém pokoji," připomněla mu Quinn.

"Takže otázka je, jak ho přimějeme souhlasit s písněmi, které jsme už vymysleli?" přerušil je Blaine.

"Přesně tak," odpověděla Rachel s kývnutím.

"A jak to chcete udělat?" zeptala se Mercedes.

"Možná bychom mohli odvrátit jeho pozornost krásnou novou vestou," řekla Santana a pokrčila rameny.

"Můžeš to brát vážně?" vyštěkl Kurt.

"Beru to vážně," odpověděla Santana.

"Myslím, že bychom mu to měli prostě říct," prohlásil Blaine. "To nejhorší, co může udělat, je říct ne."

"A pak my můžeme odmítnout souhlasit s nějakou jeho nudnou ódou z 80. let, se kterou určitě přijde," odpověděla Santana.

"Nemyslím si, že ho to potěší," řekla Brittany a zamračila se.

"Koho to zajímá?" zeptala se Santana.

"Musíme přijít na způsob, který pana Schue nerozzlobí ani neraní jeho city," řekla Rachel.

I když byla pravda, že si často myslela, že se jejich učitel snaží zničit její kariéru, nedělala tohle všechno, aby mu ublížila. Věděla, že mu na sboru hodně záleží, ale jeho snažení bylo často velmi pošetilé. Myslel si, že mohou soutěž vyhrát bez řádné přípravy, a i když jim to v minulosti už prošlo, tohle byly Národní a takhle by se jim nikdy vyhrát nepodařilo.

"Znovu, koho to zajímá?" zopakovala Santana.

"Mám nápad," ozval se Finn.

Několik lidí se na něj skepticky podívalo a Santana vypadala, jako by se chystala říct něco ošklivého, protože se jí zablesklo v očích, a tak se Rachel rychle zeptala: "Jaký nápad, Finne?"

"Nechte to na mě, jo?" odpověděl Finn. "Když se mi nepodaří ho přesvědčit, aby souhlasil, můžete zkusit něco jiného, ale dejte mi jeden den."

Rachel si nemyslela, že se je Finn pokusí sabotovat nebo tak něco a měl blíže k panu Schue než kdokoli jiný, takže pokud by jejich učitele mohl někdo přesvědčit, aby je podpořil, byl by to pravděpodobně on. Takže, Rachel přikývla a řekla: "Dobře."

"Vážně?" zeptala se Santana.

"Dáme mu jeden den," řekla Rachel a usmála se na Finna, čímž se mu snažila ukázat, že mu věří. "Pokud to nebude fungovat, zkusíme plán B."

"Jaký je plán B?" zeptal se. Artie

Rachel si povzdechla. "To ještě nevím."

Mike vzal Tinu za ruku. "Přijdeme na to, lidi. Každý se nad tím můžeme dnes večer zamyslet, a když Finn pana Schue nepřesvědčí, zkusíme něco jiného."

"Později," řekl Puck, popadl svůj batoh a zamířil ke dveřím.

Všichni ostatní ho pomalu následovali, takže místnost byla za chvíli téměř prázdná až na Santanu, Kurta, Rachel, Blaina a Quinn. Rachel se obrátila na Quinn, usmála se, propletla jejich prsty a zeptala se: "Nechceš jít k nám? Moji tatínci jsou oba pryč a přijdou až pozdě večer, takže to tam budeme mít jen samy pro sebe."

Quinn se usmála. "Opravdu se musíš-"

"Ach můj bože!" zvolal Kurt a položil si ruku k ústům.

"Co se děje?" zeptal se Blaine a naklonil se, aby se podíval na Kurtův telefon.

"Musím jít," řekl Kurt a spěchal ven z místnosti.

"Co se sakra stalo?" zeptala se Santana.

"Viděl jsem na jeho telefonu něco o tom klukovi, co ho šikanoval," řekl Blaine a vypadal velmi zmateně, než se rychle rozeběhl za jeho přítelem.

"Ach ne," zašeptala Rachel.

Quinn evidentně Rachel zaslechla, protože se otočila a podívala se na ni. "Co je? Víš, co se stalo?"

"Mám tušení," řekla smutně Rachel.

Chtěla jít za Kurtem, ale věděla, že to dokáže zvládnout sám, a už s sebou měl Blaina. Povzdechla si; tohle byla jedna z věcí, kterým se snažila zabránit, ale stejně se to stalo. Když se podívala na Quinn, přemýšlela, jestli bude moci něco změnit, nebo je předem odsouzena k neúspěchu.
_________________________________

Když Rachel vešla druhý den ráno do školy, zamířila ke Quinnině skříňce a doufala, že už tam její přítelkyně bude. Většinu předchozího večera strávily spolu, dokud Quinn nemusela jít domů na večeři. Její matka měla často večerní směny a teď měla konečně volno, a tak chtěla, aby Quinn byla na večeři doma, ale nezdálo se, že by to Quinn příliš vadilo. Od té doby, co o sobě Quinn konečně prozradila Judy pravdu, se jejich vztah zlepšil ještě více a Rachel mohla říct, že si byly čím dál bližší. Quinn jí nic neřekla, ale Rachel mohla podle jejího chování usoudit, že byla šťastná.

Kurt volal Rachel chvíli před tím, než šla do postele a řekl jí, že se Karofsky pokusil o sebevraždu, ale že je naživu v nemocnici. Stejně jako minule, se pokusil oběsit a jeho otec ho našel. Zdálo se, že někdo z jeho školy ho viděl, jak vychází z místního gay baru a dokonce ho tam vyfotil. Kurt měl v plánu vynechat první hodinu, aby ho mohl jet navštívit; Rachel mu nabídla, že půjde s ním, ale Kurt jí řekl, že to je něco, co musí udělat sám.

Když se dostala ke Quinnině skříňce, druhá dívka tam ještě nebyla, ale to nebylo vůbec překvapující, protože Rachel tam byla docela brzy. Na chvíli se u skříňky zastavila, ale pak se rozhodla, že by mohla využít příležitosti a jít do sborové místnosti pracovat na sólu na Národní. Ale v okamžiku, kdy udělala první krok, někdo řekl její jméno a ona ztuhla a zastavila se. Neotočila se okamžitě; zhluboka se nadechla, aby se uklidnil a pak se otočila za hlasem.

"Ahoj, Shelby," řekla Rachel.

"Jak se máš?" zeptala se Shelby a usmála se na ni.

"Dobře," odpověděla Rachel upjatě. "Co ty? A Beth?"

"Obě se máme dobře," odpověděla Shelby. "Beth už je tak velká a pořád chce všude chodit sama."

Rachel přikývla; neměla to děvčátku za zlé, ale stále ji ještě bolelo, že Shelby adoptovala Beth a s Rachel nechtěla mít nic společného. Příležitostně spolu mluvily - většinou prostřednictvím e-mailu a někdy i po telefonu - ale nikdy neměly vztah, po kterém Rachel toužila. Jejich rozhovory byly vždy o Beth nebo o nějakém vystoupení, na kterém Rachel právě pracovala.

I když si Rachel nikdy nebyla moc blízka se Shelby, měla vždy velmi dobrý vztah s Beth. I když to bylo komplikované a ony ani neměly společné geny, byly sestry. Rachel se vždy snažila dát své pocity k Shelby stranou a nedívat se na holčičku jako na svou náhradu. Bylo však snadné si Beth zamilovat; byla velmi bystrá, milá a talentovaná. Rachel v ní vždy mohla vidět jak Pucka tak i Quinn; měla Quinnin vzhled, Puckovu osobnost, a hudební talent od obou. Naposledy když s ní Rachel mluvila, učila se dokonce hrát na kytaru, z čehož byla opravdu nadšená.

"Tak, co děláš zpátky v Limě?" zeptala se Rachel. "Myslela jsem, že žiješ v New Yorku."

"Rozhodla jsem se vrátit," odpověděla Shelby. "New York byl prostě - bylo tam těžké být svobodnou matkou. I když to město miluji, chtěla jsem, aby Beth vyrůstala někde, kde to není tak hektické. Chtěla jsem, aby měla dvorek, na kterém si bude moct hrát, a aby nemusela příliš rychle dospět. Takže si otvírám studio, kde budu dávat hlasové a taneční lekce." Shelby pokrčila rameny. "Učit studenty, jak vystupovat, je to co znám a to co miluji, tak jsem si myslela, že by to mohl být dobrý nápad."

"Zní to jako skvělý nápad," souhlasila Rachel.

Její mysl fungovala na plné otáčky, když přemýšlela, jak asi tyhle nové zprávy vezme Quinn. Naposledy to byla úplná katastrofa, ale teď byla v úplně jiné situaci; byla se svým životem spokojená a vedlo se jí velmi dobře. Rachel nepředpokládala, že Quinn bude jednat jako minule, ale pořád měla strach, jaký dopad by to na blondýnku mohlo mít. Snažila se příchodu Shelby do Limy zabránit, ale teď když tu byla, Rachel tu musí pro Quinn být a podpořit jí jakýmkoli způsobem bude potřebovat.

"Co děláš tady?" zeptala se Rachel a ukázala po škole.

"Vím, že příští víkend jsou Národní a napadlo mě, že ti přijdu popřát hodně štěstí," odpověděla Shelby. "Vím, jak moc to pro tebe letos znamená vyhrát."

"No, děkuji," řekla Rachel trochu překvapeně.

"Také jsem si myslela, že tě požádám o tvůj názor," řekla Shelby. "Myslíš, že Quinn a Puck budou chtít vidět Beth? Znáš je lépe než já, a já to na ně nechtěla jen tak z ničeho nic vybalit."

Rachel svraštila obočí. "Myslím, že Puck uvidí Beth moc rád, ale Quinn - nejsem si jistá. Vím, že na ni myslí, ale - promluvím a ní o tom."

"Pošleš mi zprávu, až si s nimi promluvíš, viď?" Zeptala se Shelby.

"Pošlu," řekla Rachel s kývnutím.

"Promluvíme si potom," řekla Shelby, otočila se na podpatku a zamířila chodbou pryč.

Rachel si povzdechla, když sledovala, jak její matka odchází; tohle nebyl typ věcí, které chtěla tenhle týden řešit, ale Shelby tu byla bez ohledu na to, a ona se s tím bude muset vypořádat.
_________________________________

Rachel vzhlédla k domu Quinn a vzdychla; oddalovala tento rozhovor celý den, ale jeho čas konečně nadešel. Nechtěla se ptát Quinn, jestli chce vidět Beth, ve škole, a tak se rozhodla počkat až do konce dne. Quinn zmizela, jakmile naposledy zazvonilo, poté co řekla Rachel, že má spoustu úkolů a musí rychle domů, aby na nich mohla začít pracovat. Rachel opravdu neměla čas něco namítat, než jí Quinn políbila a utekla. Na chodbě ji navíc zastavil Kurt a chtěl si promluvit, ale jakmile se ho Rachel podařilo zbavit, vydala se ke Quinnině domu.

Jakmile našla odvahu, rychle zaklepala na dveře. Trvalo jen pár vteřin, než uslyšela, jak se někdo blíží ke dveřím. Když se dveře otevřely, na druhé straně stála v šortkách a tílku Quinn. Rachel se na chvíli nechala rozptýlit, když si prohlížela svou přítelkyni odshora dolů, ale pak zatřásla hlavou, aby si vzpomněla, proč tu vlastně byla.

"Ahoj," řekla Quinn a sundala si brýle na čtení. "Co tady děláš?"

"Musíme si promluvit," odpověděla Rachel.

"Tohle nikdy nebývá dobrý začátek rozhovoru," řekla Quinn a svraštila obočí.

"Není to nic špatného," ujistila ji Rachel. "Nebo aspoň doufám, že to nebudeš považovat za špatné," povzdechla si Rachel. "Můžu jít dovnitř?"

Quinn okamžitě ustoupila stranou, a když Rachel vstoupila do domu, políbil ji na tvář. Rachel se na ni usmála a pak blondýnku následovala do obývacího pokoje, kde měla po celém konferenčním stolku a pohovce rozházené knihy a různé papíry. Quinn rychle posbírala papíry na hromadu a hodila je na stůl. Rachel si nervózně pohrávala s rukama, když pozorovala svou přítelkyni, a přemýšlela, jak tento rozhovor asi půjde. Když se Quinn posadila a s očekáváním se na ni podívala, Rachel si odkašlala a připojila se k druhé dívce na gauč.

"Když jsi řekla, že se nejedná o nic špatného, budu předpokládat, že tu nejsi, aby ses se mnou rozešla," řekla Quinn a podívala se na Rachel.

"Ne!" řekla Rachel rychle. "Samozřejmě, že ne."

"Tak o co jde?" zeptala se Quinn a Rachel viděla strach v jejích očích.

Rachel se zhluboka nadechla a řekla: "Dnes ráno mě kontaktovala Shelby."

Quinnin dech zadrhl, ale nic neřekla. Rachel vzhlédla a přemýšlela, jestli by měla pokračovat, nebo dát její přítelkyně nějaký čas, aby tu informaci zpracovala. Rozhodla se dát jí pár minut a podle výrazu v Quinnině tváři poznala, že blondýnka usilovně přemýšlí.

"Co-" Quinn se odmlčela a odvrátila tvář. "Co chtěla?"

"Zeptala se mě, jestli si myslím, že ty Noah byste chtěli vidět Beth," odpověděla Rachel tiše.

"Oh," vydechla Quinn.

"Vím, že je to obrovské rozhodnutí, a omlouvám se, jestli jsem tě zaskočila, ale nevěděla jsem, jak jinak se tě zeptat," řekla Rachel rychle. "Přišla za mnou dnes ráno a možná jsem ti to měla říct hned, jak jsem tě viděla, ale opravdu jsem to nechtěla řešit ve škole."

"Co na to Puck?" zeptala se Quinn.

"Chce ji vidět," odpověděla Rachel.

Šla to s Puckem probrat ve chvíli, kdy vešel do školy; věděla, jak bude reagovat, takže nemusela čekat. Okamžitě souhlasil; jeho dcera mu moc chyběla a Rachel si byla téměř jistá, že v jeho očích zahlédla slzy.

"Shelby se vlastně stěhuje do Limy," pokračovala Rachel. "S New Yorkem jí to moc nevyšlo a rozhodla se, že tohle je pro Beth mnohem lepší místo. Vím, že to je velká novinka, takže jestli potřebuješ čas na přemýšlení-,"

"Chci ji vidět," přerušila ji Quinn tiše.

"Jsi si jistá?" zeptala se Rachel a natáhla paži, aby ji vzala za ruku.

Quinn přikývla. "Jsem si jistá."

"Zavolám Shelby a řeknu jí to," řekla Rachel a stiskla Quinn ruku.

"Dobře," vydechla Quinn.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama