Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 31a - Pojďme tančit

21. června 2013 v 14:30 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 31a/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Druhá půlka kapitoly bude zítra. Enjoy it!

Kapitola 31a - Pojďme tančit
"Ahoj, Noe," řekla Rachel a posadila se vedle něj ke stolu v jídelně. "Chci se tě na něco zeptat."

"To nikdy není dobré," řekl Puck a ušklíbl se na ni.

Rachel zavrtěla hlavou. "Byla jsem jen zvědavá, koho bereš na ples. Všichni o tom minulý týden mluvili, ale ty jsi neřekl nic."

"Já nejdu," řekl Puck s povzdechem.

"Proč ne?" zeptala se Rachel zamračeně. "Je to jedna z posledních šancí být se všemi našimi přáteli pohromadě. Kdo ví, jak často se uvidíme, až se všichni rozprchneme na vysokou. Měli bychom z této noci vytěžit co nejvíc - udělat to lépe než minule. Nechceš si užít trochu zábavy?"

"Jaký to má smysl?" zeptal se Puck. "Je to jen noc plná příšerné hudby."

"Je to mnohem víc než to!" řekla Rachel zděšeně. "Kromě toho, sbor by měl během plesu vystupovat a pan Schue řekl, že se budou podílet všichni."

Puck si povzdechl a odložil vidličku. "Podívej, i kdybych dokonce chtěl jít, jediná dívka, co se mi líbí, je zadaná."

Rachel se na něj podívala a svraštila obočí; měla kvůli němu špatný pocit a dokonce i pocit viny, že ona měla dívku jeho snů. Nebylo to fér, že se vrátil v čase a stejně svou dívku nezískal. Ačkoli, kdo mohl předvídat, že se tohle stane? Rachel rozhodně ne. Nikdy neočekávala, že se zamiluje právě do Quinn a rozhodně by ji nikdy ani nenapadlo, že blondýnka bude někdy něco cítit k ní.

"Je mi to líto, Noe," řekla Rachel a natáhla po jeho ruce. "Vím, že to pro tebe musí být těžké."

"Nemáš ponětí," řekl Puck mírně zvýšeným hlasem. "Strávil jsem posledních dvanáct let s vědomím, že mě nikdy nechtěla."

Rachel několikrát otevřela a zase zavřela ústa, než nakonec řekla: "Cože?"

Puck si povzdechl a odsunul svůj tác na stranu. "Věděl jsem to, okay? Už tehdy jsem věděl, že tě má ráda, ale donutila mě přísahat, že ti to neřeknu, tak jsem to neudělal. Dokonce i poté co jsme se vrátili sem, jsem se snažil svůj slib dodržet, protože to bylo to poslední, co jsem pro ni mohl udělat."

"Jak - kdy ti to řekla?" zeptala se Rachel mírně ohromená touto novou informací.

"Jsi si jistá, že to chceš vědět?" zeptal se Puck. "Nemyslím, že to budeš chtít slyšet."

"Prostě mi to řekni, Noe," řekla Rachel tiše.

"Řekla mi to těsně předtím, než odešla z mé párty," řekl Noah konečně po chvíli ticha. "Viděl jsem ji v obýváku, a pak vyrazila pryč; myslel jsem, že to bylo trochu divné, ale byl jsem opilý, takže jsem o tom opravdu moc nepřemýšlel. Později jsem ji našel plakat v koupelně, a když jsem chtěl, aby mi řekla, co se děje, řekla - že je to kvůli tobě." Puck se odvrátil. "Řekla mi, že už nemohla dál sledovat, jak po sobě ty a Finn celou noc lezete. Myslel jsem, že je to kvůli tomu, že je stále zamilovaná do Finna, ale ona se jen zasmála a řekla mi, že on je jí ukradený. Tak jsem na to přišel - všechno to dávalo konečně smysl. Donutila mě slíbit, že to nikomu neřeknu, a pak odešla z koupelny a opustila párty."

Rachel se cítila otupělá. Quinn opustila párty kvůli ní - Quinn zemřela kvůli ní. Kdyby se ona a Finn tu noc tolik nepředváděli, Quinn by nemusela párty opouštět dřív, a nikdy by se nezapletla do té autonehody. Všimla si, že Quinn tu noc nevypadala moc šťastně, ale nikdy se nezastavila, aby se jí zeptala, co se děje.

"Máš pravdu - nechtěla jsem to slyšet," řekla Rachel a otřela si slzu z oka.

"Poslouchej, já vím, co si myslíš, a není to tvoje chyba," prohlásil Puck. "Nemohla jsi vědět, že se něco takového stane."

"Ale ona to je moje vina," řekla Rachel a utírala si slzy. "Kdybych nebyla tak zaujatá Finnem, mohla jsem-"

"Hej, co se děje?" zeptala se Quinn, načež Rachel vyskočila leknutím. "Proč pláčeš? Jsi v pořádku?" Quinn si sedla vedle ní a pak se obrátila k Puckovi. "Co jsi jí udělal?"

Puck se zamračil. "Já-"

"Není to jeho vina," řekla Rachel, přičemž jednou rukou chytila Quinn za ruku, zatímco druhou si otřela slzy. "A já jsem v pořádku; znáš mě, někdy můžu být až příliš dramatická." Rachel se přinutila k úsměvu. "Opravdu, nedělej si s tím starosti. Už jsou všichni v hledišti?"

"Jo," odpověděla Quinn. "Přišla jsem se podívat, proč tam nejste vy."

"Jenom jsem potřebovala na minutku mluvit s Noahem, ale už jsme skončili," řekla Rachel, vstala a smutně se na Pucka usmála.

Quinn přikývla a vzala Rachel za ruku. "Jdeš, Pucku?"

"Hned," řekl Puck, popadl hamburger z jeho tácu a zakousl se do něho.

Rachel stiskla Quinn ruku, blondýnka se na ni usmála a vykročily k dvojitým dveřím. Rachel se na ni nenápadně podívala a povzdechla si; opřela si hlavu o Quinnino rameno, a její přítelkyně pustila její ruku, a místo toho ji objala kolem ramen.

"Jsi si jistá, že jsi v pořádku?" zeptala se Quinn a políbila ji na spánek.

Rachel naklonila hlavu a podívala se jí do očí. "Ano - dokud mám tebe, všechno je v pořádku."
_________________

Do horní části tabule napsala Rachel fialovou fixou 'filmová hudba' a otočila se zpět ke skupině. "Okay, nějaké další nápady?"

"Myslím, že bychom měli udělat něco, co se vztahuje ke škole," navrhl Blaine. "Však víš, něco o naší cestě, našem přátelství a naši budoucnost. Polovina sboru bude za pár měsíců maturovat a já myslím, že bychom o tom měli zazpívat."

Fixa se chvíli vznášela těsně nad tabulí, jak Rachel přemýšlela, co napsat, ale nakonec se rozhodla pro 'rozloučení se školou'.

"Já hlasuji pro Broadway," řekl Kurt a Rachel to napsala na tabuli.

"Jak jinak," odpověděla Santana.

"Nevidím, že bys přišla s něčím lepším," odsekl Kurt.

"Lidi, nehádejte se," řekla Rachel a zvedla ruce.

"Co udělat tři různé skladby ze tří různých desetiletí," navrhl Finn. "Možná, 60., 70., a 80. léta, když minule jsme měli 90."

"Zamlouvám si píseň z 80. let," řekl Kurt.

"Nemůžeš si zamlouvat píseň, když ani nevíme, jaké písně budeme dělat, nebo jestli vůbec použijeme tohle téma," uvedla Tina.

"Můžu a zamlouvám," řekl Kurt a zkřížil ruce na prsou.

Rachel si povzdechla a podívala se na Quinn, která jen pobaveně pozvedla obočí. Obrátila oči v sloup, když se Tina a Kurt začali dohadovat; její přítelkyně jí v téhle situaci zřejmě nijak nepomůže, spíše se tím docela bavila.

"Má ještě někdo nějaký návrh?" zeptala se Rachel hlasitě a doufala, že jí přes ten povyk bude slyšet.

"Myslím, že bychom mohli zkusit nějaké country," navrhl Sam.

"Děkuji," řekla Rachel a byla ráda, že se vrátili zpět k jejich úkolu. "Ještě někdo?"

Rozhlédla se kolem, ale ostatní jen pokrčili rameny a zavrtěli hlavou. Podívala se zpátky na tabuli, skutečně překvapená, že se jim v tak krátkém čase podařilo přijít s pěti návrhy, zvlášť když minule se nedopracovali vůbec k ničemu.

"Dobře, pojďme začít přemýšlet o písních, ale pokud někdo přijde s novým tématem, dejte mi vědět," řekla Rachel a popadla zelenou fixu, aby mohla psát písně.

"Myslím, že bychom měli udělat For Good," řekl Kurt.

Rachel se usmála a napsal píseň k 'Broadwayi' a 'Rozloučení se školou'. "Myslím, že se to hodí k oběma, ne?"

Kurt se usmál a přikývl.

"Na soundtracku ze Shreka je jedna úžasná píseň," řekla vzrušeně Brittany.

"Jestli nechceš, kromě schopnosti chodit, ztratit i zrak, takhle se na ni nedívej," řekla Santana a ukázala na Artieho. "Je to skutečně dobrá písnička."

"Jak se jmenuje?" zeptala se Rachel.

"Nevzpomínám si," řekla Brittany a pokrčila rameny.

"Dobře," řekla Rachel a napsala 'neznámá píseň ze Shreka'.

"Co Kiss Me," navrhla Quinn a Rachel se usmála, když návrh připsala na tabuli.

"Z jakého to je filmu?" zeptal se Blaine.

"Ze všech," řekl Kurt, a když Blaine pokrčil rameny, Kurt zalapal po dechu. "Rachael Leigh Cook, Freddie Prinze Jr. - klíčová romantická komedie 90. let. Vážně?"

"Promiň," odpověděl Blaine a pokrčil rameny.

"Kámo, asi by ses na ten film měl podívat, než mu exploduje hlava," řekl Sam a šťuchl do Blaina.

"Tak či tak," řekla Mercedes a odkašlala si. "I Will Always Love You jako filmový hit."

"Ain't Too Proud to Beg," přidal Artie.

Puck zvedl ruku. "Měli bychom určitě udělat Born To Be Wild."

Rachel pokračovala v zapisování písní, které ostatní navrhovali, a usmívala se. Nyní se skutečně někam dostávali a ona byla šťastná, že návrhy konečně přicházejí také od ostatních. Ona a Kurt plánovali vytvořit seznam sami a pak ho ostatním předložit, ale tohle bylo mnohem lepší a snazší, když se s nimi polovina sboru nehádala, protože si chtěli prosadit svoje.

"Dobře, dáme si patnáct minut pauzu," řekla Ráchel, při pohledu na hodinky.

Všichni vstali a rychle spěchali do kuchyně; Quinn se přesunula na uvolněnou pohovku a natáhla se na ni. Rachel odhodila fixu na nejbližší stůl a přešla k pohovce, zvedla Quinniny nohy, posadila se, a položila si blondýnčiny nohy na klín.

"Jde to o něco líp než jsem předpokládala," prohodila Rachel.

Quinn se zasmála. "Jo, nikdo nikoho ještě nezabil."

"Čekala jsi, že se to stane?" zeptala se Rachel.

"No, Santana je tady, takže ano," odpověděla Quinn a posadila se. "I když dokonce ani neřekla Finnovi žádnou z jejích přezdívek, řekla bych, že to je pokrok."

Rachel položila ruce Quinn na tváře a spojila jejich rty. Quinn se naklonila ještě více dopředu, dostala se na kolena a posadila se obkročmo na Rachel. Ale Rachel se odtáhla a Quinn se na ni zvědavě podívala.

"Co se děje?" zeptala se Quinn.

"Nic," řekla Rachel s povzdechem.

"Jsi si jistá?" zeptala se Quinn a svraštila obočí. "Byla jsi dnes trochu divná a - udělala jsem něco špatně?"

"Ne, ne," odpověděla Rachel rychle. "Nic takového."

"Je čas přestat užívat si," řekl Santana a vešla do místnosti.

Rachel vydechla úlevou, že byl jejich rozhovor přerušen; opravdu o tom teď nechtěla mluvit - nemohla o tom mluvit. Jedna její část si přála, aby jí Puck nikdy neřekl pravdu.

"Rach," řekl Kurt a zamával jí rukou před obličejem.

"Omlouvám se," řekla a zavrtěla hlavou. "Co jsi říkal?"
__________________

Ozval se zvonek ukončující vyučování a Rachel vytáhla knihu fyziky ze své skříňky. Za dva dny měla test a ještě nebyla připravená, protože měla na práci tolik jiných věcí. Pokaždé, když zasedla k úkolům nebo k učení, rozptylovalo ji něco jiného, takže soustředit se na školu bylo velmi těžké.

Když zavřela dvířka skříňky a otočila se, uviděla, jak se o řadu skříněk opírá se zkříženýma rukama Santana a zírá na ni. Rachel si povzdechla, protože bylo zřejmé, že roztleskávačka čekala na ni, ale všechno, co chtěla udělat, bylo jít domů a začít se učit, aby nezkazila nadcházející test.

"Můžeme to prosím urychlit," řekla Rachel a vykročila k Santaně.

"Nevím, o čem to mluvíš," odpověděla Santana s pokrčením ramen.

Rachel obránila oči v sloup. "Dobře, v tom případě se budu doma učit."

Vyrazila pryč, ale po chvíli za sebou zaslechla Santaniny kroky.

"Kdybych chtěla o něčem mluvit, bylo by to pravděpodobně o tom, proč se sakra v posledních několika dnech chováš tak zatraceně divně," řekla Santana, načež se Rachel zastavila.

"O čem to mluvíš?" zeptala se Rachel a otočila se na druhou dívku.

"To mi řekni ty," odpověděla Santana.

"Jak ti můžu něco říct, když nevím na, co narážíš?" zeptala se Rachel, i když lhala; moc dobře věděla, o čem Santana mluví.

"Nech si ty kecy," odpověděla Santana. "Celý den ses chovala jako malý vydepkařený magor."

"Je tohle tvůj způsob, jak ukázat zájem a zeptat se mě, co se děje?" zeptala se Rachel a poprvé za celý den se upřímně usmála.

"Nepředbíhej," řekla Santana a zvedla ruku.

Rachel přikývla. "Jdu domů."

"Fajn," rozzlobila se Santana, "co se děje?"

"Proč to děláš?" zeptala se Rachel.

Santana se zamračila. "Proč dělám co, Berry?"

"Předstíráš, že je ti všechno jedno," uvedla Rachel. "Všichni víme, jak to je, tak proč prostě nenecháš té přetvářky a neušetříš nám všem čas a energii.

"Ale jaká by to pak byla zábava?" zeptala se Santana a pokrčila rameny.

Rachel zavrtěla hlavou. "Jsem v pořádku, Santano; nedělej si starosti."

"Nikdy jsem neřekla, že si dělám starosti," odpověděla Santana.

Rachel se chtělo smát; tenhle rozhovor nikam nevedl, a vypadalo to, že Santana byla dnes extrémně tvrdohlavá.

"Dobře, čistě hypoteticky, řekněme, že si dělám starosti, protože dnes ani včera si nebyla sama sebou," pokračovala Santana. "Když na tebe někdo mluví, zdáš se v pořádku, ale pak když si myslíš, že se nikdo nedívá, přestaneš předstírat. Nemysli si, že jsem si toho nevšimla. Stejně jako Britt a Q; dělají si o tebe starosti, a když si B dělá starost, je smutná, a když je smutná, musím buď napravit, nebo zničit to, co to způsobuje." Santana pokrčila rameny. "Je na tobě, kterou možnosti si vyberu."

"Fajn," řekla Rachel a doufala, že se z toho nějak vykroutí. "Na něco jsem přišla a nejsem z toho moc nadšená."

"Můžeš být ještě víc vyhýbavá?" řekla Santana a obrátila oči v sloup.

Rachel zavrtěla hlavou. "Dobře, zjistila jsem, že něco, co se stalo, byla moje chyba - něco velmi špatného, co se stalo už kdysi. Není to moje chyba ve smyslu, že jsem něco udělala záměrně, ale nicméně stále je to moje chyba. Možná, že kdybych byla trochu víc všímavá a nebyla tak zabraná to svého vlastního malého světa, viděla bych, že někdo jiný trpí, a kvůli tomu se stalo něco hrozného. Teď dělám všechno, co můžu, abych změnila výsledek, ale co když to nemůžu napravit? Co když se některé věci prostě mají stát, a není nic, co bych s tím mohla udělat? "

"Je tohle další z těch 'jsem z budoucnosti' kravin?" zeptala se Santana.

Rachel se zamračila a zkřížila ruce na prsou. "Možná."

"No, pokud budu ignorovat skutečnost, že jsi blázen, jak je to tvoje vina?" zajímala se Santana.

"Říkala jsem ti, že se něco špatného stalo a já mám pocit, jako bych to mohla zastavit," odpověděla Rachel, přešla ke zdi a opřela se zády proti ní.

Santana pozvedla obočí a vypadala velmi skepticky. "Jak špatného?"

"To nejhorší, co si dokážeš představit," zašeptala Rachel, zaklonila hlavu a opřela si jí o zeď.

"Jak se můžeš cítit provinile kvůli něčemu, o čem jsi ani nevěděla, že se stane?" zeptala se Santana. "Nebylo to tak, že bys něco udělala záměrně, ne?" Rachel přikývla. "No, tak jak bys to mohla zastavit?"

Rachel si povzdechla a pak hlasitě řekla: "Ty to nechápeš!" Rachel se odrazila od zdi a rozhodila ruce. "Představ si, že by se něco stalo Brittany - představ si, že bys nevědomky něco udělala a ona by odešla a připletla se kvůli tomu do nehody. Necítila bys vinu a neměla bys pocit, že jsi mohla něco udělat, cokoliv, abys ji zastavila, i když jsi nevěděla, že se to stane?"

Santana se zamračila a několikrát otevřela ústa, ale stále nic neříkala; Rachel si jen povzdechla nad nedostatečnou odezvou své kamarádky a vyrazila pryč, když klidně řekla: "Budu se doma učit."
____________________

"Přestaň se trápit."

Rachel se podívala na Pucka. "Cože?"

"Od té doby, co jsem ti to řekl, se jen trápíš," odpověděl Puck. "Nech toho."

"Víš, že se to snadněji řekne, než udělá," řekla Rachel s povzdechem.

Puck popadl nejbližší židli a posadil se před Rachel. "Já ji zabil. Já. Ne ty. Nebyla to tvoje chyba, tak se tak přestaň chovat. Nevěděla jsi, jak se Quinn cítí, protože se příliš bála ti to říct, takže si to nemohla zastavit. Já jsem ten, co byl opilý, já jsem ten, co se i přes to rozhodl řídit, a já jsem důvod, proč Quinn zemřela."

"Noe-"

"Ne, musíš to slyšet," přerušil ji Puck. "Jestli se Quinn něco stane i tentokrát - jestli ji nebudeme moct zachránit - nebude to tvoje chyba. Jediné, co můžeš udělat, je milovat ji teď a udělat vše, co můžeš, abys věci změnila, ale jestli se to nepovede - jestli osud, nebo cokoli, je jen nevděčná děvka - musíš vědět, že to nebyla tvoje chyba, protože ses snažila. Snažila ses a dala si Quinn úžasný poslední rok."

"Myslíš, že se nám to nepodaří?" zeptala se Rachel.

Puck zavrtěl hlavou. "Sakra ne. Myslím, že celý důvod, proč jsme tady, je ten, abychom se ujistili, že naše holka bude v pořádku. Proč jinak bychom tu byli?"

Rachel přikývla na souhlas. "Hodně jsem o tom přemýšlela, a to zejména v průběhu několika posledních dnů. Myslím, že důvod, proč se ostatní věci, co jsme změnili, vrátili zpět do původního stavu, byl, že se to takhle prostě mělo stát a my jsme to nikdy neměli napravovat, ale je pro mě těžké uvěřit, že Quinn byla předurčena zemřít, když jí bylo teprve osmnáct. Věřím, že Quinn je ta věc, kterou jsme v našich životech potřebovali; bez její smrti, můžeš konečně se svým životem něco udělat, pohnout se dál a já bych možná mohla být konečně šťastná. I když nechápu, proč z budoucnosti nepřišli i Brittany nebo Santana."

"Možná, že cestovat v čase mohou jen Židé," řekl Puck a uculoval se.

"Velmi pochybuji, Noe," odpověděla Rachel a s lehkým úsměvem zavrtěla hlavou. "Děkuji."

"Za co?" zeptal se Puck.

"Za to, že se díky tobě teď cítím trochu lépe," řekla Rachel.

Puck pokrčil rameny. "Zítra je ples a ty by sis měla užívat života, protože nikdy nevíš, co se stane. Ty a já to víme lépe než kdokoli jiný."

"Opravdu bych si přála, aby sis to rozmyslel a rozhodl se přijít," řekla Rachel a sledovala, jak se Puck zvedá.

"Oh, já ti to neřekl?" řekl Puck a ušklíbl se. "Já jdu."

"To je báječné!" řekla Rachel a natáhla ruku, aby ho objala.

"Pozval jsem Sugar," přiznal Puck.

Rachel pozvedla obočí. "Vážně?"

"Vážně," zasmál se Puck. "Artie a Rory ji oba pozvali, ale ona se ještě nerozhodla, tak jsem ji přesvědčil, aby šla se mnou. Napadlo mě, že takhle získám doprovod a navíc ji udržím dál od nich, takže nebudou moct na národních zase všechno pokazit."

"Dobrý nápad," řekla Rachel s úsměvem. "No, jsem ráda, že jdeš, a zamlouvám si s tebou tanec."

"Opravdu myslíš, že to Quinn povolí?" zeptal se Puck.

"Quinn chápe, že ty a já jsme přátelé," odpověděla Rachel. "Jsem si jistá, že jí nebude vadit, když ti věnuji jeden tanec."

"Bezva," řekl Puck a šťouchl ji do ruky. "Uvidíme se zítra večer."

Rachel zavrtěla hlavou, a když Puck opustil místnost, vstala a popadla tašku z nedaleké židli. Přehodila si ji přes rameno a zamířila ke dveřím, ale v tu chvíli do místnosti vstoupila Santana s rukama zkříženýma a zamračeným výrazem ve tváři.

"Santano," řekla Rachel, překvapená jejím náhlým zjevením. "Jak dlouho jsi tam?"

"Dost dlouho na to, abych se pokusila přijít na to, jestli jste ty a Puck oba zasraní blázni, nebo jestli jsem blázen já, když si myslím, že byste možná mohli říkat pravdu," uvedla Santana. "Pak jsem dospěla k závěru, že musím být blázen, protože neexistuje žádný způsob, jak byste sakra vy dva mohli být z budoucnosti."

Rachel si povzdechla, hodila tašku na zem a posadila se.

"Ale musela jsem se sama sebe zeptat, proč byste si o Quinn vymýšleli takové blbosti," pokračovala Santana. "Musíte tomu věřit, nebo proč byste jinak měli tenhle rozhovor? Pokud jste se nesnažili někoho přesvědčit, a nechtěli jste, aby to zaslechl, ale nebylo to tak, že bys věděla, že by tu někdo mohl být a slyšet vás."

"Znamená to, že mi věříš, nebo co?" zeptala se Rachel.

"Nejsem si jistá," odpověděla Santana a udělala krok zpátky.

Rachel zvedla obočí, když se Santana otočila a vyšla z místnosti. Přemýšlela, jestli by jí Santana mohla někdy věřit; nebude se ji znovu pokoušet přesvědčit, ale roztleskávačka vypadala, že je rozhodnutá přijít na to sama. Rachel jen pokrčila rameny, znovu popadla tašku a konečně vyšla ven z místnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama