Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 30 - Na tvojí straně

21. května 2013 v 16:03 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 30/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Doufám, že i přes dlouhé pauzy mezi kapitolami povídka neztratila své příznivce. Enjoy it!

Kapitola 30 - Na tvojí straně
Rachel se zastavila a podívala se do výlohy, čímž zabrzdila i Quinn. Brunetka si prohlížela plesové šaty navlečené na figuríně ve výloze. Stále ještě s Quinn ples opravdu neprobíraly, ale Rachel si myslela, že je bezpečné předpokládat, že půjdou, protože věděla jak důležitá událost to pro její přítelkyni bylo.

Quinn udělala několik kroků k výloze a ukázala na fialové šaty se stříbrnými ramínky. "Tyhle jsou úžasné."

"Jsou krásné," poznamenala Rachel s úsměvem.

Bylo to už dávno, ale Rachel šaty poznávala; byly to ty samé, co si vybrala minule. Rachel si v obchodě všimla také šatů, které na sobě měla minule ona, ale nechtěla si kupovat znovu ty samé šaty. Bylo s nimi spjato příliš vzpomínek, a ona si chtěla utvořit vzpomínky nové, lepší.

"Pojď," řekla Rachel a usmála se na ni, když ji táhla ke vchodu do obchodu.

"Dobře, dobře."

Quinn ztuhla a pevněji sevřela Rachelinu ruku. Rachel se na ni s obavami podívala a všimla si, že blondýnka vypadá bledší než obvykle. Rozhlédla se kolem a uviděla jen pár kroků od nich stát vysokého, blond muže s rukama zkříženýma na prsou a nepříjemným výrazem ve tváři.

"Slyšel jsem o tobě v kostele zvěsti," řekl a podíval se na jejich spojené ruce a lehce se ušklíbl. "Nevěděl jsem, že bys mohla klesnout ještě níž, než se nechat v šestnácti zbouchnout, ale myslím, že jsem se mýlil."

Rachel nikdy neměla to potěšení se s mužem setkat, ale nepochybovala o tom, kdo to byl. Podívala se na Quinn a věděla, že její přítelkyně se snaží zadržet slzy. Mohl to být kretén, ale stále byl její otec a Rachel věděla, že jeho slova na ni zapůsobila, i když si přála, aby to tak nebylo.

Quinn se podívala Rachel do očí a brunetka jí stiskla ruku v naději, že ji to uklidní, byť jen trochu. Quinn se opět vydala směrem k obchodu a Rachel ji následovala, přilepená k jejímu boku.

"Neotáčej se ke mně zády, když s tebou mluvím," řekl Russell výhružným tónem.

Quinn se zastavila, narovnala ramena a otočila se k němu. "Nezajímá mě, co mi chceš říct; už nejsi můj otec a mě už nezajímá, co si o mně myslíš."

"Neopovažuj se takhle se mnou mluvit," řekl a přistoupil k ní.

Rachel se instinktivně snažila vstoupit mezi ně, ale Quinn natáhla ruku a zadržela ji. Brunetka si odfrkla a nenávistně se na muže podívala; nikdy v jejím životě nebyl někdo, koho by nenáviděla, ale Russell se tomu velice blížil. Nikdy nepochopila, jak mohl jen tak vyhodit svou vlastní dceru z domu. Ještě horší bylo, že nebyl v nemocnici po Quinnině nehodě, nebyl tam, když ji odpojili od přístrojů, které jí držely při životě, a nebyl dokonce ani na jejím pohřbu.

"Pane Fabray, odejděte prosím a nechte nás být," řekla Rachel a doufala, že když bude zdvořilá, spíše je nechá být.

"Ty na mě nemluv," řekl Russell zvýšeným hlasem.

"Nech ji na pokoji," procedila Quinn mezi zuby a přesunula se více před Rachel.

"Nevychoval jsem tě, aby ses připojila k tomuto deviantnímu způsobu života," teď už téměř křičel a Rachel viděla v jeho očích nenávist. "Tahle malá coura-"

"Hej!" vykřikla Quinn a Rachel ji rychle zadržela, když se zdálo, že se ne něho vrhne.

"Jděte od nich!"

Rachel se zmateně zamračila, a když se otočila a uviděla, jak k nim běží Finn. Zamračil se a připojil se ke dvěma dívkám před panem Fabray, než zaujal stejnou pozici jako muž před ním.

"Takhle s Rachel a Quinn nemluvte," prohlásil Finn. "Rachel není coura a já vás o ní takhle nenechám mluvit."

"Ty jsi ten kluk," řekl Russell a prohlížel si ho. "Ten, kterému lhala o tom, že je s ním těhotná."

"Jo, a co?" zeptal se Finn.

"Prostě jdi, Russelle," řekla Quinn a přimhouřila na něj oči.

"Ještě jsem s tebou neskončil," řekl. "Nemyslíš, že už jsi naši rodinu zostudila dost? Teď chodíš po veřejnosti a předvádíš se s touhle-," znovu se ušklíbl se, když se podíval na jejich spojené ruce, "nepřirozenou zvrhlostí, která jde proti všemu, co jste tě učili. Tato dívka je zkažená-"

Quinn obrátila oči v sloup. "Můžeš přestat? Jsem gay - vždycky jsem byla. Není nic, co bychom s tím ty, já, nebo někdo jiný mohli dělat. Rachel nic neudělala; byla tu pro mě, když jsem ji potřebovala, což je mnohem více než můžu říct o tobě. "

"Proč-"

"Jděte," řekl Finn a vykročil vpřed. "Už si zažily dost potíží a nepotřebují, abyste jim přidělával další. Neznáte Rachel tak jako já. Je chytrá, pečuje o své blízké a je to dobrý člověk. Starají se o sebe, a pokud byste je znal, viděl byste to."

"Nic z toho není tvoje věc," řekl Russell a snažil Finna odstrčit stranou.

"Ty vole, nestrkejte do mě," řekl Finn a stoupl si před muže, aby zablokoval jeho cestu k Rachel a Quinn. "Nechci udělat něco, čeho budu litovat, ale nenechám vás jim ublížit."

Rachel překvapeně zvedla obočí a pak se podívala vedle sebe a uviděla, že Quinn vypadá stejně překvapeně jako ona sama. Russell vypadal, jako by nevěděl, co Finnovi odpovědět, a tak se místo toho otočil opět k dívkám.

"Jdi, Russelle, nebo-"

"Nebo co?" zeptal se Russell.

"Zavolá Santanu," odpověděla Rachel.

Quinn si odfrkla, zavrtěla hlavou, zatáhla Rachel za ruku, a pak zašeptala: "Pojďme."

Quinn popadla Finna zezadu za košili a táhla ho pryč od Russella do obchodu, do kterého původně mířily. Rachel se ohlédla přes rameno, aby se ujistila, že je pan Fabray nesleduje, ale ten tam jen stál se zaťatými zuby a pozoroval, jak odchází; Rachel si vydechla úlevou.

"Finne, co tady děláš?" zeptala se Quinn, když ho pustila.

"Sháněl jsem oblek na ples," řekl Finn a pokrčil rameny.

Quinn ukázala ke vchodu. "Co to bylo?"

Finn znovu pokrčil rameny. "Jen jsem ho slyšel křičet a nelíbilo se mi, co říkal. Musím jít; řekl jsem mámě, že budu na večeři doma."

Rozpačitě se na ně usmál, vydal se pryč a zanechal za sebou velmi zmatenou Rachel.

"To bylo zajímavé," poznamenala Quinn a svraštila obočí.

"Myslím, že to je slabé slovo," odpověděla Rachel.

Quinn přikývla na souhlas. "Opravdu nás Finn právě bránil?"

"Myslím, že ano," řekla Rachel s pokrčením ramen.
_______________________________________________

"Můžeme si promluvit?" zeptal se Finn a povytáhl si batoh výš na rameno.

Rachel se podívala na Finna a zavřela skříňku. "Dobře, ale mám se sejít v hledišti s Quinn; chce, abych se podívala na píseň, co si vybrala na týdenní úkol pana Schue."

"Nebude to trvat dlouho," řekl Finn. "Můžeme jít do sborové místnosti?"

Rachel přikývla a následovala Finna do učebny; posadil se do jednoho z křesel v první řadě, a Rachel se posadila vedle něj. Finn se na ni podíval a pak se otočil znovu dopředu; pak si odkašlal a otřel si dlaně o kalhoty, což byl, jak Rachel věděla, příznak toho, že byl nervózní.

"Finne-"

"Omlouvám se," řekl a vstal. "Myslí, za všechno. Já - byl jsem - řekl jsem hodně věcí, co jsem neměl. Vím, že jsem byl blbec a omlouvám se. Já jen - nechápal jsem, proč ses se mnou rozešla a cítil jsem se ublíženě. Bylo to jako bys mě jednu chvíli milovala a další se mnou nechtěla mít nic společného, a já nechápal proč. Ale došlo mi to, reagoval jsem špatně a ty sis to vůbec nezasloužila. Pak jsem zjistil, že jste ty a Quinn spolu, a to mi ublížilo ještě víc, protože vy dvě jste byly jediné dvě dívky, které jsem kdy miloval a měl jsem pocit, jakoby to, co jsme prožili nic neznamenalo. Ale mýlil jsem se; teď už to chápu. Ty a Quinn jste spolu vlastně docela roztomilé a je pěkné vidět, že jsi šťastná. Jsi skutečně mnohem šťastnější, než jsi kdy byla se mnou, a já jsem si uvědomil, že jestliže tě mám rád, měl bych ti přát, abys byla šťastná."

Rachel se na něj usmála. "Odpouštím ti, Finne. Ale nejsem jediný člověk, kterému by ses měl omluvit."

Finn přikývl. "Už jsem dnes ráno mluvil s Quinn a řekl jí, že se omlouvám a pak jsem mluvil se Santanou, což bylo trochu děsivé a navíc to obohatila o pár těch jejích přezdívek, ale alespoň Quinn mi odpustila. Nikdy jsem si vlastně nemyslel, že mi Santana odpustí, ale budu to zkoušet dál a přesvědčím ji, že to myslím vážně."

"To je skvělé, Finne," řekla Rachel. "Opravdu oceňuji, že ses omluvil."

Rachel věděla, že tentokrát to myslel upřímně; nebyla jednou z těch, co nedokázali odpouštět, a byla ráda, že si konečně uvědomil svou chybu. Hádat se s ním bylo stresující a bála se, že by to mohlo negativně zapůsobit na celý sbor, takže bylo hezké, že Finn opět se všemi vycházel - no téměř se všemi.

"Chtěl jsem to udělat už posledních pár týdnů, ale tak trochu jsem se bál," přiznal Finn. "Byl jsem takový blbec, a bál jsem se, že se mnou po tom všem nebudete chtít mluvit, nebo že když se mnou budete mluvit, nebudete věřit tomu, co říkám."

"Já ti věřím, a je mi opravdu líto, že jsem ti ublížila," odpověděla Rachel. "To v žádném případě není omluva pro tvé chování, ale chápu, proč ses tak cítil."

Finn přikývl. "Takže můžeme být přátelé?"

"Můžeme být přátelé," souhlasila Rachel.

"Úžasné," řekl Finn s úsměvem a vstal. "Uvidíme se později."

"Ahoj," řekla Rachel a také vstala.

Dívala se, jak Finn s úsměvem na tváři odchází a pak ho následovala. Měla několik minut zpoždění, a tak zrychlila. Když vešla do sálu, Quinn měla viset nohy přes okraj jeviště a zírala do papíru.

"Omlouvám se, že jdu pozdě," řekla Rachel, když se blížila uličkou. "Chtěl se mnou mluvit Finn."

Quinn přikývla. "Taky se ti omlouval?"

"Ano," odpověděla Rachel s úsměvem. "Bylo to nečekané, ale příjemné."

"A ty mu věříš?" zeptala se Quinn. "Není to jen jeden z jeho triků, ne?"

"Myslíš, že je?" zeptala se Rachel.

"Ne, ale ty ho znáš lépe než já," uvedla Quinn.

"Věřím, že byl upřímný," odpověděla Rachel. "A jsem ráda, že se všechno urovnalo, jestli chceme vyhrát Národní, budeme muset všichni spolupracovat."

Quinn se zasmála. "S tím hodně štěstí. Nemyslím si, že mezi Santanou a Finnem to někdy bude fungovat."

"No, říkal, že se jí omluvil, a že to s ní nehodlá vzdát, takže to je začátek," řekla Rachel a vytáhla Quinn list papíru z rukou. "To jsou ty písně na tento týden?"

"Jo," řekla Quinn a přejela si rukou po vlasech.

"Je opravdu škoda, že nás nenechá dělat písně z Broadwaye," řekla Rachel a zamračila se, když se snažila nesmát.

Quinn se lehce zasmála. "Myslím, že ty jsi ten důvod, proč je nechce dělat."

"Co to má znamenat?" zeptala se Rachel uraženě.

"To znamená, že ví, že ty a Kurt byste nám nakopali zadky," odpověděla Quinn. "I když nechápu, v čem jsou písně z filmových muzikálů lepší; polovina z nich jsou z Broadwaye. Ty už víš, co budeš zpívat?"

Rachel se usmála. "Vím."

Quinn na svou přítelkyní přimhouřila oči. "Neřekneš mi to, že ne?"

"Ne," řekla Rachel a její úsměv se rozšířil.
_______________________________________________

"Je to, co Finn říká pravda?" zeptal se Kurt, když se přiřítil k Rachel. "Opravdu se včera tobě a Quinn omluvil?"

"A Santaně," dodala Rachel.

"Jsem překvapený," odpověděl Kurt. "A také se cítím trochu špatně, že jsem o něm pochyboval."

"Taky jsem byla překvapená," řekla Rachel. "Ačkoli jsem ráda, že jsme se všichni konečně mohli pohnout kupředu; bude to přínosem pro sbor, když spolu zase dokážeme vycházet."

"Já budu jen rád, když přestane nasupeně kroužit po škole - a doma," řekl Kurt a zavrtěl hlavou. "Nemohl bych přežít víc jeho zachmuřenosti, pokud se to tak dá nazvat."

"Už jde," zamumlala Rachel.

"Ahoj, lidi," řekl Finn a mávl na ně, když procházel kolem.

"Ahoj," pozdravila Rachel.

Rachel se zasmála, když Finn procházel kolem Santany a zamával na ni, ale Santana se na něj jen zamračila a on raději spěchal pryč. Santana se usmála, otočila se a zamířila směrem ke Kurtovi a Rachel.

"Nemíníš mu to nějak ulehčovat, že?" zeptala se Rachel pobaveně.

"Ne, ani trochu," odpověděla Santana. "Proč bych měla?"

"Neřekla jsem, že bys měla," řekla Rachel a pokrčila rameny.

"To je dobře, protože si nejdřív chci užít nějakou zábavu," řekla Santana a znovu se ušklíbla. "Kromě toho, ani nevím, jestli mu věřím; prostě se mu najednou rozsvítilo a konečně vidí, že udělal chybu? To jsou kecy?"

"Lidé se mohou změnit," řekl Kurt a pokrčil rameny. "Ale myslím, že prostě nechci, aby byl můj nevlastní bratr osel."

"Jestli to má nějakou váhu, já si myslím, že je mu to skutečně líto," řekla Rachel, načež se Santana zasmála. "Neříkám, že mu musíš věřit, nebo mu odpustit, je to jen můj názor."

"Opravdu se postavil panu Fabrayovi, jak říká?" zeptal se Kurt.

"Počkej, Co?" zeptala se Santana a chytila Rachel za ruku. "Kdy se tohle sakra stalo?"

"Quinn a já jsme byly v obchoďáku a on nás tam viděl," odpověděla Rachel. "Řekl nám pár nehezkých věcí a začal být docela hlasitý; Finn se rozhlížel po smokingu na ples a všechno slyšel."

"Voy patearle el culo (nakopu mu zadek)," řekla Santana a odešla.

Rachel se podívala na Kurta a zamračila se. "Kam jde?"

"Nemám tušení," odpověděl Kurt. "Tak co jste ty a Quinn dělaly v obchoďáku?"

"Oh, šly jsme ven na jídlo a pak se koukaly do výloh," odpověděla Rachel. "Většinou na plesové šaty."

Kurt zalapal po dechu. "Ještě nemáte vybrané šaty? Rachel, ples je příští týden!"

"Já vím, Quinn a já - ještě jsme prostě o plese nemluvily," přiznala Rachel.

Kurt zalapal po dechu a položil si ruku na hruď. "Na co čekáte? Proč ses Quinn ještě nezeptala?"

Rachel svraštila obočí. "My jen-" Rachel si povzdechla. "Dobře, fajn; měla jsem s tím začít už před měsícem, ale v té době jsem se bála, že řekne ne, protože její máma o nás ještě nevěděla. Věřím, že teď už je jasné, že půjdeme spolu, takže jsem si s tím nedělala starosti."

Kurt zavrtěl hlavou. "Ať už je to jasné, nebo ne, je to tvoje přítelkyně, a měla by ses jí zeptat. Je to Quinn, o kom tu mluvíme. Dívka, která chtěla být královnou celý její život."

"Vlastně si nemyslím, že Quinn by se ještě zajímala o to stát se královnou plesu, ale vidím, kam tím míříš," odvětila Rachel. "Oficiálně ji požádám do konce týdne. Beru to tak, že ty a Blaine máte všechno naplánované."

"Samozřejmě," řekl Kurt, jako kdyby to byla nejzřetelnější věc na světě. "Nejdřív budeme mít u mě doma večeři, kterou sám Blaine přijde uvařit. Pak půjdeme na chvíli na ples, pravděpodobně jen tak dlouho, abychom viděli jmenování krále a královny, ale potom chceme co nejdřív odejít a jít zpět ke mně, protože můj táta a Carole jsou pryč z města a my budeme mít dům sami pro sebe. "

Rachel se na chvíli odmlčela a pak řekla: "Co se to se mnou děje? Tohle je moje šance zažít perfektní ples a dopřát perfektní ples i Quinn, ale já ji ještě ani oficiálně nepožádala, jestli se mnou půjde, a nemám na večer naprosto žádný plán, a ples je už za týden a půl! "

"Uklidni se," řekl Kurt a položil ruce na Rachelina ramena. "Ty a já na něco přijdeme; jen musíme vymyslet plán - a to rychle, protože nemáme moc času."

"Rach," řekla Brittany a poklepala jí na rameno.

"Ahoj, Brittany," řekla Ráchel, otočila se a usmála se na blondýnku.

"Co děláš v pátek večer?" zeptala se Brittany.

"Myslím, že nic v plánu nemám," odpověděla Rachel. "Proč?"

"To je skvělé!" řekla Brittany a zatleskala rukama. "Můžeme jít na dvojité rande!"

"Dvojité rande?" zopakovala Rachel.

"Ano," řekla Brittany vzrušeně. "San a já se s tebou a Quinn setkáme v sedm v Breadstix."

"Dobře," řekla Rachel, protože nemohla blondýnku zklamat.

Brittany jí objala. "Paráda."

Když se Brittany vydala k odchodu, Kurt se začal smát, a Rachel se k němu otočila a probodla ho pohledem. "To není k smíchu."

"Vlastně mi to přijde docela legrační," řekl Kurt a položil si ruku na ústa.

Rachel zkřížila ruce na prsou. "Možná, že to nebude tak hrozné. Co ty víš - mohla by to být zábava."

"Jdeš na rande se Santanou," řekl Kurt se smíchem.

"Ne," řekla Rachel rozzlobeně. "Na rande s ní jde Brittany; já půjdu na rande s Quinn a prostě - tam budeme všichni spolu."

Kurt se dál smát, když vyrazil k odchodu, zamával na ni přes rameno a řekl: "Užij si rande."
_______________________________________________

"Oh, hey little girl, listen to my pleas
I come with a lifetime guarantee
One day maybe you will find the baby makes three
It's the ladies' choice, I'm the ladies' choice
The ladies' choice, I'm the ladies' choice
Choice, choice, I'm the ladies' choice"

Všichni tleskali a Puck si přetáhl popruh od kytary přes hlavu a postavil nástroj na své místo. Pak se samolibě usmál a šel na své místo, když do středu místnosti zamířil pan Schue.

"To bylo skvělé, Pucku," řekl jejich učitel a stále tleskal. "Dobře, v neposlední řadě - Rachel.

Rachel vstala a uhladila si sukni. Došla k mikrofonu a kývla na kapelu, aby začali, než se zhluboka nadechla a pohlédla na Quinn. Tohle nebyla Rachelina typická volba písně; normálně by zpívala něco trochu klasičtějšího, ale věděla, že Quinn její volbu opravdu ocení.

"I lived my life in shadow
Never the sun on my face
It didn't seem so sad, though
I figured that was my place
Now I'm bathed in light
Something just isn't right"

Quinn měla ruku na ústech, ale Rachel mohla poznat, že se široce usmívá a usmála se také.

"I'm under your spell
How else could it be
Anyone would notice me
It's magic I can tell
How you set me free
Brought me out so easily"

Tina a Brittany obě vypadaly, že si píseň užívají, ale Kurt se tvářil zmateně. Rachel si myslela, že je to proto, že píseň neznal, protože Kurt se pyšnil tím, že zná všechny písně z muzikálů.

"I saw a world enchanted
Spirits and charms in the air
I always took for granted
I was the only one there
But your power shone
Brighter than any I've known"

Rachel popadla mikrofon ze stojanu a nechala ho za sebou, když se vydala ke Quinn. Popadla Quinn za ruku a propletla jejich prsty dohromady, když se jí podívala do očí a zpívala.

"I'm under your spell
Nothing I can do
You just took my soul with you
You worked your charm so well
Finally I knew
Everything I dreamed was true
You made me believe
The moon to the tide
I can feel you inside"

Rachel vytáhla Quinn z jejího sedadla a vedla ji do středu místnosti. Zatočila se se svou přítelkyní kolem své osy a pak jí pustila. Quinn stála před ní s plachým úsměvem na tváři a pak se rozesmála, když na ně Sam zahvízdal.

"I'm under your spell
Surging like the sea
Wanting you so helplessly
I break with every swell
Lost in ecstasy
Spread beneath my willow tree

You make me complete
You make me complete
You make me complete"

Když Rachel skončila, všichni tleskali a Rachel se uklonila, než se obrátila ke Quinn a odkašlala si.

"Quinn, vím, že je na to trochu pozdě a měla jsem se tě zeptat už před měsícem, protože jsi moje přítelkyně a tohle je důležitý bod našeho vztahu, ale půjdeš na ples se mnou?" vyhrkla Rachel.

Quinn se lehce zasmála a zavrtěla hlavou. "Ano - i když jsem myslela, že jdeme spolu, od té doby, co jsme si obě koupily šaty, ale ano."

"Prostě jsem myslela, že by mělo být oficiální," řekla Rachel s pokrčením ramen.

Quinn se usmála, dala Rachel rychlý polibek na rty, objala ji kolem pasu a přitáhla si ji do náruče. "Děkuji."

"Za co?" zeptala se Rachel.

"Za tohle," řekla Quinn a odtáhla se. "Za tu písničku."

Rachel se usmála. "Vím, že je to tvá oblíbená epizoda a nedávno jsem se na ni koukala, takže když nám pan Schue zadal tento úkol, napadlo mě, že to bude ideální."

"Miluju tě," řekla Quinn a znovu ji políbila.

Rachel se usmála a objala blondýnku kolem krku. "Taky tě miluju."
_______________________________________________

"Sluší ti to, miláčku," řekl Hiram, když Rachel vstoupila do obývacího pokoje.

"Nemáš ty náhodou rande s jednou blondýnkou?" zeptal se Leroy a usmál se na ni.

Rachel si povzdechla. "Ano."

"Jsi v pořádku?" zeptal se Leroy a přiřítil se k ní. "Máte ty a Quinn nějaké potíže?"

"Co?" zeptala se Rachel zamračeně. "Ne, samozřejmě že ne."

"Myslím, že tvůj otec chtěl říct, že se nám z toho rande nezdáš moc nadšená," řekl Hiram a Leroy přikývl.

"Je to dvojité rande," vysvětlila Rachel. "S Brittany a Santanou."

"Aha," přikývl Hiram. "Vidím, v čem je problém."

"Není to tak, že bych si myslela, že to bude tak příšerné; jen rande je většinou událost jen pro dva lidi a Santana může být trochu - Santana," řekla Rachel a pokrčila rameny. "Ale je to jen jeden večer, a udělá to Brittany radost."

"To musí být Quinn," řekl Leroy, když zazvonil zvonek u dveří a vstal.

Rachel vstala, uhladila si neexistující záhyby na šatech a smetla smítko z ramene. Slyšela z haly Quinnin smích a potom se blondýnka objevila v obývacím pokoji s Leroyem po boku. Quinn vypadala ještě krásnější, než obvykle; měla na sobě žlutobílé šaty, které Rachel tolik milovala. I když byly její otcové stále v dohledu, Rachel přešla ke Quinn, vzala blondýnčin obličej do svých rukou a přitáhla si ji k polibku. Po chvíli si jeden z nich odkašlal a Rachel se odtáhla, červená rozpaky. Quinn se jen zasmála a mírně zavrtěla hlavou.

"Můžeme?" zeptala se Quinn.

Rachel přikývla. "Moc ti to sluší."

"Tobě taky," zašeptala jí Quinn do ucha.

Rachel vzala Quinn za ruku a otočila se k tatínkovi: "Přijdu později."

"Do půlnoci buď doma," uvedl Hiram.

"Do dvou," opravil ho Leroy.

"Do půlnoci" zopakoval Hiram, a Rachel se zasmála, když Leroy ústy naznačil 'Do dvou'.

"Do půlnoci bude doma," řekla Quinn, když ji Rachel táhla pryč.

"Podlejzačko," žertovala Rachel.

"Nechci, aby na mě byl naštvaný," uvedla Quinn a pokrčila rameny.

"Nemyslím si, že by na tebe některých z mých tatínků mohl být naštvaný," řekla Rachel. "Oba tě milují."

Quinn se lehce zasmála. "A já potřebuju, aby to tak zůstalo, což je důvod, proč tě do půlnoci musím dostat domů."

"No, i kdybys mě do půlnoci nepřivedla, naštvaný by mohl být potenciálně jen jeden z nich," odpověděla Rachel. "Taťka říkal, že můžu být venku do dvou."

"Ještě není ani sedm - opravdu chceš být s Brittany a Santanou tak dlouho?" zeptala se Quinn.

"Ne," odpověděla Rachel. "Myslela jsem, že bychom mohly strávit zbytek noci děláním - jiným věcí."

Quinn prudce otočila hlavu směrem k Rachel. "Myslíš-"

Rachel se usmála. "Ano."

Quinn si odkašlala, když pro Rachel otevřela dveře na straně spolujezdce. "Tak teda do dvou."
_______________________________________________

"Jsou tady!" Brittany řekla a vyskočila, jakmile Rachel a Quinn prošly dveřmi.

"Omlouvám se za naši nedochvilnost," řekla Rachel, když zamířila ke stolu.

"Užívaly jste si v autě nebo tak něco?" zeptala se Santana a napila se vody.

"Ne, Santano," řekla Rachel, začervenala se a rozhlédla se, jestli její hloupou kamarádku někdo neslyšel. "Zasekly jsme se kvůli autonehodě."

"Byl někdo zraněn?" zeptala se Brittany starostlivě.

"Bylo to sotva ťuknutí," řekla Quinn.

Rachel se podívala na Quinn a zamračila se; bylo to mnohem více než ťuknutí a ona přemýšlela, proč o tom její přítelkyně právě Brittany lhala. Santana se na ni podívala a zamračila se, takže Rachel spolkla otázku, co už měla na jazyku. Quinn se podívala na Santanu a pak na Rachel, než položila ruku brunetce na nohu a naklonila se k ní.

"Brittany si při každé nehodě dělá zbytečné starosti," zamumlala Quinn. "Takže jí vždycky lžeme a říkáme, že je všechno v pořádku, aby si nedělala starosti o zraněné."

"To je dobré vědět," řekla Rachel a přikývla.

Rachel Brittany plně chápala; jako dítě, dělala totéž. Pokaždé když po Quinnině autonehodě nějakou havárii viděla, vzpomínky z té noci se jí vracely. Párkrát, krátce po nehodě, dostala dokonce panický záchvat a Finn musel vždy zastavit na kraji silnice a uklidňovat ji. Po nějakém čase se to zlepšilo a záchvaty přestaly, ale pokaždé když nějakou nehodu míjeli, vzpomínky na tu noc se jí vracely.

"Dobrý večer," řekla servírka, když se zastavila u jejich stolu. "Co si dáte k pití?"

"Vodu s extra citronem," řekla Ráchel a usmála se na servírku.

"Pro mě taky vodu," řekla Quinn a popadla menu.

"Hned budu zpátky s vaší objednávkou," řekla servírka a odešla.

"Takže teď, když Berry konečně nerostly koule a zeptala se tě na ples, jaký máte plán?" zajímala se Santana.

Rachel nakrčila nos odporem. "Děkuji za tu představu, Santano."

Santana se zasmála, ale Brittany do ní šťouchla a řekla: "Buď hodná, San."

"Já jsem hodná," řekla Santana a pokrčila rameny.

"Vlastně jsme to ještě neřešily," odpověděla Quinn na Santaninu otázku.

"Ve skutečnosti," usmála se Rachel, "já už něco naplánovala."

"Tohle je jedna z těch věcí, o kterých mi stejně nic neřekneš, že jo?" řekla Quinn s úsměvem.

"Ano, ale opravdu si myslím, že se ti to bude líbit," odpověděla Rachel.

"No, dokud budeme spolu, je mi jedno, co budeme dělat," řekla Quinn a políbila Rachel na tvář.

"Vy dvě jste tak nechutné," řekla Santana po předvedení několika dávivých zvuků.

"Neposlouchejte ji," řekla Brittany a dala ruku Santaně na ústa. "Myslí si, že vy dvě jste spolu roztomilé, dneska mi to řekla."

Santana se jim zpoza ruky své přítelkyně vysmála a pak pohlédla na Quinn a Rachel, jako by je vyzývala, aby se opovážily něco říct. Ale Rachel se jen zasmála, a zavrtěla hlavou. Pokud by, když byla na střední poprvé, věděla, že je Santana takový dobrák, zdaleka tolik by se jí nebála.

"Co plánujete na ples vy?" zeptala se Quinn.

"Oh, však to znáš - trocha tance, výhra královny plesu, a pak sex," řekla Santana a pokrčila rameny.

"Proč si myslíš, že budeš královna plesu?" zeptala se Quinn.

"No, protože jsem nejvíc sexy holka ve škole a ty jsi ani neměla kampaň, takže jsem docela jasným favoritem," odpověděla Santana. "Pro koho jiného by měli lidi hlasovat?"

"A já určitě vyhraju krále plesu," přidala se Brittany.

"No, přeji vám oběma hodně štěstí," řekla Rachel a podívala se na jejich servírku, které přinesla jejich sklenice s vodou.

"Děkuji."

"Jste připraveny si objednat?" zeptala se.

"Špagety s masovými kuličkami - a přineste ještě nějaké tyčinky," nařídila Santana.

"Dám mi to co San," řekla Brittany.

"Mohu poprosit o kousek vaší zahradní pizzy?" řekla Quinn a odložila menu.

"Já bych si dala salát s tofu a italskou zálivkou bokem," řekla Rachel a usmívala se na servírku.

"Hned to bude," řekla, zapsala si jejich požadavky do notýsku a odešla.

"Takže, Národní jsou už za tři týdny," řekla Santana a strčila si tyčinku do úst. "Kdy na tom zase začneme pracovat?"

"Můžeš prosím přestat mluvit s plnou pusou," řekla Quinn a zvedla ruku, aby si zakryla výhled na Santanu.

"Polib mi, Fabray," řekla Santana našvaně.

"Kurt a já jsme se o tom vlastně zrovna dneska bavili, a napadlo nás, že by mohlo být dobré, shromáždit se jako skupina v pondělí po zkoušce sboru," řekla Rachel. "Doufejme, že to tentokrát bude produktivnější než minule, protože opravdu už potřebujeme sestavit seznam písní. Nechci, aby to dopadlo jako minulý rok; musíme vyhrát."

"No, dokud se ty a Finn nezačnete ocucávat na jevišti, taková katastrofa jako loni to zaručeně nebude," uvedla Santana.

"Jo, nemyslím, že tohle by letos hrozilo," řekla Quinn.

"To platí i pro vás dvě," řekla Santana a ukázala polovinou nakousané tyčinky mezi Quinn a Rachel.

"Myslím, že se dokážeme ovládnout, Santano," odpověděla Quinn a obrátila oči v sloup.

"V pondělí, jo?" Santana pohlédla na Rachel. "Kde se chcete sejít, abych mohla všem vyhrožovat, aby tam koukali dorazit, jinak jim nakopu zadky?"

"Moji tatínci pořádají ten večer večeři, takže u nás to být rozhodně nemůže," odpověděla Rachel.

"Nevím, jak moc bude moje matka nadšená z toho mít nás tam zase všechny nakýblovené, ale můžu se jí zeptat," řekla Quinn a pokrčila rameny.

"Potřebuju víc tyčinek!" zakřičela Santana na servírku, která byla na druhé straně místnosti.

Rachel skryla obličej v rozpacích, protože několik lidí se po nich začalo otáčet.

"Je to jen pár hodin," zašeptala Quinn.

"Několik velmi dlouhých hodin," zašeptala Rachel

"Ano, ale pak budeme moct strávit zbytek noci spolu," zašeptala jí do ucha Quinn.

Rachel se při tom pomyšlení usmála. "To opravdu nepomáhá, aby to rychleji uteklo, víš?"

"Co si tam vy dvě šeptáte?" zajímala se Santana a přimhouřila na ně oči.

"Nic," řekla Quinn a uculovala se.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 stanca stanca | 22. května 2013 v 17:34 | Reagovat

Noné kdo by tohle od Finna čekal. Ale že mu to trvalo než mu to došlo. Jinak díky moc za další parádní kapitolu a díky že to pro nás překládáš.

2 Lisa Lisa | 12. června 2013 v 20:17 | Reagovat

Budeš v příběhu pokračovat?

3 ViKej ViKej | Web | 14. června 2013 v 21:17 | Reagovat

[2]: Pokračování určitě bude, jen se k tomu překladu pořád nemůžu dokopat, mějte prosím trpělivost ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama