Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 23 - Přítelkyně

8. března 2013 v 11:58 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 23/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Jestli jste doteď neměli Finna zrovna moc rádi, po tomhle ho budete jednoznačně nenávidět. Enjoy it!

Kapitola 23 - Přítelkyně
Uběhlo několik dalších týdnů; Quinn a Rachel měly své třetí, čtvrté a páté rande - obvykle to bylo jen něco jednoduchého, jako večeře a kino nebo večeře a koncert - a Rachel zjišťovala, že je čím dál šťastnější, ale také zároveň čím dál nervóznější. Všechno s Quinn bylo tak úžasné, ale v koutku mysli se stále obávala, že jejich čas byl omezený. Do konce školy zbývalo jen deset týdnů, a stejně tak jako se snažila sama sobě namluvit, že Quinn zachrání, její největší obavou bylo, že toho nakonec nebude schopna. Kromě nápadu někam Quinn v ten osudný den zamknout, neměla ani zdání, co by měla, až přijde čas, dělat. Samozřejmě věděla, že Puck nebude řídit opilý, ale to ještě neznamenalo, že se něco nemůže stát jiným způsobem. Zdálo se, že věci, které se snažila změnit, si často našly nějakou cestu, jak se vrátit do původního stavu; ne všechny, ale dost na to, aby z toho byla více než nervózní.

Rachel zírala do její skříňky, ztracená v myšlenkách, když její mobil začal zavibrovat. Popadla ho z vrcholu hromady učebnic v její skříňce a uviděla, že má zprávu od Quinn. Rychle zprávu otevřela, zajímalo jí, co by jí Quinn mohla psát, když se jen před pár minutami viděly na tribunách. Všechno, co zpráva říkala, bylo ale jen, že má jít do sborové místnosti. Rachel se zamračila, popadla knihy, co potřebovala na svou první hodinu a spěchala za Quinn, než zazvoní.

Když vešla do sborové místnosti, Quinn už byla uvnitř a přecházela po místnosti. Mohla okamžitě poznat, že s blondýnkou bylo něco velmi v nepořádku.

"Quinn?" řekla Rachel a pečlivě si druhou dívku prohlížela.

Quinn se zastavila a otočila se k ní; její tvář vypadala velmi bledě a jen tam tak stála a neříkala ani slovo. S každou vteřinou, která uběhla, Racheliny starosti rostly.

"Quinn, co se děje?" zeptala se Rachel a zamířila k blondýnce.

"Jde o Finna," řekla Quinn a o několik kroků od Rachel ucouvla.

"Co je s Finnem?" zeptala se Rachel a snažila se přestat tolik obávat.

"Odchytil si mě v hale hned potom, co jsi odešla ke skříňce," řekla Quinn a obalila kolem sebe paže. "Zatáhl mě do třídy a-" Quinn si povzdechla a zavrtěla hlavou. "Řekl mi, že pokud se od tebe nebudu držet dál, řekne všem, že jsem lesba. Dává mi čas do pátku na konce zkoušky sboru, abych se rozhodla. Nehrozí jen, že to řekne všem ve škole; řekl dokonce, že to poví mé matce. "

"Cože?!" vykřikla Rachel.

Tentokrát začala po místnosti přecházet Rachel; byla na Finna nehorázně naštvaná a nemohla uvěřit tomu, co dělá. Věděla, že jí chce zpátky, ale to co dělal Quinn, bylo naprosto nepřijatelné. Jak si vůbec mohl myslet, že tohle byl způsob, jak by ji mohl získat zpátky? Jakmile si uvědomila, co dělá, zastavila se a obrátila se ke Quinn.

"Je mi to tak líto," řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Ani mě nenapadlo, že by něco takového mohl udělat."

"Proč by ne?" řekla Quinn, posadila se a složila hlavu do dlaní. "Myslím, že odhalit Santanu mu nestačilo."

"Co-" Rachel zmlkla; chtěla se zeptat, co se Quinn chystá udělat, ale bála se znát odpověď.

Když zazvonil zvonek, ani jedna dívka se ani nepohnula; Quinn pokračovala v zírání na zem a Rachel pokračovala v zírání na Quinn.

"Měla bys jít do třídy," uvedla Quinn.

"Já ne-"

"Měla bys jít," řekla Quinn.

Rachel přikývla. "Uvidíme se později?"

Quinn nijak neodpověděla, a tak se Rachel zhluboka nadechla a otočila se k odchodu. Nechtěla nechávat Quinn samotnou, ale nevěděla, co jiného dělat. Poznala, že blondýnku teď pohltila kompletní panika, ale také znala Quinn dost dobře na to, aby věděla, že o tom teď nechce mluvit, a že by se jen stáhla ještě víc do sebe, kdyby se na ni snažila tlačit.

Když Rachel vešla do své třídy, učitel ani nevzhlédnul, takže se rychle odebrala na své místo. Koutkem oka viděla, že ji Kurt pozoruje a jakmile se usadila vedle něj, otočil se k ní.

"Co se děje?" zašeptal.

Rachel zavrtěla hlavou. "Nic."

Kurt přimhouřil oči a podíval se na učitele, než se otočil znovu k ní. "Vypadáš, jako by ti bylo špatně. Oh, nebudeš zvracet, že ne?" zeptal se Kurt a rychle se od ní odtáhl.

"Ne," zašeptala Rachel a zlostně protočila oči. "To nic není, Kurte, radši dávej pozor."

Chtěla mu to říct, ale věděla, že on musel s Finnem žít, a nechtěla věci mezi nimi ještě víc zhoršit. Nikdy v minulosti si nebyli moc blízcí, ale zdálo se, že její návrat má na jejich vztah docela negativní vliv. Nechtěla, aby se to stalo, ale pak se ona a Santana staly přáteli a ona ji bránila, když ji Finn odhalil a zdálo se, že Kurtova negativní reakce na počiny jeho nevlastního bratra byla ještě silnější, než tomu bylo předtím. Nebyl z Finna nadšený, když se to stalo poprvé, ale odpustil mu to; ale tentokrát se svým nevlastním bratrem, od té doby co se to stalo, sotva promluvil.

"Vážně, Rachel, co-"

"Pane Hummele," řekl učitel a podíval se na Kurta. "Je tu něco, co byste chtěl říct celé třídě, nebo byste chtěl raději pokračovat v šeptání se slečnou Berry?"

"Promiňte," řekl Kurt a jeho tváře zrůžověly.

"Říkala jsem ti, abys dával pozor," zašeptala Rachel, jakmile se k nim učitel znovu obrátil zády.
___________________________________________________

"Rach, miláčku, půjdeš dolů na večeři?" zeptal se Hiram a lehce zaklepal na dveře.

Rachel zavřela oči a přála si, aby šel pryč. "Nemám hlad."

"Můžu dál?" zeptal se Hiram skrz dveře.

"Ano, tati," odpověděla Rachel s povzdechem.

Hiram pootevřel dveře a nakoukl škvírou dovnitř, než je otevřel úplně. "Zlato, prosím, pojď se s námi dolů najíst. Byla jsi tu zavřená celý den a já s tátou o tebe máme opravdu starost."

Rachel si znovu povzdechla, otevřela oči a podívala se na svého otce. "Budu dole za minutku, ano?"

Hiram přikývl a pak odešel a nechal ji zase samotnou. Rachel zasténala a vyklouzla z postele; šla do své koupelny, aby se zkontrolovala v zrcadle, než se vydala dolů a připojila se ke svým otcům na večeři. V tuhle chvíli si opravdu jen přála být sama, ale nechtěla, aby si o ni její tatínci dělali ještě větší starosti. Když nebyla ve škole, skončila pokaždé rozmrzelá ve svém pokoji; doufala, že si její tatínci ničeho nevšimnou, ale ti byli tak pozorní, že si uvědomili, že se něco děje během jen pár hodin potom, co den předtím přišla domů.

Když vešla do jídelny, její tatínci už seděli u stolu a jeden z nich jí nandával jídlo na talíř, který ležel na jejím obvyklém místě. Oba si ji se starostmi prohlíželi, ale ona se snažila jejich pohledy ignorovat a posadila se. Poslední dva dny neměla moc chuť k jídlu, ale pokoušela se něco sníst, aby své tatínky uklidnila.

"Dobře," řekl Leroy a odložil vidličku na talíř. "Hiram a já jsme se ti snažili dát prostor pro sebe, ale děláme si o tebe starosti. Několik posledních dní si byla zavřená ve svém pokoji, sotva si něco snědla - je to, jako by ses uzavírala před světem."

"Nechceme vyzvídat, zlato, ale máme o tebe strach," přidal se Hiram.

"Co se děje?" zeptal se Leroy.

"Jde o Finna," řekla Rachel a povzdechla si.

Její otcové si vyměnili pohledy a pak Leroy řekl: "Prosím, řekni mi, že jste se zase neusmířili - ne že bychom z toho nebyli šťastní, pokud budeš šťastná ty."

"Ne, o to nejde," odpověděla Rachel.

"Ach, díky bohu," řekl Hiram a vydechl úlevou. "Tak co Finn udělal tentokrát?"

"Snaží se vydírat někoho, na kom mi moc záleží," odpověděla Rachel.

"Jak vydírat?" zeptal se Leroy. "Koho vydírá?"

"Quinn," řekla Rachel a nervózně si hrála s rukama.

Byla nervózní z toho jim o tom říct a vlastně ani nevěděla proč; nebylo to tak, že by nepřijali, že chová city k jiné dívce. Ale část z ní se bála, že by to mohlo změnit jejich pocity vůči blondýnce. Přes počáteční Hiramovy výhrady se nyní oba zdáli, že jí zbožňují; ačkoliv být její kamarádka, a chodit s ní, byly dvě naprosto odlišné věci a ona nechtěla, aby se něco změnilo.

"Quinn a já - my jsme spolu," řekla Rachel a podívala se na Hirama.

"Jako v romantickém slova smyslu?" zeptal se Hiram.

Rachel přikývla. "Finn to neví, ačkoli polovina sboru ano, ale on ví, že mě má Quinn ráda. Nevíme, jak to na to přišel, ale řekl Quinn, že když mu do konce týdne neslíbí, že se ode mě bude držet dál, všem to řekne, včetně její mámy."

"Ten parchant," řekl Leroy a hodil ubrousek na stůl.

"Jak dlouho jste vy dvě spolu?" zeptal se Hiram.

"Věci mezi námi se tak nějak změnily na Nový rok," odpověděla Rachel. "Před Valentýnem jsme byly na našem prvním rande a od té doby jsme byly venku ještě několikrát, ale ještě nejsme oficiální pár, nebo tak něco. Byla bych moc ráda, kdyby byla moje přítelkyně, ale snažila jsem se nechat na Quinn, aby určovala tempo našeho vztahu."

Hiram položil svou ruku na Rachelinu. "Víš, co má v plánu dělat?"

Rachel zavrtěla hlavou. "Od včerejšího rána jsme spolu vlastně nemluvily. I když samozřejmě nechci, aby se podřídila Finnovým požadavkům, chci, aby udělala to, co je podle ní nejlepší. Odmítám ji tlačit do něčeho, na co není připravená a odhalení její sexuality je pro ni tak velká věc. Už jednou všechno ztratila; je vyděšená z toho, že to její máma nepřijme, a že ji znovu vyhodí z domu."

"Dej Quinn vědět, že kdyby se to stalo, může vždy zůstat tady," řekl Leroy a vzal Rachel za její druhou ruku.

"Opravdu?" zeptala se Rachel.

Hiram souhlasně přikývl. "Klidně kvůli tomu uklidím pokoj pro hosty."

Rachel se lehce zasmála. "Ale kde budeš pracovat?"

"Suterén je téměř prázdný," řekl Hiram a pokrčil rameny. "Ale vážně, zlato, kdyby na to přišlo, Quinn bude mít vždy místo, kde zůstat. Vím, že jsem možná na začátku nebyl úplně příjemný, ale Quinn vypadá jako úžasný člověk - mnohem lepší, než Finn."
"Mnohem lepší," souhlasil Leroy.

Rachel vydechla úlevou; nevěděla, proč o svých tatíncích vůbec pochybovala, protože bez ohledu na to, co se dělo, byli vždy jen podporující a milující.

"Děkuji vám," řekla Rachel, usmála se na ně, a pak vstala a oba je objala. "Už jsem vám v poslední době řekla, že jste nejlepší tatínci, jaké by si dívka mohla přát?"

"Ne, ale to už jsme stejně dávno věděli," řekl Leroy, a když se odtáhla, zamrkal na ni.
___________________________________________________

"Musíme si promluvit," řekla Santana, zastavila se před Rachel a zkřížila ruce.

"Nechytíš mě obvykle jen za ruku a neodtáhneš mě do prázdné místnosti?" zeptala se Rachel.

Santana přimhouřila oči. "Pořád to můžu udělat."

"O čem chceš mluvit?" zeptala se Rachel s povzdechem.

"Chci vědět, proč sakra chodíš kolem, jako by ti právě někdo řekl, že snědl tvého oblíbeného mazlíčka a chci vědět, proč Q vypadá, jako by zjistila, že jí znovu někdo zbouchnul," odpověděla Santana. "Co se sakra děje? A neříkejte mi, že nic, protože takovým kecům stejně věřit nebudu. Něco se s vámi dvěma děje, a já chci vědět, co to je."

Rachel se rozhlédla kolem; byly v hale, ale byly skoro úplně sami. Těch několik málo lidí, kteří byli kolem, byli zcela ponořeni do svých vlastních rozhovorů a ona usoudila, že je nepravděpodobné, že by někdo z nich jí a Santaně věnoval pozornost.

"Slíbíš mi, že nezburcuješ celé Lima Heights?" zeptala se Rachel.

"Co jsi udělala?" zeptala se Santana vyčítavě.

"Co? Nic!" řekla Rachel a zamračila se. "Já prostě nechci, abys způsobila scénu, protože by to celou věc jen ještě víc zhoršilo."

"Fajn," řekla Santana rozzlobeně.

"Finn - ví o Quinn a vyhrožuje jí, aby se držela dál ode mě," řekla Rachel a odvrátila pohled.

"Já ho zabiju," řekla Santana, přičemž udělala několik kroků, ale Rachel ji chytila za ruku a zatáhla ji zpátky.

"Něco si mi slíbila," připomněla jí Rachel.

"Čím jí vyhrožuje?" chtěla vědět Santana.

"On-" Rachel zaváhala; bála se, co by Santana mohla udělat, ale také věděla, že jí druhá dívka nedá pokoj, dokud jí neodpoví. "Řekl, že to všem řekne."

Santana přikývla a pak se otočila a vyrazila pryč.

"Kam jdeš?" zeptala se Rachel a vyběhla za ní.

"Jdu ho najít a pak mu do té jeho oplácané tvářičky jednu vrazím," odpověděla Santana a pokračovala v chůzi.

"To nejde," řekla Rachel a popadla Santanu za ruku.

"Proč ne?" zeptala se Santana. "Dej mi jeden dobrý důvod, proč bych ho právě teď neměla jít najít a udělat to, co chci udělat už takovou dobu."

"Protože pak tě vyloučí ze školy," odpověděla Rachel.

"Ne, pokud mě nikdo nechytí," odpověděla Santana.

"Santano, on za to nestojí," řekla Rachel a pokračovala v chůzi vedle své kamarádky. "Věř mi, taky jsem na něj naštvaná - nemáš představu, jak moc mě to ubíjí, ale nestojí to za to být vyloučen ze školy, nebo ze sboru, nebo za jakýkoli jiný trest, který Figgins vymyslí. Nikoho nebude zajímat, že si to Finn zasloužil a on nestojí za to, aby sis zničila budoucnost."

"Nechci, aby si myslel, že může beztrestně dělat věci jako tohle," řekla Santana a konečně se zastavila.

"Já vím, a nenecháme ho to znovu udělat," řekla Rachel a zastavila se před Santanou. "Já jen nechci, aby někdo udělal něco, čeho by později litoval. Navíc, pokud ho naštveme, mohl by to všem říct, jen aby se pomstil."

Santana téměř frustrovaně zavrčela. "Nemůžu uvěřit, jak moc ho právě teď nenávidím."

"Já vím," řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Nikdy jsem si nemyslela, že by klesl tak hluboko."

Santana si povzdechla. "Není divu, že Quinn vypadá jako pytel hoven."

"Nechce se mnou mluvit - ne že bych se jí divila," řekla Rachel a sklonila hlavu.

"Už přišla na to, co bude teď dělat?" zajímala se Santana.

Rachel pokrčila rameny. "Nevím, co má v plánu dělat. Já jen - jen bych si přála, aby se mnou mluvila. Dává ji čas do pátku, aby si to rozmyslela; potom to začne roznášet. Bojím se, že usoudí, že to za to nestojí - že nakonec bude mít příliš velký strach, být se mnou."

"Vybere si tebe," uvedla Santana.

"To nevíš," řekla Rachel a prohlížela si své nohy.

"Ano, vím," odpověděla Santana. "Quinn může utíkat, ale ona nenechá Finna, aby ji takhle do něčeho nutil. A i když to naprosto nechápu - zdá se, že tě má ráda." Santana se ušklíbla a Rachel obrátila oči v sloup. "Nenechá ho vyhrát; sakra, zpívala s tebou ten duet, i když si myslela, že to Sebastian všem řekne."

"To je něco jiného," řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Finn jí vlastně vyhrožuje, že to řekne její mámě; se Sebastianem by to sice věděla celá škola, ale aspoň by se jí to možná podařilo utajit před ní."

Santana se zhluboka nadechla. "Připomeň mi, proč je pěstí do obličeje špatný nápad."

"Nechceš si zničit svou budoucnost," připomněla jí Rachel.

"Začínám si myslet, že by to za to docela stálo," řekla Santana a rozhlížela se po chodbě.

Rachel se lehce zasmála. "Já vím, ale slib mi, že to neuděláš."

Santana obrátila oči v sloup. "Slibuji, že tomu blbounovi jednu nevrazím, i když by si to zasloužil - aspoň ne na školních pozemcích a ne před nějakými svědky."
___________________________________________________

V době, kdy Rachel v pátek odpoledne vešla do sborové místnosti, byla z ní nervózní troska. Stále s Quinn nemluvila a tak netušila, jak se blondýnka rozhodla, ale její čas vypršel. Vzhlédla a v zadní části místnosti si všimla Santany; roztleskávačka vypadala skutečně nervózní, díky čemuž se Rachel cítila ještě nervóznější než předtím. Santana se předtím zdála tak jistá, že si Quinn vybere ji, ale teď už druhá dívka tak přesvědčeně nevypadala.

Tina a Mercedes vešly těsně za Rachel; obě měly úsměvy na tvářích a něčemu se hlasitě smály. Santana na ně přimhouřila oči, čehož si Tina, zdá se, všimla, protože se okamžitě přestala smát a zamračila se. Rachel nad tím zavrtěla hlavou a vydala se posadit vedle Santany.

"Proč propaluješ Tinu a Mercedes pohledem?" zeptala se Rachel.

Santana pokrčila rameny. "Jejich dobrá nálada mi leze na nervy."

"To není důvod propalovat někoho pohledem," řekla Rachel a zkřížila ruce.

Santana se ušklíbla. "Od kdy potřebuju důvod, abych takhle na někoho zírala?"

"Necháš toho?" zeptala se Rachel.

"Nechám čeho?" zeptala se Santana a zamračila se na ni.

"Klepání nohu," řekla Rachel a ukázala na Santaninu spodní část těla.

Santana si povzdechla a zaklonila se v křesle. Brittany přišla o několik okamžiků později a Santana se viditelně uklidnila, jakmile blondýnku uviděla. Druhá dívka se usmála na Santanu a pak zamávala na Rachel, než se posadila na druhou stranu své přítelkyně. Po Brittany začali pomalu přicházet i ostatní, ale Quinn, Puck, a Finn stále nikde. O minutu později vešel Finn a ona vzhlédla právě včas, aby viděla, jak na něj Santana ukazuje prostředníček, ale nezdálo se, že on by si toho gesta všiml.

"Dobře, lidi, omlouvám se, že jdu pozdě." Pan Schue vešel dovnitř, ale hned se zase zastavil a rozhlédl se po místnosti. "Ví někdo, kde jsou Puck a Quinn?"

"Jsme tady," odpověděla Quinn, když vcházela s Puckem v závěsu.

"Posaďte se," řekl a usmál se na ně.

"Vlastně, pane Schue, napadlo mě, jestli bych nemohla předvést píseň, než začneme," řekla Quinn a zastavila se uprostřed místnosti.

"Uh, jistě," řekl pan Schue a ustoupil stranou. "Jsem vždycky rád, když někdo převezme iniciativu."

"Co to dělá?" zašeptala Santana a naklonila se k Rachel.

Rachel zavrtěla hlavou. "Nemám tušení."

Podívala se na Pucka; měl svou kytaru připnutou kolem krku a uculoval se na ni, díky čemuž byla Rachel ještě zmatenější. Všichni sledovali, jak si Quinn bere mikrofon ze stojanu a kývá na Pucka, který začal brnkat na svou akustickou kytaru. Zbytek kapely zůstal stát kolem, takže jediná hudba vycházela od Pucka.

"There she goes
There she goes again
Racing through my brain
And I just can't contain
This feeling that remains"

Santana vytřeštila oči. "Ona-"

"Ach můj bože," řekla Rachel a zakryla si rukou ústa.
"There she goes
There she goes again
Pulsing through my veins
And I just can't contain
This feeling that remains"

Quinn věnovala Rachel nervózní úsměv a nepatrně pokrčila rameny; blondýnka vyrazila k ní a Rachel jí věnovala, jak doufala, povzbuzující úsměv.

"There she goes
There she goes again
Racing through my brain
And I just can't contain
This feeling that remains"

Bylo zřejmé, že dívka zpívá pro Rachel a brunetka si všimla, že několik lidí v místnosti si vyměňuje zmatené pohledy. Rachel se téměř chtělo smát při pohledu na výraz v tváři Mercedes; její ústa byla dokořán a obočí zdvižené. Ale Kurt a Blaine se oba široce usmívali a Brittany vypadala šťastnější, než ji kdy dřív viděla, což bylo úžasné, protože blonďatá roztleskávačka byla šťastná vždycky.

"There she goes
There she goes again
She calls my name
Pulls my train
No one else could heal my pain
And I just can't contain
This feeling that remains"

Quinn se zastavila přímo před ní a zpívala jen pro ni. Rachel jen zářila a dokonce i Santana se široce usmívala; věděla, že obě byly na Quinn tak hrdé za to, co dělá. Když ji Quinn vzala za ruku, Rachel propletla jejich prsty dohromady a jemně stiskla blondýnčinu ruku.

"There she goes
There she goes again
Chasing down my lane
And I just can't contain
This feeling that remains

There she goes
There she goes
There she goes"

Ještě než skončila, byl Kurt na nohou a tleskal; každý, kdo už to věděl, nebyl o moc pozadu, ale několik lidí stále zůstalo na svých místech se zmatenými výrazy ve tvářích.

"Páni, to mě podrž," řekla Mercedes a zvedla obě ruce. "Co to bylo?"

"To jsem byla já, která nedovolím, aby mě někdo do něčeho tlačil," odpověděla Quinn. "Rachel, vím, že ses kvůli mě tento týden asi dost natrápila, a vím, že jsem slíbila, že už nebudu utíkat, takže doufám, že na mě nejsi příliš naštvaná, ale včera v noci jsem si uvědomila, že jsi pro mě důležitější, než cokoli jiného. Snažily jsme se brát věci pomalu a náš vztah jsme nijak přesně nedefinovaly - ale chci, abys byla moje přítelkyně a je mi už jedno, kdo o tom bude vědět."

Rachel vstala, překonala těch několik kroků ke Quinn a políbila ji. Blondýnka omotala paže kolem jejího pasu a přitáhla si ji blíž k sobě, načež několik lidí v místnosti - pravděpodobně Brittany a Sam - zajásali. Rachel se se smíchem odtáhla, ale ruce nechala ovinuté kolem Quinnina krku.

"Quinn Fabray, moc ráda budu tvoje přítelkyně," odpověděla Rachel.

"Už bylo sakra na čase," zakřičela se smíchem Santana.

"Děláte si srandu?" zařval vztekle Finn.

"Slíbila jsem Berry, že tě nebudu mlátit, ale jestli řekneš ještě jedno zatracené slovo, tak ten slib poruším," prohlásila Santana a ukázala na něj.

Quinn se podívala na chlapce a ušklíbla se. "Vypadá to, že ses v tom, že nikdy nebude moje, mýlil."

"Jak se to stalo?" zeptala se Mercedes a zavrtěla hlavou.

"Dobře, to stačí," ozval se konečně pan Schue a postavil se. "Jestli byste se vy dvě mohly posadit, mám tu pár věcí, které bych s vámi rád probral."

Quinn nabídla Rachel ruku a brunetka ji ráda přijala. Když si šly sednout, Sam jim ukázal palec nahoru, Artie a Mike se na ně usmívali, jen Mercedes vypadala stále ještě ohromeně.

"Říkala jsem ti, že si vybere tebe," zašeptala Santana, jakmile se Rachel posadila.

"Ještě před pár minutami jsi o tom tak přesvědčená nevypadala," odpověděla Rachel.

Santana pokrčila rameny. "Neměla jsem strach."

"Jak říkáš," řekla Rachel a protočila oči.
___________________________________________________

"Rachel, zlato, Quinn je tady," oznámil Leroy, když vešel do obývacího pokoje.

Rachel okamžitě vypnula televizi a vyskočila z gauče. "Ahoj."

"Ahoj," odpověděla Quinn.

"Večeře bude připravena asi za deset minut; jsi více než vítána zůstat na jídlo s námi," řekl Leroy a obrátil se k odchodu.

"Děkuji," řekla Quinn a usmála se na něj.

Rachel obešla pohovku a objala blondýnku. "Stále všechno v pořádku?"

Quinn si povzdechla a také ji objala. "Tak nějak."

Rachel propustila Quinn z objetí a naklonila se, aby ji políbila, ale Quinn ustoupila stranou.

"Co se děje?" zeptala se Rachel a dotčeně se zamračila.

"Tvůj táta je v kuchyni," řekla Quinn a kývla směrem k vedlejší místnosti.

"Vědí o nás," uvedla Rachel.

"Od kdy?" zeptala se Quinn zvýšeným hlasem.

"Pojďme nahoru," řekla Rachel a popadla Quinn za ruku.

Quinn přikývla a Rachel je vedla nahoru do její ložnice; neměla šanci blondýnce říct o nabídce jejích otců, protože Quinn se jí až do vystoupení ve sboru vyhýbala. Nechtěla mluvit dole; i když své tatínky milovala, někdy mohli být trochu moc zvědaví.

"Jak dlouho to ví?" zeptala se Quinn v momentě, kdy se za nimi zavřely dveře.

"Moc dlouho ne," odpověděla Rachel. "Tenhle týden jsem byla tak trochu mimo a oni se mě ptali, co se děje, a já jim nechtěla lhát, tak jsem jim to řekla. Vlastně nebyli ani nijak zvlášť překvapení a byli velmi podporující; ve skutečnosti chtěli, abych ti řekla, že můžeš zůstat tady. Však víš, kdyby na to tvá máma přišla a nereagovala by na tu informaci příliš dobře."

"Oni by mě tu opravdu nechali zůstat?" zeptala se Quinn.

Rachel s úsměvem přikývla. "Mají tě rádi, Quinn, a nechtějí, abys měla strach, že nebudeš mít kde bydlet."

Quinn přikývla a pak se podívala na Rachel a svraštila obočí. "Opravdu jim nevadí, že spolu chodíme?"

"Vůbec," odpověděla Rachel.

Rachel sledovala, jak Quinn překonala zbytek místnosti a posadila se na postel. Opravdu nemohla určit, co se blondýnce právě honilo hravou, ale doufala, že už si Quinn nebude dělat takové starosti, když teď věděla, že neskončí na ulici.

"Co myslíš, jaké to bude v pondělí?" zeptala se Quinn a podívala se na ni.

"Já nevím," odpověděla Rachel a pokrčila rameny. "Doufejme, že to bude všem jedno; zdálo se, že se nikdo nestará, když se Santana a Brittany konečně přiznaly a nikoho už vlastně nezajímá, že jsou Blaine a Kurt spolu. Možná to s námi bude stejné."

"Doufám, že máš pravdu," řekla Quinn, odvrátila pohled a povzdechla si.

"Myslíš, že to Finn stále bude chtít říct tvé mámě?" zeptala se Rachel, přešla ke Quinn a posadila se vedle ní.

Quinn pokrčila rameny. "Já nevím - možná. Nezdál se z toho dneska zrovna nadšený."

Rachel si nemohla pomoci, ale musela se usmát. "Alespoň jsem konečně pochopila, co všichni myslí tím, že Finn ubližuje židlím."

Jeho počáteční výbuch nebyl nic ve srovnání s tím, co přišel po konci zkoušky sboru. Jakmile pan Schue odešel, vyrazil Finn k nim a dožadoval se vysvětlení; vykřikoval, že Rachel není lesba a snažil se ji přesvědčit, že jí Quinn nějak vymyla mozek. Sam a Mike museli oba držet Santanu, aby se na Finna nevrhla, zatímco se Puck snažil Finna přesvědčit, aby prostě odešel. Než odešel, povalil několik židlí a cestou ze dveří do jedné ještě kopl.

Quinn se lehce zasmála. "Nemůžu uvěřit, že ti trvalo tak dlouho, než sis toho všimla."

Finn měl vždy výbušnou povahu; bylo to něco, co vždycky přehlížela, protože ho milovala, ale čím více její láska ustupovala, tím více jí to vadilo. Když byl s ní, nikdy fyzické násilí nepoužil, ale vyskytlo se několik případů, kde se porval s příliš horlivými fanoušky, ale obvykle se vybíjel na neživých předmětech.

"Omlouvám se, mimochodem," povzdechla si Quinn.

"Za co se omlouváš?" zeptala se Rachel a zmateně svraštila obočí.

"Ani jsem se tě nezeptala, jestli souhlasíš, že to všem řeknu," odpověděla Quinn.

Rachel nad tím mávla rukou. "I když by bylo hezké vědět, co máš v plánu, a nemusela bych si tak dělat starosti o to, jestli náš vztah není u konce, nezlobím se. Ve skutečnosti, to bylo milé překvapení."

"Až do dnešního ráda jsem nevěděla, že to udělám," řekla Quinn s úsměvem. "Ale zdálo se to jako dobrý nápad."

"Vážím si velkých gest," řekla Rachel a šťouchla do Quinn.

Quinn přikývla. "Budu to mít na paměti."

Rachel se zasmála, když se ozvalo zaklepání na dveře. "Ano?"

"Můžu dál?" zeptal se Leroy.

"Samozřejmě, tati," řekla Rachel a Quinn spěšně vstala z postele; zvědavě se na blondýnku podívala, ale Quinn jen pokrčila rameny.

"Jen jsem vás chtěl zkontrolovat a zeptat se, jak se ti daří, Quinn," řekl Leroy a vešel do místnosti. "Rachel nám řekla o tom, co se dnes stalo ve škole, a já chtěl, abys věděla, že to co jsi udělala, bylo velmi statečné."

"Jsem v pořádku," řekla Quinn a začervenala se. "Mám trochu obavy, co se stane, až se v pondělí vrátíme, ale ničeho nelituji."

"Jsem rád, že si myslíš, že za to má dcera stojí," řekl Leroy s úsměvem. "Ale musím tě varovat, někdy je to pěkné kvítko."

"Tati!" vykřikla Rachel a dupla nohou.

Leroy mrkl na Quinn. "Jsi si jistá, že se chceš potýkat s jejími hysterickými záchvaty?"

"Dobře, budu muset trvat na tom, abys hned teď odešel," řekla Rachel a zkřížila ruce.

"Vidíš," řekl Leroy a ukázal na Rachel; ta obrátila oči v sloup a spustila ruce dolů, čemuž se Leroy začal smát. "Ale teď bez legrace, chci, abys věděla, že můj manžel a já jsme za vás dvě oba šťastní. Nemysleli jsme si, že je Finn pro naši Rachel dost dobrý, ale ty jsi přesně ten typ člověka, jaký jsme si s ní vždycky představovali. Jen chci, abys věděla, že tu pro tebe vždy bude místo, pokud budeš někdy potřebovat. "

"Děkuji vám," řekla Quinn a objala Leroye.

"Jen dobře zacházej s naší holčičkou," řekl Leroy a poplácal ji po zádech.

Quinn se usmála a Rachel se natáhla a vzala ji za ruku. Usmála se pro sebe, šťastná, že její přítelkyně a její rodiče spolu tak dobře vycházeli. I když se Finn snažil, nikdy si s nimi příliš do oka nepadl, a byl to pro ni vždy velký stres, když se měli všichni na prázdniny sejít.

"Večeře je hotová, pokud chcete jít vy dvě dolů," řekl Leroy a vycouval z místnosti.

"Budeme tam za pár minut," zavolala za ním Rachel a pak se otočila ke Quinn. "Já vím, že se to snadněji řekne, než udělá, ale snaž se pondělka příliš neobávat, dobře? Budeme to v tom spolu, takže si pojďme užít tento víkend, a nepřemýšlet o tom, co se bude dít."

Quinn přikývla a přikrčila se, aby políbila Rachel; když se odtáhla, měla na tváři široký úsměv, stejně jako Rachel.

"Takže, co je k večeři?" zeptala se Quinn.

"Nejsem si jistá," odpověděla Rachel a už táhla Quinn ke dveřím. "Pojďme to zjistit."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Waitinka Waitinka | 8. března 2013 v 23:47 | Reagovat

Ty židle jsou chudáci jakmile jde o Finna :D Jinak děkuji za překlad :)

2 keesee keesee | 9. března 2013 v 20:34 | Reagovat

Finn je blb :-? ale Q je frajerka, že se mu takhle postavila, snad to její máti neřekne

3 stanca stanca | 9. března 2013 v 21:17 | Reagovat

Kurňa, ta Santana měla toho Finna zrubat i kdyby jí měli vyhodit. Jinak díky za další parádní kapitolu.

4 maya maya | 11. března 2013 v 13:54 | Reagovat

Ten Finnept už by si jednu do zubů fakt zasloužil :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama