Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 22 – Malá hloupá zamilovaná píseň

1. března 2013 v 19:37 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 22/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Nenápadnost nejvyššího kalibru, když to dojde i Zlobrákovi :D Enjoy it!

Kapitola 22 - Malá hloupá zamilovaná píseň
Rachel se rozhlížela po fotbalovém hřišti; čekala na Quinn, ale druhá dívka měla zpoždění. Normálně by už měla strach, ale Quinn jí poslala zprávu, že jí nezvonil budík a ona zaspala a proto přijde později. Rachel byla za zprávu vděčná, ale měla podezření, že to má co dělat s tím, jak vyšilovala, když se Quinn zpozdila minule. Snažila se nedělat si tolik starosti, ale někdy to bylo těžké. Její mysl se stále vracela k obrazu Quinnina zmrzačeného těla vytaženého z auta, a cítila, jak se jí svírá hruď a ona začíná panikařit při pomyšlení, že by se to mohlo stát znovu.

"Proč jsi každé pondělí ráno tady venku?" zeptal se Finn, když se objevil jakoby odnikud a přerušil tak Racheliny myšlenky.

Vzhlédla, překvapená, že tady chlapce vidí. "Mám to tady ráda."

"Nikdy se ti tu nelíbilo," odpověděl Finn.

Rachel si povzdechla. "Věci se mění, Finne."

"Myslíš, že to nevím?" zeptal se Finn a sevřel čelist

"Co tady děláš?" zeptala se Rachel, zastínila si oči, aby jí do nich nesvítilo slunce a pohlédla na Finna.

"Chtěl jsem s tebou mluvit," odpověděl Finn.

Rachel bylo opravdu jedno, o čem chtěl Finn mluvit, ale stejně se zeptala, "O čem?"

"O Quinn," odpověděl Finn.

"Co je s Quinn?" zeptala se Rachel a cítila se stále více naštvaná.

"Vím, že si ráda myslíš, že každý je dobrý a tak, ale ona tě jen využívá," uvedl Finn.

Rachel si nemohla pomoct, ale zasmála se. "Využívá mě? Jak mě využívá, Finne?"

"Má tě ráda," odpověděl Finn a setřel tak zbytky úsměvu z Racheliny tváře.

"Cože?" zeptala se Rachel.

"Má tě ráda," zopakoval Finn. "Vím, že to zní divně, ale to je důvod, proč se vždycky točí kolem tebe, a proč dělala to všechno, aby nás rozdělila. Chce tě pro sebe a vždycky žárlila na to, co máme."

"Měli," opravila ho Rachel.

"To je jedno, Rach, říkám ti pravdu," odpověděl Finn. "Pochybuji, že to vidíš, protože si myslíš, že všichni lidé jsou dobří nebo tak něco, ale ona ti lže."

Rachel vstala, zkřížila ruce na prsou a přimhouřila oči. "Finne Hudsone, ať už je to pravda nebo ne, tobě do toho stejně nic není. Quinn a já jsme přátelé; vážně sis myslel, že mi tohle řekneš a já co - budu chtít být zase s tebou?"

Naposledy se na něho zamračila a vydala se dolů z tribuny někam daleko od něj. Vytáhla telefon a okamžitě poslala zprávu Quinn, jestli by se mohly setkat v hledišti.

"Rach, počkej!" zakřičel za ní Finn.

"Finne, žádám tě, jak nejzdvořileji mohu, prosím, drž se ode mě dál," řekla Rachel, aniž by se obtěžovala zastavit, když ho oslovila. "A od Quinn taky, když na to přijde."

"Nechci, aby ti ublížila," řekl Finn, stále za ní.

Rachel se k němu otočila a zastavila tak jeho pronásledování. "Jsem velká holka, Finne, a umím se o sebe postarat."

Otočila se na podpatku a spěchala ke škole. Naštěstí ji Finn už nesledoval, takže byla Rachel schopná zamířit rovnou do hlediště bez něj v závěsu. Došla k jevišti, stále rozrušená z toho, že se to Finn odvážil znovu vytáhnout, ale také ji zajímalo, jak to sakra věděl. Nemyslela si, že by byl dost vnímavý, aby na to přišel, ale také věděla, že nikdo z jejích přátel by mu to neřekl, takže možná jeho pozorovací schopnosti přeci jen podcenila.

"Proč se setkáváme tady?" zeptala se Quinn.

Rachel vyskočila, ani si nevšimla, že Quinn vstoupila; podívala se na blondýnku a otráveně protočila oči. "Venku byl Finn."

Quinn také protočila oči a překonala zbytek cesty k pódiu. "Co chtěl?"

"Chtěl mě informovat, že mě využíváš, a že - Quinn, řekl mi, že mě máš ráda," řekla Rachel a zamračila se. "Já nevím, jak to ví, nebo jestli to opravdu ví; možná se mu jen pro jednou podařilo něco správně uhodnout."

Quinn si povzdechla a sklopila pohled k zemi. "Ví to."

Rachel poklesla čelist. "Jak?"

"Já nevím," řekla Quinn a pokrčila rameny. "Ale ví to už nějakou dobu."

"Jak to víš?" zeptala se Rachel.

"Vzpomínáš si na tenkrát v Breadstix?" zeptala se Quinn. "Když jsme tam byli po premiéře West Side Story a Finn vyletěl?"

"Jo?" řekla Rachel, ale nebyla si jist, kam tím Quinn míří.

"Pamatuješ si, jak mi předtím, než odešel, něco řekl?" zeptala se Quinn. "Tenkrát ses mě ptala, co říkal, ale já ti řekla, že to nebylo nic důležitého."

Rachel přikývla. "Jo, vzpomínám si."

"Řekl mi, že nikdy nebudeš moje," řekla Quinn a zavrtěla hlavou. "To je důvod, proč jsem byla tak divná, když jsme pracovaly na tom mash-upu. Finnova slova mě příšerně vyděsila a já se pak začala snažit držet se od tebe dál. Neptej se mě, jak to ví, protože nemám tušení, ale přišel na to dřív než kdokoliv jiný. "

"Proč jsi mi to neřekla?" zeptala se Rachel a zmenšila vzdálenosti mezi nimi.

"Zřejmě protože v tu dobu jsem nemohla," řekla Quinn a pokrčila rameny. "A pak - nevím. Nikdy se o tom už nezmínil, tak jsem to prostě přestala řešit."

Rachel si povzdechla a pak se naklonila a dala Quinn pusu na tvář. "Mýlil se, víš?"

Quinn se usmála. "Možná mu to jednoho dne vmetu do tváře."

Rachel se zasmála tak hlasitě, že se její smích odrážel po celém hledišti. "Možná."
_______________________________________________________

"Dobře lidi, za prvé, bych chtěl ještě jednou všem poblahopřát k našemu vítězství v Regionálkách." Odmlčel se a usmál se, když všichni začali tleskat a jásat. "Jinak, ředitel Figgins byl dnes ráno kontaktován policií; dům Sebastiana Smythe byl zřejmě žertem v pátek večer poničen vandaly. Ví o tom někdo z vás něco?"

Nastala spousta mumlání a kroucení hlavou; Rachel se zamračila a okamžitě se podívala přes rameno na Pucka. Vrtěl hlavou, ale na tváři měl mírný úsměv.

"Noahu!" zašeptala Rachel.

"Co?" zeptal se Puck, pokrčil rameny a snažil se vypadat nevinně.

Rachel přimhouřila oči, když se otočila a podívala se na Santanu.

Quinn se naklonila k Rachel a zašeptala: "Jsi v pořádku?"

"Mám podezření, že několik našich přátel má s tím vandalismem co do činění," zašeptala Rachel.

Quinn se podívala na Pucka a pak na Santanu. "Myslím, že to vysvětluje tu věc v jejích vlasech, o které jsem si myslela, že je to šlehačka, když se vrátila po jejím záhadném zmizení. Přemýšlela jsem o tom, ale upřímně jsem se bála zeptat."

"Proč by to dělali?" zeptala se Rachel.

"Není to jasné?" řekla Quinn a naklonila hlavu.

"Co?" zeptala se Rachel.

"Co myslíš?" řekla Quinn a lehce se zasmála. "Dělali to, aby tě chránili - aby tě pomstili."

"Nedělali to tedy pro nás?" zeptala se Rachel.

Quinn pokrčila rameny. "Možná Santana, ale Puck to nevěděl, ne?"

"Dobře," řekla Rachel a odvrátila pohled.

"Dobře, slíbil jsem řediteli Figginsovi, že s vámi o tom promluvím, ale pokud tvrdíte, že s tím neměl nikdo z vás nic společného, pak vám věřím," řekl pan Schue. "Další na programu je úkol na tento týden. Dříve v tomto roce jsme vystupovali na počest Santaně, a mě napadlo, že bychom to mohli tento týden udělat znovu pro jednoho z našich nových členů." Přešel k tabuli a napsal na ni 'Irsko'. "Úkolem na tento týden je předvést písně irských hudebních umělců. Může to být náš způsob, jak přivést Rorymu trochu Irska sem k nám."

"Díky, pane Schue," řekl s úsměvem Rory.

"Můžete pracovat ve dvojicích, ve skupinách, nebo to udělat na vlastní pěst, ale přál bych si, aby každý něco předvedl," dodal pan Schue. "Vím, že vítězství Regionálek je vzrušující, ale teď není čas usnout na vavřínech. Národní se možná můžou zdát ještě daleko, ale ty tři měsíce utečou jako voda a najednou budete opět stát na jevišti."

"Sleduj tohle," zašeptala Rachel ke Quinn. "Pane Schue."

Podíval se na ni a její zdviženou rukou a povzdechl si. "Ano, Rachel?"

"Naprosto s vámi souhlasím, Národní jsou hned za rohem a teď není čas na odpočinek," řekla Rachel a dala ruku dolů. "To je důvod, proč si myslím, že bychom měli začít pracovat na seznamu písní na Národní a strávit příštích dvanáct týdnů vymýšlením těch nejlepších vystoupení."

"Zase to nepřehánějme," odpověděl pan Schue.

"Ale právě jste řekl, že Národní tu budou, než se nadějeme," připomněla mu Rachel.

"Já vím, ale máme čas," řekl pan Schue s úsměvem.

"Víte co, pane Schue," řekl Santana a vstala. "Bez urážky, ale nemyslíte, že byste měl Rachel možná poslouchat? Vsadím se, že Vocal Adrenaline právě teď na Národní zkouší. Loni jsme jeli do New Yorku bez připraveného seznamu písní, bez sestavy a bez jakékoliv představy, co budeme sakra dělat. Úplně jsme naše šance na výhru Národních promarnili, a nevím, jak ostatní, ale já nechci, aby se to letos stalo znovu."

"Santano-"

"Je mi líto, pane Schue, ale ona má pravdu a zrovna tak Rachel," přerušil ho Artie. "Minulý rok jsme naše šance na výhru zničili tím, že jsme věřili, že to prostě nějak zvládneme, ale tenhle rok chci vyhrát a ukázat těm idiotům na téhle škole, že nejsme jen banda ztroskotanců, co umí zpívat a tančit. Chci pronést tu trofej hlavními dveřmi a ukázat jim, jak daleko jsme se dostali. "

"Ok, uklidněte se, lidi," řekl pan Schue a pokynul Santaně, aby si sedla. "Vím, že jste všichni nadšení, že znovu pojedeme na Národní, ale ještě je času dost. Slibuji, že na sestavení seznamu písní a na nacvičování budeme mít ještě spoustu času. Dobře, všichni máte na tento týden svůj úkol, takže bych byl rád, kdybyste zbývající čas strávili prací na něm."

Santana protočila oči, vstala a přešla směrem k Rachel. "Jestli na tom seznamu nezačne pracovat v několika následujících týdnech, sejdeme se všichni zase ve tvém domě."

Rachel přikývla a pak se zamračila, když se Quinn lehce zasmála. "Co je?"

"Myslím, že otáčíš celou skupinu proti panu Schue," řekla Quinn.

Rachel pokrčila rameny. "Možná že kdyby se nesnažil sabotovat naše šance na výhru, mohla bych z toho mít i špatný pocit."
_______________________________________________________

"Opravdu to udělala?" zeptala se Rachel se smíchem.

"Je to Santana, samozřejmě, že ano," odpověděla Quinn.

"Ale on je tak-" Rachel se otřásla. "I kdyby někdo řekl, že na tom závisí můj život, nikdy bych Jacoba nepolíbila."

"Říkám ti, že ona od výzvy nikdy neustoupí," řekla Quinn a zavrtěla hlavou. "Věř mi, přeju si, aby byla schopná odstoupit; při několika příležitostech jsem byla traumatizována tím co Puck vymyslel."

"Možná, že příště by jí někdo měl vyzvat, aby byla celý týden milá," řekla Rachel s úsměvem.

"Jsem si jistá, že Puck bude mít zase brzy jednu ze svých párty," řekla Quinn a pokrčila rameny.

Rachel se na chvíli zamračila a pak se jí na tváři opět objevil úsměv. "Myslím, že pro teď mám Puckových párty dost."

Quinn si ji chvíli zamyšleně prohlížela, ale pak přikývla. "No, možná nás moje matka nechá udělat párty u nás doma; však víš nic velkého, ale možná jen my ze sboru."

"Jsi si jistá, že chceš znovu uklízet celý dům?" žertovala Rachel.

Quinn se odmlčela. "Na druhou stranu, možná ne."

Rachel se zasmála, když Quinn vjela na její příjezdovou cestu; Quinn vystoupila z auta první a přeběhla na stranu Rachel, aby jí otevřela dveře. Brunetka se usmála a cítila, jak lehce rudne; bylo pro ni divné, že největší gentleman, se kterým kdy byla na rande, byla dívka. Quinn naplánovala jejich druhé rance; nic divokého - jen večeře a film - ale Rachel se stejně výborně bavila. Blondýnka našla o několik měst dál divadlo, které hrálo staré filmy, takže po jídle v malé, italské restauraci, sledovaly 'Prázdniny v Římě'.

Když kráčeli po chodníku, Quinn vzala Rachel za ruku a brunetka se usmála. Byla šťastná, že se druhá dívka nenechala Sebastianem odradit nebo vystrašit.

Když se Quinn zastavila u dveří, opřela se a jemně políbila Rachel na rty. "Uvidíme se zítra."

"Víš, pokud chceš, můžeš jít na chvíli dál," řekla Rachel a zatahala Quinn za ruce.

"Nebudou se tvoji tatínci divit, proč tě přivádím domů tak pozdě?" zeptala se Quinn.

"Nejsou tady," odpověděla Rachel. "Mému bratranci se právě narodilo dítě, takže si oba vzali v práci volno a jeli ho do Columbusu navštívit."

"Proč jsi nejela s nimi?" zeptala se Quinn a zamračila se.

Rachel pokrčila rameny. "Nechtěla jsem zameškat školu."

"Oh," přikývla Quinn. "Myslím, že pak bych na chvíli mohla zajít."

Rachel otevřela dveře a Quinn ji následovala přes vstupní halu a dále chodbou až do kuchyně. Brunetka přešla k lednici, popadla láhev s vodou, a zeptala se: "Chceš něco k pití?"

Quinn zavrtěla hlavou. "To je dobrý."

"Takže, budeš tenhle týden vystupovat?" zeptala se Rachel a hrála si se svou lahví.

Quinn pokrčil rameny. "Možná; předpokládám, že ty určitě."

"Samozřejmě," odpověděla Rachel. "Jakým spolu-kapitánem sboru bych byla, kdybych nebrala každý úkol vážně?"

"Finn to nedělá a stále je druhým kapitánem," poznamenala Quinn.

"Ano, dobře, Finn ani nechtěl spolu-kapitánem být," odpověděla Rachel.

"Jakou píseň budeš zpívat?" zeptala se Quinn.

Rachel přešla ke Quinn a postavila se před ní. "Budeš muset počkat do pátku a uvidíš."

"Ne každé vystoupení musí být překvapení, Rachel," řekla Quinn a zavrtěla hlavou.

Rachel zalapala po dechu. "Samozřejmě, že musí."

"Dobře, dobře," řekla Quinn se smíchem, když zastrčila Rachel pramen vlasů za ucho. "Bavila ses dneska večer?"

Rachel přikývla. "S tebou vždycky."

Quinn se usmála. "Znamená to, že plánuješ naše třetí rande?"

"To se zdá fér," odpověděla Rachel a přitiskla své rty na Quinniny.

Rachel položila ruce na Quinniny boky a pomalu s ní couvala proti kuchyňské lince. Quinn ji něžně políbila, než položila svou ruku na Rachelinu tvář a odtáhla se.

"Opravdu bych měla jít," povzdechla si Quinn.

Rachel se zamračila. "Jsi si jistá?"

"Jo," odpověděla Quinn. "Zítra je škola a už je docela pozdě."

Rachel se podívala na hodiny na mikrovlnce a povzdechla si. "Máš pravdu."

"Já mám vždycky pravdu," řekla Quinn a zašklebila se.

Rachel obrátila oči v sloup. "Pro tentokrát - uvidíme se zítra ve škole."

"Sladké sny," řekla Quinn, věnovala Rachel rychlý polibek, než se otočila a odešla.
_______________________________________________________

"Děkuji, Brittany, za toto - energické vystoupení," řekl pan Schue. "Nicméně The Spice Girls, byly z Anglie."

Brittany se zamračila. "Není to totéž?"

Pan Schue otevřel ústa, ale Santana promluvila dřív, než stačil něco říct. "Bylo to skvělé, Britt."

Rory přikývl. "Bylo to nádherné."

Brittany se rozzářila. "Díky."

"Dobře," řekl pan Schue s úsměvem. "Zatím jsme slyšeli 'Brown Eyed Girl' od Sama a 'Wannabe' od Brittany, takže kdo je další?"

"Quinn a já můžeme jít," řekla Santana a vstala.

"Výborně!" řekl pan Schue s ještě širším úsměvem.

Rachel byla překvapená; Quinn jí neřekla, že bude tento týden se Santanou zpívat duet. Ve skutečnosti, když se jí zeptala, jestli bude vystupovat, neřekla, že ano. Také přemýšlela, kdy měly vlastně čas na zkoušení; Quinn byla během volného času ve škole obvykle s ní, včera večer spolu byly venku a tenhle úkol dostaly jen před dvěma dny.

"Dobře, takže je to od nějaké skupiny, o které jsem nikdy neslyšela, ale Rory mě ujistil, že jsou populární," řekla Santana. "Kromě toho, tu píseň našla Quinn, takže jestli se vám to nebude líbit, viňte ji."

Quinn obrátila oči v sloup. "Jo, našla jsem to na tvém iPodu."

Santana ji probodla pohledem a několik lidí se zasmálo, právě když začala hrát hudba.

Rachel ve snaze rozpoznat píseň svraštila obočí, ale nebylo to nic, co by okamžitě poznala. Viděla, jak se na sebe Quinn a Santana podívali, než Santana přistoupila k mikrofonu a začala zpívat první sloku. Dívka se dívala přímo na Brittany s úsměvem na tváři, a Brittany své přítelkyni úsměv oplácela.
"Thank you for tomorrow when you're gonna call me
Thank you for the weekend when you're gonna see me
Thank you for the memories we haven't made yet
You've always been a part of me, even before we met
Thank you in advance for the love you'll give me
I've had a glance of the good life
You'll be there when nobody believes me
I've gone through it all in my mind"

Quinn udělala zbývající krok k jejímu mikrofonu a připojila se k Santaně. Rachel píseň rozhodně nikdy předtím neslyšela a byla docela překvapená, že právě tohle bylo to, co Santana poslouchala.
"I can see me looking at you
At the start of the day for all my life
I can see me dying to hold you
On the way when I'm driving home at night
I've got these pictures in my head
These pictures in my head, yeah
I've got these pictures in my head
These pictures in my head"

Quinn převzala další sloku a stále se vyhýbala pohledu na Rachel; bylo jasné, že zpívala pro ni, ale nechtěla, aby to věděli i ostatní členové sboru - nebo alespoň ne ti, kteří o nich stále ještě nevěděli. Rachel se na chvíli zadívala Finna a viděla, že jeho tváře jsou celé rudé; protočila oči, otočila hlavu zpátky ke Quinn a snažila se chlapce ignorovat.
"Thank you for tomorrow when you're gonna call me
Thank you for the weekend when you're gonna see me
Thank you in advance for the time you'll notice
I'm all you've wanted all of your life
Thank you for every single moment
I've gone through it all in my mind"

Santana zpívala na další část, a Rachel napadlo, že dívku snad nikdy neviděla šťastnější, než byla teď.
"Thank you for the best times, thank you for the journey"

Quinn se plaše usmála a Rachel si nemohla pomoct, ale i na její tváři se objevil spokojený úsměv. V tu chvíli jí bylo jedno, jak očividné její city k blondýnce jsou; jen si užívala sledování Quinn.
"I can see me looking at you
At the start of the day for all my life
I can see me dying to hold you
On the way when I'm driving home at night
I can see me looking at you
At the start of the day for all my life
I can see me dying to hold you
On the way when I'm driving home at night
I've got these pictures in my head
These pictures in my head, yeah
I've got these pictures in my head
These pictures in my head"

Když Santana dozpívala poslední větu, většina ze skupiny vstala a obdařila je bouřlivými ovacemi. Roztleskávačka se smíchem uklonila, než se jí Brittany vrhla do náruče. Rachel pozorovala, jak Quinn s úsměvem zavrtěla hlavou, když sledovala svou nejlepší kamarádku; ale Quinn, zdá se, si konečně nevšimla, že ji Rachel pozoruje, podívala se na ni a sebepodceňujícím způsobem pokrčila rameny. Rachel nikdy nepochopila, proč blondýnka neměla ve své výkony větší důvěru; ona si vždycky myslela, že druhá dívka má krásný hlas.

"Říkal jsem ti to," zašeptal Finn, který se přesunul za ni.

Ignorovala Finna, vstala, přešla ke Quinn a objala ji. Když se odtáhla, usmála se a zašeptala: "To bylo krásné."

Quinn se začervenala. "Díky."

"Haló!" řekla Santana a roztáhla ruce.

"Ty jsi byla taky báječná, Santano," řekla Rachel a se smíchem brunetku objala.

"To bych řekla," řekla Santana a ušklíbla se.

Rachel obrátila oči v sloup, ale zasmála se. "A tak skromná."
_______________________________________________________

"Hej, Berry," řekla Santana a vyrazila za brunetkou.

Rachel si povzdechla. "Santano, jsme přátelé."

"A?" zeptala se Santana.

"Opravdu mi nemůžeš říkat křestním jménem?" zeptala se Rachel.

"Ne," řekla Santana a popadla Rachel za ruku, aby ji zastavila. "Musíme si promluvit."

"O čem - víš, že mě nemusíš tahat; vše, co musíš udělat, je požádat mě, a já ochotně půjdu s tebou," řekla Rachel, když byla roztleskávačkou tažena do nedaleké, prázdné třídy.

"Můj způsob je mnohem zábavnější," řekla Santana a zkřížila ruce na prsou. "Takže - Q mi řekla, že vy dvě jste byly na dalším rande."

"Ano, byly," řekla Rachel a zamračila se.

"Takže je to mezi vámi evidentně stále vážnější-"

"Bylo to teprve naše druhé rande," přerušila ji Rachel.

"Teď mluvím já," řekla Santana a zvedla ruku. "Je to mezi vámi stále vážnější, takže je načase, abychom si promluvily. Quinn se možná navenek tváří drsně, ale jak už teď víš, je to jen hromada sraček. Ona je nejistá a většinu lidí si drží od těla se, ale tebe ne, takže raději nechtěj, aby toho litovala, protože přísahám, že jestli jí nějakým způsobem ublížíš, nakopu ti zadek. Je to jasné? "

Rachel přikývla. "Naprosto."

"Dobrá," řekla Santana, otočila se na podpatku a vyšla ven z místnosti.

Rachel si povzdechla a zamračila se; nečekala, že se Santana bude chovat tak nepřátelsky. Dokonce ani nechápala, proč jí druhá dívka vyhrožovala. Opravdu si myslela, že by Quinn ublížila? Vzhledem k jejím dosavadním zkušenostem, se zdálo spíše logické, že by tomu mohlo být naopak. Znovu si povzdechla, vyrazila ke dveřím, a jakmile vyšla z místnosti, málem se srazila s Quinn.

"Ahoj," řekla Quinn s širokým úsměvem, ale pak si zřejmě všimla Rachelina výrazu. "Hej - co se děje?"

Rachel se zamračila a rozhlédla se po chodbě. "Santana mi vyhrožovala; řekla mi, že jestli ti ublížím, tak mi - cituji - 'nakope zadek'. I když nechápu, proč cítí potřebu to udělat."

Quinn se zasmála. "Pokud se budeš cítit líp, mně dala stejnou přednášku."

"Cože?" zeptala se Rachel překvapeně.

"Včera, po škole," odpověděla Quinn.

"Myslela jsem, že - já nevím, co jsem si myslela," řekla Rachel a zavrtěla hlavou.

"Myslela sis, že jsi jediná, komu dala přednášku, a to ranilo tvé city, protože jste přátelé a ty jsi měla pocit, jako by před tebou dala přednost mně," uvedla Quinn.

Rachel se zamračila. "Jak to víš?"

"Protože tě znám," odpověděla Quinn. "Vaše přátelství pro tebe znamená víc, než cokoliv jiného - snad s výjimkou Broadwaye." Quinn se usmála a šťouchla do Rachel. "Neboj se, okay? Hodně pro Santanu znamenáš a odvedla velmi dobrou práci při vyhrožování mi."

"Dobře," řekla Rachel. "Myslím - ne to, že ti vyhrožovala, ale však víš."

Quinn se zasmála. "To je v pořádku, Rach."

"Zdar, lidi," řekl Puck, připojil se k nim a přehodil paži kolem Racheliných ramen.

"Pucku," řekla Quinn a přimhouřila na něj oči.

"Jsi připravená?" zeptal se Puck, ignoroval Quinn a podíval se na Rachel.

Rachel přikývla. "Sejdeme se ve sborové místnosti."

"Super," řekl Puck a sundal ruku z jejích ramen.

Quinn se otočila a sledovala, jak se Puck vzdaluje, a pak se otočila zpátky k Rachel s úšklebkem na tváři. "Co to bylo?"

"Noah souhlasil, že mě dnes doprovodí na kytaru," odpověděla Rachel. "Chci, aby to bylo perfektní, a tak jsem ho požádala, aby to se mnou ještě jednou zkusil, než budeme vystupovat před sborem."

"Fajn," řekla Quinn a zkřížila ruce. "Uvidíme se později."

"Quinn," řekla Rachel a natáhla se, aby blondýnku zastavila.

Quinn si povzdechla. "Co?"

"I když si vlastně myslím, že je to docela roztomilé, když žárlíš, ráda bych tě ujistila, že mezi mnou a Noahem nic není," zašeptala Rachel.

Quinn se ušklíbla. "Já nežárlím." Rachel se pomalu usmála a Quinn si povzdechla a odvrátila pohled. "Dobře, možná trochu."

"No, není k tomu absolutně žádný důvod," řekla Rachel a stiskla Quinn ruku.

Rachel chtěla Quinn obejmout, ale byly uprostřed chodby. Nebyla zvyklá krotit svou láskyplnou povahu, ale opravdu jen o vlásek unikly pohromě se Sebastianem, a ona nehodlala udělat něco, co by vedlo další lidi k řečem o nich. Quinn si zaslouží, aby se ke své orientaci mohla přiznat za svých vlastních podmínek a Rachel byla rozhodnuta neudělat nic, co by to mohlo ohrozit.

"Jsi v pořádku?" zeptala se Quinn a svraštila obočí.

"Jo, všechno je báječné," řekla Rachel s úsměvem.

Quinn přikývla. "Nemáš se setkat s Puckem?"

"Jo, jasně," řekla Rachel a lehce se zasmála. "Uvidíme se později.

Quinn přikývla. "Už se nemůžu dočkat, až uslyším, co budeš zpívat."

"To proto, že víš, že to bude úžasné," žertovala Rachel.

"O tom není pochyb," odpověděla Quinn, načež se Rachel usmála.
_______________________________________________________

"Dobře, kdo chce jít prv - ano, Rachel?"

"Ráda bych šla jako první," řekla Rachel a vstala.

"Pojď," řekl pan Schue a ukázal na místo, kde stál, než se vydal posadit do jednoho z křesel.

Kývla na Pucka, který vyrazil ke straně místnosti a popadl kytaru. Rachel došla do středu místnosti a nastavila si mikrofon na svou úroveň. Ještě jednou kývla na Pucka a on a kapela začali hrát.

"Go on, go on, leave me breathless
Come on"

Rachel se široce usmála a podívala se na Quinn; blondýnka měla na tváři nepatrný úsměv a sledovala každý její pohyb.

"The daylight's fading slowly
But time with you is standing still
I'm waiting for you only
The slightest touch and I feel weak"

Když Puck procházel kolem Rachel, drze se na ni usmál a ona mu úsměv opětovala. Koutkem oka viděla, jak se Finn mračí a musela se držet, aby nad tím neprotočila oči.

"I cannot lie
From you I cannot hide
And I'm losing the will to try
Can't hide it
Can't fight it"

Puck se k ní během refrénu připojil, načež Finn zkřížil ruce; tentokrát se Rachel neudržela, podívala se na něj a protočila oči nad jeho dětinským chováním.

"So go on, go on, come on leave me breathless
Tempt me, tease me, until I can't deny
This lovin' feeling
Make me long for your kiss
Go on, go on, yeah
Come on"

Rachel vytáhla mikrofon ze stojanu a vyrazila k jejím sedícím kamarádům. Santana zapískala, a hodně k překvapení Rachel, ji, když procházela kolem, plácla přes zadek. Santana se ušklíbla a Rachel předpokládala, že to bylo díky šokovaného výrazu na její tváři. Naštěstí nad tím Quinn jen s úsměvem zavrtěla hlavou.

"And if there's no tomorrow
And all we have is here and now
I'm happy just to have you
You're all the love I need somehow
It's like a dream
Although I'm not asleep
And I never want to wake up
Don't lose it
Don't leave it"

Brittany vstala, začala tančit a tahala také všechny ostatní z jejich sedadel. Většina sboru tleskala do rytmu a všichni vypadali, že si její představení užívají. Zdálo se, že Kurt a Rory byli jediní, co píseň znají, a tak jediní dva také skutečně zpívali.

"So go on, go on, come on leave me breathless
Tempt me, tease me, until I can't deny
This lovin' feeling
Make me long for your kiss
Go on, go on, yeah
Come on
And I can't lie
From you I cannot hide
And I've lost my will to try
Can't hide it
Can't fight it"

Rachel se podívala na Quinn a nemohla zabránil úsměvu, který se jí šířil po tváři. Blondýnka na ni povytáhla obočí a samolibě se usmála; Rachel nevěděla, co se v tu chvíli odehrávalo Quinn v hlavě, ale rozhodně se zdálo, že si sledování brunetky užívá.

"So go on, go on, come on leave me breathless
Tempt me, tease me, until I can't deny
This lovin' feeling
Make me long for your kiss
Go on, go on, come on leave me breathless
Go on, go on, come on leave me breathless
Go on, go on, come on leave me breathless
Go on, go on"

Jakmile dozněl poslední tón, všichni začali tleskat; ona a Puck se oba uklonili a pak chlapec s čírem zvedl ruku a Rachel si s ním se smíchem plácla.

"Děkuji, Noe," řekla Rachel.

"To nestojí za řeč," odpověděl a lehce ji objal.

"Co máte se všemi těmito hloupými milostnými písněmi?" zeptal se Finn. "A proč zpíváš s Puckem?"

"Dobře, to stačilo!" zařvala Santana, vstala a přesunula se k Finnovi. "Jsem už unavená z toho, jak pokaždé když otevřeš pusu, chrlíš jen samé blbosti. Od této chvíle, když budu kolem, nebudeš mluvit, nebo seženu obrovské množství lepicí pásky a zalepím ti pusu, abys ji už nikdy nemohl znovu otevřít. Rachel může zpívat, s kýmkoli sakra chce; už to není tvoje holka a to už docela dlouho, tak se s tím smiř!"

"Santano!" zakřičel pan Schue. "Jste tým a ty jsi mě velmi zklamala! Všichni jste se v poslední době proti Finnovi spikli a já chci, aby to hned teď skončilo."

Santana obrátila oči v sloup. "Nestaral jste se, když to byla Berry, proti které se všichni spikli, ale teď se najednou staráte, protože jde o Finna?"

Santana zavrtěla hlavou, vyrazila ke dveřím a pak ven z místnosti. Všichni sledovali, jak odchází, včetně Rachel, která stále stála s Puckem uprostřed místnosti. Její ústa byla otevřená v šoku a když se podívala na Quinn, blondýnka se zdála stejně překvapená výbuchem jejich kamarádky jako ona.

"No-" Pan Schue se poškrábal na zadní straně krku, když všichni obrátili svou pozornost k němu. "Kdo je další?"

Tina, Kurt, a Mercedes společně zpívali píseň od U2 a pak Rory zpíval nějakou smutnou píseň, kterou Rachel nikdy neslyšela; jakmile Rory skončil, pane Schue ukončil jejich shromáždění o trochu dřív, jelikož už nikdo neměl nic připraveného.

"Co to bylo?" zeptala se Rachel a přešla ke Quinn, jakmile byly propuštěni.

"To byla Ochranná Santana," odpověděla Quinn. "Normálně se objevuje, jen když se jedná o Brittany."

"Já - okay?" řekla Rachel a zmateně pokrčila rameny.

"Jen si to přiznej, Santaně Lopez na tobě záleží," řekla se smíchem Quinn.

"Což je skvělé, pokud jí kvůli tomu tedy nevykopnou ze sboru," řekla Rachel a zamračila se.

"Pochybuji, že se to stane," odpověděla Quinn. "Měla vlastně pravdu, což je důvod, proč na to Schue nijak nereagoval; všichni se k tobě chovali příšerně a on neudělal nic, aby to zastavil."

Rachel si povzdechla a sledovala, jak odchází posledních pár lidí.

"Pěkný song, mimochodem," řekla Quinn a uculovala se.

Úsměv se pomalu rozšířil po celé tváři Rachel. "Líbilo se ti to?"

"Líbí se mi všechno, co zpíváš," odpověděla Quinn.

"Vlezdoprdelko," zavtipkovala Rachel a šťouchla blondýnku do ramene.

Quinn pokrčila rameny. "Jen říkám pravdu."

Rachel si povzdechla. "Opravdu bych si přála, abys o víkendu nikam nemusela."

"Já vím," řekla Quinn tiše. "Vlastně bych už asi měla jít, moje matka se odsud chce dostat co nejdřív, takže už na mě pravděpodobně čeká venku."

Rachel přikývla. "Hodně zábavy u tvojí sestry."

"O tom pochybuji," řekla Quinn se smíchem. "Napíšu ti, okay?"

"To bys měla," odpověděla Rachel se smutným úsměvem.

Quinn položila ruce na Rachelin pas, přitáhla si ji blíž a naklonila se, aby si opřela čelo o brunetčino. "Ty bys měla mít raději, až se vrátím, naplánované naše třetí rande."

Rachel se lehce zasmála. "Budu."

"Dobře." Quinn se sklonila a rychle Rachel políbila. "Uvidíme se v pondělí ráno."

Rachel se pro sebe usmála, když sledovala, jak blondýnka odchází; byla smutná, že ji celý víkend neuvidí, ale možná to bylo jen dobře. Byla v poslední době Quinn tak zaujatá, že začala zanedbávat ostatní věci; opravdu si potřebovala projít své poznámky, aby se ujistila, že všechny její plány probíhají v pořádku a možná by mohla strávit nějaký čas s Kurtem. Navíc musela plánovat její třetí rande s Quinn.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jahalš jahalš | 1. března 2013 v 21:51 | Reagovat

ten Finn mi už pekne lezie na nervy...
Ďakujem za preklad :-) ako vždy- jednoducho úžasný!a teším sa na ďaľšiu kapitolu

2 stanca stanca | 4. března 2013 v 17:51 | Reagovat

Ten Finn se vážně chová jako idiot a pěkně ho Santana setřela. Díky moc za další parádní kapitolu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama