Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 21 - Pomsta je sladká

22. února 2013 v 14:36 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 21/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Znáte to, když se snažíte něco utajit a jste asi tak nenápadný jako sáňky v létě?! Aneb hlavně nenápadně, dámy. Jinak touhle kapitolkou naše povídka oficiálně překročila 100 000 slov! Enjoy it!

Kapitola 21 - Pomsta je sladká

"Zatraceně, Finne!" zařvala Santana a přilákala tak k sobě pozornost všech v místnosti.

"Co se děje?" zeptala se Quinn.

"Zlomit nos Rachel Finneptovi zřejmě nestačilo," řekla Santana a držela si krvácející nos.

"Je mi to líto," řekl Finn, položil jí ruku na rameno a snažil se podívat na její zranění. "Byla to nehoda."

"Je to zlomené?" zeptala se Rachel a odstrčila Finna stranou, aby se mohla podívat Santaně na obličej.

"To mi řekni ty," řekla Santana a škubla sebou, když se jí Rachel dotkla.

"Nemyslím si, že je to zlomené," řekla Rachel a stále zkoumala Santanin nos.

"V blízkosti obra už tančit nebudu," řekla Santana, přešla na druhou stranu místnosti a posadila se.

"Tady," řekla Quinn, když popadla láhev s vodou z chladničky a hodila ji Santaně.

Santana děkovně přikývla a přiložila si láhev studené vody k nosu; trhla sebou, když se jí lahev dotkla, ale jinak byla zřejmě naštěstí v pořádku.

"Finne, opravdu musíš víc vnímat své okolí, když tancuješ," řekla Rachel chlapci.

"Neudělal jsem to schválně," odpověděl Finn.

"To jsem neřekla," odpověděla Rachel. "Jen tě žádám, abys byl opatrnější. Regionálky jsou za pět dní a my si nemůžeme dovolit, aby naše sólistka měla zlomený nos. Vím, že tanec není tvoje nejsilnější stránka, ale prosím tě, buď opatrnější, okay?"

Finn přikývl. "Promiň."

"Myslím, že bychom si měli dát všichni pauzu, než budeme pokračovat," řekla Rachel a položila si ruce v bok.

Všichni si mumlali a začali se rozcházet; většina se vydala k chladničce vzít si lahev vody a odpočinout si a několik jich prostě zůstalo stát na místě. Škola skončila téměř před třemi hodinami, ale členové New Directions byli stále ještě v hledišti. Samozřejmě tam bylo pár stížností - většina od Mercedes a Santany - ale většina souhlasila s Rachel. Potřebovali zkoušet, ať už s panem Schue nebo bez něj, aby se ujistili, že vyhrají.

Mike a Brittany dali hlavy dohromady a mluvili o choreografii; o víkendu jim oběma Rachel zavolala a zeptala se, jestli by mohli něco vymyslet, s čímž oba nadšeně souhlasili. Oba byli ze svého úkolu nadšení a odvedli skvělou práci při učení ostatních. Oba byli trpěliví - i s lidmi, kterým to ze začátku moc nešlo - a Rachel mohla přesně určit, proč si Mike v budoucnosti otevřel taneční studio.

Rachel si povzdechla, rozhlédla se kolem a konečně se posadila, když Quinn vyrazila k ní a promnula si oči. Bylo jasné, že jsou všichni unaveni a Rachel to bude muset pravděpodobně dnes večer zabalit velmi brzy.

"Nemůžu se dočkat, až půjdu domů a napustím si pěkně horkou vanu," řekla Quinn a posadila se na zem vedle Rachel.

Rachel se lehce zasmála. "Není to tak zlé."

"To cítím," řekla Quinn a nakrčila nos.

"Nic necítíš," odpověděla Rachel a obrátila oči v sloup. "Stále platí, že večer přijdeš a budeme pracovat na vokálech?"

"Mám na výběr?" zeptala se Quinn a ušklíbla se.

"Ne," odpověděla Rachel s úsměvem.

Quinn se zasmála. "Pak ano, budu tam."

"Dobrá," řekla Rachel.

"Jak dlouho myslíš, že bude trvat, než se Finn ty kroky konečně neučí?" zeptala se Quinn a podívala se přes pódium na vysokého chlapce.

Rachel si povzdechla. "Doufejme, že ne moc dlouho, ale obávám se, že do některých lidí někdy vkládám až přílišnou důvěru."

"Alespoň, že se snaží." Quinn se podívala na Mercedes a obrátila oči v sloup. "Ne jako někteří."

"Nechápu Mercedes," zašeptala Rachel a zavrtěla hlavou. "Stěžuje si, že nedostává žádná sóla, ale ve skutečnosti nedělá nic pro to, aby je dostala. Je dobrá, ale mohla by být o tolik lepší, kdyby se víc snažila. Chci tyhle Slavíky rozdrtit a musím najít způsob, jak každého motivovat, aby byl co nejlepší."

Quinn se podívala na Rachel a povytáhla obočí. "Chápu, že chceš vyhrát, ale tohle zní mnohem víc osobně."

"Jen je prostě nemám moc ráda," řekla Rachel a zamračila se.

Pravdou je, že Sebastian Smythe byl jedním z mála lidí na světě, které neměla ráda. Odpustila mu incident s Blainem i to, že se ji snažil vydírat, ale nic víc. Když Kurt odešel na NYAMU, Blaine ho se Slavíkem podváděl. Pokud věděla, šlo jen o líbání, ale byla to jedna z věcí, kvůli kterým se Kurt a Blaine nakonec rozešli. Věděla, že to byla částečně i Blainova chyba, ale mnohem víc z toho vinila Sebastiana.

Blaine jí volal, aby přiznal, co se stalo a řekl jí, že se chystá do New Yorku, aby se Kurtovi osobně omluvil. Poznala, že je mu to upřímně líto, a že měl jen slabou chvilku; co Kurt odešel, cítil se Blaine osaměle a Sebastian toho využil. Ale než odjel Blaine do New Yorku, poslal Sebastian Kurtovi zprávu a řekl mu tak o polibku. Byla to jen další z jeho her, a Kurtovi a Blainovi pak trvalo roky, než k sobě zase našli cestu.

"I když to nerada říkám, myslím, že našich pět minut je pryč," povzdechla si Quinn.

Rachel se podívala na telefon, aby zkontrolovala čas a přikývla. "Dobře, lidi, pojďme si to celé projít ještě dvakrát, a pak se můžeme rozejít."
__________________________________________________

"Jdeš v sobotu na Puckovu párty?" zeptal se Kurt a napil se svého nápoje.

Rachel pokrčila rameny. "Myslím, že tuhle bych mohla vynechat."

"I kdybychom vyhráli?" zeptal se Kurt.

"Chceš říct, až vyhrajeme," opravila ho Rachel. "Nepracovali jsme všichni tak tvrdě, abychom teď prohráli."

"Myslíš, že budeme připraveni?" zeptal se Kurt.

"Samozřejmě," odpověděla Rachel.

"Už zbývají jen dva dny," připomněl jí Kurt. "A Finn pořád do někoho mlátí rukama, Sam a Rory stále zapomínají kroky uprostřed vystoupení, a Sugar se nepřestává snažit neustále se dostat do popředí."

Rachel si povzdechla. "Já vím, ale věřím, že do pátku bude všechno perfektní. Vokály všichni zvládli, je třeba jen trochu zlepšit tanec a nikdo proti nám nebude mít šanci."

"A co oslavné přenocování?" zeptal se Kurt. "Jen já, ty, a některé z ostatních holek. Samozřejmě bychom to museli udělat u tebe doma, protože u mě jsou Finn a Sam, ale mohla by to být zábava - a možná tentokrát půjde i elektřina."

Rachel se lehce zasmála. "Měli bychom to udělat."

"Dobrá," řekl Kurt a poklepal ji po paži.

Jak se blížil konec roku, Rachel se na Puckovi párty chtělo pořád méně a méně. Byly stálou připomínkou toho, co se v minulosti stalo, a ona nemohla snést pomyšlení na to, že Quinn ztratí. Blondýnka byla nyní plnohodnotnou součástí jejího života a bylo pro ni těžké si představit, že by tam už nebyla. Ze začátku to bylo všechno, na co dokázala myslet, když Quinn viděla, ale teď o tom přemýšlela už jen zřídka; ačkoli pokaždé, když byla v Puckově domě, tyhle myšlenky se k ní vracely. Několikrát se Pucka ptala, proč stále pořádá párty, když ví, co se v minulosti stalo, ale on na to vždy jen pokrčil rameny.

Kurt obrátil oči v sloup. "Ale ne - co ten tady dělá?"

Rachel se ohlédla přes rameno a uviděla Sebastiana, který právě vstoupil do kavárny; jako obvykle se uculoval, a když uviděl Kurta a Rachel, okamžitě zamířil k nim.

"Podívejme se, kdopak to tu je!" řekl s falešným úsměvem.

"Co chceš?" zeptala se Rachel, aniž by se obtěžovala chodit kolem horké kaše.

"Jen jsem vám chtěl popřát na sobotu hodně štěstí," odpověděl. "Bez tebe proti nám nebudou mít vaši ubozí New Directions žádnou šanci."

Rachel obrátila oči v sloup. Snažil se o to už jednou; nefungovalo to a nebude to fungovat ani tentokrát. Navíc, čím by ji teď mohl chtít vydírat? Naposledy to zkoušel pomocí těch směšných, ve photoshopu upravených, fotek Finna, ale s ním už teď nebyla.

"Proč bych se neměla zúčastnit?" zeptala se Rachel a zkřížila ruce.

"Protože pokud ano, řeknu celé tvé škole o tobě a tvé malé tajné přítelkyni," řekl Sebastian a ušklíbl se.

Rachel se cítila, jako by se jí všechna krev z mozku nahrnula do obličeje. "Cože?"

"Viděl jsem vás dvě na vašem malém rande," odpověděl Sebastian. "Mimochodem, bylo to velmi roztomilé, a dobrý nápad odjet z města, ale možná by ses příště měla jednou za čas rozhlédnut kolem sebe, aby ses ujistila, že se nikdo nepotuluje kolem a nefotí vás." Sebastian vytáhl obálku a hodil ji Rachel. "Takže, jestli jste vy dvě musely opustit město, abyste mohly jít na rande, chcete to evidentně utajit, a tajemstvím to zůstane, jen pokud ty odstoupíš ze soutěže. Jinak budou tyhle fotky viset všude po vaší škole." Sebastian se samolibě usmál a urovnal si bundu. "Přeji hezký den."

Rachel se nechápavě dívala na obálku, ale Kurt se natáhl a popadl ji a vytáhl fotografie. Podívala se na fotky a uviděla, že tentokrát ve photoshopu upraveny nebyly.

Kurt rychle nacpal fotky zpět do obálky a povzdechl si. "Co budeš dělat?"

Rachel zavrtěla hlavou. "Já nevím, ale musím jít hned najít Quinn."

Rachel vytrhla obálku Kurtovi z rukou a vyběhla z kavárny. Slyšela Kurta volat její jméno, ale neobtěžovala se otočit. Právě teď prostě potřebovala najít Quinn a dát jí vědět, co se děje.
__________________________________________________

Santana byla první člověk, na kterého narazila, když vešla do školy; druhá dívka šla po chodbě, ale Rachel ji rychle popadla za paži a zastavila ji.

"Kde je Quinn?" zeptala se Rachel.

"Bože, Berry," řekla Santana a vyprostila ruku z jejího sevření. "Netvař se tak zoufale."

"Santano, musím hned najít Quinn," odpověděla Rachel. "Tohle je vážné."

"Myslím, že je ve sborové místnosti," odpověděla Santana konečně. "Co to - hej, počkej!"

Rachel prakticky běžela ke sborové místnosti a Santana nebyla daleko za ní. Když vešla dovnitř, zhluboka se nadechla a pak zamířila ke Quinn. Blondýna byla u klavíru, zády ke dveřím, takže si jí nevšimla, dokud nebyla brunetka vedle ní.

"Ahoj, Rach," řekla Quinn a usmála se na ni.

"Můžeme si promluvit?" zeptala se Rachel.

Když uviděla Rachel, Quinnin úsměv zmizel a ona se zamračila. "Co se děje?"

Rachel se ohlédla na Santanu a povzdechla si. "Pamatuješ si Sebastiana? Ten ze Slavíků - ten, o kterém Kurt pořád říká, že jede po Blainovi."

"Jo," řekla Quinn a její obočí se svraštilo ještě víc.

"Co ten s tím má společného?" chtěla vědět Santana.

"Snaží se mě vydírat," uvedla Rachel. "Chce, abych v sobotu odstoupila ze soutěže, protože si myslí, že tak Slavíkům zajistí vítězství."

"Čím tě vydírá?" zeptala se Quinn.

Santana vyrazila dopředu a rychle vytrhla obálku Rachel z ruky. Když ji otevřela a vytáhla fotky, vytřeštila oči.

"Ten hajzl!" vykřikla Santana.

"Ukaž," řekla Quinn a natáhla se po obrázcích, ale Santana je odklidila z jejího dosahu. "Santano, hned mi to dej!"

"Quinn, vyfotil nás," řekla Rachel sotva šeptem.

Quinn přestala bojovat se Santanou a obrátila se k Rachel. "Co tím myslíš?"

"Na rande," odpověděla Rachel. "Zřejmě tam někdy byl a vyfotil nás." Vyhýbala se Quinniným očím; bála se vidět ten výraz v blondýnčině tváři. "Nejsou tam žádné fotky, kde bychom se líbaly, ale je to víc než dost, aby si lidé začali povídat. Říká, že pokud neodstoupím se soutěže, udělá kopie a rozvěsí je všude po škole."

"Santano, dej mi ty zatracené fotky," pronesla Quinn skrz zaťaté zuby.

Santana stále vypadala, že se jí moc nechce, ale nakonec fotografie blondýnce podala. Když jimi Quinn listovala, zdála se s každou fotkou další fotkou bledší a bledší. Poté, co došla k poslední fotce, zůstala nehybně stát; Rachel se bála cokoli říct a zdálo se, že Santana je na tom stejně. Nakonec Quinn pustila fotky na zem, otočila se a vyrazila směrem ven z místnosti.

"Quinn!" zakřičela Rachel a snažila se jít za ní.

"Ne," odpověděla Quinn, aniž by se otočila.

"Ale-"

"Dej jí trochu času," řekla Santana a chytila Rachel kolem pasu, aby ji zastavila od pronásledování blondýnky.

"Ale já musím-"

"Musíš ji teď nechat být," řekla Santana, a znovu ji tak přerušila. "Je vyděšená, a když za ní teď půjdeš, akorát ti ublíží. Potřebuje čas na přemýšlení, tak ji nech."

Rachel zavrtěla hlavou a v jejích očích se začaly tvořit slzy. "Je to všechno moje vina."

"Není to tvoje vina," řekla Santana tiše. "Je vina toho zmetka. Teď, pokud mě omluvíš, půjdu na Dalton a nakopu mu ten jeho kostnatý zadek a až s ním skončím, bude rád, když bude moct na Regionálkách vystupovat bez berlí."

"Santano, to nemůžeš," řekla Rachel a chytila ji za paži, aby ji zastavila.

"Dej mi jeden dobrý důvod, proč bych nemohla," řekla Santana a zkřížila ruce.

"Protože jeho otec je státní návladní," odpověděla Rachel.

Santana obrátila oči v sloup a povzdechla si. "Zatraceně."

"Přesně tak," řekla Rachel. "Nesmíš se ho ani dotknout."

"Co teda budeme dělat?" chtěla vědět Santana.

Rachel pokrčila rameny. "Nevím, jestli je něco, co můžeme dělat."
__________________________________________________

"Už se ti ozvala?"

Rachel si povzdechla, když se obrátila k Santaně. "Ne."

Santana přimhouřila oči. "Pokoušela ses jí volat, že jo?"

"Možná," řekla Rachel a vyhýbala se očnímu kontaktu.

"Posloucháš zatraceně někdy, co ti říkám?" zeptala se Santana.

"Ano," odpověděla Rachel. "Já jen - chtěla jsem se ujistit, že je v pořádku."

"Neodpověděla, že ne?" chtěla vědět Santana.

Rachel si povzdechla. "Ne, šlo to rovnou do hlasové schránky."

"Co budeš dělat?" zeptala se Santana nezvykle starostlivě.

"Myslím, že je to na Quinn," řekla Rachel a pokrčila rameny. "To je důvod, proč opravdu potřebuji, aby se mnou mluvila; Regionálky jsou zítra, takže čas se rychle krátí."

"Já a Britt jsme minulou noc začaly nacvičovat 'Head Over Feet'," uvedla Santana. "Jen kdyby náhodou, víš? Nevím, co máš v plánu dělat, nebo jestli bude chtít Q vystupovat bez tebe, ale jestli budeš chtít odstoupit, abys Quinn ochránila, pořád budeme mít duet. A věř mi, když už mu nemůžu nakopat zadek, udělám všechno pro to, abych mu aspoň setřela z tváře ten jeho pitomý úšklebek. Britt neví, co se děje, ale požádala jsem ji, aby mi pomohla, a tak to udělá." Santana pokrčila rameny. "Dělej, co musíš. Jen se postarej o sebe a Q, a já se postarám o to, abychom to Slavíkům na Regionálkách natřeli."

Rachel se usmála a objala Santanu pevně kolem krku; bylo hezké vědět, že má opravdu v Santaně Lopez tak dobrého přítele. Někdy tomu bylo trochu těžké uvěřit a nikdy předtím ji ani nenapadlo, že by se to mohlo stát, ale bylo to tak. Santana byla připravena vystoupit a podržet sbor, pokud by byla potřeba, a Rachel ji o to nemusela ani žádat.

"Dobře, dobře," řekla Santana a snažila se ji odstrčit.

"Děkuji ti, Santano," řekla Rachel a stále ji nepouštěla. "Jsi mnohem lepší, než si lidé myslí."

"Okamžitě to vezmi zpátky!" řekla Santana, konečně ji odstrčila a zamračila se.

Rachel se usmála. "Ne, je to pravda."

"Jdi ode mne, Berry," řekla Santana podrážděně, když se otočila a rychle odešla.

Rachel jen zavrtěla hlavou a vydala se hledat Quinn. Zkontrolovala umývárnu, ve které snad vždycky skončily, protože byla cestou, a pak šla do sborové místnosti, ale Quinn nikde nebyla. Rachel nakoukla ještě do hlediště a už se chystala odejít, když si všimla, že Quinn sedí úplně vepředu na straně místnosti.

Vyrazila uličkou směrem k blondýnce, která ani nezvedla hlavu. Rachel se na pár okamžiků zastavila a pozorovala ji; nakonec si povzdechla a posadila se, přičemž mezi mini nechala několik míst volných.

"Jsi v pořádku?" zeptala se Rachel.

"Mám se skvělé," odpověděla Quinn sarkasticky.

"Quinn-"

"Opravdu se mi teď nechce mluvit, Rachel," přerušila ji Quinn.

Rachel si povzdechla. "Já to chápu, ale dochází nám čas. Do Regionálek zbývá jeden den a my musíme dát zbytku sboru vědět, co se děje."

"Chceš jim to říct?" zeptala se Quinn.

"Ne všechno - jen o Sebastianovi," odpověděla Rachel. "Nemusí vědět, co přesně se děje; můžu prostě říct, že mě vydírá. I když stále chci, abys ten duet dělala se mnou." Poprvé od chvíle, kdy Rachel vešla do hlediště, se na ni Quinn konečně podívala. "Ale pokud mě o to požádáš, odstoupím. Santana je připravená udělat duet s tebou nebo s Brittany, pokud bude zítra potřeba. Prosím, jen o tom přemýšlej, okay? Vím, že nejsi připravená přiznat se před celou školou, což je důvod, proč jsem ochotna se vzdát, ale stále chci, abys o tom přemýšlela. Myslíš, že mi můžeš dát vědět, jak ses rozhodla do konce dne? Musím vědět, jestli mám zítra vystupovat, nebo ne." Rachel si povzdechla a zavrtěla hlavou. "Je mi to všechno opravdu moc líto, Quinn."

Quinn přikývla, ale nic neřekla, takže se Rachel zvedla ze svého místa. Vyrazila uličkou, ale asi v půli cesty ji zastavil Quinnin hlas.

"Není to tvoje chyba," uvedla Quinn. "Neviním tě, takže se nemusíš omlouvat."

Rachel se smutně usmála. "Uvidíme se později?"

Quinn přikývla a Rachel se otočila a opustila sál.
__________________________________________________

"Jsi v pořádku?" zeptal se Kurt, když s obavami sledoval Rachel.

Rachel přikývla a pokusila se o úsměv. "Jen se trochu bojím."

Kurt jí ovinul paži kolem ramen. "Nenecháme ho vyhrát."

"Pro jednou si nedělám starosti s vítězstvím v soutěži, Kurte," odpověděla Rachel. "Větší strach mám o Quinn; nechci, aby ji to odradilo."

"Wow, Rachel Berry se nestará o vítězství Regionálek? Myslím, že je to první znamení apokalypsy," řekl Kurt s úsměvem, a stiskl jí rameno.

Rachel obrátila oči v sloup. "Velmi vtipné."

Kurt pokrčil rameny. "Nerad tě takhle vidím. Příliš mnoho se stresuješ a to je velmi špatné pro tvou pleť."

Rachel zavrtěla hlavou, ale na tváři se jí mihl náznak úsměvu. "Ty-"

"Ahoj."

Kurt a Rachel se oba otočili, aby za sebou našli stát Quinn. Rachel si povzdechla, protože věděla, že už se blondýnka pravděpodobně rozhodla, a ona se bála, jaké její rozhodnutí bylo. Nechtěla ze soutěže odstoupit, ale nebylo na ní, aby to rozhodla. Nezáleželo jí na tom, jestli všichni ostatní zjistí, že byla na rande s Quinn, ale věděla, že druhé dívce ano.

"Ahoj, Quinn," pozdravil Kurt.

"Mohu mluvit s Rachel," řekla Quinn a podívala se na Kurta.

Kurt přikývl a pak se otočil k Rachel a zašeptal: "Hodně štěstí."

Quinn chvíli pozorovala, jak Kurt odchází, a pak se otočila k Rachel. "Budu zpívat."

"Se Santanou?" zeptala se Rachel.

"Ne - s tebou," odpověděla Quinn.

Rachel přikývla. "Jsi si jistá?"

"Nechci nechat Sebastiana vyhrát," řekla Quinn a pokrčila rameny. "A nemyslím tím jen výhru Regionálek; nechci, aby si myslel, že nás může vydírat nebo nám říkat, co máme dělat."

"Co budeš dělat, jestli svou hrozbu dodrží?" zeptala se Rachel.

"Nejsem si jistá," odpověděla Quinn. "Myslím, že na to přijdeme, až přijde čas."

"Nemusíš to dělat," uvedla Rachel.

Quinn si povzdechla: "Já vím."

"Všechno pořádku?" zeptala se Rachel a nervózně si pohrávala s rukama.

Quinn se na chvíli zadívala na Rachel a pak přešla k ní, chytila brunetka pasu a přitáhla si ji do náruče. Rachel vydechla úlevou, že může být znovu v náručí Quinn a položila si hlavu na blondýnčino rameno.

"Chci, abys věděla, že jsem na tebe nikdy nebyla naštvaná," začala Quinn. "Já jen - nejsem připravená na to, aby o nás každý věděl. Stále se s tím teprve sžívám a nechci, aby o tom mluvila celá škola - aby mluvili o mně. Ale jestli se to stane - no, myslím, že už jsem přežila horší věci."

"Bála jsem se, aby sis to kvůli tomuhle nerozmyslela," přiznala Rachel. "Bála jsem se, že bude konec dřív, než něco mohlo opravdu začít."

Quinn se trochu odtáhla, podívala se na Rachel a usmála se. "Tak snadno se mě nezbavíš."

"To je dobře," řekla Rachel a usmála se.

Quinn najednou vypadala znovu vážně. "Moje matka zítra přijde."

"Opravdu?" zeptala se Rachel a překvapeně zvedla obočí.

Quinn přikývla. "Vzala si v práci volno."

"Já - ona uvidí náš duet!" řekla Rachel a odtáhla se. "Možná jsme měli vybrat jinou skladbu; 'Head Over Feet' bude nádherný duet, ale je to trochu moc troufalé. Co si tvoje máma pomyslí, až nás to uvidí zpívat?"

"Bude si myslet, že mé jméno bylo vylosováno z klobouku," řekla Quinn. "Protože tak jsem jí to taky řekla. Ví, že jsme se dohodli na písni, a že ji budeš zpívat ty. Řekla jsem jí, jak pan Schue vybíral tvého partnera, a že prostě vytáhl mé jméno."

"A všechno je to pravda, takže jsi jí ani nemusela lhát," odpověděla Rachel.

"Přesně tak," řekla Quinn s úsměvem. "Doufejme, že to nebude víc řešit."

"Myslím, že bych měla dát Santaně vědět, že může přestat nacvičovat mou část," řekla Rachel s úsměvem.

"Už jsem jí to řekla," řekla Quinn a pokrčila rameny. "Narazila jsem na ni cestou sem a už mi stihla tak trochu vynadat, že plýtvám jejím časem."

"Vypadá to, že naše Santana je zpět," zavrtěla hlavou Rachel. "Bylo trochu znepokojující, jak starostlivá se v posledních dnech stala."
__________________________________________________

Santana vzdychla. "Sedni si na prdel, Q."

Quinn otočila hlavu, zamračil se na svou kamarádku a dál pochodovala po místnosti.

Santana přimhouřila oči. "Dobře, jak chceš."

Santana vyskočila ze sedadla, chytila Quinn a stáhla ji na pohovku, kde ji držela na místě. Quinn proti ní bojovala a Rachel s Kurtem je pobaveně sledovali.

"Santano, nech mě jít," dožadovala se Quinn.

"Co je to sakra s tebou?" zeptala se Santana a zamračila se. "Od kdy je Quinn Fabray před vystoupením nervózní?"

"Tohle je jiné a ty to víš," řekla Quinn a podívala se na Santanu.

"Ví někdo, kde je Puck?" zeptal se pan Schue a rozhlédl se po místnosti.

"Před chvílí odešel," odpověděl Sam.

Pan Schue se zamračil a vypadal, že má obavy. "Víte, kam šel? Máme pět minut, než budeme muset jít na svá místa."

"To neřekl," odpověděl Sam s pokrčením ramen.

"Možná šel na záchod?" navrhl Mike.

Právě v té chvíli, Puck prošel dveřmi, aby viděl, že ho všichni pozorují.

"Co je?" zeptal se.

"Pan Schue tě hledal," odpověděla Tina.

"Jsem tady," řekl Puck.

"To vidím," řekl pan Schue se smíchem. "Dobře, lidi, pět minut, než to začne!"

Sam vykřikl a několik dalších lidí se zaradovalo; po celé místnosti se ozývalo nervózní, ale nadšené drmolení. Rachel sledovala, jak Puck proklouzl pryč a kývl na ni, aby ho následovala; zamračila se, ale následovala Pucka ven z místnosti, aby se zastavili těsně za dveřmi.

"Co se děje?" zeptala se Rachel.

"Jen jsem chtěl, abys věděla, že jsem si s tím blbcem, co se tebe a Quinn pokoušel vydírat, trochu popovídal," řekl Puck a pokrčil rameny.

"Noe, co jsi udělal?" zeptala se Rachel a zkřížila ruce.

"Uklidni se," řekl Puck a rozhlédl se chodbou. "Neublížil jsem mu, nebo tak něco - i když by si zasloužil, aby mu někdo ten jeho kostnatý zadek nakopal."

"Takže-"

"Takže zapomínáš, že jsem žil v Limě celý svůj život," uvedl Puck. "Lidi v Limě mají rádi drby a já jsem možná v průběhu těch let zaslechl o rodině Smythových pár věcí, o kterých by Sebastian nechtěl, aby se vědělo."

"Vydíral jsi ho?" řekla Rachel a pozvedla obočí.

"Jak jinak," odpověděl Puck. "Nikdo si s mojí Židovkou a s mou Maminou nebude zahrávat. Dej Q vědět, že už se nemá čeho bát; v dohledné době ty fotky nikomu neukáže, pokud nechce, aby se svět dozvěděl i o jeho tajemství."

"Děkuji, Noe," řekla Rachel a objala Pucka.

"To nic nebylo," řekl Puck a uculoval se při tom.

Rachel vešla do pokoje a usmála se na Quinn, která ji sledovala; Puck byl přímo za ní a popostrčil ji k blondýnce. Rachel zmáčkla jeho ruku a pak zamířila ke Quinn, která, jak se zdálo, byla konečně propuštěna ze Santanina sevření, protože brunetka byla nyní na druhé straně místnosti a mluvila s Brittany.

"Už si s tím nemusíš dělat starosti," řekla Rachel, jakmile byla před druhou dívku.

"S čím?" zeptala se Quinn.

"Sebastian se o nic pokoušet nebude," uvedla Rachel. "Noah to zajistil."

"Proč o tom Puck věděl?" zeptala se Quinn a zamračila se na ni.

"Noah a já jsme přátelé a já se mu svěřila, že se mě pokouší vydírat," odpověděla Rachel. "Nevím přesné detaily, ale vím, že Sebastian už ve svých výhružkách pokračovat nebude, takže už není třeba se dál obávat."

Quinn zavřela oči a na tváři se jí objevil úlevný úsměv. "Díky bohu."

Rachel si uhladila šaty a posadila se vedle Quinna. "Teď se musíme soustředit na jeho zničení, a pak to dnes večer se spoustou zmrzliny a pizzy můžeme oslavit."

Quinn se usmála. "Jsem si docela jistá, že moje matka již vyčistila celý dům aspoň dvakrát. Myslím, že je z toho celá nadšená." Quinn na chvíli položila svou ruku na Rachelinu. "Děkuji, že jsi souhlasila, uspořádat to v mém domě."

Rachel pokrčila rameny. "Mám tvou mámu ráda a věděla jsem, že pro ni bude hodně znamenat, mít tam tvé přátele. Teď to ale může být méně o obavách s naším odhalením a více o slavení s našimi přáteli."

"Dobře, děcka, je čas!" oznámil pan Schue.

Rachel se usmála, stiskla Quinn ruku a pak obě vstaly. "Je čas ukázat Sebastianovi, že si začal s nesprávnými lidmi."
__________________________________________________

Rachel zaklepala na dveře a ty se okamžitě otevřely; než stihla pozdravit, Brittany si ji přitáhla do těsného objetí. Rachel se jen zasmála a také blondýnku objala.

"Zdravím, Brittany," řekla Rachel.

"Ahoj, Rach," řekla Brittany, pustila Rachel a usmála se na ni. "Jsem tak šťastná; nespala jsem u Quinn už celou věčnost!"

"To proto, že už jsme na to příliš staří," řekla Santana, když prošla kolem.

Brittany se zamračila. "To není pravda."

"Ne, to není," souhlasila Rachel. "Na společný čas se svými přáteli nejsme nikdy staří."

Santana obrátila oči v sloup. "To je jedno."

"Neměla bys být v lepší náladě?" zeptala se Rachel.

"Je jen nevrlá, že není na Puckově párty," odpověděla Brittany. "Říkala jsem jí, že nemusí chodit se mnou."

"Já nejsem nevrlá," řekla Santana nazlobeně.

Brittany naklonila hlavu a pak přistoupila k Santaně a políbila ji na čelo. "Slibuji, že zajistím, aby ses dnes večer bavila."

"Dobře!" řekla Rachel, vyděšená z toho, co by to mohlo znamenat. "Pokud mě omluvíte, dojdu si pro trochu vody."

Rachel zamířila do kuchyně, kde seděla Judy s otevřenou knihou před sebou. Jakmile vešla, starší žena vzhlédla a usmála se na ni.

"Zdravím," pozdravila Rachel.

Judy vstala a velmi překvapenou Rachel objala. "Jsem na tebe pyšná."

Rachel se odtáhla. "Proč?"

"Byla jsi dneska úžasná," řekla Judy a stiskla Rachel rameno.

Rachel se začervenala a sklonila hlavu. "Děkuji vám."

"Říkala jsem Quinn, jak úžasné jste obě byly a ona řekla, že to byla hlavně tvoje zásluha," uvedla Judy.

Rachel zavrtěla hlavou. "Ona sama na tom má mnohem větší zásluhy, než přiznává.

"No, tak jako tak, gratuluji," řekla Judy s úsměvem. "Vsadím se, že jsi nadšená, že znovu jedete na Národní."

"Nemáte ani ponětí, jak moc," řekla Rachel a usmála se.

"No, jestli hledáš Quinn, je nahoře," řekla Judy.

"Vlastně jsem si přišla pro trochu vody," odpověděla Rachel.

"Posluž si, láhve s vodou jsou v chladničce," řekla Judy a ukázala na chladničku.

"Děkuji," řekla Rachel, přešla k ledničce a vytáhla láhev.

"Doufám, že si to dnes užijete, holky," řekla Judy, zavřela knihu a popadla kabelku ze stoličky vedle ní. "Já se chystám dělat něco, co jsem už strašně dlouhou dobu nedělala; jdu vlastně na představení do divadla."

Rachel se zasmála. "Bavte se."

Rachel se naposledy usmála na Judy a pak vyšla z kuchyně, prošla kolem obýváku, kde byly Santana a Brittany a zamířila po schodech nahoru. Došla až k ložnici Quinn a lehce zaklepala na dveře.

"Dále," zakřičela Quinn.

Rachel otevřela dveře a strčila hlavu dovnitř; Quinn byla sama, a když ji uviděla, usmála se.

"Ahoj," pozdravila Quinn.

"Myslela jsem, že už tu všichni budou," řekla Rachel.

"Kurt mi psal, že on a Tina se trochu zpozdí," odpověděla Quinn. "A kdo ví, kde jsou Brittany a Santana."

"Jsou v obýváku," řekla Rachel. "A tvoje máma právě odešla."

Quinn přikývla a udělala pár kroků směrem k Rachel. "Říkala, že jde dnes večer ven."

Rachel natáhla svou ruku k blondýnce, která ji za ni chytila a přitáhla si ji blíž. "Jsi v pořádku?"

Quinn se usmála. "No, vyhráli jsme Regionálky, budu trávit noc se svými přáteli a už si nemusím dělat starosti se Sebastianem - jo, jde to docela dobře."

"Jen se ujišťuji," řekla Rachel a usmála se.

Quinn si přitáhla Ráchel ještě blíž a položila svou ruku na brunetčinu tvář. Chvíli si navzájem hleděli do očí, než se Quinn konečně sklonila a lehce otřela své rty proti Racheliným. Nespokojena s tak malým kontaktem, Rachel objala Quinn kolem krku a políbila ji vroucněji. Když se odtrhly, Quinn se podívala ke dveřím a její oči se rozšířily.

"Co je?" zeptala se Rachel a otočila se.

"P-pardon," koktala Tina.

"Jo, promiňte; nevěděli jsme, že to tu vy dvě děláte," řekla Santana a strčila Tinu do místnosti.

"Nic jsme nedělaly!" řekla Rachel a položila si ruce v bok.

"Ale vy jste se líbaly," řekla Tina a vypadala zmateně.

"Quinn a Rach jsou do sebe totálně zamilované," zazubila se Brittany.

"Já-" Tina zavrtěla hlavou. "Ty jsi ten tajný ctitel?"

"Samozřejmě, že je," odpověděla Santana. "Jen neměla koule na to říct všem, že to ona Berry poslala tu píseň. Víte, na to, že to má být tak velké tajemství, nejste moc dobré v jeho skrývání."

Rachel si povzdechla. "Zdá se, že už to teď ví snad polovina sboru, co?"

"No, pokud byste to nedělaly v místnosti, do které může kdykoli někdo přijít-"

"Nic jsme nedělaly," opakovala Rachel.

"To je jedno," odbyla ji Santana.

"Tino, můžeš o tom prosím pomlčet?" zeptala se Rachel.

Tina přikývla. "Jistě."

Rachel slyšela bzučení a Santana vytáhla telefon, podívala se na displej, a pak odešla.

"Takže, objednáme pizzu? Protože já umírám hlady," ozval se nakonec Kurt.

"Už jsou na cestě," řekla tiše Quinn.

"Ach," řekl Kurt a přikývl.

Santana se vrátila do místnosti a něco zašeptala Brittany do ucha, než obrátila k ostatním a řekl: "Musím si něco zařídit; vrátím se později."

"Kam jdeš?" zeptala se Quinn a přimhouřila oči.

"To není tvoje věc, Fabray," odpověděla Santana a odešla.

Quinn obrátila oči v sloup a otočila se k Rachel. "Vždycky mě děsí, když odmítne říct, kam jde."

"Myslím, že budeme muset začít film bez ní," řekl Kurt, stáhl si kabát a hodil ho na opěradlo židle. "Všichni, kdo jste pro hororové filmy, zvedněte ruku."

Brittany, Tina, Kurt a Quinn, všichni zvedli ruce, takže Rachel přehlasovali.

"To není fér," řekla Rachel naštvaně.

"Promiň, drahoušku," odpověděl Kurt a pohladil ji po ruce.

"Můžeš se tulit ke Quinn," zdůraznila Brittany.

Tina zavrtěla hlavou. "To zní tak divně."

"Nejdřív by se to mohlo zdát trochu divné, ale ty dvě jsou spolu vlastně docela roztomilé," řekl Kurt, načež se Quinn a Rachel začervenaly.

"Jak dlouho spolu vy dvě chodíte?" zeptala se Tina.

"Ještě to není tak úplně oficiální," odpověděla Rachel.

"Bereme věci pomalu," dodala Quinn.

Kurt si odfrkl a pak si zakryl obličej rukou. "Promiňte."

Quinn obrátila oči v sloup. "Můžeme už pustit ten zatracený film?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikinka Kikinka | 22. února 2013 v 15:22 | Reagovat

:D mužeš se tulit ke Quinn
To zní divně :DDD tina bože :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama