Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 17 - Sliby

25. ledna 2013 v 14:43 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 17/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Kapitola věnová všem, kteří tyhle moje kecy čtou a ještě se k tomu veřejně přiznávají - miluju vás lidi! Enjoy it!

Kapitola 17 - Sliby
V době, kdy se Rachel v sobotu ráno probudila, byla Quinn pryč. Byla opravdu překvapená, a když se jí pokoušela volat, aby se ujistila, že je druhá dívka v pořádku, ona neodpověděla. Ve skutečnosti se ji snažila kontaktovat celý víkend, ale blondýnka opět všechny její hovory a zprávy ignorovala. Věděla, že si obě potřebovaly ujasnit své pocity a vážně si o tom promluvit, ale Quinn se zdála odhodlaná se tomu vyhnout. Po jejich polibku v pátek v noci, šly spát; věděla, že by si o tom měly promluvit, ale hlavou jí vířilo snad milion otázek a ona nevěděla, kterou by měla začít, a tak tam ležela a přemýšlela o svých pocitech snad polovinu noci, než konečně usnula.

Teď už jí bylo jasné, že ke Quinn něco cítí, ale opravdu nevěděla, co to znamená. Připustila sama sobě, že je přitahována k jiné dívce, ale byla to jen fyzická přitažlivost, nebo to bylo něco víc? Jedna z věcí, o kterých o víkendu přemýšlela, byla, jestli si skutečně sama sebe s Quinn dovede představit. Nemohla popřít, že když ji políbila, něco cítila; bylo to vlastně poprvé, kdy od celé té věci s Finnem něco cítila. Nechtěla druhou dívku v žádném případě nijak zklamat, což byla věc, které se nejvíc obávala.

Její další problém byl, že také nevěděla, jak na tom Quinn se svými pocity byla. Věděla, že ji Quinn měla ráda, ale blondýnka byla také vystrašená a už dvakrát od ní utekla, takže i kdyby se Rachel rozhodla, že chce něco víc, nevěděla, jestli je na to druhá dívka připravená. Rachel plně chápala, proč je Quinn, vzhledem k její rodině a její výchově, tak vystrašená, takže se jí snažila dát čas a prostor, který potřebovala, aby to vše zpracovala. Přála si jen, aby ji blondýnka přestala ignorovat; byli přátelé a ona postrádala možnost mluvit spolu, když chtěla nebo potřebovala.

Rachel seděla na tribuně a nervózně poklepávala prsty o kov. Bylo příliš brzy na to, aby tam Quinn byla, ale Rachel byla z toho, že ji uvidí tak nervózní, že vyrazila do školy mnohem dříve, než musela. Poté, co byla celý víkend ignorována, Rachel opravdu neočekávala, že by tu druhá dívka byla, ale doufala, že se mýlí a Quinn se přeci jen ukáže.

Brunetka se opakovaně podívala na čas na jejím telefonu; bylo třináct minut po době, kdy Quinn obvykle přicházela a Rachel si pro sebe povzdechla. Věděla, že druhá dívka pravděpodobně nepřijde, ale to neznamenalo, že ji to bolelo méně. Mohla jen přemýšlet, jak dlouho se jí bude Quinn vyhýbat tentokrát; doufala, že to bude jen pár dní a ona se znovu nevykašle na školu.

"Ahoj."

Rachel vyskočila leknutím tak, že upustila telefon a ten spadl s rachotem na zem. Když se za ním vrhla, slyšela, jak se Quinn směje a zamračila se na ni.

"Nejdřív mě vyděsíš a pak se mi ještě směješ; to není zrovna hezké, víš?" řekla Rachel a snažila se vypadat přísně.

"Promiň," řekla Quinn, položila si ruku na ústa.

"Nevypadáš, že bys moc litovala," řekla Rachel a protočila oči.

"Můžu zas jít, pokud chceš," řekla Quinn a otočila se na patě.

"Ne, ne," řekla Rachel a chytila ji za ruku, načež se Quinn začala znovu smát. "Směj se mi, jak jen chceš."

Quinn se konečně přestala smát, ale stále se dívala na Rachel s úsměvem na rtech; Rachel ji soustředěně pozorovala a snažila se zjistit, zda je mezi mini vše v pořádku nebo nikoliv. Nejdřív se jí Quinn celý víkend vyhýbala, ale pak se ukázala jako by se nic nestalo. Opravdu to brunetku začínalo mást.

"Jsi v pořádku?" zeptala se Rachel, když sledovala, jak si Quinn sedala vedle ní.

"Jo," odpověděla Quinn.

Rachel se na chvíli zamračila. "Jsi si jistá?"

Quinn přikývla, ale neřekla nic dalšího. Rachel chtěla nadhodit jejich polibek a skutečnost, že Quinn ignorovala všechny její hovory a všechny zprávy, které jí poslala, ale došlo jí, že by to nemusela být nejlepší taktika. Kohokoli jiného by se na to prostě zeptala, ale tohle byla Quinn a ona věděla, že s ní to takhle nešlo. Blondýnka byla vždy uzavřená, takže konfrontace by ji jen přiměla stáhnout se do sebe a uzavřít se ještě víc. Takže se Rachel rozhodla vzít to, že byla právě teď skutečně tady jako dobré znamení a nechat to být. Naposledy chodila za školu, jen aby se jí vyhnula, teď to alespoň neudělala.

"Jaký byl víkend?" rozhodla se zeptat Rachel.

"Dobrý," řekla Quinn a pokrčila rameny.

"Okay," odpověděla Rachel.

"A co ty?" zeptala se Quinn rozpačitě.

"Fajn," lhala Rachel.

Rachel vnitřně nad jejich chováním obrátila oči v sloup; bylo jí třicet - věci by takhle být neměly. Nikdy si nemyslela, že se v této pozici ještě někdy ocitne, ale byla tady, procházela si tímto trapným tancem kolem někoho, koho měla ráda a kdo měl rád ji, ale nevěděla, co s tím má dělat. Myslela si, že být vdaná za Finna bylo frustrující, ale mít ráda dospívající dívku bylo ještě horší. Zvlášť, když ta dívka byla Quinn Fabray.

Vztahy, které měla po jejím rozvodu, byly jednoduché, ale toto bylo matoucí a ona neměla ponětí, co dělat. Muži byli vždy poměrně snadno předvídatelní, ale Quinn byla úplný opak. Rachel ji nikdy nemohla zcela pochopit, ale to byl pravděpodobně jeden z důvodů jejího pobláznění blondýnkou. Dokonce i poprvé, když byla na střední škole, ji vždycky na druhé něco dívce fascinovalo. Vždy se s ní snažila spřátelit, i poté co blondýnka opakovaně odmítala její nabídky přátelství a ona nikdy nevěděla, proč byla tak odhodlaná stát se přáteli. Dokonce ani teď nevěděla, jestli to bylo proto, že jí vždycky nějakým způsobem přitahovala, nebo jestli to bylo něco jiného, ​​ale začínala mít podezření, že mezi nimi vždycky něco bylo, a ona byla prostě příliš zaslepená Finnem, aby to mohla vidět.

Snažila se ve všem chovat jako dospělá, ale bylo to těžké, když byla v těle někoho mnohem mladšího. Možná to bylo hormony nebo skutečností, že její mozek vlastně nebyl třicet let starý - jen paměť - ale čím déle tady zůstávala, tím víc cítila, jako by se vracela k jejímu mladšímu já. Naštěstí byla vždy na svůj věk hodně vyzrálá, jinak by asi věci byly ještě horší, než tomu bylo teď.

Rachel mírně povyskočila, když jí Quinn zamávala rukou před obličejem a pak se nervózně usmála. "Promiň, asi jsem byla na okamžik mimo."

"Ptala jsem se, co jsi udělala o víkendu," řekla Quinn a lehce ji šťouchla.

"Oh!" řekla Rachel a přemýšlela, jak jí mohla úplně uniknout skutečnost, že Quinn něco říkala. "V sobotu jsme, já a můj táta, šli na film a na neděli jsme se rozhodli uspořádat rodinný večer."

"Co jste na tom vašem rodinném večeru dělali?" zeptala se Quinn.

"Hráli jsme Scrabble a sledovali pár muzikálů," odpověděla Rachel. "Stejně jako na většině našich rodinných večerů, to bylo během hry samé obvinění z podvádění, ale samozřejmě jsem vyhrála já."

Quinn se pousmála. "To zní jako zábava."

Rachel opustila od skutečnosti, že byla celou dobu nepozorná, protože nemohla přestat myslet na dívku sedící vedle ní. Její otcové se ptali, co se děje, protože každých třicet sekund se koukala na telefon, protože se bála, že ho nějak přeslechla a měla zmeškaný hovor nebo textovou zprávu od Quinn. Hiram byl přesvědčen, že na ni něco leze; přemýšlela o tom, že by si s nimi promluvila, ale ve skutečnosti nevěděla, co říct, a tak jim prostě řekla, že je v pořádku a nechala to být. Ale i přes toto rozptýlení, jim stále dokázala nakopat zadky ve Scrabble; mohla se právě zabývat jiným věcmi, ale stále byla velmi soutěživá a nic ji nemohlo zastavit od toho pokusit se vyhrát.

Když zazvonil zvonek, Rachel skutečně vydechla úlevou. Normálně nenáviděla, když byl její čas s Quinn u konce, ale právě teď to bylo mezi ní a Quinn tak trapné a ona se tak strašně bála, že řekne něco špatně, ​​že se jí ulevilo, že jejich čas byl u konce. Teď měla alespoň několik hodin, než ji znovu uvidí a možná se jí podaří přijít na něco, co říkat, aby jejich konverzace nevypadala tak nuceně.
_____________________________________________________

Rachel se dívala chodbou na Quinn, která měla otrávený výraz v obličeji. Nevěděla, co Santana blondýnce říkala, ale ať to bylo cokoliv, nezdálo se, že by si Quinn rozhovor užívala. Ne, že by jí to Rachel mohla vyčítat; rozhovory se Santanou byly vždy méně o konverzaci a více o urážkách od roztleskávačky. Přemýšlela, že by se k dvojici přidala, ale pořád vlastně nevěděla, jak se s Quinn bavit. I přestože o tom přemýšlela celý poslední týden, stále se jí nepodařilo přijít na nejlepší postup a jejich konverzace byly stále velmi povrchní. Ale Rachel se snažila a Quinn ji aspoň neignorovala, takže to mohlo být určitě horší, než tomu bylo v současné době.

Stále ty dvě pozorovala, když se Quinn podívala jejím směrem a jejich pohledy se setkaly; Quinn obrátila oči v sloup, aby ukázala svou rozmrzelost, a pak ústy naznačila 'pomoc'. Rachel se lehce zasmála, zavřela skříňku a vyrazila chodbou ke dvěma dívkám. Když Rachel vykročila, Quinn se pousmála a sklonila pohled. Rachel si nemohla nevšimnout, jak roztomilé to bylo a musela se usmát. Ten plachý výraz v Quinnině tváři ji stále ohromoval; předtím si vždycky myslela, že se blondýnka zdá tak nad věcí a vyrovnaná, ale stále více a více si všímala, jak se Quinn červená nebo sklápí pohled k zemi a pořád jí přišlo neuvěřitelné, že to ona je důvodem jejího ostychu.

"Přestaň předstírat a ř-"

"Ahoj," řekla Rachel a přerušila tak cokoli Santana říkala.

"Ahoj," řekla Quinn a usmála se na ni.

Santana obrátila oči v sloup. "Co chceš, Berry?"

"Já jen - chtěla jsem vidět, co děláte," lhala Rachel.

"No, měly jsme rozhovor, než jsi nás přerušila," řekla Santana rozzlobeně.

Rachel se snažila nesmát se Santaninu zamračenému výrazu; teď, když byly ona a Santana přátelé, si docela oblíbila dobírat si roztleskávačku. Jednoho dne jí Quinn řekla, že to byla jedna z jejích oblíbených věcí, když se nudila a Rachel se to rozhodla to vyzkoušet. Quinn jí prozradila věci, které druhou dívku dokázaly nejvíc vytočit a ona pak následně průběžně každou z nich použila. Jejím cílem bylo Santanu vytočit, což bylo překvapivě snadné; roztleskávačka dokázala být trochu přehnaně dramatická, když chtěla, což u všech ostatních vyvolávalo pobavení. Brittany pak vždy věnovala Quinn nesouhlasný pohled, ale jednou nebo dvakrát, ji Rachel viděla, jak zadržuje smích.

"Oh, opravdu?" zeptala se Rachel a zamračila se. "To je mi líto."

Santana obrátila oči v sloup znovu. "Jako kdybys nemohla-"

"Ahoj, Rach."

Santana se zamračila na Finna. "Proč mě dneska, zatraceně, nikdo nemůže nechat dokončit větu?"

"Promiň," řekl Finn a udělal krok od rozzlobené dívky. "Jen jsem se chtěl zeptat Rachel, jestli bych s ní na chvilku nemohl mluvit."

Rachel se podívala na Quinn, která pohledem propalovala chlapce před ní. "Umm."

"Jen na vteřinku," prosil Finn.

Rachel si povzdechla. "Dobře, ale jen na chvíli, chtěla jsem o něčem mluvit s Quinn."

Finn vyrazil pryč a Rachel neměla jinou možnost, než ho následovat. Když míjela Quinn, natáhla se, lehce jí stiskla ruku a doufala, ji to uklidní. Vlastně ani nevěděla, proč se jí pokouší uklidnit, protože Quinn musela vědět, že neexistuje žádný způsob, jak by se s chlapcem mohla dát znovu dohromady.

Když se konečně zastavil na konci chodby, Rachel si znovu povzdechla a zeptala se: "O čem jsi chtěl mluvit?"

"Chtěl jsem vědět, jestli bys o víkendu nešla do kina nebo tak něco," řekl Finn.

Rachel se zhluboka nadechla. "Finne-"

"Ne, poslouchej," přerušil ji Finn. "Říkala jsi, že bychom mohli být přátelé a to je to, co chci; jsou to čtyři měsíců, co jsme se rozešli, a sotva jsme spolu mluvili a mě opravdu chybí povídat si s tebou, což je divné, protože dřív mě tak trochu štvalo, že jsi tolik mluvila." Rachel zkřížila ruce na prsou a zafuněla, ale Finn to ignoroval. "Chci s tebou jen strávit nějaký čas - to je všechno."

"Finne - já nevím, jestli je to nejlepší nápad," odpověděla Rachel.

"Proč ne?" zeptal se Finn a zamračil se ve zjevném zmatku. "Když jsem se tě ptal, jestli se mnou půjdeš na ples, říkala jsi, že chceš, abychom byli přátelé, ale že je na to ještě příliš brzy, ale to už je několik měsíců, takže nemůžeme být přátelé?"

"Vím, co jsem tenkrát řekla, ale věci se změnily, Finne," odpověděla Rachel a podívala se na chvíli na Quinn, než opět stočila zrak k Finnovi. "Nevím, jestli to právě teď je nejlepší věc." Rachel se znovu podívala na Quinn. "Velice bych ocenila, kdyby se nám podařilo se přes to všechno přenést, ale nemyslím si, že přátelství mezi námi bude v tuto chvíli fungovat."

Rachel neměla moc chuť se s Finnem přátelit; ano, byla by ráda, kdyby se k sobě mohli chovat přátelsky, ale nepovažovala za nutné mít ho ve svém životě. Věci s Quinn se teprve začínaly rozvíjet, a věděla, že blondýnka by nechtěla, aby se ona přátelila se svým bývalým přítelem. Ne, že by někdy nechala Quinn říkat jí, co má dělat, nebo diktovat jí nějakým způsobem její život, ale tohle bylo o Rachel. V jejím životě už se dělo dost věcí, a ona nechtěla věci komplikovat ještě více, než už byly. Navíc mu nemohla docela věřit, že to není jen další chabý pokus dostat ji zpět.

"Ale co se změnilo?" zeptal se Finn.

"Hodně se toho stalo a přátelit se s tebou, by mohlo zkomplikovat věci, které jsou už tak dost komplikované," ​odpověděla Rachel

"Cože?" zeptal se Finn a poškrábal se na zátylku.

"Vážím si tvé nabídky, ale budu muset odmítnout," odpověděla Rachel.

"No tak, Rach," řekl Finn a položil jí ruku na rameno. "Proč mi nechceš dát šanci? Všechno by mohlo být v pořádku a vůbec ne komplikované. Je to jen film."

"Je mi líto," řekla Rachel a jemně sundala jeho ruku ze svého ramene.

Rachel se obrátila k odchodu a slyšela, jak za ní Finn zafuněl, ale ignorovala to. Zamířila k Santaně a zamračila se, když si všimla, že Quinn už s ní není.

"Kam se poděla Quinn?" zeptala se Rachel.

"Odešla," řekla Santana a pokrčila rameny.

"Kdy? Kam?" zeptala se Rachel.

Santana obrátila oči v sloup. "Vypadám, že všechno vím?"

"Santano," řekla Rachel a zamračila se na ni.

"Fajn, bože," odpověděla Santana. "Prostě před několika sekundami odešla, sledovala tebe a Finnepta a já se s ní snažila mluvit, ale ona mě neposlouchala a pak se prostě rozběhla pryč, aniž by řekla jediné slovo."

"Nevíš, kam šla?" chtěla vědět Rachel.

"Co, myslíš, že jsem na ni napíchla sledovací zařízení?" zeptala se Santana. "Říkala jsem ti, že odešla bez jediného slova, tak jak mám asi vědět, kde je?"

"Dobře," řekla Rachel a povzdechla si.

"Co se s ní děje?" chtěla vědět Santana a povytáhla na Rachel obočí. "Proč by jí zajímalo, jestli mluvíš tlusťochem?"

Rachel pokrčila rameny, ignorovala Santaninu otázku a vyrazila pryč; sborová místnost byla nejblíže, takže to šla nejdříve zkontrolovat tam. Doufala, že to nebyl jeden z případů, kdy Quinn nechtěla být nalezena.

"Mohla si říct aspoň 'díky', víš! " zavolala za ní Santana.
_____________________________________________________

"Ahoj, Berry, už jsi viděla Quinn?" zeptala se Santana.

Rachel se zamračila a stále zírala do její skříňky, když odpověděla: "Je někde tady."

"Nevymlouvej se," odpověděla Santana. "Najdeš jí a řekneš jí, že ty a obřisko se k sobě za žádných okolností nevracíte, takže se může uklidnit. Bloumá kolem jako tělo bez duše a mě už to opravdu začíná štvát; dokonce vyjela na Britt a já jí musela pohrozit, že ji zabiju, jestli to udělá znova."

"Proč si myslíš, že to má co do činění s Finnem?" zeptala se Rachel, načež Santana protočila oči a propíchla ji pohledem.

"Vypadám snad jako úplně blbá?" zeptala se Santana. "Jako bych na to, co se mezi vámi děje, nepřišla už před několik měsíci."

Rachel střelila pohledem po Santaně. "Cože?"

"Ty a Quinn evidentně chcete jedna druhou, ale byly jste příliš hloupé, abyste si to uvědomily a ona byla příliš hloupá, aby to přiznala, takže zbytek z nás musel sledovat váš malý ubohý namlouvací rituál," řekla Santana a pokrčila rameny. "Brittany mi vlastně musela zabránit, abych vás dvě nezamkla v úklidové komoře; doufala jsem, že kdybyste tam byly zamčené, konečně by to vašim tupým hlavám došlo a přiznaly byste si, jak moc se chcete."

Rachel nebyla schopná slova a její ústa se jen naprázdno otevírala a zase zavírala, zatímco Santana se na ni vítězně šklebila.

"Co - myslela sis, že si toho lidi nevšimnou?" zeptala se Santana. "Quinn byla s její malou zamilovaností do tebe tak zřejmá. Vždycky jsem si myslela, že jsi vnímavá a dřív nebo později na to přijdeš, jen jsem si myslela, že to bude mnohem dřív. Brittany a já jsme se vlastně vsadily, kdo z vás udělá první krok, takže která z vás to byla? Brittany si myslí, že to byla Quinn, ale já si nemyslím, že by na to měla koule."

"Já-" Rachel se zamračila a vzdychla.

"No tak, byla jsi to ty?" chtěla vědět Santana. "Prosím, řekni, že jsi to byla ty."

"Ne," odpověděla Rachel.

"Sakra," povzdechla si Santana. "Myslím, že dlužím Britt večeři. Stalo se to na Silvestra, že jo?"

"Proč myslíš?" zeptala se Rachel.

"Opět - nejsem hloupá," řekla Santana a protočila oči. "Quinn vyběhla z domu rychleji, než jsem ji kdy viděla běžet a vy dvě jste od té doby byly ještě divnější a ubožejší, než kdy dřív. Je zřejmé, že se tu noc něco stalo; jen jsem ještě nezjistila, co to bylo, ale neboj, brzy na to přijdu."

Rachel se pro sebe zamračila. Opravdu byly tak snadno prohlédnutelné? Jak jen mohla být tak lehce prohlédnutelná, když si ještě nic nepřiznala ani sama sobě? Nejdřív Kurt a Blaine, potom Puck, a teď Santana a Brittany. Rozhovor, co měla před nějakou dobou s Brittany dával náhle mnohem větší smysl. V té době, neměla Rachel tušení, proč Brittany říkala, že se Quinn bojí a neví, co má dělat. Prostě předpokládala, že Brittany byla prostě Brittany, ale ukázalo se, že blondýnku velmi podcenila; měla pocit, že to obvykle dělali všichni, až na Santanu.

"Takže, jsi to celou dobu věděla?" zeptala se Rachel.

"Ne celou dobu," řekla Santana a pokrčila rameny. "Myslím, že jsem na to přišla v době, kdy jste udělaly ten neuvěřitelně gay mash-up a pak Q zpívala tu písničku pro mě, ale celou dobu zírala jen na tebe. Vždycky jsem si myslela, že je Q v tomto ohledu trochu potlačená, ale vážně jsem si myslela, že bude mít lepší vkus."

Rachel našpulila rty a přimhouřila na Santanu oči. "Díky; jsem ráda, že jsme si tak pěkně popovídaly."

"Dobře, teď když máme jasno - co se s vámi dvěma děje?" zeptala se Santana.

"Myslela jsem, že víš o všem, co se mezi námi děje," odpověděla stroze Rachel.

Santana obrátila oči v sloup. "Nedělej chytrou; snažím se tu být přátelská, ale samozřejmě jsem tě musela nejdřív trochu potrápit. Když to teď máme z krku - povídej."

"Pojď," řekla Rachel, když zavřela skříňku.

Zavedla je do koupelny, Santana vyskočila na jedno z umyvadel a s očekáváním se na ni podívala. Rachel se opřela o dveře a povzdechla si.

"Já vlastně ani tak úplně nevím, co se děje," odpověděla Rachel.

"Jak to můžeš nevědět?" zeptala se Santana výsměšně.

"Všechno je to pro mě nové, okay?" řekla Rachel rozzlobeně. "Quinn mě na novoroční párty políbila. Jen pár týdnů předtím jsem přišla na to, že mě má ráda. Bylo pro mě opravdu těžké tomu uvěřit, ale pak mě políbila a už nebylo pochyb."

"A pak chodila půl týdne za školu, jen aby se ti vyhnula," dodala Santana.

"Ano," odpověděla Rachel. "Mluvily jsme o tom - no dobře, já mluvila - a věci se trochu zlepšily, ale ona je tak frustrující. V jednu chvíli je tady a pak je najednou pryč a já většinou nemám ani ponětí, co se stalo. Jako právě teď; jestli je to, co si myslíš správné, proč by si měla myslet, že bych se někdy chtěla vrátit zpátky k Finnovi? Myslela jsem, že jsem to udělala dost jasné pro každého, že nemám zájem o oživení čehokoli s ním."

"Co přesně Quinn ví?" chtěla vědět Santana.

"Promiň?" oplatila Rachel.

Santana zavrtěla hlavou. "Co jsi jí řekla? Jako - co k ní cítíš?"

"Řekla jsem jí, že jsem zmatená a myslím, že k ní něco cítím a že-"

"Řekla jsi jí, že si myslíš, že k ní něco cítíš?" zeptala se Santana.

"Ano," odpověděla Rachel a čekala na Santaninu reakci.

Santana obrátila oči v sloup. "No, tohle to vysvětluje."

"Je to složitější," řekla Rachel rozzlobeně. "Není to tak, že bych celý život pobíhala kolem a líbala dívky; je to pro mě nové. Teď už mohu potvrdit, že mě Quinn přitahuje, ale nechci do toho bezhlavě skočit a zcela zničit naše přátelství. Právě teď se snažím, abych Quinn neublížila, takže se snažím brát věci pomalu, protože, jak víš, obvykle skáču do vztahů příliš rychle a beru vše hned až moc vážně."

"Bylo to nechutné, když jsi začala chodit s Finnem," souhlasila Santana a přikývla.

"Quinn ví, že jsem zmatená a stále se snažím vše zpracovat," řekla Rachel a ignorovala Santanino prohlášení. "A kdybys mě nechala domluvit, chtěla jsem říct, že když jsem o tom naposledy mluvily, řekla jsem jí, vím, že k ní něco cítím, ale nejsem si jistá, jak hluboké mé city jsou."

"Takže, jsi jí řekla, že ji máš ráda, ale nevíš, jestli jí máš ráda dost?" zeptala se Santana. "Jen tak dál, Berry."

Rachel dupla nohou. "To není to, co jsem měla na mysli."

"Tak co jsi tím myslela?" požádala Santana.

"Chtěla jsem říct, že-" Rachel zasténala a přejela si rukou přes obličej. "Já si jen chci být ve všem jistá, než se něco stane; snažím se všechno si ujasnit, ale není to jednoduché. Poslední věc, kterou chci udělat je ublížit Quinn, takže se snažím být opatrná. Vím, že mě přitahuje, ale je to první žena, u které se mi to stalo."

"Ví to?" zeptala se Santana.

"Já - jo," řekla Rachel nejistě.

"Poslouchej - Quinn se chová, jako by jí nic nemohlo ublížit, ale je stejně nejistá jako všichni ostatní," začala Santana. "Právě teď se bojí, a to je důvod, proč stále utíká a dělá podobné blbosti. Hádám, že když tě viděla mluvit s Finnem, znovu dostala strach; racionálně možná ví, že spolu vy dva znovu chodit nezačnete, ale většina lidí nejedná moc racionálně, když se jedná o jejich srdce. Musíš ji uklidnit, protože ona právě teď pravděpodobně myslí na nejhorší."

"Myslíš, že jsem se nesnažila," odpověděla Rachel. "Ona se mi vyhýbá - opět."

"Snaž se víc," řekla Santana a zkřížila ruce.

Rachel na brunetku přimhouřila oči. "Musíš vždycky ukončovat tyto naše malé důvěrné rozhovory tím, že jsi sarkastická nebo panovačná?"

"Ano," odpověděla Santana.

"Znamená to, že se cítíš líp, když se snažíš být sarkastická?" zeptala se Rachel.

"Ano," odpověděla znovu Santana.

Rachel přikývla. "Tak dobře." Otočila se k odchodu, ale rychle se otočil zase zpět. "Počkej chvilku - před několika dny ses ptala, proč se Quinn chová tak, jak se chová. Proč ses ptala, když jsi to věděla?"

Santana pokrčila rameny. "Možná, že jsem jen chtěla vidět, jestli mi řekneš pravdu."

"Oh," řekla Rachel a sledovala, jak Santana seskočila z umyvadla a vyrazila ke dveřím. "Promiň, že jsem ti to neřekla."

"Jo, jo," odvětila Santana, když otevřela dveře.
_____________________________________________________

"Nešla jsi včera do školy, jen aby ses mi vyhnula?" zeptala se Rachel, když zastavila u Quinniny skříňky a položila si ruce v bok. "Protože jestli ano, bylo to od tebe velmi nezodpovědné a myslela jsem si, že ti na tvém vzdělání bude záležet víc. Ačkoli myslím, že bych neměla být překvapená, protože jsi to udělala už dřív."

Quinn se zasmála a pak si zakryla ústa, když se smích změnil v kašel. "Než přijdeš s prezentací na téma, proč je zameškávání školy tak špatné, musím ti říct, že jsem včera nebyla ve škole, protože mi nebylo dobře, ne proto, abych se ti vyhnula."

"Oh," vydechla Rachel a zamračila se.

"Vypadáš, jako bys doufala, že to byl ten důvod," řekla Quinn s úsměvem.

"Ne-" odpověděla Rachel, čímž nepřesvědčila ani sama sebe. "Fajn, bylo by to tak trochu lichotivé, mít na někoho tak velký vliv." Rachel vzdychla a vyhýbala se pohledu na Quinn, která se jí smála. "Prosím, přestaň se mi smát."

"Já se nesměju tobě," odpověděla Quinn.

"Myslím, že jo," řekla Rachel a zamračila se.

"Jsi prostě tak-" Quinn zavrtěla hlavou.

"Otravná? Sebestředná? Co - věř mi, všechno už jsem slyšela," odpověděla Rachel.

"Chtěla jsem říct, že jsi někdy prostě tak roztomilá," řekla Quinn tiše.

Rachel cítila, jak rudne; byla zvyklá být nazývána různými jmény, ale 'roztomilá' mezi nimi obvykle nebylo. Finn jí vždycky říkal, jak sebestředná byla - tohle slovo nikdy nepoužil, protože taková složitá slova v jeho slovníku nebyla - a tak vždycky říkal, že si myslí, že se svět točí jen kolem ní. Ačkoli to bylo docela přehnané; vždy měla sklony myslet si, že lidé mluví o ní, ale obvykle to bylo proto, že to byla pravda. Broadway se ukázal být hodně jako její střední škola; byla plná soudržných skupin lidí a ona si nikdy nerozuměla s 'oblíbenci' jak jim říkala, a to často vedlo k drbům o ní.

"Omlouvám se za ukvapené závěry," řekla Rachel a rozpačitě se na Quinn usmála.

"To je v pořádku," řekla s úsměvem Quinn. "Vyhýbala jsem se ti."

"Nebyla jsem si jistá," žertovala Rachel. "Ale proč ses mi vyhýbala? Myslela jsem, že všechno bylo v pořádku; co se stalo?"

Quinn kývla směrem dál do chodby a Rachel pochopila, že si chce promluvit v soukromí, takže se obě vydaly směrem k posluchárně; ta byla jako obvykle prázdná, takže se Quinn posadila v zadní řadě a Rachel se k ní připojila.

"Nesnáším vidět tebe a Finna spolu," řekla Quinn nakonec a prolomila tak ticho. "Já vím, že jsi říkala, že už je po všem, a že se k němu nevrátíš, ale - dělá mi to starosti, okay? Nesnáším vidět tě s ním, protože se bojím, že se mu nějak podaří tě přesvědčit, abys mu dala další šanci a já si nemyslím, že bych mohla zvládnout, kdyby se to znovu stalo. A nedívej se na mě, jako bych byla blázen, protože už se to stalo předtím; vy dva se rozejdete, ale pak se ti omluví za jakoukoli blbost, co udělal, ty mu odpustíš a začnete spolu zase chodit."

"Ptal se mě, jestli bychom mohli být přátelé," řekla Rachel a upřeně se na Quinn podívala. "Chtěl jít o víkendu do kina, ale řekla jsem mu, že nechci. Nevím, jestli to s tím přátelstvím myslel vážně nebo ne, a je mi to vlastně jedno, ale nehodlám to riskovat. Předtím bych mu možná šanci dala, ale právě teď - vím jaké starosti ti to dělá, takže jsem řekla ne. Nechci riskovat, že ti ublížím, protože pro mě hodně znamenáš, víc než on.

"Rachel-"

"Dej mi chvilku všechno to ze mě dostat," řekla Rachel a položila ruku Quinn na rameno. "Pokaždé, když se snažím přijít na to, co ti říct, zní to divně. Obvykle jsem docela výmluvný řečník, ale ty - znervózňuješ mě." Rachel se zhluboka nadechla a nervózně si uhladila sukni. "Mám tě ráda; vím, že už jsem ti to řekla předtím, ale mám pocit, že bych to měla zopakovat. Samozřejmě je to pro mě něco nového, ale přitahuje mě to k tobě a chci vidět, kam to povede. Nevím, jak jsi na tom ty, ale takhle to cítím já a myslela jsem si, že bys to měla vědět."

Quinn se smutně usmála. "Já nevím, co mám dělat."

"Co tím myslíš?" zeptala se Rachel.

"Celý svůj život jsem si říkala, že je to špatné, že je to hřích, a že takový lidé půjdou do pekla," řekla Quinn a zavrtěla hlavou. "Vím, že můj otec byl ten, který mě vykopnul, když jsem otěhotněla, ale mám strach, že moje matka udělá to samé. Mám hrůzu z toho být znovu bezdomovcem a opuštěná. Vím, že si na ni stěžuju, ale ona je teď vše, co mám. Můj otec se mnou nemluvil od té doby, co mě vyhodil z domu a s mou sestrou jsem vlastně nemluvila už několik let. Nechci vidět ten výraz zklamání v jejích očích; nechci být znovu opuštěná."

Rachel přikývla; chápala, proč se Quinn bála. Vzhledem k její výchově a reakci jejích rodičů, když zjistili, že je těhotná, byl její strach zcela oprávněný. Rachel vyrůstala se dvěma gay otci, a dokonce i ona byla vystrašená, nedokázala si představit, jaké to musí být, pro někoho, jako je Quinn - pro někoho, kdo vyrůstal s posloucháním, jak špatné to bylo.

"To je v pořádku, Quinn," řekla Rachel tiše. "Já nikam nejdu, takže si vezmi tolik času, kolik potřebuješ. Možná je tomu těžké uvěřit, ale já vlastně dokážu být docela trpělivá."

Quinn se lehce zasmála. "Takže to se mnou nevzdáváš?"

"Ne, nevzdávám," odpověděla Rachel. "Ale slíbíš mi jednu věc?"

"Co je to?" zeptala se Quinn.

"Přestaneš se mi vyhýbat," odpověděla Rachel. "Já vím, že jsi vystrašená - já jsem taky - ale bez ohledu na to, co se stane, nechci, aby ses mi vyhýbala. Vím, že utíkáš, když dostaneš strach, ale prosím, slib mi, že přestaneš. Můžeš mě požádat, abych ti dala prostor, když budeš potřebovat a já slibuji, že ti ho poskytnu, když mi slíbíš, že nebudeš utíkat."

"Dobře, slibuji," odpověděla Quinn.

"Děkuji," řekla Rachel, naklonila se a objala blondýnku. "Mimochodem, Santana to ví."

"Cože?" řekla Quinn, odtáhla se od Rachel a chytila ji za ramena. "Jak?"

"Protože je to Santana?" odpověděla Rachel, protože opravdu nechtěla říkat Quinn, že její zamilovanost byla dost zřejmá. "Říká, že na to přišla už před nějakou dobou - stejně jako Brittany."

"Ach bože," řekla Quinn a zasténala. "Santana mi s tím nikdy nedá pokoj."

"Možná, že je dobře, že to ví," řekla Rachel a pokrčila rameny. "Můžeš s ní o tom mluvit."

"Mluvit?" zeptala se Quinn. "Se Santanou?"

"Pokud budeš ignorovat její postoj, je vlastně docela dobrým posluchačem a dokáže udílet dobré rady," řekla Rachel a přikývla. "Myslím, že na ni mám dobrý vliv."

Quinn přikývla a pak se na okamžik odmlčela a začala se smát. "Bůh nám všem pomáhej."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jahalš jahalš | 25. ledna 2013 v 15:49 | Reagovat

Naozaj krásna kapitola :-) ďakujem za preklad

2 stanca stanca | 31. ledna 2013 v 13:25 | Reagovat

Díky, za další parádní kapitolu.

3 Jana Jana | 1. února 2013 v 18:08 | Reagovat

Díky za překlad:) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama