Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 14 - Když zhasnou světla

4. ledna 2013 v 13:31 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 14/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Konečně je to tady! Enjoy it!

Kapitola 14 - Když zhasnou světla
Jelikož byly prázdniny a nebyla škola, rozhodla se Rachel jít si v pondělí ráno zaběhat do parku. Venku mrzlo, takže byla nabalená, ale tahle zima nebyla nic ve srovnání se zimou v New Yorku. Zpočátku měla z běhání v takovém chladném počasí obavy, ale rychle zjistila, že to může být povzbuzující a po chvíli už chlad ani necítila.

Park byl malý, takže běžela už druhé kolo, když si všimla Quinn na lavičce, na které ji viděla sedět, když běhala po parku poprvé. Quinn si četla knihu a ani si nevšimla, že se k ní přiblížila, takže se Rachel posadila na lavičku a šťouchla do ní nohou, načež Quinn konečně vzhlédla.

"Co to čteš?" chtěla vědět Rachel a snažila se zahlédnout obal knihy; Quinn jí ukázala přední stranu knihy a Rachel si nemohla pomoct, ale začala se smát. "Ty jsi někdy takový exot."

"Na Harrym Potterovi není nic špatného," řekla Quinn a přimhouřila oči.

"Neřekla jsem, že je," uvedla Rachel. "Takže, proč sedíš tady venku v takové zimě?"

"Štve mě moje matka," odpověděla Quinn a odložila si knihu do klína.

"Něco konkrétního, nebo tě jen obecně štve?" zeptala se s úsměvem Rachel.

"Obojí," řekla Quinn a zašklebila se. "Je to ubohé, ale chci, aby už zase začala škola jen proto, abych měla výmluvu proto dostat se z domu. Přivádí mě k šílenství; většinu času mi věnuje až příliš pozornosti a já chci jen, aby mě nechala na pokoji. Nepotřebuju, aby se mě desetkrát za den ptala, jestli jsem v pořádku. Vím, že se mi stále snaží vynahradit to, že dovolila, aby mě otec vykopl z domu, ale někdy to až přehání a já mám pocit, jako bych se tam měla udusit."

"Alespoň, se snaží," řekla Rachel a pokrčila rameny.

"Já vím, ale přeju si, aby to tak nepřeháněla," řekla Quinn a zavrtěla hlavou.

"Tak, jaké si měla Vánoce?" zeptala se Rachel. "Však víš, kromě toho, že tě štvala máma."

Quinn pokrčila rameny. "Bylo to fajn."

"Dostala jsi něco pěkného?" vyzvídala Rachel, když to Quinn neupřesnila.

"Mamka mi dala Kindle (čtečka elektronických knih)," řekla Quinn a protočila oči. "Neměla jsem to srdce říct jí, že jsem to nechtěla, tak jsem se snažila číst z toho, ale prostě to není ono. Mám ráda, když mé knihy - voní."

Rachel se zasmála. "Voní?"

"Až uvidíš svůj dárek, pochopíš," řekla Quinn a zavrtěla hlavou.

"Za to děkuji, mimochodem," řekla s úsměvem Rachel. "Snažila jsem se ti v sobotu večer potom, co Santana odešla zavolat, ale neodpověděla jsi mi."

"Jo, moje mamka chtěla tento víkend kvalitní sbližovací čas a přinutila mě si vypnout telefon," řekla Quinn a protočila oči. "Měla jsem v plánu přinést to sama, ale ona mě donutila zůstat doma, takže jsem musela přesvědčit Santanu, aby to udělala ona."

Rachel přikývla. "Zajímalo mě, proč se ukázala Santana a ne ty. Jak jsi ji dokázala přesvědčit?"

"Řekla jsem jí, že řeknu jejím rodičům, že téměř každou noc tajně přespává u Brittany," řekla Quinn a zašklebila se.

Rachel se zasmála. "To bys stejně neudělala."

"Ne, ale to ona nemusí vědět," řekla s úsměvem Quinn.

"Já umm - chci ti poděkovat za tu oslavu," řekla Rachel a cítila se trochu nervózně, že to vytahuje.

"Proč děkuješ m-"

"Já vím, že to byla tvoje práce, ne Kurtova," přerušila ji Rachel. "Řekl mi to tu noc. Proč jsi chtěla, abych si myslela, že to byl on a ne ty?"

"Já nevím," zamumlala Quinn.

"Quinn," řekla Rachel tiše a otočila tvář druhé dívky směrem k ní. "Proč?"

"Řekla jsem - já nevím," řekla Quinn a zavrtěla hlavou. "Myslím - myslím, že se ti stále snažím něco vynahradit, a nechtěla jsem, abys to věděla, protože pak bys dělala tohle; děkovala bys mi a já nepotřebuji, abys to dělala, takže jsem tě nechala myslet si, že to byl Kurt."

"Možná není nutné, abych ti děkovala, ale stejně budu," řekla Rachel a objala blondýnku. "Děkuji za oslavu; hodně to pro mě znamenalo." Rachel poznala, že se Quinn červená a musela se zasmát. "Ok, přestanu tě přivádět do rozpaků."

"Díky," řekla se smíchem Quinn.

Rachel pustila Quinn, ale položila si hlavu na blondýnčino rameno. "Napadlo mě - na pátek plánuji přespávací noc a zajímalo by mě, jestli nechceš přijít. Kurt, Tina, a Mercedes tam budou; obvykle to býváme jen my, ale když jsme teď přátele, napadlo mě, že bych rozšířila pozvání. Můžu pozvat taky Santanu a Brittany, jestli se pak budeš cítit pohodlněji. Vím, že jsme na to všichni trochu staří, ale děláme to vždy jednou za měsíc jako způsob, jak spolu zůstat v kontaktu, když jsou teď věci ve škole tak hektické a není vždy snadné zůstat přátelé, když všichni dospíváme. Navíc Puckova Novoroční party je další noc, takže se všichni můžeme připravit společně."

"To zní dobře," odpověděla Quinn.

"Jo?" řekla Rachel a podívala se na ni.

"Jo," řekla Quinn s úsměvem. "A můžeš pozvat Brittany a Santanu, ale moc nespoléhej, že přijdou; myslím, že je to jejich randící noc, což znamená, že je nebudeš chtít mít nikde na blízku, až budeš spát."

"Určitě by to nedělaly s jinými lidmi v místnosti," řekla Rachel zamračeně.

Quinn se hlasitě zasmála. "Oh, mohu zaručit, že ano. Věř mi - z vlastní zkušenosti vím, že není dobré spát s nimi v jedné místnosti, protože když si myslí, že všichni spí, jdou na to."

Rachel se zašklebila. "To od nich není moc ohleduplné."

"Byla Santana někdy ohleduplná?" zeptala se Quinn. "Kdykoliv u mě spí, zůstávají v pokoji pro hosty. Před pár lety jsem díky nim měla docela traumatický zážitek a týden jsem se pak žádné z nich nemohla ani podívat do očí."

"Myslím, že v případě, že budou souhlasit, budu muset přesunout některé z tátových obrazů z postele; rozhodně si nechci projít tím, čím sis musela projít ty," odpověděla Rachel.

"Takže pořád akvarely?" zeptala se Quinn.

"Akrylové barvy." řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Nikdy u ničeho nevydrží déle než několik týdnů. Včera jsem ho zaslechla mluvit s taťkou o józe."

Quinn se zasmála. "No, s tím alespoň nezabere celý pokoj pro hosty."

"Teoreticky," řekla Rachel ironicky. "Ale jsem si jistá, že by si cestu našel."

Quinn se na ni usmála a pak si povzdechla. "Měla bych jít, řekla jsem mamce, že nebudu pryč dlouho."

"Stále je ve sbližovacím režimu?" zeptala se Rachel a zvedla hlavu.

"Bohužel," odpověděla Quinn a vstala. "A když chci páteční noc strávit u tebe, budu ji z téhle nálady muset dostat."

"No, zavolej nebo napiš, jestli nebudeš moct," řekla Rachel a také vstala.

"Oh, udělám to bez ohledu na ni," řekla Quinn a natáhla se, aby objala Rachel.

"Dobrá," řekla Rachel a také ji objala. "Pak se uvidíme v pátek."

Quinn jí zamávala a Rachel tam stála a pozorovala ji, jak odchází; stále ještě nevěděla, co si má o druhé dívce myslet, ale usoudila, že tu nebyl žádný důvod, aby se jí vyhýbala. Kdykoliv nebyla s ní, přistihla se, že jí blondýnka chybí, takže bez toho aniž by něco řekla, rozhodla se to všechno ignorovat a neztrácet s tím čas.
__________________________________________________

"Ahoj, Kurte," řekla Rachel, když otevřela dveře a uviděla stát chlapce na rohožce.

"Sněží," řekl Kurt a nevypadal příliš potěšeně.

"Ano, vidím," uznala Rachel a vyhlédla ven.

"Musel jsem jet," řekl Kurt rozzlobeně.

"Víš, opravdu se potřebuješ dostat přes tento strach z jízdy ve sněhu," řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Vždyť se ještě ani neudrží na silnici."

Kurt na ni zíral. "O to nejde."

"Zdravím, Tino," řekla Rachel a dívala se za Kurta na dívku přicházející po chodníku.

"Ahoj, lidi," řekla Tina a lehce zamávala. "Vypadá to, že jdu právě včas."

"Ano, právě včas, abys slyšela Kurtovi stížnosti, že musel jet v této příšerné vánici," řekla Rachel a zašklebila se na Kurta.

Kurt obrátil oči v sloup. "To je více než přehnané. Řekl bych, že v poslední době trávíš příliš času v Santanině společnosti."

Rachel se zasmála. "Mercedes je už uvnitř, ještě jeden člověk a můžeme začít."

"Ještě jeden člověk?" zeptal se Kurt a svraštil obočí.

"Pozvala jsem Quinn," odpověděla Rachel. "Pozvala jsem i Santanu a Brittany, ale ty byly příliš zaneprázdněny, aby přišly."

"Myslel jsem, že tu budeme jen my," řekl Kurt a vypadal téměř trochu naštvaně.

"Máš s Quinn problém?" zeptala se Rachel a položila si ruce v bok.

Kurt si povzdechl a jeho tvář změkla. "Ne, drahoušku; byl jsem překvapený a omlouvám se, pokud sis myslela, že mám něco proti. Teď se půjdu podívat, co dělá Mercedes."

"Je v kuchyni," řekla Rachel, když ji Kurt políbil na tvář.

"Jaká si měla Vánoce?" zeptala se Rachel a obrátila se k Tině.

"Bylo to skvělé. Mikeova rodina pronajala srub a já strávila Štědrý den s nimi," řekla s úsměvem Tina.

"Ach, to zní jako zábava," řekla Rachel toužebně.

"Bylo to úžasné," rozplývala se Tina. "Jsem na lyžování hrozná, ale Mike se mě to snažil naučit. Byla jsem hrozná i potom, ale byla legrace ho sledovat; on je v tom opravdu dobrý. Strávili jsme tam pár dnů před Vánoci, bylo to pěkné trávit s ním nějaký čas. Zpočátku byli moji rodiče proti, ale podařilo se mi je přesvědčit, aby souhlasili."

"No, to zní jako krásný výlet," řekla Rachel s úsměvem

"Co jsi dělala ty?" zeptala se Tina.

"Moji otcové a já zůstáváme vždycky na svátky tady," odpověděla Rachel. "Na Štědrý den přišla taťkova rodina, ale jinak jsme tu byli jen my tři. Ale tak nějak to tak mám raději; všechno bylo takhle mnohem klidnější a méně stresující. Když se naše rodina sejde, může to být velmi divoké a vyčerpávající."

"Tino!" zavolala zevnitř Mercedes.

"Vypadá to, že jsi byla předvolána," řekla se smíchem Rachel.

Když se Tina vydala dovnitř, na příjezdové cestě zastavilo Quinnino auto a Rachel na ni zamávala. Quinn jí zamávala zpět, vypnula motor a vystoupila z auta. Sáhla na zadní sedadlo a vytáhla starou sportovní tašku z dob, kdy byla ještě roztleskávačka.

"Vypadá to, že opravdu začíná sněžit," poznamenala Quinn, jakmile měla tašku na rameni a vydala se směrem k Rachel.

"Podle kanálu o počasí, bychom do rána měli očekávat několik centimetrů," odpověděla Rachel.

"Ahoj," řekla s úsměvem Quinn, když se dostala k Rachel.

"Ahoj," řekla Rachel a přitáhla si Quinn do rychlého objetí.

"Takže, co se bude dít?" zeptala se Quinn, když ji Rachel uvedla do domu.

"Asi to, co na běžném přespávaní u přátel," řekla Rachel a pokrčila rameny.

Quinn se zasmála. "Zřejmě jsi nikdy nepřespávala u Santany."

"Oh," vydechla Rachel a svraštila obočí. "No, děláme to, co normální lidé dělají, když u sebe přespávají."

"Musím jí říct, co si právě řekla," řekla Quinn a zašklebila se.

"Ne, prosím ne," řekla Rachel a zavrtěla hlavou.

"Můžeme už začít péct?" zařvala z kuchyně Mercedes.

"Budeme péct?" zeptala se Quinn a zvedla obočí.

"Vždycky nejdřív uděláme nějaké sušenky a zbytek noci se jimi pak cpeme," vysvětlila Rachel. "Obvykle celou noc jen sedíme, jíme nezdravé jídlo, klábosíme a sledujeme filmy nebo nějaké televizní pořady."

"Takže, co děláme?" zeptala se Quinn a vešla do kuchyně.

"Ahoj, holka," řekla Mercedes, odložila kuchařku na pult a objala druhou dívku. "Rachel mi neřekla, že přijdeš."

"Pozvala mě před několika dny," řekla Quinn a rozhlédla se kolem. "Doufám, že neruším."

"Vůbec ne," řekla Mercedes rozzářeně. "Arašídové máslo nebo kousky čokolády?"

"Obojí," řekla Rachel, otevřela jednu ze zásuvek a vytáhla vál. "Budu dělat své slavné veganské čokoládové sušenky a vy můžete udělat ty s arašídovým máslem."

Quinn se usmála, když viděla, jak se všichni dali do práce a pak přešla k Rachel. "Potřebuješ s něčím pomoct? I když musím přiznat, že jsem na pečení hrozná a budu ti to pravděpodobně jen kazit."

Rachel zavrtěla hlavou. "Můžeš jen tak relaxovat; jsou na to tři, takže myslím, že to zvládnou a já to dělám tak často, že znám recept téměř zpaměti."

Quinn vyskočila na pult a nechala pohupovat nohy, když sledovala, jak všichni pracují. Mercedes a Kurt se hádali o to, kdo by měl promíchat mísu, tak se Tina rozzlobila a sebrala jim ji. Rachel si nemohla pomoct, ale musela se smát; bylo to tak pokaždé a Rachel se otočila na Quinn a svým pohledem jí to dala jasně najevo. I když na sušenky s arašídovým máslem byli tři, byla Rachel hotova dřív než oni a tak si vyskočila na pult a posadila se vedle Quinn.

"Takže, co je dnes večer v plánu?" zeptal se Kurt a olízl si palec.

"Mohli bychom sledovat strašidelné filmy," navrhla Tina, když položila kuličku těsta na pečící papír.

"Vetuji," řekla Rachel a protočila oči.

"Ale no tak," zakňučela Tina. "Vždycky to vetuješ."

"To proto, že nesnáším strašidelné filmy," řekla Rachel a protočila oči. "Co kdybychom se podívali na něco, co mi někdo velmi laskavý dal jako dárek." Rachel se usmála na Quinn.

"Kdo ti co dal?" zeptal se Kurt a podíval se po nich přes rameno.

"Quinn mi dala kompletní sérii Buffy," řekla Rachel s úsměvem.

Quinn se začervenala. "O Halloweenu se zmínila, že to nikdy předtím neviděla."

"Taky jsem to ještě neviděl," uvedl Kurt.

Mercedes zavrtěla hlavou. "Já taky ne."

Tina zalapala po dechu. "Jak se s vámi třemi můžu přátelit?!"

Quinn se zasmála a plácla si s Tinou. "Vidíš, tady je další osoba, co to zná.

"První várka sušenek by měla být asi za šest minut; můžeme je vzít a jít se na zbytek večera usadit do mého pokoje." řekla Rachel, když se podívala na časovač.

Jakmile byla první várka sušenek venku, přestěhovali se všichni k Rachel do ložnice. Kurt byl roztažený na jednom konci postele, zatímco čtyři dívky se zády opíraly o čelo postele. Tu a tam musely epizodu pozastavit, když šly Rachel a Tina dolů zkontrolovat zbývající sušenky. Kolem půlnoci už byly téměř všechny sušenky snědeny, stejně jako dvě pizzy, které zrovna dojídali.

"Loutky jsou tak strašidelné," řekla Rachel a zabořila tvář do dlaní.

Quinn se zasmál. "Neříkej mi, že tě tohle děsí."

"Náhodou mám velmi nízkou toleranci k hororovému žánru," zamumlala Rachel. "Nikdy jsem nepochopila fascinaci strachem. Svět je dost děsivý i bez toho abych se dívala na tuhle takzvanou zábavu."

"Ale tohle není děsivé," odpověděla Quinn.

"Možná ne pro tebe," řekla Rachel a koukla se skrz prsty, aby se ujistila, že loutka už byla pryč.

"Páni," řekl Kurt a vzhlédl, když světla zablikala.

Tina vstala z postele a přešla k oknu. "Wow, je tam parádně nasněženo."

"Ukaž," řekl Kurt a vyskočil z postele, aby se také podíval. "Je tam asi půl stopy sněhu (asi 15 centimetrů)."

"Na kanálu o počasí říkali jen pár centimetrů," řekla Rachel a zamračila se.

"Vypadá tohle, jako jen pár centimetrů?" zeptal se Kurt a roztáhl závěs.

"Oh, wow," řekla Quinn, vstala a připojila se k ostatním u okna.

"Jen doufám, že nevypadne-" Všechno najednou zčernalo a Rachel si povzdechla. "-elektřina."

"Způsob jak to zakřiknout, Berry," řekla Mercedes, která stále seděla na posteli.

"Půjdu najít nějaké svíčky," řekla Rachel a otočila se směrem ke dveřím. "Hned jsem zpátky."

"Víš že, vždycky když v hororech někdo řekne 'Hned jsem zpátky ' tak umře, viď?" řekl Kurt.

Rachel se na chvíli odmlčela. "Půjde někdo se mnou?"

Quinn se zasmála. "Já půjdu."

Rachel stála u dveří, s rukou nataženou tak aby do ní Quinn nevrazila; cítila, jak ruka druhé dívka tápe vzduchem a chytila ji dřív, než ji mohla praštit. Pak ji vytáhla ven z místnosti a pomalu se vydaly chodbou.

"Nějaké svíčky a svítilny by měly být ve skříni v chodbě," řekla Rachel a tápala podél stěny, aby našla kliku. "Jen vteřinku." Její ruka se konečně nahmatala kliku a ona otevřela skříň; neviděla vůbec nic, když se snažila dosáhnout na horní polici, kde bylo všechno uloženo, ale bylo to trochu mimo její dosah.

Rachel si povzdechla. "Umm, Quinn?"

"Ano?" zeptala se Quinn.

"Nemůžu tam dosáhnout; jsou až nahoře," řekla Rachel a zrudla; byla vděčná, že ji Quinn nemohla vidět.

Quinn beze slova sáhla do skříně, snadno popadla jednu z baterek a podala ji Rachel. Ta ji rozsvítila přímo Quinn do tváře.

"Promiň," řekla Rachel a dala ji pryč.

"V pohodě, jsem jen trochu - slepá," Quinn rychle zamrkala a obrátila se do regálu pro zbytek věcí.

Rachel je zavedla zpět do své ložnice, hodila baterku na postel a pak začala po místnosti rozmisťovat svíčky. Quinn ji jich z brunetčina náručí také několik vzala a začala je rozsvěcet.

"Tak co budeme dělat teď?" zeptala se Tina a podívala se po ostatních.

"No, vypadá to, že elektřina nefunguje v celém bloku, takže pochybuju, že se to v dohledné době spraví," řekl Kurt. "Mohli bychom jít spát. Jsem vlastně docela unavený."

"Jsem pro," řekla Mercedes a pokrčila rameny.

Rachel se rozzlobila. "Nemohli jsme se rozhodnout předtím, než jsme zapálily všechny ty svíčky?

Kurt se zasmál. "Promiň."

"V pořádku," řekla Rachel a mávla rukou, když šla do její skříně a vytáhla růžový spací pytel. "Vy čtyři si vezměte postel, já budu spát na zemi."

"Nemyslím si, že se čtyři na tuhle věc vejdeme," řekla Mercedes a pochybovačně se dívala na postel.

"Můžu si taky lehnout na zem," odpověděla Quinn. "Máš ještě nějaký spacák?"

Rachel hodila ten v jejích rukou Quinn a vytáhla ze skříně další. Ona a Quinn daly své spací pytle blízko sebe, na levou stranou postele, a když už byli všichni zalezlí v posteli, Rachel šla a sfoukla všechny svíčky. Netrvalo dlouho a Rachel si uvědomila, jak moc se ochladilo a začala se mírně třást.

"Hej - Rachel," zašeptala Quinn.

"Jo," vydechla Rachel.

"Ty se střeseš?" zeptala se Quinn.

"Je tu trochu zima," odpověděla Rachel a schoulila se hlouběji do jejího spacáku.

"Máš tady nějaké další přikrývky?" chtěla vědět Quinn.

"Jen ty na posteli," zašeptala Rachel.

Rachel slyšela, jak si Quinn povzdechla a začala se posouvat. Než se nadála, Quinnina paže byla obalená kolem ní a blondýnka byla lehce přitisknuta k jejím zádům.

"Lepší?" zeptala se Quinn.

Rachel přikývla a přitulila se blíže ke Quinn. "Děkuji."

"Taky jsem tak trochu mrzla," zašeptala Quinn a tiše se zasmála.

Rachel si pro sebe povzdechla. "Dobrou noc, Quinn."

"Dobrou noc, Rachel," řekla Quinn a položila si hlavu k Rachel na polštář.

Rachel si nemohla pomoci, ale musela se usmát; stále ji ohromovalo, jak daleko se ona a Quinn dostaly. Před rokem - podle Quinnina času - ji blondýnka zasypávala urážkami. Nevěděla, jestli Quinn změnila postoj kvůli tomu, že k ní něco cítila, nebo jestli v tom bylo něco jiného, ​​ale Rachel to každopádně oceňovala. Někdy se přistihla přemýšlet o tom, že Quinn by byla mnohem lepší přítelkyně, než Finn. Nemusela říct ani slovo a Quinn se snažila, aby se cítila pohodlněji; kdyby tu byl Finn ani by si nevšiml, že je jí zima, řekl by jí, aby si nestěžovala, nebo by jen začal fňukat, že mu je zima.

"Proč nespíš?" zašeptala jí po chvíli do ucha Quinn.

Rachel se zachichotala. "Jak víš, že ne?"

"Poznám to podle tvého dechu," odpověděla Quinn. "Pořád ti je taková zima?"

Rachel zavrtěla hlavou. "Ne, jsem v pohodě."

"Tak o co jde?" zeptala se Quinn.

"To nic," řekla Rachel a přejížděla prsty Quinn po ruce. "Jen jsem přemýšlela."

"Jdi spát, Berry," nařídila Quinn, ale Rachel slyšela v jejím hlase smích.
__________________________________________________

"Pořád nemůžu uvěřit, že Puck pořádá tuhle párty," řekl Kurt a podíval se z okna.

"Už jsi slyšel, že by Puck zrušil večírek?" zeptala se Mercedes se smíchem.

"Ale vždyť nejde elektřina," řekl Kurt a ukázal kolem.

"Opravdu si myslíš, že to Noaha zastaví?" zeptala se Rachel a podívala se na Kurta.

Očekávala, že ráno už bude elektřina zase fungovat, ale když se probudili, pořád nešla. Puck rozeslal hromadnou zprávu, oznamující všem, že párty se neruší a BYOC. Všichni si nejprve mysleli, že to znamená: přeneste si své vlastní kondomy (Bring Your Own Condoms = BYOC), ale pak Rachel usoudila, že to bylo: přineste si svou vlastní svíčku (Bring Your Own Candle = BYOC). Kurt chtěl kvůli své fobii z jízdy ve sněhu, aby všichni zůstali v Rachelině domě, ale nakonec ho přemluvili, aby šel. Takže Rachel vezla na párty jeho, Mercedes a Tinu, zatímco Quinn je následovala v jejím autě; její mamka chtěla, aby byla před půlnocí zpět a Quinn neochotně souhlasila, aby ji přestala otravovat.

"Zdar, dámy!" pozdravil je Puck, jakmile začali vylézat z auta.

"Zdravím, Noahu," řekla Rachel a přijala jeho objetí.

"Přinesla jsi svíčky, že jo?" zeptal se Puck. "Většina lidí si myslela, že jsem myslel kondomy."

"Říkala jsem to," řekla Rachel a obrátila se na zbytek skupiny. "Ano, Noahu, přinesli jsme svíčky a baterky.

"Výborně," řekl Puck a nabídl Rachel ruku. "Pojďme rozjet tuhle párty."

Skupina vešla dovnitř a Tina se okamžitě vydala vyhledat Mika, zatímco Kurt odešel najít Blaina; Mercedes se rozhlédla a ostýchavě sklonila hlavu, když na ni z gauče zamával Sam. Rachel si toho všimla a pomyslela si, jak roztomilé bylo, jak jsou v přítomnosti jeden druhého plaší. Přemýšlela o tom, že by jim pomohla dát se dohromady, ale zjistila, že pomoc nepotřebují a že bude lepší nechat to na nich, tak jak tomu bylo předtím.

Rachel se rozhlédla a mírně zasténala, když na podlaze v obývacím pokoji uviděla sedět Finna. Věděla, že tam nejspíš bude, ale doufala, že ne. Od té doby, co ji políbil a ona ho odstrčila, jí nic neřekl, ale pokaždé, když se podívala jeho směrem, vypadal jako raněné štěně a to ji opravdu začínalo otravovat.

"Pomůžeš mi tohle uložit?" zeptal se Puck a ukázal na tašku v Rachelině ruce.

"Jo, jasně," řekla Rachel a otevřela tašku, aby si Puck mohl vzít několik svíček.

"Jen tady tu tašku někam postav, pro případ, že ostatní dohoří." Puck se rozhlédl po místnosti a pustil se do práce s rozmisťováním svíček.

Rachel ukryla tašku do skříně a vrátila se pomoct Puckovi se zapalováním svíček, které rozmístil po místnosti. Když vstoupili, byla tam skoro tma, ale poté, co skončili, byla místnost docela jasně osvětlena.

"Takže, co přesně budeme na téhle party dělat?" zeptal se Sam. "Mám na mysli, žádná elektřina znamená žádná hudba, a nemůžeme ani sledovat fotbal nebo tak něco."

Puck chvíli vypadal zmateně. "No, můžeme pít."

Rachel obrátila oči v sloup. "Ty nemáš nic v plánu?"

Puck pokrčil rameny. "Ne - ne tak docela. Nedívej se na mě tak; měl jsem plán, ale pak vypadla elektřina a já jsem si myslel, že strávit Silvestra s vámi ve tmě, bude lepší než nic."

"Promiň," zašeptala s povzdechem Rachel.

Věděla, co všechno to pro Pucka znamená, protože věděl, jaké to je zůstat sám. Zatímco Rachel zůstala s většinou ze skupiny přáteli, on byl v budoucnu opuštěný. Podle toho, jak o tom mluvil, mohla vidět, jak moc mu všichni chyběli, a věděla, že to byl důvod, proč pořádal tolik večírků jen pro členy sboru.

"Zdar, děvky," řekla Santana, když otevřela přední dveře.

Brittany ji plácla do ramene. "To nebylo moc hezké."

Santana se ušklíbla a vešla do domu, jako by jí to tam patřilo. "Nudím se; zabavte mě."

"To je vlastně to, co jsme zrovna probírali," řekla Rachel a podívala se na černovlásku.

"Mohli bychom hrát flašku," navrhla Brittany.

"Ne!" vykřikla polovina skupina unisono.

Brittany našpulila pusu a Santana se otočila a na všechny se zamračila. "Tak jaké máte úžasné nápady?"

Všichni se téměř hodinu hašteřili, než všichni nakonec souhlasili, že budou hrát Cranium. Nebyl to nejvíce vzrušující způsob, jak strávit Silvestra, ale bez elektřiny byly jejich možnosti značně omezené. Většina ze skupiny nechtěla být ponížena, takže zamítli Brittaniny návrhy na hry Pravda nebo úkol a Nikdy jsem…, díky čemuž je Santana opět propalovala pohledem. Na konec všichni sestavili týmy po třech: Santana, Brittany, a Quinn; Tina, Mike, a Mercedes; Kurt, Blaine, a Rachel; a protože jich byl lichý počet, Puck, Finn, Artie, a Sam. Rachel si všimla, že Rory a Sugar tam nebyli, ale Puck jí řekl, že ani jednoho nepozval. Usoudila, že jim stále trochu vyčítá ten debakl na Národních.

V době, kdy skončili druhé kolo, bylo skoro jedenáct třicet a Rachel bylo hotová. Její tým prohrál obě kola, protože Brittany se stále nějak dařilo uhádnout všechny ty směšné věci a dostat její tým do vedení. Jak mohla uhádnout, že Santana předvádí 'kuře ve volném výběhu', bylo nad její chápání.

"Končím," řekla Rachel a vstala.

"No tak," zakňučel Sam. "Je to zábava."

"Ve vašem týmu jste čtyři; jeden z vás může převzít moje místo," uvedla Rachel. "Já se teď jdu nadýchat trochy čerstvého vzduchu."

I když jediným zdrojem tepla byl krb, bylo v domě docela příjemně, ale potom, co pobíhala podle úkolů na kartách kolem jako idiot, jí začalo být trochu vedro. Popadla kabát a vyšla ven; mrzlo, ale bylo to příjemné. Dlouze vydechla a sledovala, jak jí od úst stoupá pára. Když vzhlédla, podivila se, jak snadno může vidět hvězdy; kolem nebyla žádná světla, takže byly mnohem zářivější, než je kdy viděla - s výjimkou toho, když se jednou s Kurtem, Blainem a Finnem vydali na ne tak úplně šťastný výlet.

Pořád se dívala na hvězdy, když jí studená, mokrá, koule zasáhla do zadní část hlavy. Její ústa se otevřela v šoku a za sebou uslyšela chichotání. Když se otočila, aby viděla, kdo sněhovou kouli hodil, byla překvapená, když tam uviděla stát Quinn s rukou přes ústa, jak se snažila nesmát.

"Quinn!" Rachel řekla, stále šokovaná tím, co blondýnka udělala.

Quinn se sehnula, aby vzala další hrst sněhu a hodila ji na Rachel; brunetka byla stále ještě příliš ohromena na to, aby jednala, takže ji koule zasáhla do hrudi a rozprskla se tak, že měla sníh po celém obličeji. Když se Quinn skláněla pro třetí kouli, Rachel se konečně probudila ze svého omámení, popadla svou vlastní kouli a hodila ji na druhou dívku. Ta ale minula Quinn o několika metrů, a Quinn se schovala za kůlnu, která byla jen pár metrů od nich. Rachel byla připravena s další sněhovou koulí, když Quinn vystrčila hlavu zpoza budovy a udeřila ji přímo do obličeje. Rachel si nemohla pomoct, ale při pohledu na Quinninu tvář se musela smát.

"Oh, ty myslíš, že je to sranda, jo?" zeptal se Quinn a položila si ruce v bok.

"Velká," vydechla Rachel mezi záchvaty smíchu.

Quinn přešla k Rachel a brunetka podle výrazu v blondýnčině tváři věděla, že je v průšvihu, ale stále se nemohla přestat smát.

"Už jsi skončila?" zeptala se Quinn a přimhouřila oči.

"Na mou obranu, začala sis," řekla Rachel, když její smích utichl.

"A já budu ten, kdo to skončí," zašeptala Quinn, a vysypala hromadu sněhu přímo Rachel na hlavu.

Rachel zalapala po dechu, když se jí ledový sníh dostal pod košili. "To není fér."

Quinn se na ni ušklíbla a Rachel se vrhla na blondýnku a srazila je do sněhu. Tentokrát zalapala po dechu Quinn, když jí studený sníh promočil šaty. Rachel se znovu začala smát a Quinn na ni jen zírala.

"Díky, teď jsem promočená," řekla Quinn rozzlobeně.

"A já nejsem?" zeptala se Rachel a usmála se na ni.

Quinn zavrtěla hlavou a taky se usmála. "Přišla jsem ti říct dobrou noc; když teď neodejdu, nestihnu to domů do půlnoci, a zítra se kvůli tomu díky mamce budu cítit špatně." Quinn obrátila oči v sloup. "Proč nemůže být jako ostatní rodiče a nestarat se?"

Rachel se zasmála. "Pak by sis stěžovala taky."

Quinn se zamračila, ale pak se zasmála. "Pravda."

"Tak, myslím, že se uvidíme v pondělí ve škole," řekla Rachel.

"Myslím, že ano," zašeptala Quinn.

Quinn se na ni dívala tak upřeně, že si Rachel nemohla pomoct a pohled jí oplácela. Blondýnka zvedla ruku a jemně setřepala nějaký sníh z Racheliných vlasů a brunetčin dech se zadrhl. Viděla váhání a strach v očích druhé dívky a chtěla jí jen říct, že všechno bude v pořádku. Ale než stačila cokoli říct, Quinn se váhavě opřela o lokty, tvář jen několik centimetrů od ní.

Rachel těžce polkla; věděla, co přijde, a věděla, že by se měla pohnout, ale nedokázala to. Když se Quinniny rty konečně jemně přitiskly na její, Rachel rozechvěle zavřela oči. Polibek byl lehký a Rachel přistihla svou ruku putovat na tvář druhé dívky ve snaze přitáhnout si ji blíž. Bylo to tak jiné, než jakýkoliv polibek, co doposud zažila; nebylo to vůbec násilné nebo uspěchané. Bylo to váhavé a něžné; nutilo to Rachelino srdce i její mysl pracovat jako o závod.

Ale po chvíli se Quinn beze slova odtáhla a rychle se vyškrábala ze země. Rachel se na ni překvapeně podívala a Quinn koukala zpět na ni s výrazem naprosté šoku v její tváři.

"Quinn!" zavolala za ní Rachel, když se vydala pryč, ale světlovláska se nezastavila.

Rachel zasténala a položila si čelo na sněhem pokrytou zem, než vyskočila a vyrazila do domu za Quinn.

"Viděli jste Quinn?" zeptala se skupiny.

"Odešla," řekl Puck s ústy plnými brambůrek a ukázal ke dveřím.

Rachel spěchala ven, právě včas, aby viděla Quinn vyjíždět z příjezdové cesty. Povzdychla si pro sebe, když sledovala, jak blondýnčino auto mizí. Alespoň teď věděla, že k ní Quinn něco cítí, ale teď Rachel nemohla přijít na to, proč blondýnka utekla, a co bylo důležitější, proč ona Quinn polibek oplatila?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 keesee keesee | 6. ledna 2013 v 13:29 | Reagovat

wooow... já nemam slov, dobře Q :D jen kdyby neutekla... :-?

2 Britney Britney | 6. ledna 2013 v 15:30 | Reagovat

Pěkné :-)

3 Liz Liz | Web | 8. ledna 2013 v 13:43 | Reagovat

Super :) Škoda že zdrhla :/ :D

4 stanca stanca | 8. ledna 2013 v 16:29 | Reagovat

Tak, další parádní kapitola za námi s třešničkou na konci.  Bomba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama