Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 12 - Jsi úžasná

21. prosince 2012 v 13:10 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 12/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Je tu pátek a s ním vaše pravidelná dávka Faberry! Kdyby se někdo náhodou na štědrý den nudil, stavte se, už tu mám pro Vás přednastavené překvápko. Kdyby čas nebyl, tak předem přeji Veselé Vánoce, ať se Vám vyplní všechny Vaše přání! Enjoy it!

Kapitola 12 - Jsi úžasná
"Santana je v umývárně," řekla Brittany, načež Rachel překvapeně vyskočila a téměř se praštila hlavou o skříňku; občas se zdálo, že se Brittany vynořuje jakoby odnikud, z čehož měla Rachel vždy téměř infarkt.

"Oh, je v pořádku, Brittany?" zeptala se Rachel a zamračila se.

"Nechce s nikým mluvit, protože nechce, aby o tom někdo vědět, ale její babička zranila její city." Brittany pohlédla na Rachel tak smutně, že Rachel chtěla zavřít oči, aby to nemusela vidět. "Nechce se San už nikdy mluvit a ona předstírá, že ji to nebolí, ale bolí."

Rachel chápavě přikývla. "Půjdu se podívat, jak jí je, jo?"

"S tebou bude mluvit," přikývla Brittany. "Je to, jako bys měla nějakou magickou mluvící moc."

Rachel se usmála, a když procházela okolo, jemně stiskla Brittany paži, aby ji uklidnila. Najednou si uvědomila, že neví, jakou umývárnu měla Brittany na mysli, tak se otočila, aby se jí zeptala, ale Brittany už mířila chodbou pryč a ústy naznačila 'tam'. Kývla na blondýnku a zamířila do určené koupelny. Když vešla dovnitř, Santana seděla na okraji jednoho z umyvadel a pohupovala nohama.

"To pravděpodobně není nejhygieničtější místo k sezení," poznamenala Rachel, což způsobilo, že se Santana lehce usmála.

"Jsem si jistá, že to přežiju, Berry," řekla Santana a zavrtěla hlavou.

Rachel přešla k umyvadlu vedle Santany a vyskočila na něj, aby se také posadila. "Fuj," ohlédla se znechuceně. "myslím, že tohle bylo mokré." Rachel si povzdechla a podívala se na Santanu, která stále pohupovala nohama. "Chceš si o tom promluvit?"

"Řekla mi, že už mě nikdy znovu nechce vidět," odpověděla Santana bez zaváhání. "Donutila mě opustit dům, protože jsem zahanbila rodinu a než jsem odešla, řekla mi, že už nejsem její vnučka."

Rachel zavřela oči. "Je mi to líto."

"Měla jsem tě poslechnout," řekla Santana, na chvíli se odmlčela a pak se začala smát. "Nemůžu uvěřit, že jsem právě řekla, že jsem měla poslouchat Rachel Berry. Otevře se teď zem a začnou z ní vylézat démoni?" Santana předstírala, že se rozhlíží po podlaze a Rachel obrátila oči v sloup.

"Myslím, že jsi v bezpečí," řekla Rachel a zavrtěla hlavou nad dováděním druhé dívky.

"Nebrala si mě vážně, že ne?" zeptala se najednou Santana a podívala se na ni.

Rachel svraštila obočí a věnovala jí tázavý pohled. "Cože?"

"Jen jsem tě škádlila," řekla Santana a pokrčila rameny. "Vím, že v minulosti jsem ti ublížila; chovala jsem se k tobě tehdy celkem jako mrcha, ale teď jsi mě nebrala vážně, že ne?"

Rachel se pomalu usmála. "Bojíš se, že mě to ranilo."

"No - jo," připustila Santana.

"Vážím si tvého zájmu, ale já vím, že sis jen dělala srandu," odpověděla Rachel. "Kdysi dávno to tak nebylo, ale vím, že teď ano. Mám na mysli, jsme přátelé, ne? Můžeš škádlit své přátele a je to v pořádku. Mohu vidět ten rozdíl mezi věcmi, co jsi řekla mě a věcmi, co říkáš - oh, řekněme někomu jako je Finn."

"Tlustokožce dost nesnáším," kývla hlavou Santana.

Několik minut seděly v tichosti, dokud Rachel konečně neotevřela ústa a zeptala se: "Budeš v pořádku?"

"Jo," řekla Santana a svěsila hlavu. "Nebudu lhát a říkat, že mě to neštve, protože mě to štve, ale mám ve svém životě spoustu jiných lidí, kteří mě milují, a to je mnohem víc, než mohou říct někteří jiní lidé. Možná jednoho dne změní názor, ale do té doby se kvůli tomu nebudu cítit zahanbeně. Miluju Britt a nic se na tom nezmění a nic mě nepřiměje se za to stydět. Už nebudu nic předstírat a všichni ostatní mi můžou políbit prdel, jestli s tím mají problém."

"Dobře, ale teď už bys měla jít, protože Brittany o tebe má strach," řekla Rachel, seskočila dolů a strčila do Santany, aby se také dostala na nohy.

"A jsme přátelé," potvrdila Santana konečně a pak obrátila oči v sloup. "Proč mám s tebou všechny tyto zatracené sentimentální chvíle? Jak to sakra děláš?"

Rachel naklonila hlavu a nahlas se rozesmála. "Tvoje přítelkyně si myslí, že mám nějakou magickou mluvící moc."

"Začínám si myslet, že moje Britts je opravdu skrytý génius," řekla Santana a zavrtěla hlavou.
______________________________________________

"Noahu!" Rachel řekla a zatřásla chlapcem ve snaze ho probudit, ale on se prostě jen převalil a schoval hlavu pod polštář. Rachel se rozzlobila a obrátila oči v sloup. "Proč je vždycky tak těžké někoho probudit? Noahu!"

"Ještě pět minut, mami," řekl a zachumlal se hlouběji do přikrývek.

"Noahu Puckermane, já nejsem tvoje matka!" řekla Rachel a praštila ho přes ruku.

Když pootevřel jedno oko a uviděl ji, vyskočil. "Co sakra děláš v mém pokoji? Nevlezla jsi sem oknem, že ne?"

Rachel vztyčila hlavu a podívala se na něj. "Co - oh to je teď jedno. Obávám se, že jsem zapomněla na jednu velmi důležitou věc, a teď hned to musíme jít napravit!"

"Nemohlo to počkat až do školy?" zeptal se Puck a přejel si rukou přes obličej.

"Nejdeme do školy," řekla Rachel a zavrtěla hlavou.

"Wow, to musí být něco super důležitého, pokud jsi kvůli tomu ochotna vynechat školu," řekl Puck a přehodil nohy přes okraj postele. "Jen mě nech se vychcat a pak jsem jedno velké ucho."

Rachel znechuceně nakrčila obličej, ale trpělivě čekala, až se vrátí. Jak čekala, rozhlížela se po jeho pokoji a ten vypadal přesně, jak si představovala. Byl tam naprostý nepořádek a stěny zdobily polonahé ženy; šaty byly rozházené po celém pokoji a byla si jistá, že v rohu něco rostlo.

"Dobře, o co jde?" zeptal se Puck, když se vrátil do místnosti a natáhl si přes jeho boxerky džíny.

"O Sama," řekla Rachel.

"Sam?" ptal se Puck. "Tentokrát máme dost lidí, proč bychom-"

"Není to kvůli tomu," řekla Rachel a popadla něco, co doufala, že byla čistá košile a hodila ji po Puckovi. "Pokud se Sam nevrátí, on a Mercedes se nikdy nezamilují. V budoucnosti jsou šťastní manželé; nemůžeme si zahrávat s jejich životy. Mají dvě děti, které nebudou mít šanci existovat, pokud ho sem nepřivedeme."

Puck si povzdechl, ale přikývl. "Takže hádám, že dneska míříme do Kentucky?"

"Stallionz?" přečetl Puck, když se o dvě a půl hodiny později díval na značku. "Jsi si jistá, že to je to správné místo?"

"Naprosto," řekla Rachel a podívala se na něj. "Pamatuješ si, kde jsme Finn a já našli Sama?"

"Jo, bylo to v - oh, to ne!" řekl Puck a rozhodil rukama. "Nebudu na místě, kde jsou nazí chlapi."

"No tak, Noe." řekla Rachel a chytila chlapce za paži. "Čím rychleji se tam dostaneme, tím rychleji můžeme sebrat Sama a jet domů."

"Kde vlastně bude bydlet?" zeptal se Puck.

"Kurt byl tak laskav a nabídnul mu místo," odpověděla Rachel. "Burt a Carole teď budou hodně pryč, takže v domě budou jen Finn a Kurt a mají ložnici navíc."

Puck a Rachel vešli do budovy; několik lidí na Pucka házelo významné pohledy, ale on se na ně jen zamračil a zkřížil ruce na prsou. Jakmile vešli do hlavní místnosti, začala hrát hudba. Nebyla si jistá, jestli tam dnes Sam bude, ale podívala se na pódium a tam uviděla jeho známou tvář.

"Máš dolar?" zeptala se a podívala se na Pucka, který se zdál být zděšen tím, čeho byl svědkem. Rachel si povzdechla, a když už to vypadalo, že jí Puck neodpoví, ohlédla se a v jeho zadní kapse uviděla peněženku.

"Hej, co to děláš?" zeptal se v okamžiku, kdy mu její ruka sáhla do kapsy.

"Hledám dolar," řekla Rachel, otevřela peněženku a rychle vytáhla peníze. Peněženku mu hodila zpátky a zhluboka se nadechla. "Hned jsem zpátky."

Prokličkovala si cestu davem žen, až se zastavilo přímo pod malým pódiem. Nebylo to méně trapné než minule - bylo to vlastně ještě trapnější - takže sklopila oči k zemi a natáhla ruku s dolarovou bankovkou.

"Rachel?" řekl Sam, ve chvíli, kdy ji uviděl, stát před ním.

"Nemůžeme si promluvit někde vzadu?" snažila se Rachel překřičet hudbu.

"J-jo," řekl Sam a snažil se sám sebe zakrýt a zároveň se vydat ke dveřím. "Jděte tudy."

Rachel se vrátila k Puckovi a kývla na něj, aby ji následoval. Šli ke dveřím, které jí Sam ukázal a pak krátkou chodbou až na konec k šatně, ve které už jednou byla. Sam si právě přetahoval přes hlavu košili; jeho tváře byly lehce narůžovělé a Rachel mohla jen předpokládat, že to bylo z rozpaků.

"Nečekal jsem, že tady vás dva uvidím," řekl Sam a rozpačitě se na ně usmál.

"Přišli jsme za tebou, Same," řekla Rachel a posadila se. "Je ti sedmnáct, neměl bys mít takovýhle život."

Sam si povzdechl. "Musím pomáhat s placením. Oba moji rodiče teď mají práci a máme dům, ale stále nemáme moc peněz a tak dělám tohle, abych jim pomohl. Chci, aby můj bratr a moje sestra měli důstojný život a aby dostali to, co chtějí. Vím, že tahle práce není ideální, ale tohle je to nejlepší, co teď můžu dělat."

"Ale co ty?" zeptala se Rachel. "Nejsi dospělý; taky si stále zasloužíš být občas dítětem."

"Věř mi, rád bych jel s vámi, ale i kdyby moji rodiče souhlasili, kde bych tam žil? Nechci být znova bezdomovcem," řekl Sam a rozhlédl se kolem.

"Můžeš zůstat u Hummelů," odpověděla Rachel. "Kurt to nabídl. Poslouchej, tento víkend máme Výběrovky a bez tebe by to nebylo ono. Všem nám chybíš a rádi bychom tě měli zpátky."

"Opravdu?" zeptal se Sam s úsměvem.

"Jo, kámo," řekl Puck a nastavil pěst, aby si spolu mohli bouchnout.

"Pokud stále chceš pomoci rodičům, proč si nenajdeš práci v Limě?" zeptala se Rachel. "Vím, že nedostaneš tolik peněz, jako bys dostal tady, ale pokud tady nebudeš, tvoji rodiče budou mít o jedna ústa míň ke krmení, takže to možná nakonec nebude takový rozdíl."

"A s ústy velkými jako ty tvoje-" řekl Puck, než obdržel od Rachel dloubnutí do žeber.

Sam se zasmál a pak se na ně podíval s obrovským úsměvem na tváři. "Stýskalo se mi, lidi."

"Znamená to, že si promluvíš se svými rodiči?" zeptala se Rachel.

Sam přikývl. "Pojďme si promluvit s mými rodiči.
______________________________________________

"Proč jsme tady zase ještě předtím, než začala škola?" zabručela Santana, když vešla do místnosti a zívla. "Přísahám, Berry, kdyby to byl kdokoli jiný, nakopala bych mu za to zadek."

Rachel se usmála. "Dobré vědět, že jsem výjimka."

"Nelichoť si," řekla Santana a protočila oči. "Já jen nechci, abys na mě zavolala ACLU (American Civil Liberties Union) nebo tak něco."

"Noah a já pro vás všechny máme překvapení," řekla Rachel a vzrušením téměř skákala nahoru a dolů. "Pokud bys mohl prosím vylézt."

"Tak jsem slyšel, že v sobotu máme malou soutěž," řekl Sam, vylézající s úsměvem z Willovi kanceláře; všichni na něj na chvíli ohromeně civěli, než celé místnost propukla v jásot.

"Same!" vykřikl Mike, když vyskočil z křesla, aby chlapce přivítal.

"Ahoj, lidi," řekl Sam a přijímal objetí od většiny ze skupiny; ačkoli Blaine, Rory, a Sugar zůstaly sedět, protože oni tři byli jediní v místnosti, kteří neměli tušení, kdo to je. "Ahoj, Mercedes."

Mercedes vypadala ze všech nejvíce šokovaně, když si ho přitáhla do dlouhého objetí. "Ahoj, Same."

Když se Sam oddálil, usmál se na ni a jemně jí odstranil pramen vlasů z obličeje, což ji přimělo uhnout hlavou. "Chyběla jsi mi." Vzhlédl s úsměvem. "Stýskalo se mi po vás všech a jsem rád, že jsem zpátky."

Rachel se dívala, jak si Sam povídá s ostatními a ani si nevšimla, když se Quinn posadila vedle ní.

"Přivedla jsi Sama zpátky," řekla Quinn, čímž upoutala Rachelinu pozornost.

Rachel přikývla. "Prostě se mi nezdálo v pořádku udělat to bez něj."

"Nevěděla jsem, že jste si vy dva tak blízcí," řekla Quinn a zvedla obočí.

"Nejsme, ale něco mi říkalo, abych ho přivedla," odpověděla Rachel.

"Proč jsi sebou vzala Pucka?" zeptala se Quinn. "Proč ne Kurt, nebo Santana, nebo já?"

"Já nevím," zalhala Rachel a pokrčila rameny. "Noah a já jsme přátelé a já si řekla, že on by byl nejvíce ochoten jít za školu, řídit několik hodin kvůli něčemu, co možná ani nevyjde."

Quinn si povzdechla, ale zůstala zticha.

"Vypadá šťastně," řekla Rachel, když pozorovala Sama.

Quinn souhlasně přikývla. "Myslím, že jsi udělala správnou věc, když jsi ho sem přivedla."

"Doufám, že ano," odpověděla Rachel.

"I když Finn příliš šťastně nevypadá," poznamenala Quinn.

Rachel se podívala na místo, kde stál Finn, a všimla si, že se nezdá být tak šťastný jako všichni ostatní. Ve skutečnosti, vypadal, jako by byl uražený. "Vypadal už vlastně od doby vůbec šťastně?"

Quinn se podívala na Finna a pak se zadívala na Rachel. "Ne tak docela - ale myslím, že kdybych byla na jeho místě a byla tak hloupá, abych si tě nechala utéct, byla bych stejně nešťastná."

"Můžete si tam vy dvě přestat užívat a dostat své zadky sem?!" křičela Santana zbytečně přes celou místnost.

Quinn a Rachel shodně protočily oči, když Brittany zamířila k nim, vzala každou z nich za ruku a odtáhla je ke zbytku skupiny.

"Jsi v pořádku?" zeptal se Kurt a šťouchl Rachel.

Rachel se na něj usmála a přikývla. "Jsem jen trochu unavená."

"Jsi si jistá?" zeptal se Kurt; Rachel pokynula ke druhé straně místnosti a Kurt ji následoval. "Je něco špatně, miláčku?"

"Já nevím, jestli je něco špatně," řekla Rachel a zamračila se. "Jen jsem toho v poslední době měla hodně na přemýšlení."

"Něco o čem by sis chtěla promluvit?" zeptal se Kurt, posadil se a poklepal na místo vedle sebe.

Rachel si povzdechla a posadila se. "Já nevím, jestli je o čem mluvit."

"No, o čem jsi tolik přemýšlela?" chtěl vědět Kurt.

"O všem," řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Moje budoucnost, moje minulost, naše přihlášky na NYADA, Výběrovky, Quinn-"

"Quinn?" zeptal se Kurt a zvedl obočí.

"Nechápu ji," řekla Rachel. "V jednu chvíli je milá a vzápětí propaluje Finna pohledem a odhání mě od sebe. Je to velmi matoucí."

Kurt se usmál. "Já si nemyslím, že je to matoucí, miláčku."

"Co tím myslíš?" zeptala se Rachel.

Kurt se podíval na Quinn uprostřed místnosti a sám pro sebe se usmál. "Myslím, že na to přijdeš, až budeš připravena - myslím, že vy obě na to přijdete."

"Kurte?!" dožadovala se Rachel.

"Nedělej si s tím teď starosti," řekl a poplácal ji po ruce. "Právě teď máme na starosti Výběrovky."

"Lidi, párty v mém domě v pátek večer!" zakřičel najednou Puck na celou místnost a plácl si se Samem.

"Myslím, že v pátek má Puck párty," řekla Rachel s úšklebkem.
______________________________________________

Rachel si prorážela cestu davem v Puckově domě; dům nebyl zatím zcela přeplněn, ale moc k tomu nechybělo, bylo tam plno lidí, které snad ani nikdy neviděla. Konečně se davem procpala až ke dveřím do kuchyně, kde našla Pucka a Sama hrát Beer pong proti Mikeovi a Artiemu.

"Pití, Noahu?" zašeptala, když se zastavila vedle Pucka.

"Hned jsem zpátky," řekl Puck, šťouchl Sama a následoval Rachel na druhou stranu kuchyně.

"Mám tady jen pivo," uvedl Puck. "Ujišťuji se, že každý, kdo odsud odchází má odvoz, nebo jim volám taxi. Přísahám, že nenechám žádného blbce řídit domů opilého."

"Jestli někomu něco stane-"

"Nestane," slíbil Puck. "Mám u dveří kamaráda, který sleduje každého, kdo odchází."

Rachel přikývla, vyšla z kuchyně a nechala chlapce užívat si jejich zábavu. Rozhlédla se po obývacím pokoji po nějaké známé tváři a všimla si, že Tina a Kurt sedí v rohu místnosti pryč od všech ostatních. V zásadě si protlačila cestu davem, protože nikdo nechtěl uhnout, a konečně se posadila vedle Tiny.

"Ahoj, Rachel," řekla Tina, otočila se a objala ji.

"Přemýšleli jsme, jestli nás poctíš svou přítomností," řekl Kurt a napil se své limonády.

"Dělala jsem poslední zkoušku pro zítřek," odpověděla Rachel. "Víš, že nikdo z nás by tu neměl být. Zítra máme velký den, a jestli někdo bude mít zítra kocovinu a my kvůli němu prohrajeme Výběrovky, osobně se ujistím, že se bude cítit tak mizerně, že už se nikde nebude chtít dotknout ani kapky alkoholu."

"Na mě se nedívej," řekl Kurt, pokynul ke své plechovce. "Já piju jen colu."

"Taky tak," řekla Tina a zvedla svou plechovku, aby ji Rachel mohla vidět.

"Kluci jsou v kuchyni a hrají Beer Pong," řekla Rachel a zavrtěla hlavou.

"Kteří kluci?" zeptal se Kurt.

"Puck, Mike, Artie, a Sam," odpověděla Rachel a rozhlédla se kolem.

Tina přimhouřila oči a vstala. "Omluvte mě na okamžik."

"Uh oh." usmál se Kurt a sledoval, jak Tina odchází. "Právě jsi někoho přivedla do nesnází."

"Rachel!" vyjekla Brittany a Rachel málem srazila síla, kterou Brittany vložila do jejího objetí.

"Taky tě ráda vidím, Brittany," řekla Rachel, když ji Brittany popadla za ruku a vytáhla ji na nohy.

"Zatancuj si se mnou," řekla Brittany a couvala směrem doprostřed obývacího pokoje, kde byl provizorní taneční parket. Brittany si ji přitáhla k sobě a začala kolem ní tančit. "Prosím?"

Rachel chtěla protestovat, ale blondýnka vypadala tak nadšená, že se Rachel jen usmála a začala s ní tančit na píseň, kterou by normálně nikdy, ani za milion let, neposlouchala. Když se o ni blondýnka začala zlehka otírat, začala se Rachel cítit trochu znepokojeně a najedno ji napadlo, kde je vlastně Santana a jestli by si neměla začít dělat starosti o své bezpečí. Zahlédla brunetku vedle Quinn, jak sleduje jejich tanec s úsměvem na tváři. Když už teď věděla, že se na ni Santana nechystala zaútočit a zabít ji, rozhodla se Rachel trochu uvolnit a bavit se.

"To byla legrace," řekla Brittany, když píseň skončila a radostně poskakovala.

"Děkuji za tanec, Brittany," řekla Rachel a naklonila hlavu směrem k druhé dívce.

"Jdu zjistit, jestli si se mnou San nechce zatančit," řekla Brittany, načež Rachel objala, než prakticky odskákala pryč.

Rachel se usmála, otočila se a šla zpátky ke Kurtovi a Tině, která se právě vrátila a přivedla sebou i Mika. Když vyrazila k nim, začala si ovívat obličej; v místnosti bylo docela teplo, a to v kombinaci s tancem ji to přimělo začít se potit.

"Myslel jsem, že tě Brittany připoutala k tanečnímu parketu," řekl Kurt a uculoval se na ni.

"Jen jsme tančily," obrátila oči v sloup Rachel. "Nebuď tak dramatický, Kurte. Hned budu zpátky; potřebuju jen trochu čerstvého vzduchu."

Rachel pohladila Kurta po hlavě a vyrazila ven z domu. Rory převzal Mikovo místo při Beer pongu a podle Puckova a Samova jásotu se zdálo, že mu to moc nešlo. Sugar byla nyní v kuchyni s nimi a povzbuzovala je, a Mercedes seděla na lince a pobaveně je sledovala. Když Rachel procházela kolem, usmála se na ni a vyšla ven zadními dveřmi.

Neměla na sobě nic, co by zakrývalo ruce, takže když vešla do nočního chladu, zachvěla se. Byla skoro polovina prosince a po západu slunce teplota klesala skoro až k bodu mrazu. Rachel se zhluboka nadechla a užívala si pocit ledového vzduchu na kůži a v plicích. Byl tu klid - značný rozdíl oproti tomu, co se dělo v domě.

"Ahoj, Rach."

Samozřejmě, věci v jejím světě nikdy nezůstaly klidné na dlouho.

"Finne," vzala ho na vědomí Rachel, když zírala na úplněk nad ním.

"Napadlo mě, jestli bys nechtěla jít dovnitř a zatancovat si se mnou," zeptal se Finn.

Rachel si povzdechla. "Nemyslím si, že by to byl dobrý nápad."

Rachel se na něj podívala právě včas, aby viděla, jak jeho úsměv povadl. "Proč ne?"

"Poslouchej, Finne, já-" Rachel byla náhle přerušena Finnovými rty přitisknutými na její. Byla šokovaná a mírně zmrazená na místě, dokud ji tiché bouchnutí nepřimělo jednat. Odstrčila ho a rychle couvla, přičemž ve spěchu téměř zakopla o zahradní židli. "Co to sakra bylo?" Zamračila se na něj, když si otřela ústa.

"Stýská se mi po tobě," řekl a přistoupil k ní blíž. "Chci, abychom byli zase spolu, a já nevím, proč se chováš, jako bys to taky nechtěla. Myslel jsem, že když tě políbím, vzpomeneš si, co ke mně cítíš."

"Cítila," opravila ho Rachel. "A pokud mě ještě někdy políbíš proti mé vůli, schytáš takovou facku! Nauč se brát ne jako odpověď - já se k tobě nevrátím. Ne v tomhle životě, ani v žádném jiném."

Rachel se rozzlobila a vyrazil pryč, když vešla do domu, praštila za sebou dveřmi. Mercedes vzhlédla od hry a podívala se na Rachel se zmateným výrazem ve tváři.

"Co se to tam děje?" zeptala se Mercedes. "Nejdřív vyletí Quinn, teď ty."

"Co?" zeptala se Rachel a cítila, že začíná panikařit. "Quinn byla venku?"

"Jo, šla tam a hned zase vletěla zpátky dovnitř," odpověděla Mercedes.

"Viděla jsi, kam šla?" zeptala se zoufale Rachel.

"Šla tudy," odpověděla Sugar a ukázala směrem do obývacího pokoje. "Být tebou nechodím za ní; vypadala fakt šíleně."

Rachel ignorovala Sugar, šla do obývacího pokoje a rozhlédla se kolem, ale blondýnku nikde neviděla. U schodů ale uviděla Santanu a rychle zamířila k ní. "Neviděla jsi tady Quinn?"

"Nahoře," odpověděla Santana a pokynula hlavou směrem nahoru.

Rachel vyběhla po schodech, přičemž je brala po dvou a rozhlédla se kolem. V hale bylo několik lidí, ale po Quinn ani známka. Viděla několik dveří, ale Puck je všechny zamknul, aby zabránil nežádoucím hostům znesvětit pokoje jeho mámy a sester. Takže se Rachel rozhodla zkontrolovat jediné logické místo, kdy by mohla být.

"Quinn?" zeptala se Rachel a lehce zaklepala na dveře koupelny. Nikdo neodpověděl, takže Rachel zkusila kliku, ale dveře byly zamčené. Rachel si povzdechla, opřela se čelem o dveře a zavřela oči. "Quinn, jsi tam? Prosím, pojď ven."

Dveře se rychle otevřely a Rachel klopýtla dopředu, přičemž se téměř srazila s blondýnkou. Když Rachel vzhlédla, všimla si, že Quinniny oči vypadají trochu podlité krví.

"Pila jsi?" zeptala se Rachel.

"Trochu," řekla Quinn a pokrčila rameny, jako by to nebylo nic velkého.

"Mercedes říkala, že jsi byla na dvorku," řekla Rachel a zatáhla Quinn do koupelny, aby si mohly promluvit v soukromí.

"Hledala jsem tě," zamumlala Quinn.

"Oh," řekla Rachel a posadila se na okraj vany.

"Proč jsi líbala Finna?" vyhrkla náhle Quinn; lehce se začervenala, obrátila se k umyvadlu a sevřela jeho okraj. "Myslela jsem, že jsi říkala, že je mezi vámi konec?"

"To je," řekla Rachel tiše. "On políbil mě; věř mi, že je to konečné stanovisko a informovala jsem ho, že jestli se ještě někdy o něco takového pokusí, dostane facku."

"Dobrá," řekla Quinn, trochu pootočila hlavu a usmála se.

"Quinn-" Rachel se zhluboka nadechla, aby se připravila na Quinninu reakci. "Můžu se tě zeptat na jednu otázku, a ty mi naprosto upřímně odpovíš?"

Rachel by mohla přísahat, že v Quinniných očích zahlédla záblesk strachu; obě byly chvíli zticha, když jí Rachel dala čas na rozmyšlenou. Byla překvapená, že její bezprostřední odpověď nebyla 'ne', takže jen tiše seděla a sledovala, jak si Quinn nervózně hraje s vlasy.

"Co chceš vědět?" zeptala se nakonec Quinn a otočila se, takže se teď zády opírala o umyvadlo a její oči byly zaměřeny na zeď před ní.

Co chtěla vědět? To byla dobrá otázka. Rachel chtěla vědět spoustu věcí - jako proč se Quinn chová, tak jak se nikdy předtím nechovala. Rachel měla několik teorií, ale jedna se zdála méně pravděpodobná, než druhá. Byla to Quinn Fabray, o kom tu teď mluvila, a tuhle skutečnost si pořád musela připomínat.

"Proč se tak bojíš, že vrátím k Finnovi?" rozhodla se nakonec Rachel zeptat.

"Protože si nemyslím, že je to pro tebe dost dobrý," odpověděla Quinn téměř okamžitě. "Obávám se, že se kvůli němu vzdáš svých snů a ztratíš zbytek svého života s ním. Ty jsi předurčena dokázat tolik velkých věcí a já jen nechci vidět, že se toho kvůli němu vzdáš. Jednoho dne potkáš někoho, kdo bude stejně výjimečný jako jsi ty sama, a on ti pomůže získat vše, co jsi vždy chtěla, a nebude ti stát v cestě."

Rachel vstala a zabalila vyšší dívku do těsného objetí; její brada zapadla do ohbí Quinnina krku a ona vdechovala květinovou vůni, kterou si tak zvykla spojovat s Quinn. Quinn pomalu omotala paže kolem jejího pasu a ona mohla cítit, jak si Quinn povzdechla. Zůstaly tak ještě několik okamžiků, než ji Rachel pustila a odtáhla se. Quinn si okamžitě všimla slz v jejích očích a natáhla ruku, aby je otřela.

"Proč pláčeš?" zašeptala Quinn a usmála se na ni.

"Protože myslím, že to je to nejhezčí, co mi kdy kdo řekl," řekla Rachel a v rozpacích sklonila hlavu.

"A tato skutečnost je důkazem, že si tě Finn nezaslouží," řekla Quinn, vzala Rachel za ruku a přitáhla si ji tak, aby se na ni znovu podívala. "Zasloužíš si někoho, kdo ti bude každý den říkat, jak úžasná jsi."

"Náhodou asi neznáš nikoho, kdo by tu práci chtěl dělat, co?" zeptala se Rachel a snažila se tak odlehčit náladu.

Quinn jen pokrčila rameny a usmála se. "Jsem si jistá, že by se našlo plno lidí."

"Škoda, že jsem na žádné zatím nenarazila," řekla Rachel a vzdychla.

Quinn se lehce zasmála. "Jsem si jistá, že narazila, jen si to neuvědomuješ."

"Oh, kolik je hodin?" řekla Rachel a prsty si otřela oči, když se rozhlédla po hodinách.

"Něco po půlnoci," řekla Quinn, když vytáhla telefon, aby zkontrolovala čas.

Rachel vytřeštila oči. "Měla bych jít domů. Neřídila jsi, že ne?"

"Přijela jsem sem s Brittany a Santanou," řekla Quinn a zavrtěla hlavou.

"Chceš svézt domů?" nabídla Rachel.

"Není to trochu z cesty?" zeptala se Quinn.

"Mně to nevadí," řekla Rachel a pokrčila rameny. "Pokud nechceš jet se mnou a strávit noc tam. Pan Schue chce abychom byli ve škole za méně než sedm hodin na zkoušku, a můj dům je blíž."

Quinn na okamžik zaváhala, než pokrčila rameny a řekla: "Myslím, že to bych mohla."

"Skvělé," řekla Rachel s úsměvem. "Jen dojdu dát Kurtovi vědět, že odcházím a doporučím zbytku New Directions, aby udělali totéž."

"A tím doporučit, myslíš, že jim budeš vyhrožovat, dokud nesouhlasí?" zeptala se Quinn.

"Přesně tak," řekla Rachel a jednou rozhodně kývla.
______________________________________________

"Přestaň přecházet, znervózňuje mě to a já nikdy nebývám nervózní," řekla Santana a zamračila se na Quinn.

"Nemůžu si pomoct." Quinn se třásly ruce, které měla pevně sevřené v pěst.

"Proč jsi nervózní?" zeptala se Rachel, když chytila druhou dívku za ruce, aby zastavila jejich třes. "Budeme úžasné; ráno na zkoušce jsme válely a tam venku to bude naprosto stejné."

"To jsme nezpívaly před stovkami lidí," řekla Quinn, načež vypadala ještě více vyděšeně.

"Sólo na soutěži už jsi zpívala," připomněla jí Rachel. "Tohle nebude jiné."

Quinn si uhladila bílé sako a zhluboka se nadechla. "Nevím, proč jsem tak nervózní."

"To je v pořádku, Quinn," řekla Brittany, dala ruku druhé dívce kolem pasu a přitáhla si ji ke svému boku. "Ty a Rach budete skvělé. Nikdy předtím jsi nás nezklamala a nebudete tomu tak ani tentokrát."

Rachel věnovala Brittany děkovný úsměv, než přešla ke Kurtovi, který také přecházel po okraji sborové místnosti. "Neříkej mi, že jsi taky nervózní."

"Nervózní - ne," řekl Kurt a povzdechl si. "Jde o Sebastiana."

"Kdo je Sebastian?" zeptala se Rachel, i když věděla, kdo to byl.

"Blaine se s ním setkal, když byl před pár týdny navštívit některé přátele na Daltonu," řekl Kurt a zavrtěl hlavou. "Snaží se mi ukrást Blaina a dnes tu určitě bude a já vím, že budu chtít seskočit z pódia a praštit tu jeho slizkou tvářičku." Kurt se rozzlobil a zkřížil ruce na prsou. "Blaine říká, že je neškodný, ale já ho opravdu nesnáším."

"Musíš ho ignorovat, Kurte," poradila mu Rachel. "Pokud ukážeš nějakou slabost, on toho využije. Blaine tě miluje a neudělal by nic, co by váš vztah ohrozilo."

"Já vím," odpověděl Kurt. "A Blainovi věřím - prostě jen nevěřím surikatě. Takhle bych mu opravdu neměl říkat - je to urážka surikat."

Rachel se zasmála a pohladila Kurta po zádech. "Všechno bude v pořádku - jen mu ukaž, co v tobě je, aby viděl, proč je Blaine s tebou a ne s ním."

Kurt přikývl. "Je v pořádku?"

"Je trochu nervózní," řekla Rachel, při pohledu na Quinn, která se teď alespoň usmívala na Santanu a Brittany. "I když mi není jasné proč; není to jako by nikdy předtím nezažila být středem pozornosti. Zažívala to denně."

"Dobře, děcka!" řekl Will, když přišel a zatleskal. "Za pět minut jdeme na to!"

Všichni začali pobíhat kolem, polovina z nervů a polovina vzrušením. Rachel se vydala ke Quinn, aby se na ni, než půjdou na jeviště, naposledy podívala. Jejich duet byla první písní jejich představení, následovalo Control a Man in the Mirror. Puck dodržel jejich dohodu a kluky snadno přesvědčil, zatímco Rachel měla trochu těžší práci s tím přimět všechny ostatní, aby souhlasili s Control, ale nakonec to zvládla.

"Jen se zhluboka nadechni," řekla Rachel, když dorazila k blondýnce a urovnala jí motýlka.

"Jsou tam tvoji rodiče?" zeptala se Quinn.

"Taťka ano, ale táta musel pracovat," odpověděla Rachel.

"Co tvoje mamka?" zeptala se Rachel. "Je to důvod, proč jsi tak nervózní?"

Quinn zavrtěla hlavou. "Taky musela dneska pracovat."

"Nebuď tak napjatá," řekla Rachel, přitáhla si Quinn do náruče a objala ji. "Když hraješ na klavír, jsi klidná a jen si to užíváš; můžu říct, že se ztratíš v hudbě a to je překrásné vidět. Prostě to udělej, tak jako bys hrála na klavír a budeš tak úžasná, jak vím, že můžeš být."

Když se odtáhla, usmály se na sebe. Santana se postavila mezi ně a objala je kolem ramen. "Připraveny vy dvě?"

"Vždycky," řekla Rachel a usmála se.

"Myslíte, že můžete vy dvě vylézt ven a předstírat, že jste zamilované?" zeptala se Santana s úšklebkem.

Quinn se začervenala a Rachel jednoduše obrátila oči v sloup.

"Nech je být, San," řekla Brittany a brunetku od nich odtáhla.

"Dobře, děcka, je čas jít!" oznámil pan Schue.

"Pojďme být úžasné," řekla Rachel, přičemž chytla Quinn za ruku a stiskla ji pro uklidnění.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mata Mata | 23. prosince 2012 v 18:25 | Reagovat

Děkuju za překlad, a taky přeju krásné svátky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama