Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 11 – Způsob jakým se na mě díváš

14. prosince 2012 v 15:39 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 11/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Zaplatim komukoli cokoliv, za to vidět, jak Quinn krmí Finnovou hlavou medvědy v zoo! Enjoy it!
Kapitola 11 - Způsob jakým se na mě díváš
Rachel vešla do sborové místnosti a zamávala na Quinn, než se posadila mezi Pucka a Kurta. Sedla si přímo před blondýnku, která seděla mezi Santanou a Mercedes. Bylo ráno před první hodinou a dívky nedostaly šanci setkat se na tribunách, jak měly v plánu, protože Finn svolal mimořádnou schůzi sboru; nikdo z nich tam opravdu nechtěl být, ale nikdo také nechtěl dostat od pana Schue přednášku o zodpovědnosti a týmové práci.

"Tak, jaké byly prázdniny?" zeptala se vesele Rachel poté, co se usadila. Podívala se na každého v místnosti a všimla si, že ne každý vypadal tak šťastně jako ona.

Puck zabručel. "Příliš krátké."

"Napjaté," odpověděl Kurt, "ale o tom už jsem ti říkal včera večer."

Rachel přikývla; slyšela celý Kurtův příběh, když jí v neděli večer volal. Finn byl celé prázdniny podrážděný; Kurt u jídelního stolu konečně vyletěl a řekl mu, aby se sám nad sebou zamyslel. Na zbytek víkendu pak dostat domácí vězení, i když si nemyslel, že si to zaslouží. I když načasování Kurtova výbuchu neschvalovala, souhlasila, že ho rodiče potrestali nespravedlivě.

"Já byla s Brittany a její rodinou, protože moje rodina celou tuhle věc s díkuvzdáním neuznává," řekla Santana a pokrčila rameny.

"Moje máma se snažila místo krocana připravit kachnu, tak jsem ji pustila," odpověděla Brittany.

Rachel se podívala na Santanu, ale druhá dívka jen pokrčila rameny a Rory dodal: "Ale večeře byla přesto vynikající; byl to můj první Den díkůvzdání."

"Moje rodina jela do Columbusu na večeři s rodinou mé mamky," řekla s úsměvem Mercedes. "Ty jsi nakonec jela do Illinois?" šťouchla Mercedes do ramene Quinn.

"Ne," odpověděla Quinn a krátce zavrtěla hlavou.

"Proč jsi nezavolala?" zeptala se Mercedes. "Říkala jsem ti, že místa je víc než dost. Moji rodiče by neměli žádný problém, kdybys díkůvzdání trávila s námi."

"Strávila jsem víkend s Rachel," řekla Quinn, načež obdržela několik šokovaných pohledů - nejvíce od Mercedes a Finna.

Bylo všeobecně známo, že Rachel a Quinn navázaly nějaké neočekávané přátelství, ale to ještě neznamenalo, že je nepřekvapilo, když slyšeli, že Quinn dobrovolně trávila čas s tmavovláskou. Rachel nevěděla, co na tom bylo tak šokujícího a jejich chování se jí trochu dotklo.

"Celý víkend?" zeptala se Mercedes, která se zdála stále v šoku z Quinniných novinek.

Quinn přikývla. "Pozvala mě na večeři a zachovala se jako Rachel, takže nebrala ne jako odpověď." Quinn se na Rachel usmála, aby jí dala vědět, že to nemyslí nijak špatně. "Zůstala jsem na noc, protože už bylo pozdě a pak se mě zeptali, jestli bych s nimi nechtěla strávit víkend, tak jsem souhlasila." Quinn pokrčila rameny a pak se usmála. "Byla to zábava, Rachelina rodina je opravdu milá a byly to vlastně nejlepší prázdniny, co jsem kdy měla."

"Vážně?" zeptal se Puck, načež obdržel od Rachel plácnutí do nohy. "Chci říct - paráda."

Rachel obrátila oči v sloup, když se na ni Puck zašklebil. "Quinn a já jsme si to moc užily; nevím, proč všichni vypadáte tak překvapeně. Víte, že jsme přátelé."

"Jo, ale je rozdíl mezi tím být přátelé a být přátelé, co spolu podnikají prázdninové výlety," řekla Mercedes. "Je to paráda." Podívala se na Quinn a poškrábala se na hlavě. "Jen překvapivé."

"Neposlouchej je," řekl Blaine, naklonil se přes Kurta a podíval se na ně. "Všichni jsme rádi, že jste ty a Quinn konečně odložily své neshody."

Mike a Tina souhlasně přikývli a Artie dodal: "Ty vaše hádky už nás začínali nudit."

Rachel se otočila a spatřila, jak se Finn ze svého sedadla na okraji místnosti mračí na Quinn; byl shrbený v křesle s rukama založenýma na hrudi a nevypadal moc šťastně. Rachel se rozhodla to ignorovat, a otočila se zpět ve chvíli, kdy do místnosti vešel pan Schue. Rozhlédl se kolem sebe, Rachel předpokládala, že to bylo kvůli tomu, aby se ujistil, zda jsou všichni v místnosti, a pak se postavil před třídu.

"Dobře děcka, v úterý po škole za mnou přišel Finn a zeptal se, jestli bychom se dnes před vyučováním nemohli setkat," začal pan Schue. "Měl skvělý nápad na úkol pro tento týden, takže bych ho teď rád pozval sem, aby vám to vysvětlil."

Will se posadil a Finn přešel k tabuli, vzal černou fixu a napsal na tabuli: "týden ženských písní".

"Už zase," řekl Puck a zavrtěl hlavou.

"Proč to dělá?" pošeptala mu Rachel.

"Já nevím," odpověděl Puck. "Ví, že všichni stojíme za ní - to je jasné." Podíval se na všechny shromážděné kolem Santany a pak na Finna, který byl oddělen od všech ostatních. "Nedělal to minule, aby jí dal vědět, že všichni stojíme při ní, aby si neubližovala, nebo tak něco?"

"No, alespoň se tentokrát nebudu muset dívat, jak zpíváš mé matce," zašeptala Rachel drsně.

"Můžeme předstírat, že se to nikdy nestalo?" zeptal se Puck a mírně se pod Racheliným pohledem nakrčil.

"Mýlil jsem se, když jsem řekl to, co jsem řekl v hale," řekl Finn, který stál přede všemi. "Byl jsem jen naštvaný, že mě urážíš a překročil jsem hranici. Nemůžu vzít zpět to, co jsem udělal, ale můžu se pokusit ti to vynahradit. Viděl jsem plno gay děcek páchat sebevraždu a chtěl jsem abys věděla, že každý jeden z nás stojí za tebou."

Santana se ušklíbla. "Zbláznil ses? Nechci si ubližovat, Bibendume."

Rachel se zamračila, na chvíli přemýšlivě naklonila hlavu a pak se otočila zpátky a podívala se na Santanu. "Bibendume?"

"Panáček Michelin," zašeptala Santana a protočila oči.

"Jak to víš?" zeptala se Rachel. "Vyhledáváš si jména, abys s nimi mohla urážet lidi?"

"Vyhledává," potvrdila Brittany. "Vlastně si vede takový malý sešítek a-"

"Britt!" vykřikla Santana a dala blondýnce ruku na pusu. "Pamatuješ, jak jsme mluvili o udržování určitých věcí v tajnosti?"

"To byla jedna z nich?" zamumlala Brittany přes Santaninu ruku.

Santana přikývla, pustila Brittany, a pak se otočila zpátky k Finnovi. "Poslouchej, tohle není nutné. Je to už měsíc; jsem v pohodě a připravena nakopat zadek komukoli, kdo by mi zkoušel říct něco špatného."

"Přesto myslím, že by pro nás bylo dobré zpívat písně vytvořené ženami a pro ženy," řekl Finn. "Ber to jako mou omluvu a způsob, jak ti tento týden prokázat čest."

"No, já myslím, že je to skvělý nápad," řekl pan Schue, vstal a poplácal Finna po zádech.

Finn hodil na Rachel zářivý úsměv, když řekl: "Díky, pane Schue."

"A teď můžeme vidět, proč to vlastně dělá," zašeptal Puck.

"Cože? Proč?" zeptala se Rachel.

"Chce tě zpátky," odpověděl Puck.

Rachel se mu posmívala. "To nemůže být pravda."

"Možná ne, ale nedělá to jako omluvu pro Santanu; dělá to, abys mu odpustila ty."

Rachel se podívala na Finna a mohla vidět, co měl Puck na mysli; Finn se na ni díval s něčím, co měl podle něho nejspíš být okouzlující úsměv. Povzdechla si a podívala se na Santanu, ale ta mluvila s Brittany a zcela ignorovala to, co se dělo v přední části místnosti. Rachel se ohlédla na Quinn, která se však mračila na Finna.

"Jsi v pořádku?" zeptala se Rachel.

"Je mi báječně," odpověděla Quinn.

"Byl bych rád, kdyby každý strávil zbytek dne přemýšlením nad vhodnou písní pro tento týden," řekl Will, čímž obrátil všeobecnou pozornost zpátky k němu. "Finn si připravil něco už dnes, takže se po škole máme na co těšit."

Zazvonil zvonek a všichni se postavili, aby posbírali své věci a mohli zamířit na jejich první hodinu. Rachel si povzdechla, když popadla kabelku a všimla si, že Finn míří směrem k ní. Ale než se k ní mohl dostat, vstoupila mezi Rachel a Finna Quinn a zastavila tak jeho snahy.

"Můžu tě doprovodit do třídy?" zeptala se Quinn k velkému překvapení Rachel, a jak říkal výraz v jeho tváři, zřejmé nechuti Finna.

"Jistě," řekla Rachel a věnovala jí vděčný úsměv.

Když procházeli kolem, vypadal Finn dost rozzlobeně a Rachel si koutkem oka všimla úšklebku v Quinnině tváři.

"Měla jsi ten pohled 'ach ne, Finn se mnou jde mluvit', tak jsem si řekla, že bych tě měla zachránit," vysvětlila konečně Quinn, když byli dostatečně daleko od sborové místnosti, aby je Finn nemohl slyšet.

Rachel se usmála. "Noah si myslí, že to dělá proto, že se mě snaží získat zpět; myslí si, že to je to, o čem tenhle úkol ve skutečnosti je."

"A co si myslíš ty?" zeptala se Quinn.

"Nejsem si jitá, ale doufám, že se Noah mýlí," odpověděla Rachel. "Svoje city jsem Finnovi perfektně vyjasnila, měl by vědět, že tu není žádný způsob, jak bychom spolu mohli být znovu romanticky zapleteni. Řekla jsem mu, že bychom mohli být přátelé, ale ani tohle už nevidím jako schůdnou možnost; ne po tom jak se choval."

"Takže tu není žádná šance, že by ses k němu vrátila?" zeptala se Quinn.

"Proč sis myslela, že by měla být?" zeptala se Rachel a otočila se na blondýnku.

Quinn pokrčila rameny. "Když se podíváme na tvé předchozí vztahy - nebylo by to poprvé, co jste se rozešli a pak spolu začali znovu chodit."

"Já vím, ale věř mi, když říkám, že to se tentokrát nestane," odpověděla Rachel. "Měli jsme svůj čas, ale znovu už se to opakovat nebude."

"Je tu nějaký zvláštní důvod, proč je to tentokrát jiné, než minule?" zeptala se Quinn jemně.

"Existuje mnoho důvodů," řekla Rachel a pokrčila rameny. "Převážně je to proto, že jsem si uvědomila, že pro mě není ten pravý. Předtím jsem si myslela, že je, ale teď už mám jasno. Chci někoho, kdo dokáže podpořit mě a mé sny. Chci někoho, kdo mě nebude držet zpátky, a já vím, že on tím člověkem není," Rachel si povzdechla. "Děkuji za doprovod ke třídě, Quinn."

"Jo, možná by ses měla dostat do třídy, než bude pozdě," řekla tiše Quinn s úsměvem. "Uvidíme se u oběda, Rach."

Rachel sledovala, jak Quinn kráčí chodbou; když se blondýnka dostala na její konec, krátce se otočila a jejich oči se střetly. Quinn se na ni plaše usmála a pak zahnula za roh. Rachel se zhluboka nadechla, usmála se a vešla do své třídy těsně předtím, než zazvonil zvonek.
___________________________________________

"Ahoj, lidi," řekl Finn a přinesl si svůj tác s obědem až ke stolu.

Bylo to poprvé, co po několika týdnech seděl s nimi. Zdálo se, že jeho plán na úkol pro tento týden pár lidí naklonil na jeho stranu, takže nikdo nic nenamítal, když se posadil se svým tácem vedle Rachel. Ale Santana stále vypadala, že ji jeho přítomnost rozčiluje a Quinn na něj jen přimhouřila oči. Puck a Rachel, na opačných stranách stolu, se střetli pohledem a Puck pokrčil rameny.

Když se vedle ní posadil, mohla si Rachel všimnout, jak Quinn ztuhla. Rachel se na ni zvědavě podívala a naklonila hlavu, když sledovala dívku naproti ní; nemohla přijít na to, proč blondýnka Finna tolik nesnášela. Vždycky se zdálo, že ho toleruje, ale teď to vypadalo, že ho otevřeně nenávidí a Rachel nemohla přijít na to, co se změnilo. Chtěla se jí zeptat, ale pravděpodobně to byla jedna z věci, o kterých Quinn nechtěla mluvit, tak se o to ještě ani nepokoušela.

"Jak se máš?" zeptal se Finn a otočil hlavu směrem k Rachel.

"Mám se fajn, Finne," řekla Rachel s přikývnutím.

"Skvělé," řekl Finn a usmál se na ni; i když se dívala na Finna, zaregistrovala, že Quinn protočila oči.

"Tak, plánuješ tento týden něco zpívat?" zeptal se Finn, když zatřásl svou krabicí mléka.

"Ještě jsem se nerozhodla," řekla Rachel a pokrčila rameny.

"Myslím, že by bylo hezké, kdybys to udělala," odpověděl Finn. "Víš, když ty a Santana jste teď přátelé. Bylo by pro ni hezké vědět, že ji podporuješ a tak."

"Santana ví, že ji podporuji," řekla Rachel stručně. "Nepotřebuje, abych jí zpívala píseň, abych jí to dala najevo, ale stále o tom přemýšlím, dám ti vědět, jak jsem se rozhodla."

"Super," řekl Finn a vypadal sám se sebou spokojený.

"Proč se nezeptáš také nás ostatních, jak se máme, nebo jestli se chytáme zpívat pro Santanu?" zeptala se Quinn.

Finn se podíval na Quinn a zúžil oči, než se napjatě zeptal: "Jak se máš?"

"Báječně," zamumlala Quinn přes zaťaté zuby. "I když bylo by to lepší, kdybys nedělal celou tuhle věc, jen aby tě ostatní zase brali a aby ses mohl vrátit k Rachel."

"Nevím, o čem to mluvíš," odpověděl Finn.

"Nehraj hloupého," řekla Quinn, upustila vidličku na její tác. "Víš přesně, co děláš a je to tak zřejmé, tak přestaň předstírat, že to děláš jako omluvu pro Santanu. Opět, je to všechno o tobě a o tom, co chceš ty."

"Jsi paranoidní, Quinn," zavrtěl hlavou Finn. "Dělám to jen proto, abych jí vynahradil to, co jsem udělal. Snažím se ukázat, jak mě to mrzí a byl bych opravdu rád, kdybyste mi dali druhou šanci."

Quinn obrátila oči v sloup, vstala a zamířila pryč, její tác nechala za sebou. Santana vstala, aby šla za ní, ale Rachel ji zarazila.

"Já za ní půjdu," zamumlala Rachel.

"Proč utíkáš za ní?" zeptal se Finn, jakmile uviděl, že Rachel vstává.

"Protože jsme přátelé, Finne," řekla Rachel a odešla.

Když se Rachel se dostala do haly, nikde Quinn neviděla. Vzhledem k tomu, že v žádném případě neměla dost času utéct někam daleko, rozhodla se Rachel zkontrolovat nejbližší toalety, které byly vzdálené jen pár metrů.

"Quinn, jsi tady?" zeptala se Rachel, když si všimla, že jedny z dveří kabinek byly zavřené.

"Jo," odpověděla Quinn.

Rachel se opřela o zeď. "Jsi v pořádku?"

Dveře prostřední kabinky se otevřely a Quinn s povzdechem vyšla. "Jo."

"Proč jsi takhle vyletěla?" zeptala se Rachel a popošla několik kroků směrem k blondýnce.

"Finn - on mě dokáže někdy tak naštvat," odpověděla Quinn. "Předstírá, jako že neví, co dělá, a pak se očekává, že mu kvůli tomu všichni odpustí. S tebou to udělal asi milionkrát; choval se jako nejhorší přítel na světě a pak očekával, že mu to odpustíš, protože nevěděl, co dělá, ale to je volovina."

"Quinn!" řekla Rachel, nikdy dřív neslyšela dívku mluvit takhle hrubě.

Quinn obrátila oči v sloup. "Nedělej jako bys to slovo nikdy předtím neslyšela."

"Ne z tvých úst," řekla Rachel s úsměvem.

"Jen vidím, jak manipuluje s lidmi a jsem z toho unavená," řekla Quinn a pokrčila rameny.

"Takže - to je důvod, proč na něj pořád vrháš ty své nenávistné pohledy?" zeptala se Rachel.

Quinn si povzdechla a podívala se dolů: "Z části."

"A co ta další část?" zeptala se Rachel.

"Další věci," řekla Quinn, při pohledu na Rachel s téměř tázavým pohledem.

Rachel se zasmála. "Musíš vždy být tak vyhýbavá?"

"Možná," řekla Quinn a na tváři se jí objevil samolibý úsměv.

"Takže předpokládám, že tenhle týden nebudeš plnit náš speciální úkol a nebudeš nic zpívat," řekla Rachel a otočila se zády k zrcadlu, aby se mohla opřít o umyvadlo.

"Vlastně, mám v plánu zpívat zítra," odpověděla Quinn.

"Jo?" řekla Rachel a zvedla obočí. "Jakou písničku máš v plánu zpívat?"

"Budeš muset být trpělivá," řekla Quinn a zavrtěla hlavou.

Rachel se rozzlobila; trpělivost nebyla jednou z jejích nejsilnějších vlastností. "Budu někdy schopná z tebe něco dostat?"

"Možná, že stačí najít ten správný způsob, jak to udělat," řekla Quinn a zakřenila se na ni.

Rachel otevřela ústa, aby promluvila, ale pak zvedla hlavu a zamračila se na Quinnino prohlášení.

"Každopádně, protože se mi opravdu nechce vracet se do jídelny a strávit zbytek polední pauzy na záchodech by mohlo být trochu divné, nechceš jí do sborové místnosti?" zeptala se Quinn. "Pokud se nechceš vrátit."

Rachel zavrtěla hlavou. "Sborová místnost bude fajn."

"Skvělé," řekla Quinn a zastavila, aby se Rachel dostala před ní.

"Je nějaká šance, že dostanu nápovědu k zítřejšímu vystoupení?" zeptala se Rachel, když vyšly z koupelny.

Quinn se zasmála. "Buď trpělivá, Rachel."

"Fajn," řekla Rachel a povzdechla si. "Ale za zkoušku to stálo."
___________________________________________

"Čau, Berry," řekla Santana, když vešla do sborové místnosti.

"Zdravím, Santano," řekla Rachel. "Jsi tu brzy."

Santana pokrčila rameny. "Vlastně jsem se tě chtěla na něco zeptat. Vzhledem k tomu, že jsi Quinnin nový nejlepší přítel, zajímalo by mě, jestli nevíš, co se to s ní sakra v poslední době děje? Každý den mám pocit, že utrhne Finneptovi hlavu, vezme ji do zoo a nakrmí s ní medvědy nebo tak něco."

"Upřímně řečeno, Santano, nemám tušení," řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Zdá se, že ji v posední době obtěžuje už jeho pouhá přítomnost."

"Neptala ses jí na to?" chtěla vědět Santana a povytáhla obočí.

"Samozřejmě že jsem se jí ptala, ale ona mi nechtěla říct, co se děje," odpověděla Rachel. "Pokud sis nevšimla, není zrovna nejotevřenější člověk. Obvykle, když se jí zeptám na nějaké osobní věci, řekne mi buď, že o tom nechce mluvit, nebo je její odpověď velmi vyhýbavá, nebo prostě ignoruje, že jsem se jí na něco ptala a začne s něčím jiným."

"To je divné," zamračila se Santana. "Neviděla jsem ji takhle od - no, od té záležitosti s tebou."

"Jak to myslíš?" zeptala se Rachel.

"Když ses jí během druhého ročníku snažila ukrást Finna," Santana objasnila. "Propalovala tě pohledem. Nutí mě to srovnávat to s tím, což je divné."

"Chceš říct, že žárlí?" zeptala se Rachel.

Santana pokrčila rameny. "Jen pozorování."

"Mohla by ses jí zeptat," navrhla Rachel.

Santana se ušklíbla. "A nechat tu mrchu utrhnout mi hlavu? Ne, díky; nechám to na tobě."

Rachel obrátila oči v sloup a sledovala, jak se jeden po druhém schází zbytek členů sboru. Quinn byla poslední a pan Schue za ní zavřel dveře.

"Dobře, kdo pro nás má dnes něco připraveného?" zeptal se, jakmile se dostal před skupinu.

"Já, pane Schue," řekla Quinn a vstala.

"Dobře, to je skvělé," řekl a ustoupil stranou, aby uvolnil místo pro Quinn.

Quinn přešla ke klavíru, ale zastavila se vedle stoličky a otočila se čelem ke skupině. "Tímto bych ti chtěla ukázat, jak moc jsem na tebe hrdá, že jsi konečně dokázala být ke všem upřímná - i když to tak úplně nebyla tvoje volba." Quinn střelila po Finnovi otráveným pohledem, než se vrátila očima zpět k Santaně. "Když jsme byli v prváku, hodně jsme tohle píseň poslouchali a dnes bych ti ji chtěla zazívat. A někdo mi před nedávnem řekl, že bych měla víc hrát na klavír, takže jdu na to." Uchechtla se a než se posadila, věnovala Ráchel rychlý úsměv.

All of these lines across my face / Všechny ty vrásky na mé tváři
Tell you the story of who I am / Ty říkají příběh o tom kdo jsem
So many stories of where I've been / Tolik příběhů o tom kde jsem byla
And how I got to where I am / A jak jsem se dostala, tam kde jsem teď
But these stories don't mean anything / Ale tyhle příběhy neznamenají nic
When you've got no one to tell them to / Kdybys je neměla komu povědět
It's true, I was made for you
/ Je to pravda, já jsem byla stvořena pro tebe
Rachel píseň neznala, ale viděla, že Santana má na tváři obrovský úsměv, a Brittany, která byla vedle ní, vypadala stejně šťastně. Bylo zřejmé, že tahle píseň pro ty tři hodně znamená.

I climbed across the mountain tops / Vyšplhala jsem přes vrcholky hor
Swam all across the ocean blue / Plavala jsem přes celý modrý oceán
I crossed all the lines and I broke all the rules / Přešla jsem všechny řádky a porušila všechny pravidla
And baby I broke them all for you / Ale zlato všechny jsem je porušila pro tebe
Oh because even when I was flat broke / Protože i když jsem byla úplně na mizině
You made me feel like a million bucks / Dokázala jsi, abych se cítila jako milion dolarů
You do and I was made for you / Dokázala a já jsem byla stvořena pro tebe
Rachel byla v úžasu, jak Quinniny prsty dokázaly bez námahy klouzat po klávesách a ona najednou od blondýnky nedokázala odtrhnout oči. Jak pokračovala v jejím pozorování, její oči se nečekaně začaly plnit slzami. Nevěděla, čím to bylo, ale Quinn ji úplně uhranula. Možná to bylo tím, jak svobodná se Quinn při hraní a zpívání zdála, ale ať to bylo cokoliv, bylo to uchvacující.

Quinn odtrhla oči od klavíru, otočila hlavu a věnovala Santaně pokřivený úsměv. Rachel se rychle ohlédla na Santanu, která měla na tváři podobný úsměv, když se otočila zpět, její pohled se střetl s pohledem blondýnky. Zdálo se, jako by se do ní Quinn vpíjela očima a svůj pohled neodvrátila ani když začala znovu zpívat.

You see the smile that's on my mouth / Vidíš ten úsměv, co je na mých ústech
It's hiding the words that don't come out / Skrývá slova, které však nevycházejí ven
And all of our friends who think that I'm blessed / Všichni mí přátelé si myslí, že jsem požehnaná
They don't know my head is a mess / Netuší, že mám v hlavě nepořádek
No, they don't know who I really am / Ne, nevědí kdo skutečně jsem
And they don't know what I've been through like you do / A nevědí, čím jsem si prošla, tak jako ty
And I was made for you
/ A já jsem byla stvořena pro tebe
Rachel si byla nejasně vědoma toho, že ji někdo z levé strany šťouchl, ale stále nemohla odtrhnout oči od Quinn.

All of these lines across my face / Všechny ty vrásky na mé tváři
Tell you the story of who I am / Ty říkají příběh o tom kdo jsem
So many stories of where I've been / Tolik příběhů o tom kde jsem byla
And how I got to where I am / A jak jsem se dostala, tam kde jsem teď
Oh but these stories don't mean anything / Ale tyhle příběhy neznamenají nic
When you've got no one to tell them to / Kdybys je neměla komu povědět
It's true, I was made for you / Je to pravda, já jsem byla stvořena pro tebe
Oh yeah and it's true, that I was made for you / Oh ano a je to pravda, já jsem byla stvořena pro tebe
Když dozněl poslední tón, všichni začali tleskat a Brittany vyskočila ze sedadla, rozběhla se ke Quinn a přitáhla si ji do náruče. Santana nebyla pozadu a Brittany zatáhla svou přítelkyni do skupinového objetí.

"To bylo skvělé!" řekl Pan Schue a všichni ostatní souhlasně zahučeli.

"To bylo dost drsný," řekl Puck a kývl směrem k ní.

"Byla jsi úžasná," řekla Rachel, jakmile se k ní Quinn vydala.

"Děkuji," řekla Quinn, začervenala se a věnovala jí plachý úsměv.

Finn se rozzlobil a vstal. "Mám také další píseň, kterou bych chtěl zazpívat."

Rachel poslouchala, co Finn zpíval, jen napůl; na to aby mu mohla opravdu věnovat pozornost, byla příliš zaneprázdněná otáčením se na Quinn. Pokaždé, když se podívala na Finna, vzpomněla si, co před chvílí předvedla Quinn a tohle se tomu nemohlo rovnat. Zatímco Quinnin výkon byl krásný a srdečný, Finnův byl jen trapný. Už po čtvrté se díval po Rachel, jestli mu věnuje pozornost a ona jen obrátila oči v sloup. Ke konci jeho výkonu, na sobě Rachel cítila dva páry očí: Finna a Quinn. Nevšímala si toho, že na ni Finn znovu civěl a podívala se vpravo. Quinn vypadala, že ji pozorně studuje, ale jakmile se na ni Rachel podívala, rychle se odvrátila.

Po dokončení Finnovi písně začala Rachel nepřítomně tleskat se zbytkem skupiny, ale její oči nikdy neopustily Quinn. Ale všimla si, že i ostatní se z jeho výkonu zdáli méně nadšení, než z výkonu Quinn.

"Jaký jsem byl?" zeptal se Finn.

"Dobrý," odpověděla Rachel automaticky.

Rachel se konečně odvrátila od Quinn, když začal pan Schue mluvit; protože si nikdo jiný nic nepřipravil, dal jim krátkou přednášku o účasti a pak je propustil.

"Je úžasná, že jo?!" řekl Puck toužebně, když sledoval, jak se Quinn pohybuje po místnosti.

Rachel se usmála. "Jo, to je."

"Já jen doufám, že si to jednoho dne uvědomí," řekl Puck a zavrtěl hlavou. "Vždycky na sebe byla tak tvrdá, aby byla dokonalá, ale nikdy si neuvědomila, že už dokonalá je." povzdechl si Puck a podíval se na Rachel. "Doufám, že až se objeví ta pravá osoba, uvidí ji, tak jak ji vidíme my."

"Miluješ ji, viď?" zeptala se Rachel, ale nepotřebovala jeho potvrzení, odpověď už znala.

"Ano," odpověděl Puck. "Ale já nejsem ten, který jí pomůže vidět, jak výjimečná je."

"Jak to můžeš vědět?" zeptala se Rachel. "Jsi tady z nějakého důvodu - možná proto, abys byl konečně šťastný."

Puck zavrtěl hlavou. "Přál bych si, aby to byl důvod, proč jsem tady, ale myslím, že jsem tady, abych se ujistil, že ona bude konečně šťastná."

"To nevíš, Noe," odpověděla Rachel. "Možná, že jste oba tady, abyste byli šťastní společně."

Puck se smutně usmál. "Možná."

Puck pokrčil rameny, vytáhl si jeho batoh na rameno, vyšel z místnosti a nechal Rachel samotnou. Rachel přešla ke klavíru a přejela rukou po jeho hladkém povrchu. S povzdechem se posadila na stoličku a svraštila obočí. Nevěděla proč, ale nedokázala dostat z hlavy Quinnin výkon ani výraz v Quinniných očích, když se na ni dívala. Quinn se na ni dívala s takovou intenzitou, jakou u ní nikdy předtím neviděla a to přimělo Rachel zamyslet se nad tím, jak dlouho se na ni takhle dívala. Ale nakonec se rozhodla nezabývat se tím, protože si celou věc určitě jen představovala, takže nad tím jen zavrtěla hlavou a konečně opustila místnost.
___________________________________________

"Za prvé, Kurte, gratuluji ti ke zvolení třídním prezidentem," řekl pan Schue a nechal zbytek skupiny, aby mu zatleskal. "A byl bych také rád, kdybys vyřídil naše blahopřání tvému otci."

"Vyřídím mu to," řekl Kurt, přikývl a usmál se.

Rachel ho chytila za ruku a jemně se na chlapce usmála. "Věděla jsem, že to zvládneš."

"Děkuji ti za všechno," řekl Kurt a stiskl jí ruku.

"Jak všichni víte, Výběrovky jsou příští víkend, takže bych vás chtěl požádat, abyste všichni začali chodit s nápady na naše vystoupení," řekl pan Schue. "Máme vybrané úžasné písně a já myslím, že jsme připraveni tu soutěž letos vyhrát!" Mike a Brittany začali jásat a Rachel si nemohla pomoct, ale musela se usmát. "Příští týden bude hodně nabytý, takže si o víkendu pořádně odpočiňte, ať máte sílu pořádně máknout, až se po víkendu vrátíme."

"Myslíš, že budeme mít někdy vystoupení připravené dřív, jak několik hodin před soutěží?" řekl Kurt a obrátil oči v sloup.

"Ne," řekla Rachel a zavrtěla hlavou; nikdy nepochopila, proč jejich učitel vždy vyčkává až do poslední chvíle. Cvičení dělá mistry, takže bylo velmi těžké být perfektní, když se choreografii učili až na poslední chvíli a někdy dokonce teprve vybírali písně.

"Teď, by vám chtěla něco říct Santana," řekl pan Schue a pokynul jí.

Santana přešla do přední části místnosti. "Jen jsem vám všem chtěla poděkovat. Vím, že jsem udělala hodně blbostí, ale většina z vás pro mě hodně znamená." Podívala se na Brittany a na Quinn a pak, k velkému překvapení Rachel, také na ni. "I když celý tento týden byl úplně zbytečný, přeci jen to bylo pěkné. Ačkoliv, pokud někdy někomu řeknete, že jsem to řekla, budu to popírat a pak vám nakopu prdel." Několik lidí se zasmálo a Santana se usmála. "Včera jsem se konečně přiznala mým rodičům; nebyli vlastně zas tak překvapeni a plně mě podpořili. Dnes večer to mám v plánu říct mé babičce, takže už to budou vědět všichni, na kterých mi záleží. Protože jste vy tento týden zpívali písně pro mě, myslela jsem, že bych vám měla také jednu zazpívat."

Jakmile Santana začala zpívat, Rachel se obrátila na Pucka a zašeptala: "Myslíš, že bych jí to měla rozmluvit?"

Puck pokrčil rameny. "Minule to moc dobře nedopadlo."

"Minule byla zdrcená," uvedla Rachel. "Jeden z nejdůležitějších lidí v jejím životě ji zavrhl - nechci, aby tím musela projít znovu."

"Tak si s ní promluv," řekl Puck.

"Co myslíš, že bych měla říct?" zeptala se Rachel.

"Já nevím," odpověděl Puck. "Ty jsi ta, která to umí se slovy a tak podobně. Už se ti podařilo dostat se tak daleko, jen dělej to, co jsi dělala doteď."

Rachel se dívala, jak Santana dozpívala zbytek její písně a spolu se zbytkem skupiny jí zatleskala. Když se druhá dívka podívala jejím směrem, zářivě se usmála a Santana na ni zamrkala. Po zbytek hodiny tam jen seděla a snažila se vymyslet nejlepší taktiku, jak si promluvit se Santanou. Když schůzka sboru skončila, přistoupila Rachel k ní a zeptala se: "Můžeme si na vteřinku promluvit?"

"Počkej na mě, Britt," řekla Santana jemně své přítelkyni.

Brittany dala Santaně pusu na tvář a pak, když procházela kolem, se natáhla a stiskla Rachel ruku. "Uvidíme se zítra, Rach."

"O co jde, Berry?" zeptala se Santana a obrátila se k ní.

"Jde o to, co jsi říkala předtím," řekla Rachel, uhladila si sukni a posadila se. "Myslím, že je skvělé, že jsi konečně sebrala odvahu říct svým rodičům o tobě a Brittany, ale jak se na to bude dívat tvoje babička? Z toho, co jsi mi řekla, usuzuji, že je to velmi tradiční žena a nechci, abys byla zklamaná, když nebude reagovat tak, jak bys chtěla."

Santana si povzdechla a posadila se vedle ní. "Já vím, že je to velmi pravděpodobná možnost. Ona je velmi hrdá a tradiční žena a já jen doufám, že mě miluje tolik, jak si myslím. Vím, že je to riskantní, ale ona je jednou z nejdůležitějších osob v mém životě a já to před ní nemohu skrývat, i kdyby to mělo znamenat, že ji ztratím."

Rachel přikývla; pokud to bylo pro Santanu tak důležité, nebude ji od toho odrazovat. "Kdyby sis večer potřebovala s někým promluvit, můžeš mi zavolat."

"Já vím, Berry," řekla Santana. "Teď dost těchto sentimentálních sraček. Britts a já si to musíme užít, než se moji rodiče dostanou domů. Už nastavili pravidla a tak." Santana obrátila oči v sloup. "Jako by nás to mohlo zastavit."

"Hodně štěstí dnes večer," řekla Rachel.

Santana jí zamávala, aniž by se otočila a jakmile byla z místnosti, Rachel si povzdechla. Santana na tom byla tak dobře, a Rachel doufala, že dnešek na tom nic nezmění. Nechtěla ji vidět, znovu trpět, ale tohle nebylo její rozhodnutí. Mohla tu jen být pro ni a pomoct jí vypořádat se s následky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mata Mata | 18. prosince 2012 v 18:11 | Reagovat

Finn je blb... jsem vážně zvědavá jak se dají Quinn s Rachel dohromady :) díky za překlad

2 stanca stanca | 19. prosince 2012 v 14:59 | Reagovat

díky, za další perfektní kapitolu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama