Past Mistakes (Glee-Faberry) - Kapitola 8 – Proč já, proč teď

23. listopadu 2012 v 8:59 | ViKej |  Past Mistakes (Glee-Faberry)
Název povídky: Past Mistakes
Autor originálu: InvisiMeg
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry),
Brittana (Brittany S. Pierce/Santana Lopez)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 8/35
Info: Rachel má přání a ocitne se na místě, o kterém si nikdy nemyslela, že znovu uvidí. Znovu prožívá svůj poslední ročník na střední a snaží se spravit vše, co se pokazilo a najít to, co jí v životě chybí.Vaše týdenní dávka Faberry aneb jak Rachel zjebala Finna, což jsem si náramně užila... Enjoy it too!

Kapitola 8 - Proč já, proč teď
"Zdravím, Noe," pozdravila Rachel okamžitě, jakmile si ho v kavárně všimla.

Vzdala se skutečné kávy, protože už takhle byla zatraceně nervózní. Většinu víkendu nebyla schopná usnout a myslela, že kofein by celý problém mohl jen zhoršit.

"Nevypadáš dobře," řekl Puck, když se na ni podíval. "Jsi v pořádku?"

Rachel zavrtěla hlavou. "Nespala jsem dobře."

"Proč ne?" zeptal se Puck.

Rachel pokrčila rameny, i když věděla, proč. Opravdu ji v pátek večer zasáhlo, když zjistila, že všechno co udělala, se zdálo být k ničemu. Snažila se věci zlepšit, ale všechno se začalo najednou rozpadat.

"Proč jsme tady?" zeptala se Rachel najednou. "Myslím, že musí být nějaký důvod, nebo ne? Nemohli jsme jen tak zázrakem skončit v minulosti bez důvodu."

"Já nevím," řekl Puck a pokrčil rameny. "Myslím, že máš pravdu."

"Co je poslední, co si pamatuješ, než ses probudil tady?" zeptala se Rachel.

"Byl jsem ve svém bytě, a předtím, než jsem šel do postele, jsem měl přání," řekl Puck a pokrčil rameny.

Rachel přikývla. "Co to bylo za den?"

"29. listopad 2023," odpověděl Puck.

"Stejný den." řekla Rachel.

"Jo, ale já jsem sem přišel dřív než ty," odpověděl Puck. "Když jsem se probudil, bylo to na konci našeho minulého ročníku; bylo to ráno před národními. Dokonce jsem se snažil přesvědčit Finna, aby tě nelíbal, protože jsem věděl, jaké problémy to způsobí, ale ten blbec mě neposlouchal."

Rachel se zamračila. "Proč by ses sem dostal několik měsíců přede mnou?"

Puck pokrčil rameny. "Kdo ví; já ani nevím, proč jsem tady. Zpočátku mě to vyděsilo, ale pak jsem si uvědomil, že nikam nezmizím a je to docela dobré dostat druhou šanci, víš?"

"Myslela jsem, že jsem tady, abych všechno změnila - zlepšila," řekla Rachel. "Ale na ničem, co dělám, nezáleží; všechno se vrací do starých kolejí. Co když-" Rachel si otřela slzu, která sklouzla dolů po její tváři. "Co když všechno, co se stalo, je jen osud a nic, co udělám, to nemůže změnit. Co když vesmír vše změní sám bez ohledu na to, co udělám? Myslela jsem, že bych mohla zachránit Quinn, ale co když nemůžu? Nemohu tím projít znovu."

"Dokážeme to změnit," trval na svém Puck. "I kdybychom ji museli zavřít do vypolstrované místnosti na zbytek jejího života, ona neumře, a já udělám vše pro to, abych se ujistil, že to tak bude."

Rachel si povzdechla. "Já prostě nechápu smysl toho všechno, pokud se nic nezmění, pak co tady děláme. Proč my, proč teď?"

"Ty, Rachel Berry, dívka, která má na všechno seznamy, o tom přemýšlí až teď?" zeptal se Puck a zakřenil se.

"Není to tak, že jsem se o tom vůbec nepřemýšlela, spíš jsem byla tak zaneprázdněna plánováním, jak všechno změnit, že jsem opravdu neměla čas zabývat se tím, proč se to děje," řekla Rachel. "Dlouhou dobu jsem si myslela, že bych se každou chvíli mohla vrátit, takže jsem si nedělala starosti, proč jsem tady; jen jsem se snažila ten čas, co nejlépe využít."

"A teď?" zeptal se Puck.

"A teď nevím, ale mám pocit, že čas mám," odpověděla Rachel. "A začínám teď více přemýšlet o tom, proč."

Puck pokrčil rameny. "Mě osobně je jedno, proč tu jsme, hlavně že tu jsme. Podělal jsem hodně věcí, a když jsem teď dostal šanci to vše napravit, pak je mi jedno, proč a jak se to stalo."

"Co děláš? Umm, víš - v budoucnu?" zeptala se Rachel.

Puck pokrčil rameny. "Je trochu těžké najít práci s mým záznamem."

Rachel přikývla. "Jsi ženatý?"

Puck zavrtěl hlavou. "A co ty? Teda, vím, že jsi na Broadwayi, a že jste se ty a Finn rozvedli."

"Je to pro mě vlastně teď docela těžké," odpověděla Rachel. "Finn a já jsme nikdy neměli žádné děti, takže žiju v New Yorku sama. Jak jsi věděl o rozvodu? Zůstal jsi v kontaktu s někým ze školy?"

"Ne, jen jsem tak trochu sledoval tvou kariéru on-line," řekl Puck rozpačitě. "Potom, co se stalo, jsem ztratil se všemi kontakt. Většině jsem se nemohl ani podívat do tváře. Stále žiju v Limě a tu a tam někoho potkám, ale většinou jen přikývnu a zmizím před tím, než mi stačí něco říct. Nikdy jsem si neodpustil, takže neočekávám, že by mi odpustil kdokoli jiný. Můžeš mi říct, co dělají ostatní?"

Rachel přikývla. "Brittany a Santana jsou stále v Kalifornii. Brittany je poměrně známá tanečnice a objevila se i v několika filmech a Santana je její manažerka. Mike a Tina žijí v Seattlu; on vlastní taneční studio a ona učí na základní škole. Kurt a Blaine žijí oba v New Yorku; rozešli se těsně poté, co Kurt začal na NYADA, ale Blaine se před několika lety přestěhoval do města a vrátili se zase k sobě a zbytek je historie. Kurt byl na chvíli na Broadwayi, ale teď rozvíjí svou vlastní módní značku a Blaine pracuje jako šéfkuchař. Začínal jako číšník, když byl ještě na vysoké; nakonec začal pracovat v kuchyni a zjistil, že se mu to líbí, tak opustil vysokou a šel do kulinářské školy. Slyšela jsem, že se Artie přestěhoval někam na západ a oženil se, a naposledy když jsem slyšela o Mercedes a Samovi, tak měli dvě děti a žili v Tennessee, ale opravdu nevím, co dělají. "

"Alespoň že se jim vede dobře," řekl Puck s úsměvem. "Nemyslíš, že je to zvláštní, že tolik lidí ze sboru nakonec skončilo spolu?"

Rachel se zamračila. "Je to dost zvláštní, ale myslím, že pokud si někdo projde tím vším, čím jsme si prošli my, musí mezi nimi vzniknout nějaké pevné pouto."

"Asi jo," zamumlal Puck. "Měli bychom jít, ale myslíš, že bychom si mohli zase někdy promluvit?"

"Samozřejmě, Noe," řekla Rachel a podívala se na hodinky. "Přijdeme pozdě do školy!"

Puck se zasmál. "Pojď, Rachel, slibuju, že tě dostanu do školy včas."
______________________________________________

"Je tu dnes Santana?" zeptala se Rachel Brittany.

Brittany zavřela skříňku a smutně zavrtěla hlavou. "Nepřišla."

Rachel si povzdechla. "Viděla jsi ji? Snažila jsem se jí celý víkend dovolat, ale nechtěla mi to zvednout."

"Jo, snažila jsem se přimět ji odpovědět ti, ale nechtěla s nikým mluvit," odpověděla Brittany. "Je právě teď opravdu smutná, a když je smutná, schovává se. Říkala jsem jí, že to nikoho nezajímá, ale ona mě neposlouchá."

"Myslíš, že zítra do školy přijde?" zeptala se Rachel.

Brittany pokrčila rameny. "Opravdu se mnou nechtěla moc mluvit. Obvykle vím přesně co udělat, ale tentokrát si s ní nevím rady, a začíná mi z toho být taky smutno."

"Jen tu buď pro ni, Britt," řekla Rachel. "Potřebuje vědět, že ji máme rádi, a že se to nezmění kvůli něčemu tak triviálnímu, jako je její sexuální orientace. Vy dvě jste si souzené a jedině když je s tebou, se zdá být opravdu šťastná. Všichni to tak vidíme - vždycky jsme to viděli."

"Já si nemyslím, že tomu věří," odpověděla Brittany. "Myslí si, že ji bude každý nenávidět."

"Řekla jsem jí snad desetkrát, že nám na tom nezáleží," řekla Rachel a rozzlobeně zkřížila ruce.

"Santana je tvrdohlavá," řekla Brittany. "Ještě tvrdohlavější než ty nebo Quinn. Navíc, vždycky vidí v lidech jen to nejhorší, takže když se stane něco jako tohle, schovává se, aby jí nikdo nemohl ublížit. Bojí se, že ji lidi budou pomlouvat za zády, protože to je něco, co ona vždycky dělávala a teď se bojí, že oni to udělají jí. Říkala jsem jí, že lidem je to jedno, ale stejně mi nevěří."

"Jen se nepřestávej snažit," řekla Rachel a usmála se na blondýnku. "Nakonec se přes to dostane, jen to bude nějakou dobu trvat. Pokud jí dostaneme zpátky do školy, sama uvidí, že její přátelé ze sboru ji berou pořád stejným způsobem jako předtím."

"Možná, že zítra přijde," řekla Brittany a pokrčila rameny. "Uvidím, co se dá dělat."

"Pokus se ji sem dostat, jak nejlépe umíš a my se jí, jak nejlépe umíme, pokusíme přesvědčit, že ji máme rádi," řekla Rachel, popadla Brittany za ruku a lehce ji stiskla.

Brittany se usmála. "Díky, Rach."

Rachel se usmála a sledovala, jak blondýna odchází chodbou, než spatřila Finna stát u jeho skříňky a její úsměv okamžitě zmizel a ona se zamračila. Zaťala zuby a vydala se k němu, když jí někdo popadl kolem pasu a odtáhl do třídy.

"Oh, ne, nedělej to," řekl Kurt a zablokoval jí cestu.

"Proč jsi mě zastavil?" téměř vykřikla Rachel.

"Protože jsi vypadala, jako bys chtěla vlítnout na Finna a jednu mu vrazit," odpověděl Kurt.

Rachel se rozzlobila. "To proto, že jsem chtěla."

"Nechci, aby tě kvůli tomu vyhodili ze školy," řekl Kurt. "Na přihlášce na NYADA by to vypadalo strašně a nenechám Finna, aby ti zničil budoucnost."

"Ale tohle od něj nebylo správné," řekla Rachel a zkřížila ruce.

"Neřekl jsem, že to schvaluju," odpověděl Kurt. "Jen potřebujeme vymyslet lepší plán, jak se mu pomstít."

Rachel zvedla obočí. "Co tím myslíš?"

"Nejsem si úplně jistý, ale určitě na něco přijdu," řekl Kurt a přimhouřil oči, když se zamyslel. "Ale jsem si jistý, že to bude něco ponižujícího. Musíme jen být kreativní a ujistit se, že se díky tomu nedostaneme do problémů."

Rachel přikývla na souhlas. "Začni přemýšlet a pak mi dej vědět, na co jsi přišel."

"Dám," odpověděl Kurt. "Slíbíš mi, že ho nepůjdeš praštit, když tě nechám jít?"

"Slibuji," odpověděla Rachel. "Mám v plánu nechat ho trpět mnohem víc."

Kurt se usmál. "Opravdu bych teď nechtěl být v jeho kůži."
______________________________________________

"Santano," zašeptala Rachel, když spatřila druhou dívku další den na chodbě.

Odstrčila několik lidí z cesty, aby se co nejrychleji dostala k druhé dívce, aniž by se obtěžovala zjistit, kdo to byl nebo se jen omluvit. Jejím jediným úkolem bylo, dostat se k Santaně a zjistit, jak jí je. Rachel ji dnes ve škole nečekala, ale Brittany se nějak muselo podařit přesvědčit ji, aby přišla.

"Santano!" zavolala Rachel, když druhá dívka vyrazila pryč.

Jakmile Santana uslyšela hlas druhé dívky, zastavila se a povzdechla si: "Teď ne, Berry."

"Ale-"

"Které časti z 'teď ne' jsi nerozuměla?" zeptala se Santana, když se otočila a podívala se na Rachel.

"Jen jsem ti chtěla říct, že jsi mi chyběla, a že jsem ráda, že jsi zpátky," řekla Rachel mírně zaskočená Santaniným nepřátelstvím.

Na Santanině tváři se krátce objevilo zamračení, než se otočila a vydala se zase pryč. Rachel se za ní podívala a povzdechla si; Santana nešla příliš daleko, po pár sekundách zabočila a zmizela v nejbližší umývárně. Věděla, že by Santanu neměla následovat, ale stejně rychle vyrazila do umývárny za ní a tiše za sebou zavřela dveře.

"Santano?" řekla Rachel a přešla k nejbližší kabince, odkud mohla slyšet Santanin pláč.

"Jdi pryč," řekla Santana tiše a popotáhla.

Rachel se svezla na zem a posadila se, mírně se zatřásla při pomyšlení na všechny ty bakterie na podlaze umývárny. "Já nikam nejdu."

"Posloucháš sakra někdy, co ti kdo říká?" zeptala se Santana, ale znělo to víc unaveně než naštvaně.

Rachel se usmála. "Ne." Santana neodpověděla, takže se Rachel rozhodla začít mluvit. "Proč pláčeš?"

Santana se ušklíbla. "Kdo říká, že pláču?"

"To, že tě nemůžu vidět, neznamená, že tě nemůžu slyšet," řekla Rachel a protočila oči.

"Santana Lopez nikdy nepláče," uvedla Santana.

"Lhářko," řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "To je v pořádku, víš? Nemusíš být tvrdá každou sekundu svého života; jednou za čas máš právo být taky zranitelná. Vím, že nesnášíš, když tě někdo vidí slabou, ale já to nikomu neřeknu, takže se mnou můžeš být upřímná."

Dveře se prudce otevřely a Rachel málem spadla dozadu, protože se zády opírala proti zamčeným dveřím. Když vzhlédla, mohla vidět, že Santana očividně plakala; její oči byly červené a tvář mírně opuchlá.

"Jak to věděl?" zeptala se Santana.

Rachel se zamračila. "Cože?"

"Finn," řekl Santana. "Jak to sakra věděl, o mně a Britt? Ty jsi mu to řekla?"

"Co?" řekla Rachel a rychle vstala. "Ne, to bych neudělala."

"Tak jak to ví?" zeptala se Santana zvýšeným hlasem.

"Přísahám, Santano, nic jsem mu neřekla!" řekla Rachel rychle. "Opravdu si myslíš, že bych ti to udělala?"

"Někdo mu něco říct musel," řekla Santana a udělala krok směrem k Rachel, ale Rachel neustoupila.

"Nikdo mu to nic říkat nemusel," odpověděla Rachel. "Finn nemusí být nejbystřejší, ale taky není úplně hloupý; ty a Brittany nejste tak nenápadné, jak si myslíš. Každý, kdo vás dvě zná, vidí, co pro sebe vy dvě znamenáte. Pravděpodobně mu jen došlo, co zbytek z nás věděl už dávno."

"Moji rodiče se to dozvědí," řekla Santana, přešla ke zdi a sklouzla po ní na zem. "Všichni ho slyšeli; je to jen otázka času, než jim někdo něco řekne a oni mě vykopnou z domu."

Rachel přešla místnost a posadila se vedle ní. "Oni tě nevykopnou; tví rodiče tě milují, nebude to tak zlé, jak si myslíš. Vím, že si asi představuješ, že se stane to nejhorší a nemohu ti slíbit, že tě všichni budou akceptovat, ale měla bys dát lidem šanci a přestat automaticky předpokládat, že tě zklamou."

"To nemůžeš vědět," odpověděla Santana.

"No, jestli se mýlím, pak můžeš přijít a bydlet se mnou," řekla Rachel. "Mým otcům to vadit nebude a máme pokoj pro hosty, kde můžeš zůstat tak dlouho, jak jen budeš potřebovat."

Santana zavrtěla hlavou. "Proč musíš být tak hodná? Chovala jsem se k tobě strašně."

Rachel pokrčila rameny. "No tak." Rachel vstala a podala Santaně ruku. "Pojďme tě upravit a dostat do třídy."
______________________________________________

"Jdu se zabít Finna," řekla Rachel.

Kurt se na ni podíval. "Co udělal tentokrát?"

"Santana je dnes tady," zašeptala Rachel. "Poté, co jsem ji pozdravila, odešla a já ji pak našla plakat v umývárně; myslí si, že ji rodiče vyhodí z domu, až to zjistí!"

Kurt si povzdechl. "Nabídl bych jí místo k pobytu, ale pochybuju, že bude chtít žít v domě s mým nevlastním idiotským bratrem."

"Už jsem ji informovala, že může zůstat se mnou, v případě, že ji rodiče vyhodí, ale nemyslím si, že to dojde tak daleko," odpověděla Rachel.

Kurt se zasmál. "Dokážeš si předsta-"

"Ty!" vykřikla náhle Rachel na celou chodbu.

Téměř každý na chodbě se otočil a podíval se směrem k ní, kromě osoby na kterou křičela. Rychle vyrazila chodbou a strčila Finna do ramene tak silně, jak jen mohla. S ním to však ani nehnulo, vzhledem k tomu, že Rachel byla tak malá a on byl téměř dvakrát větší, ale si získala jeho pozornost.

"Co to děláš, Rachel?" zeptal se a zvědavě se na ni podíval, než se podrbal na hlavě.

Rachel se na něj zamračila a on se trochu přikrčil. "Proč jsi to musel Santaně udělat! Všichni si myslí, že jsi skvělý kluk, ale opravdu, jsi jen nezralý kretén. Myslíš, že se ze všeho můžeš dostat jen tak, protože si všichni myslí, že jsi příliš hloupý, abys pochopil, co děláš, ale ve skutečnosti víš moc dobře, co děláš. Bez ohledu na to, co děláš, nebo jak nízko klesneš, vždy z toho vyjdeš neposkvrněn a já už jsem z toho unavená. Nejsi ten zlatý chlapec, co si rád myslíš, že jsi a jednoho dne na to přijdou i všichni ostatní."

Tentokrát každý člověk na chodbě zíral na Rachel a poslouchal každé slovo, které křičela na Finna. Kurt a Puck, oba vypadali užasle, protože nikdy předtím Rachel takhle neviděli.

"Rachel," zašeptal Finn a udělal několik kroků vpřed, aby ho ostatní nemohli slyšet. "Slyšela jsi, co mi řekla. Vím, že jsem neměl ztratit nervy, ale-"

"Nezajímá mě, co ti řekla, Finne Hudsone," řekla Rachel a položila si ruce v bok a ani se neobtěžovala ztišit svůj hlas. "To si nech pro někoho jiného. Překročil jsi hranici a já ti to nikdy neodpustím."

S tím se Rachel otočila na podpatku, odešla a zanechala za sebou na chodbě desítky omráčených studentů, kteří stále zírali na Finna. Někteří z nich na něj hleděli se známkami zklamání v tvářích, ale většina vypadala jen šokovaně, že se stali svědky řevu a nadávek Rachel Berry. Dokonce i trenérka Sylvester zůstala stát a vypadala trochu ohromeně.

"Hej, Rach, počkej," řekl Kurt a mírně popoběhl, aby dívku dohnal.

"To bylo parádní," řekl Puck, když dohnal ty dva a plácnul si s Rachel.

"Musím souhlasit," řekl Kurt s úsměvem.

"Pucku, můžeš mi udělat laskavost a zbít Finna?" zeptala se Rachel.

"Rachel!" vykřikl Kurt a zalapal po dechu.

"Co?" zeptala se Rachel a pokrčila rameny.

"Ty víš, že neomlouvám fyzické násilí," řekl Kurt a zkřížil ruce na prsou. "Dokonce ani, když si to lidé zaslouží."

"Fajn," řekla Rachel a povzdechla si. "Ale můžete si vy dva pro mě promluvit se Santanou? Potřebuje vědět, že nám na ní stále záleží stejně jako předtím a nic z toho, co se stalo, nezměnilo náš názor na ni."

"Najdu si ji u oběda," řekl Kurt a souhlasně přikývl.

"To bych asi mohl," odpověděl Puck. "I když pocity nejsou moje parketa."

Rachel zavrtěla hlavou, ale úsměv jí z tváře nezmizel. "Jen jí dej vědět, že se tím pro tebe nic nemění - a vyhni se poznámkám o trojce."

Puck se ušklíbl. "Nic neslibuju."
______________________________________________

"Jdu tam!" křičela Rachel a běžela dolů po schodech.

Její otec jí rychle uhnul z cesty, než do něj Rachel mohla narazit. "Neutíkej po domě, miláčku."

Rachel si ho nevšímala a nezpomalila, dokud nedorazila ke dveřím; Leroy jen protočil oči a vrátil se do kuchyně, kde dělal večeři. Když se dostala ke dveřím, uhladila si Rachel sukni a prohrábla si vlasy, než konečně otevřela dveře. Quinn stála na rohožce před dveřmi a pohrávala si s rukama; Rachel se na ni usmála a ona se okamžitě přestala ošívat a usmál se na ni zpět.

"Zdravím, Quinn," pozdravila Rachel.

"Ahoj," odpověděla Quinn a sklonila hlavu.

Rachel ustoupila stranou. "Prosím, pojď dál." Quinn se zhluboka nadechla, než udělala krok do domu, Rachel se na ni zvědavě podívala. "Jsi v pořádku? Vypadáš nervózně."

"Já jsem nervózní," přiznala Quinn.

Rachel si nemohla pomoct, ale musela se smát. "Proč?"

"Mám trochu strach ze setkání s tvými otci," řekla Quinn a začervenala se. "Vzhledem k naší společné historii si nedokážu představit, že by byli rádi, že mě mají ve svém domě."

"Jestli ti to pomůže cítit se líp, tak právě teď je doma jen jeden," odpověděla Rachel. "A není to tak, že by tě nenáviděli; nemůžu říct, že by byli tvoji největší fanoušci, ale vědí, že teď jsme přátelé, tak jen buď sama sebou a jsem si jistá, že si tě co nevidět zamilují. Pojď." Rachel kývla směrem ke kuchyni a vyrazila s Quinn těsně za ní. "Tati, chtěla bych ti někoho představit, tohle je Quinn Fabray."

Leroy se otočil a otřel si ruku do utěrky, než ji natáhl ke Quinn. "Ahoj, Quinn."

"Dobrý den, pane Berry," řekla Quinn zdvořile a potřásla mužovou rukou.

"Chceš zůstat na večeři?" zeptal se Leroy.

"Já-"

"Chce," odpověděla Rachel za ni.

"Myslím, že chci," řekla Quinn s úsměvem.

"Budeme v mém pokoji, tati," řekla Rachel, popadla Quinn za ruku a odtáhla ji z kuchyně.

Jakmile byli z kuchyně Rachel pustila její ruku a vedla Quinn po schodech nahoru; její pokoj byl jen těžko přehlédnutelný, protože jeho dveře zdobila velká zlatá hvězda, Quinn si jí okamžitě všimla a musela se zasmát. Rachel otevřela dveře a uvedla Quinn dovnitř; dala jí chvíli, aby se porozhlédla, než si obě konečně sedly na postel.

"Vidíš, není to tak zlé, jak sis myslela, ne?" zeptala se Rachel.

Quinn pokrčila rameny. "Myslím, že to bude záležet na tom, jestli budu během večeře vyslýchána nebo ne."

"To neudělají," řekla Rachel a zavrtěla hlavou, ale pak se zarazila a zamračila se. "Aspoň myslím."

"Ty víš jak člověku pomoct," žertovala Quinn.

Rachel se usmála. "Promiň."

"Neměli bychom začít?" zeptala se Quinn.

"Prosím," řekla Rachel a hodila Quinn scénář.

Premiéra West Side Story byla další den; Rachel znala všechny své fráze, ale ona byla víc než perfekcionistka, takže když jí Quinn nabídla pomoc, pokud by potřebovala, Rachel se okamžitě chopila šance. Pořád si pamatovala většinu z jejich vystoupení před lety, což bylo dobře, protože byla často duchem nepřítomná, a kdyby se musela vše učit od začátku, neexistoval způsob, jak by mohla být právě teď připravena. Její nejhorší noční můra byla, že zapomene slova, což byl také důvod, proč si vše chtěla zkusit ještě jednou.

"Jsi stále nervózní kvůli zítřejšímu večeru?" zeptala se Quinn.

Rachel zavrtěla hlavou. "Ne tak docela; více vzrušená než nervózní, i když na spolupráci s Finnem se vážně netěším."

"Pořád nemůžu uvěřit, že Mercedes hrozila, že odejde, pokud ji spárují s ním," řekla Quinn a zavrtěla hlavou.

Ani Rachel tomu nemohla uvěřit; Mercedes věděla, že Rachel s Finnem nechtěla pracovat, ale nezdálo se, že by ji to zajímalo. Mercedes předvedla takový hysterický záchvat, že klidně mohl soupeřit i některým Racheliným, takže trenérka Zrůdná, Artie, a slečna Pillsbury souhlasili s tím, že Mercedes bude spárována s Blainem, takže Rachel uvízla s Finnem. Nikdo neměl menší radost, než Rachel, ale věděla, že show musí pokračovat a ona to musí překousnout.

"Opravdu si seřvala Finna na chodbě?" zeptala se Quinn. "Všichni ve škole o tom mluví."

Rachel se začervenala. "Možná."

Quinn se zasmála. "Jsem ráda, že to někdo udělal; zachoval se k Santaně jako totální kretén. Vím, že se občas chová jako mrcha, ale tohle si nezaslouží nikdo. Osobně jsem plánovala udělat něco trochu decentnějšího, ale to co jsi udělala ty, bylo perfektní. Bylo to všechno, co o něm kdokoli může říct, a víš, jak moc pro něj jeho milovaná pověst znamená. Doufala jsem, že se Santana bude cítit líp, až uslyší, co se stalo, ale ona stále bloumá po škole jako tělo bez duše. Zkoušela jsem s ní mluvit, ale nezdá se, že by chtěla slyšet, něco z toho, co jsem říkala."

"Dej jí čas," řekla Rachel. "Právě prochází těžkým obdobím a všechny odstrkuje pryč. Ale nepřestávej se snažit; potřebuje vědět, že tady pro ni jsme."

Quinn se usmála a vypadala pobaveně. "Kdy se z tebe stal odborník na Santanu?"

"Není ji tak těžké pochopit," řekla Rachel a pokrčila rameny.

"Holky, večeře je hotová!"

"Už?" zeptala se Quinn. "Není to trochu brzy?"

"Taťka táhne dvojitou směnu, takže pokud se nenají teď, bude muset jíst jídlo z jídelny," vysvětlila Rachel.

Quinn se zašklebila. "Fuj."

"Což je důvod, proč jíme tak brzy," řekla Rachel se smíchem. "Můžeme začít zkoušet po večeři. Pojď, je čas setkat se s mým dalším otcem."

Rachel vyskočila z postele a vedla Quinn zpátky dolů do jídelny, oba její otcové již seděli, a když dívky vešly, podívali se na ně.

"Leroy mi právě vyprávěl, že máme hosta," řekl Hiram, vstal a natáhl ruku. "Hiram Berry."

"To je Quinn," řekla Rachel, když Quinn také natáhla ruku a potřásla si s ní s jejím otcem.

"To jsem slyšel," řekl Hiram a posadil se.

Hiram se na Rachel usmál, ale ona mohla v jeho očích vidět, že to nebyl zcela upřímný úsměv; dokonce i poté, co Quinn zemřela, on byl ten, který jí nikdy neodpustil to, jak se k Rachel chovala.

Jakmile se Rachel a Quinn obě usadily na svá místa, Hiram okamžitě řekl: "Tak, ty jsi ta, která denně házela na naši dceru tříště a nazývala ji všemi hanlivými jmény, cos mohla vymyslet."

"Tati!" zasténala Rachel a dala si hlavu do dlaní.

Quinn se nepohodlně zavrtěla. "Ano."

"Musíme to dělat u jídelního stolu?" zeptal se Leroy.

"No a kdy to chceš udělat?" zeptal se Hiram svého manžela.

"Co takhle nikdy?" navrhla Rachel. "Quinn se mi za své minulé chování omluvila a já jsem jí úplně odpustila a vy byste měli taky."

"Rachel, to je v pořádku," řekla Quinn. "Nemusí mi odpouštět; chovala jsem se k tobě příšerně, a pokud by šlo o mojí dceru také bych tak snadno neodpouštěla. Ale slibuji, že už nikdy neudělám nic, co by ti ublížilo."

Leroy přikývl a usmál se na ni, ale Hiram stále ještě příliš šťastně nevypadal.

"Tak," řekla Rachel. "můžeme jít prosím jíst?"

"Jaký byl tvůj den v práci?" zeptal se Leroy Hirama.

Rachel se na svého taťku vděčně usmála a pak se obrátila, aby nabídla úsměv i Quinn. Blondýnka vypadala bledě, tak se Rachel natáhla a jemně jí stiskla ruku. Quinn se na ni podívala, lehce se usmála a ústy naznačila 'děkuji'.
______________________________________________

"Byla jsi úžasná!" vykřikla Quinn.

Přešla k Rachel, zvedla ji a otočila se s ní v náručí dokola. Rachel se zasmála, a když byla nohama zpátky na zemi, zářivě se na blondýnku usmála.

"Děkuji," řekla Rachel a trochu se začervenala.

"Jaký jsem byl já?" zeptal se Finn.

Quinn pokrčila rameny a ignorovala ho. "Všichni mluví o oslavě v Breadstix, chceš se k nám přidat?"

"Samozřejmě," odpověděla Rachel. "Jen mě nech vzít si mé věci."

"Můžu jít taky?" zeptal se Finn.

Quinn se trochu ušklíbla. "Když musíš."

"Skvělé, jsem kdykoliv připraven," odpověděl Finn.

Rachel obrátila oči v sloup, Finn zřejmě nemohl pochopit, že ho tam nikdo nechtěl. Bylo dost špatné, že se musela chovat, jako že ho miluje během hry a teď s ním ještě musí strávit zbytek noci. Došla k šatně a rychle popadla svou tašku. Když se vrátila, našla Quinn a Finna přesně tak jak byli, když odcházela; Finn zíral do prázdna a Quinn zírala na něj.

"Připravena," řekla, aby na sebe upozornila.

"Chceš svézt?" zeptal se Finn.

"Ona jede se mnou," řekla Quinn, popadla Rachel za ruku a přitáhla si ji k sobě, než měl Finn šanci protestovat.

"Jsi v pořádku?" zeptala se Rachel a sledovala blondýnčin výraz.

"Právě teď mám opravdu strašnou chuť ho praštit," odpověděla Quinn.

Většinu jízdy autem strávily potichu; Rachel se snažila začít konverzaci, ale Quinn se stále zdála vytočená z Finna. Rachel také nebyla nadšená, ale nechápala, proč tak naštvaně vypadala Quinn. Věděla, že bude lepší nerýpat se v tom a tak ignorovala Quinnino chování a snažila se s ní mluvit, i když šlo spíše o jednostrannou konverzaci.

Když se dostali do restaurace, téměř všichni ostatní už tam byli a Finn přišel těsně za nimi. Rachel se posadila vedle Santany a Finn se pokusil posadit se vedle ní, ale Quinn ho odstrčila z cesty.

"Najdi si jiné místo," požádala ho

Santana se na ni pobaveně podívala a otevřeně se zasmála, zatímco Kurt a Tina se snažili být trochu více diskrétní s jejich pobavení skrývat. Finn se na ni podíval, ale neřekl ani slovo, když přešel na druhou stranu stolu a na konci se posadil.

"Jsi v pořádku?" zeptala se Rachel Quinn, když je obcházela servírka a brala si od každého objednávku pití.

"Copak už ses mě na to neptala?" zeptala se Quinn.

Rachel pokrčila rameny. "Vypadáš, že tě něco trápí - víc než obvykle."

"To nic není," odpověděla Quinn.

Rachel si povzdechla, ale otočila se, aby si promluvila se Santanou, protože věděla, že Quinn stejně nepřizná, co se s ní děje.

"Přípitek," řekl Kurt; zvedl sklenici poté, co servírka přinesla jejich nápoje a vzala si další objednávky. "Na úžasné vystoupení; doufejme, že první z mnoha, co přijdou."

"Tady, tady," řekl Mike s úsměvem, když si cinkl svou sklenkou s Tinou.

"A hlavně na Rachel, která byla dnes večer úžasná," dodal Kurt a usmál se na tmavovlásku.

Rachel se začervenala. "Děkuji, Kurte."

"Víte, ona není jediná, která tam dnes večer byla," řekl Finn, načež se na něj všichni ohromeně podívali.

"Ne, ale je jediná, kdo ti nakopal zadek," řekla Santana vysměšně.

"Vážně, Finne, nikdo tě tady nechce, tak proč prostě nevypadneš, nebo alespoň nedržíš hubu, abychom nemuseli poslouchat tvé ukňourané, nezralé komentáře," řekla Quinn rozzlobeně.

"Proč se vy dvě najednou chováte jako byste byly její přátelé?" zeptal se Finn, vstal a porazil tím jeho židli. "Vy dvě ji ani nemáte rádi; od prváku jste na ni byly hnusné a najednou jste nejlepší přátelé?"

"Novinka, Finnepte, nikdo tady Berry nenenávidí," odpověděla Santana. "Ty jsi ten, kterého nesnášíme, tak proč nezvedneš ten svůj nemotorný zadek a nevypadneš odsud, protože když se na tebe dívám, když jím, mám pocit, že mi to jídlo v žaludku moc dlouho nevydrží."

Kurt si nemohl pomoci, ale začal se hihňat, zatímco zbytek skupiny se snažil své úsměvy skrýt.

"Tohle poslouchat nebudu!" křičel Finn.

"Kámo, prostě jdi," řekl Puck. "Nikdo tě tady nechce. Můžeš být můj nejlepší přítel, ale to, co jsi udělal Santaně, nebylo vůbec hezký a právě teď se chováš jako obrovskej kretén."

Finn zatnul zuby, popadl z podlahy bundu a přešel ke Quinn. Na okamžik si Rachel myslela, že ji chce praštit a byla připravená dostat se mezi ně, pokud by byla potřeba, ale on se prostě sklonil, rychle jí něco řekl do ucha, a odešel. Všichni se na Quinn tázavě podívali, ale ona jen pokrčila rameny, takže se zase vrátili ke svým rozhovorům, jako by se nic nestalo.

"Co ti řekl?" zašeptala Rachel.

"Nic," řekla Quinn šeptem. "To není důležité."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Máťa Máťa | 23. listopadu 2012 v 19:09 | Reagovat

určitě měl nějakou hloupou poznámku jako že u Rachel nemá šanci nebo něco takového :).. hlupák :)  jinak, fakt dík za překlad :-)

2 keesee keesee | 23. listopadu 2012 v 22:27 | Reagovat

taky si myslim, že to, co jí řekl, nebude tak nepodstatný, jak Q tvrdí :-? btw díky za překlad ;-)

3 stanca stanca | 28. listopadu 2012 v 17:29 | Reagovat

Ten Finn je vážně idiot, doufejme že se teď Quinn nezačne stranit Rachel, díky moc za překlad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama