Trading Places (Glee-Faberry) - 7. kapitola

21. září 2012 v 12:00 | ViKej |  Trading Places (Glee-Faberry)
Název povídky: Trading Places
Autor originálu: writting is love
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 7/7
Info: Pan Shue zadává úkol: Rachel se má chovat jako Santana a Quinn jako Brittany. Pomůže hraní Brittany přijmout Quinn city k Rachel? Pozná Rachel, kdy Quinn hraje Brittany a kdy jedná sama za sebe?Tak poslední kapitola, opět platí, že překlady písní nejsou, až na drobné úpravy, moje, ale z www.karaoketexty.cz Mrzí mě, že je příběh u konce, mohlo to být delší, ale nebojte se už mám rozdělaný překlad nové povídky - můžete se těšit na Rachel cestující časem!

7. kapitola

Quinn si povzdechla a otevřela oči, když její budík začal řvát jako šílený. Tento týden utíkal pro Quinn až příliš pomalu. Santana, Quinn a Brittany, všichni pomáhali Puckovi se učit. I když Quinn byla s Rachel prakticky celý víkend, chyběl jim čas trávený o samotě. Tu a tam se jí sice podařilo ukrást si polibek, ale stále se cítila podrážděně. Rachel byla pryč jen tři dny a ona už začínala šílet. Co bylo nejhorší, bylo, že jí Rachel stále nechtěla nic říct. Jasně, psali si téměř nonstop. Rachel na druhé straně, zarytě mlčela o tom, co se děje v New Yorku. Quinn se posadila, sáhla po jejím blikajícím telefonu a s úsměvem na tváři ho otevřela.

"Dobré ráno, krásko." xoxx tvůj paprsek slunce Rae

"Dobré ráno, sluníčko… Přeji si, abys tu byla." xxoxxsuperx tvoje dívka Quinn

Quinn rychle poslala odpověď s vědomím, že její matka tu bude co nevidět, aby jí pomohla s oblékáním.

"Moje holka, jo?"

Quinn trhla hlavou směrem ke dveřím, kde uviděla stát Rachel opírající se o rám dveří.

"Rachel!" rozzářila se Quinn a narovnala se. Opravdu si přála, aby se mohla zvednout a vběhnout jí do náruče, obejmout ji a konečně ji políbit.

Rachel byla u ní během několika vteřin a sevřela ji v objetí. "Bože, ty jsi mi chyběla." vydechla Rachel.

Poté co se Quinn dostatečně naobjímala Rachel, uhodila brunetku do paže.

"Au!" zamračila se Rachel. "Za co to bylo?"

"Rachel, celou dobu jsi mi nechtěla říct, co se s tebou děje! Nemůžeš si sem pak jen tak přitančit a očekávat, že tě zahrnu polibky." řekla Quinn hravě a založila si ruce na prsou.

"Chtěla jsem, aby to bylo překvapení, dokázala jsem to, Quinn, dostala jsem se na NYADA." usmála se Rachel.

Quinn vyjekla a přitáhla si Rachel dolů k ní. Vzápětí byla Rachel opět zatlačena zpět, když se pokusila Quinn políbit. Blondýnka jen zavrtěla hlavou.

"Ještě jsem si nestihla vyčistit zuby." zasmála se Quinn tiše.

"Quinnnnnn, já chci super polibek!" zakňučela Rachel s povzdechem.

"Tak mi pomoz a já si je půjdu vyčistit." ušklíbla se Quinn.

Rachel slezla z Quinn a pomohl jí do koupelny. Quinn si rychle vyčistila své perleťově bílé zuby. Poté se vrátila zpět do jejího pokoje. Rachel si zatím prohlížela fotografii na Quinnině nočním stolku.

"To bylo rychlé." zasmála se Rachel s pohledem na fotku, byla focená nedávno, byla na jí ona spolu s Quinn u Pucka doma.

"Chceš… Chceš, abych to dala pryč?" zeptala se Quinn s pohledem na fotku.

"Ne, líbí se mi." usmála se tiše Rachel. "Ve skutečnosti bych taky jednu chtěla."

"Opravdu?" usmála se Quinn a prohlížela si ji.

"Jo." posadila se Rachel s úsměvem na postel.

"Tak nechceš mi už konečně říct, co se stalo v New Yorku?" zeptala se Quinn také s úsměvem.

"No, jakmile jsme se tam dostali, našli jsme si s taťky místo k bydlení. Druhý den ráno jsem jako první šla do NYADA a ptala jsem se po Carmen Tibideaux. Řekli mi, že je někde venku a že se do zítra nevrátí. Další den jsem na ni čekala, až přišla z procházky. Prosila jsem ji o další šanci, samozřejmě řekla ne, ale já jsem Rachel Barbra Berry, vždycky mám plán B. " ušklíbla se Rachel.

"Ach můj bože, co jsi to udělala?" zasmála se Quinn.
________________________________________

Retrospektiva

"Paní Tibideaux, když mi dáte ještě jednu šanci, přísahám, že nebudete litovat." řekla Rachel při chůzi pozpátku otočená na ženu.

"Slečno Berry, dala jsem vám dvě šance a obě jste promarnila." řekla Carmen, zavrtěla hlavou a snažila se dostat pryč od Rachel.

"Paní Tibideaux, důrazně vás žádám, poslechněte si mě znovu." řekla rozhodně Rachel.

"A proč bych měla?" vzdychla Carmen.

"Protože jsem Rachel Barbra Berry, začala jsem zpívat a vyhrávat soutěže, když mi bylo osm měsíců. Když jsme se potkaly minule, nebyla jsem sama sebou. Nebyla jsem Rachel Barbra Berry, která tu dnes stojí před vámi. Dostanu se na Broadwayi, i kdyby to mělo být to poslední, co v životě udělám a vyhraju se svým sborem národní kolo, které bude za pár týdnů, na které vás samozřejmě zvu. Bude to v Chicagu, Illinois 15. května."

Carmen si chvíli prohlížela dívku před sebou, než si povzdechla a řekla: "Ne!" a vydala se pryč.

Rachel se rychle zamyslela, než začala zpívat.

"Don't tell me not to live, Just sit and putter, Life's candy and the sun's A ball of butter. Don't bring around a cloud To rain on my parade!" (Neříkej mi, abych nežila, jen seděla v koutě, život je bonbónek a slunce je koule másla. Nepřivolávej mraky, aby pršely na mém průvodu!)

Rachel vyběhla před ohromenou Carmen a vyskočila na lavičku.

"Don't tell me not to fly- I've simply got to. If someone takes a spill, It's me and not you. Who told you you're allowed To rain on my parade!" (Neříkej mi, že nesmím létat- Já prostě musím. Když někdo padne, budu to já, ne ty. Kdo ti řekl, že máš právo svolávat déšť na můj průvod?)

Rachel seskočil dolů a začala tančit okolo omráčených studentů.

"I'll march my band out, I'll beat my drum, And if I'm fanned out, Your turn at bat, sir. At least I didn't fake it." (Uvedu svou kapelu v pochod, praštím do svých bubnů, a když selžu, pak jste měl pravdu, pane. Aspoň jsem se snažila.)

Rachel vzala cylindr právě procházejícímu profesorovi.

"Hat, sir, I guess I didn't make it! But whether I'm the rose Of sheer perfection, Or freckle on the nose Of life's complexion, The cinder or the shiny apple of its eye, I gotta fly once, I gotta try once, Only can die once, right, sir? Ooh, life is juicy, Juicy, and you see I gotta have my bite, sir!" (Klobouk dolů, pane, já to vážně nedokázala! Ale pokud jsem růží čiré dokonalosti, nebo pihou na nose života, uhel nebo lesklé jablko v jeho oku, pak musím jednou létat, jednou to musím zkusit, umřít můžu jen jednou, že, pane? Ooh, život je šťavnatý, tak šťavnatý a to si piště, pane, že si ho musím kousnout!)

Rachel se vytrhla z davu a postavila se před Carmen.

"Get ready for me, love, cause I'm a commer, I simply gotta march, My heart's a drummer. Don't bring around a cloud To rain on my parade!" (Připrav se na mě, lásko, už jsem totiž na cestě, já prostě musím pochodovat, mé srdce je bubeník. Nepřivolávěj mraky, aby pršely na mém průvodu!)

"I'm gonna live and live now, Get what I want-I know how, One roll for the whole show bang, One throw, that bell will go clang, Eye on the target and wham One shot, one gun shot, and BAM! Hey, Ms Tibideaux, Here I am!" (Chystám se žít a to hned teď, dostat to co chci, já vím jak, jeden úder bubnu a začne velký hluk, jeden hod, a zvon se rozezní, zamířit cíl a pak udeřit, jeden výstřel, jeden výstřel pušky, a BAM! Hej, pane Arnsteine, tak tady jsem!)

Rachel se ušklíbl, roztáhla ruce a začala znovu tančit před usmívajícími se studenty, než vyskočila na velký balvan.

"I'll march my band out, I will beat my drum, And if I'm fanned out, Your turn at bat, sir, At least I didn't fake it. Hat, sir, I guess I didn't make it. Get ready for me, love, 'cause I'm a commer, I simply gotta march, My heart's a drummer. Nobody, no, nobody Is gonna rain on my parade!" (Uvedu svou kapelu v pochod, praštím do svých bubnů, a když selžu, pak jste měl pravdu, pane, aspoň jsem se snažila. Klobouk dolů, pane, já to vážně nedokázala. Připrav se na mě, lásko, už jsem totiž na cestě, já prostě musím pochodovat, mé srdce je bubeník. Ne, nikdo, nikdo, nebude přivolávat déšť na můj průvod!)

Jakmile Rachel dokončil píseň, všichni začali tleskat, poklonila se, seskočila z balvanu a přistoupila k paní Tibideaux.

"To je důvod, proč mě budete potřebovat, paní Tibideaux. Protože jednoho dne, bude tenhle potlesk následovat po mém vystoupení na jevišti. Jednou budu na Broadwayi. Nezáleží na tom, zda to bude v Gershwin theatre, nebo Ambassador, prostě to tak bude." řekla Rachel a Carmen se zasmála a zavrtěla hlavou.

"Vítejte v NYADA, Rachel Berry." řekla Carmen.

"Mělo by tam někde být ještě Barbra." řekla Rachel, čímž ženu ještě více rozesmála.

Konec Flashbacku
________________________________________

Quinn se zasmála a radostně sevřela Rachel v náručí. "Jsem na tebe tak hrdá, Rachel."

"Dostanu teď svůj super polibek?" zeptal se Rachel s nevinným úsměvem.

Quinn se naklonila se svůdným výrazem k uchu Rachel. "Ne!" zašeptala. "Ne, dokud ti něco neukážu." usmála se Quinn.

"Um, okay." vzdychla Rachel.

"Teď, vlastně jsem to ještě nezkoušela, ale jsem přesvědčená, že to půjde." řekla Quinn, když z ní Rachel vstala.

"Dobře." přikývla Rachel.

"Mohla bys mi prosím zabrzdit vozík?" zeptal se Quinn a podívala se na ni.

Rachel rychle zablokovala kola, než přešla před Quinn. Blondýnka se pokoušela zvednout pomocí rukou.

Rachel už jí chtěla pomoci, když ji Quinn zarazila: "Ne!" Po krátkém boji se Quinn konečně podařilo se postavit, s malou pomocí jejího šatníku.

"Quinn…" zašeptala Rachel s úsměvem od ucha k uchu. Bruneta se zasmála a přitáhla si blondýnku do náručí.
"Dokázla jsi to, Q." zašeptala Rachel a prohrábla Quinn vlasy. "Dostanu teď svůj super polibek?"

"Hmhm…" usmála se Quinn, naklonil se a pomalu spojila jejich rty.

Rachel objala Quinn kolem pasu a cítila, že i Quinniny ruce se ovinuly kolem jejího krku. Quinn lehce olízla rty Rachel, žádajíc o vstup, který jí byl povolen, když dívka lehce pootevřela ústa. Polibek nabíral na síle, což přimělo blondýnku zasténat Rachel do úst, než se brunetka odtáhla.

"Stýskalo se mi po tobě." povzdechla si Rachel a opřela si čelo o čelo Quinn.

"Mně se stýskalo víc." odpověděla Quinn, když si ji brunetka přitáhla ještě blíž.

"To není možné." zašeptala Rachel.

Quinn se usmála jako ve snách a sledovala Rachel, která měla stále zavřené oči. "Řekněme tedy, že jsme si navzájem velmi, velmi chyběly?"

"Dobře." usmála se Rachel a otevřela oči.

"Dámy, nechci být nositelem špatných zpráv, ale oběma vám za třicet minut začíná škola." vystoupila Judy zpoza dveří.

"Oh!" zasmála se Quinn zakrývajíc si ústa.
________________________________________

Rachel vezla Quinn přímo k Santaně a Brittany.

Brittany vypískla a zatleskala rukama. "Jsem tak ráda, že vy dvě jste konečně spolu!"

"Abych řekla pravdu, Brittany, nikdo se mě ještě oficiálně nezeptal." řekla Quinn stydlivě.

"Já? Proč ne ty?" zasmála se Rachel hravě.

"Protože jsem Crip." usmála se Quinn.

"Opravdu? No já jsem Blood, tak to opravdu nevím, jestli tohle bude fungovat." smála se Rachel, když spolu s Quinn odjížděly na další hodinu.
________________________________________

"Omlouvám se za zpoždění děcka, Emma, ​​potřebovala s něčím pomoct." vysvětloval pan Shue, když vcházel.

"Pane Shue, napadlo mě, jestli bych mohla…"

"Jdi na to, Rachel." zářil pan Shue, přesně věděl,o co půjde.

"Když tento klub začínal, začínal pouze s pěti členy a postupně rostl. Jo, někteří se přidali z nesprávných důvodů." Rachel se zasmála při pohledu na Santanu, Brittany a Quinn, které se tvářili rozpačitě. "Ale kdyby se to nestalo, spousta věcí by byla úplně jinak. Santana by neměla odvahu být s Brittany." blondýna a Latina se na sebe usmály, než se něžně políbily.

"Tina by ještě koktala a Mike by nikdy netancoval na veřejnosti. Noe by byl stále tyran a nedošel by k maturitě.
Kurt by nikdy nepotkal Blaina. Artie by nikdy neměl šanci se projít… Podle mě, ale největší změnou prodělala Quinn." Blondýnka se usmála a zvedla hlavu.

"Quinn, tolik jsi toho prožila. Jsi nejsilnější člověk, kterého znám a tato píseň je pro tebe. Jestli chceš, zpívej se mnou." usmála se Rachel a Quinn přikývla. Rachel se spolu s Quinn rychle přesunula ke klavíru a ukázala jí noty. Potom vzala Rachel kytaru, napočítala po tří a začala hrát.

* (Rachel - kurzíva, Quinn - tučné, společné části - tučná kurzíva… Tato píseň se jmenuje "Falling Slowly" od The Frames, opakuji tato píseň není moje) **

I don't know you / Neznám Tě
But I want you / Ale chci tě

Quinn se usmála, mačkajíc klávesy.

All the more for that / o to víc
Words fall through me / slova mnou prochází
And always fool me / vždycky mě úplně poblázní
And I can't react / a nedokážu reagovat
And games that never amount / Hry, které neříkají nic
To more than they're meant / nikomu, koho se to netýká,
Will play themselves out / už budou moci hrát naplno
Whoa, Whoa, Whoa
Take this sinking boat and point it home / Chyť tu potápějící se loď a nasměruj ji domů
We've still got time / ještě máme čas
Raise your hopeful voice you have a choice / pozvedni svůj hlas plný naděje, rozhodni se
You'll make it now / udělej to teď
Falling slowly / Pomalu padám

Rachel a Quinn se na sebe s úsměvem podívaly.

Eyes that know me / ty oči mě znají
And I can't go back / a já se už nedokážu vrátit
Rachel přešla blíž ke Quinn.
Moods that take me / ten pocit mě zaplaví
And erase me / a úplně mě vymaže
And I'm painted black / jako bych zčernala
You have suffered enough / Už trpělas dost

Rachel věděla, že tato píseň je pro ně perfektní, proto si ji také vybrala.

And warred with yourself / A bojovala jsi sama se sebou
It's time that you won / Je čas, abys vyhrála
hmmmmmhm
Take this sinking boat and point it home /
We've still got time / ještě máme čas
Raise your hopeful voice you had a choice / pozvedni svůj hlas plný naděje, rozhodni se
You've made it now / udělej to teď
Falling slowly sing your melody / Padej pomalu, zpívej svou píseň
I'll sing along / Já se přidám
Ohh, I'll sing along / Ohh, já se přidám
Along / společně

Obě začaly zpívat různé části, navzájem se překrývajíc.

Take this sinking boat and point it home I don't know you, but I want to / Chyť tu potápějící se loď a nasměruj ji domů, neznám tě, ale chci tě
We've still got time / ještě máme čas

Rachel si sundala kytaru a položila ji na klavír, než jemně políbila Quinn na rty. Jejich přátelé jásali a vzdychali.
Rachel se odtáhla a pohladila Quinn po tváři. "Myslela jsem vážně každé slovo. Je na čase, abys vyhrála."

Quinn vzala Rachel za ruku. "Děkuji ti." zašeptala.

"Rachel! Bože, tak už se jí zeptej!" křičela netrpělivě Brittany.

Všichni se rozesmáli a měli se k odchodu, aby poskytli dívkám nějaký čas o samotě.

"No tak, B. Ona to zvládne sama." usmála se Santana a táhla svou přítelkyni ven ze dveří.

Rachel se podívala zpátky na Quinn, vzdychla a řekla. "Chceš-"

"Ano!" rozzářila se Quinn.

"-taky sklenici vody? Jsem vyprahlá." ušklíbla se Rachel.

Quinnin úsměv zmizel, když plácla Rachel po rameni. Rachel se zasmála a sevřela Quinn v objetí.

"Prokážeš mi tu čest a budeš můj doprovod dnes večer?" řekla Rachel tiše.

"Ano." Obě se rozzářily, než se vydaly dohnat ostatní. "Tak, kam mě vezmeš?"

"Ještě nevím, ale bude to úžasné." usmála se Rachel a tlačila Quinn ze dveří.

"Mělo by to být skvělé, jsem přece Quinn Fabray." zasmála se Quinn.

"Pro tebe jen to nejlepší, Q." usmála se Rachel a sklonila se, aby políbila Quinn na tvář.

"Už se nemůžu dočkat." povzdechl si Quinn a sledovala její rozesmáté kamarády.

"Čeho?" zeptala se Rachel.

"Všeho."
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Liz Liz | Web | 21. září 2012 v 15:20 | Reagovat

Yay! :-) Popravde som nadšená že to tak dobre skončilo, ale zároven smutná rpetože  to skončilo! :-( Ale pevne verím, že čoskoro pridáš tu novú poviedku... Len sa chcem opýžtať, kedy asi by sme ju mohli očakávať? hej a ešte... ďakujem za preklady ;-)

2 stanca stanca | 22. září 2012 v 21:17 | Reagovat

Opravdu parádní povídka, díky moc že překládáš a už se těším na tu příští povídku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama