Trading Places (Glee-Faberry) - 6. kapitola

7. září 2012 v 1:01 | ViKej |  Trading Places (Glee-Faberry)
Název povídky: Trading Places
Autor originálu: writting is love
Přeložila: ViKej
Fandom: Glee
Pairing: Faberry (Quinn Fabray/Rachel Berry)
Varování: FEMSLASH
Pokračování: 6/7
Info: Pan Shue zadává úkol: Rachel se má chovat jako Santana a Quinn jako Brittany. Pomůže hraní Brittany přijmout Quinn city k Rachel? Pozná Rachel, kdy Quinn hraje Brittany a kdy jedná sama za sebe?Tentokrát trochu delší kapitola, takže mě ji blog nutí rozdělit... další část bude... až bude :D Enjoy it!

6. kapitola

"Tak, slečno Fabray, nějaká píseň rodící se ve tvé krásné malé hlavince?" ušklíbla se Rachel, zatímco si sedala na židli u Quinnina stolu.

"No, něco, by tu bylo." zrudla Quinn a usmála se.

"Něco, jako co?" ptala se Rachel a otočila se v křesle.

"Jako první mě napadla píseň Unthinkable, ale pak jsem si uvědomila, že oni už jsou spolu. A jsou šťastné! Pak mě napadlo Here (In Your Arms) od Hellogoodbye. Podle Brittany je to vlastně jejich píseň. No verze Kristen a Samuela." zasmála se Quinn.

"Dobře." usmála se i Rachel.

"Počkej, ty nic nenamítáš?" ptala se Quinn a překvapeně zvedla obočí.

"Ne! Zmlkni!" smála se Rachel a laškovně plácla Quinn po ruce.

"A sakra!" zalapala po dechu Quinn.

"Co je?"

"Málem jsem zapomněla, dnes mám být hostitelem fondue pro dva! Můžeš mi prosím podat můj notebook?"
Rachel rychle podala Quinn počítač a blondýnka ho postavila na stůl a zapnula. "Rae, až tě představím, pojď si mi prostě sednout na klín, okay?"

"Dobře." potvrdila Rachel a o krok ustoupila.

Quinn se přihlásila pod Brittaniným jménem a začala přenos.

"Lidi, omlouvám se, že mám zpoždění. Za prvé, Lord Špekáček zase snědl všechny sýry, a pak někam schoval můj laptop. Ale v každém případě, jak se říká 'The show must go on' (show musí pokračovat). V naší show dnes přivítejme mou neuvěřitelně žhavou přítelkyni Santanu."

Rachel si sedla Quinn na klín a zlehka políbila blondýnku na tvář "Zdravím, lidi! A jen připomínám, jestli se vám nebude líbit tohle video, najdu si vás a nakopu vám zadek!"

"San, myslím, že bys měla zazpívat." usmál se Quinn.

"No, já myslím, že bys měla zatancovat." ušklíbla se Rachel a protočila oči. Pak si uvědomila, co právě řekla. "Je mi to líto, lidi, ale musíme zase jít!" Rachel rychle vypnula počítač a vyskočila z Quinn.

"Quinn, tak moc mě to mrzí! Prostě mi to vypadlo!"

"Rachel, to je v pořádku, opravdu. Protože teď vím, že brzy budu zase chodit. Což znamená, že budu moci znovu tančit." usmála se Quinn jemně.

"Přesto… bože, cítím se jako idiot." povzdechla si Rachel a začala přecházet po pokoji.

"Ne! Opravdu, Rach, je to v pořádku!" smála se Quinn a chytila Rachel za ruku.

"Řekni mi, jak ti to můžu vynahradit?" řekla Rachel a stiskla Quinninu ruku.

"Polib mě." blesklo hlavou Quinn, ale nahlas řekla jen: "Můžeš se ke mně přitulit a zase se mnou sledovat Na vlásku?" kousla se do rtu Quinn a podívala se na Rachel.

"Samozřejmě." usmála se Rachel a přešla k DVD přehrávači, než pomohla Quinn do postele. Blondýnka natáhla paže, aby přilákala Rachel k sobě. Rachel se jen stydlivě usmála a opatrně se k ní přitulila.
_________________________________________

Druhý den ráno se Rachel probudila v Quinnině náručí. Uvelebila se a klidně přemýšlela o svých momentálních pocitech. Přemýšlela o tom, jak se cítila vždy, když se měla takhle přitulit k Finnovi, vždy cítila, že to bylo tak nějak nucené. Rachel si povzdechla a pomyslela na sen, který se jí zdál o Quinn. O Finnovi se jí nikdy nic takového nezdálo. Nebyl to mokrý sen, ale sen o budoucnosti. O budoucnosti bez Finna. Rachel se otočila a prohlížela si spící Quinn, zatímco vzpomínala na svůj sen.

Byl to jeden z těch snů, na které se zoufale snažíte nikdy nezapomenout. Po náročném dni na jevišti se vracela domů, ve dveřích se setkala s roztomilou blonďatou holčičkou, která se jí pověsila na nohu a pevně ji objala.
Rachel se rozhlédla a zahlédla Quinn, která se k ní následně sklonila a vtiskla jí lehký polibek na rty. Pak se probudila.

Rachel se pootočila, aby viděla na hodiny, pořád jí zbývala hodin, než bude muset vstávat. Potřebovala si znovu promyslet smysl svého snu. Vstala, oblékla si věci na běhání a zanechala u Quinniny hlavy vzkaz.
_________________________________________

Quinn se probudila a s povzdechem vypnula budík. Zvedla se na loktech a rozhlížela se po Rachel. Zaposlouchala se jestli neuslyší sprchu, ale nic neslyšela. Quinn otočila hlavu a všimla si žlutého lístku od Rachel.
"Šla jsem si zaběhat, vrátím se brzy." -Rachel

Jako by to měla načasované, Rachel vešla dovnitř s malými kapičkami potu pokrývající její tělo na těch správných místech.

"Dobré ráno." usmála se Rachel a napila se z její láhve s vodou.

"Dobré ráno." Lehce se začervenala Quinn a také se usmála.

"Nebude vadit, když použiju tvojí sprchu?" zeptala se Rachel a ukázala palcem směrem ke koupelně.

"Ne, vůbec ne." usmála se Quinn a snažil nedívat se na Rachel takovým lačným způsobem.
_________________________________________

Když Rachel vyšla z koupelny, byla kompletně připravena vyrazit do školy. Quinn si jen vyčistila zuby a mohly vyrazit. Jakmile se dostali do školy, Rachel se zaměřila na Pucka, který stál u své skříňky a bral si věci.

"Hele, nebude ti vadit, když se setkáme ve třídě? Musím si ještě něco rychle zařídit." řekla Rachel a podívala se na Quinn.

"Dobře." řekla tiše Quinn.

"Díky." usmála se Rachel, pak se sklonila a vtiskla Quinn jemný polibek na tvář. Blondýna se stydlivě usmála a vyjela směrem ke třídě.

"Ahoj, Blaine!" zavolala Rachel na Pucka.

"Ahoj, Santano." usmál se Puck zavřel svou skříňku.

"Okay, musím se na něco zeptat. A když říkám tebe, myslím tebe, Noe." zašeptala Rachel a rozhlédla se, aby se ujistila, že kolem nejsou žádní učitelé.

"Pro tebe cokoliv, má živovsko-americká princezno." Puckův úsměv se změnil v úšklebek. "Už jsem ti řekl, že vypadáš v té uniformě zatraceně sexy? Protože to tak je."

"Noe!" zabručela Rachel.

"Promiň, zlato, ale nemůžeš mě vinit. Mám na mysli, sakra, podívej se na sebe! Tak s čím ti mohu pomoci?"

"Potřebovala bych naučit hrát pár písniček na kytaru."

"Fajn." pokrčil rameny Puck.

"Dobře, tak kdy se sejdeme?"

"Můžeme zůstat po škole?" navrhl Puck.

"To nemůžu, jdu s Quinn na rehabilitaci."

"No, dobře, tak potom během oběda ve zkušebně, a pak se sejdeme u tebe, řekněme v sedm?" zeptal se Puck.

"Jo, to zní skvěle, díky Noe." Rozzářila se Rachel, rychle ho objala a zamířila pryč.

"Počkej!" vyhrkl Puck. Rachel se otočila na patě. "Jak jí je? Myslím, Quinn."

"Je to lepší." usmála se Rachel a vydala se zase svým původním směrem.
_________________________________________

Poté co třída dokončila svou práci, nechal jim učitel čas pro sebe. "Tak, co jsi musela tak důležitého udělat před hodinou?" zeptala se Quinn, jak nejnenuceněji to šlo, ale lhala by kdyby řekla, že ji to nezajímalo.

"Jenom jsem potřebovala požádat jednoho přítele o laskavost." usmála se Rachel, věděla, že to přinutí blondýnku šílet.

"Opravdu? Jakou laskavost?"

"To je překvapení." ušklíbla se Rachel a pozvedla obočí.

Quinn se usmála a stočila rozhovor na téma Finn. "Jak se má?"

"Nevím, nepokusil se mě kontaktovat, ale na druhou stranu já jeho taky ne." povzdechla si Rachel a složila hlavu do dlaní.

"Proč ne?" zeptala se Quinn a zvedla obočí.

"Myslím, že poté, co jsem byla svědkem celé té Tininy a Artieho hry na nás dva, se mi tak nějak otevřely oči. Však víš? Stejně jako jsem si uvědomila, že jsem to vždycky já, kdo se snaží. Vždy mu napíšu nebo zavolám jako první. Pomáhám mu se slovy, které nechápe, stejně jako s domácími úkoly, nebo s žádostmi o stipendium, které ještě ani neviděl. Teď mluví o tom, že by chtěl být hercem, a já jen… nedokážu si to představit." třela si Rachel čelo. "Věř mi Quinn, nemůže hrát. Ani náhodou. Pomáhal si s textem k West Side Story. A byla to hotová katastrofa. A teď začal mluvit o svatbě v Chicagu na nějakém baseballovém hřišti." V ten moment se Racheliny oči začaly lesknout slzami. "A když jsem se vyhořela… Když jsem vyhořela během mého konkurzu, bylo mu to jedno. Držel mě pár minut, když jsem plakala a pak odešel pomoct Noahovi učit se na test. Vždyť on ani neví, co to učení je, Quinn!"

V Quinn stále rostl vztek na Finna. Byla tak naštvaná, že rozlomila svou tužku na dvě poloviny, naštěstí si toho Rachel nevšimla. Blondýna si přitáhla Rachel k sobě a držela ji, zatímco plakala.

"Jsem z něj tak unavená, Quinn. Myslela jsem, že jsem do něj zamilovaná, ale přitom jsem byla tak slepá, abych viděl, jak hrozní jsme jeden pro druhého. To je důvod, proč jsem šla ráno běhat, potřebovala jsem vymyslet, co říct, až se s ním rozejdu."

"Ty… takže ty se s ním rozcházíš?" zašeptala Quinn a upnula svůj pohled na Rachel. Mladá hvězda přikývla a Quinn ji sevřela v šťastném objetí. "Jsem tak šťastná." zasmála se Quinn. "Nebyl pro tebe dost dobrý, Rachel. Zasloužíš si někoho lepšího."

Zazvonilo a to signalizoval, že je čas na oběd. Obě dívky sebou trhly. Rachel ještě jednou stiskla Quinninu ruku, než se postavila.

"Hm, mohu… mohu tě odvézt na oběd?" zeptala se nesměle Quinn.

"Vlastně musím jít do posluchárny." zašklebila se Rachel, když Quinnin úsměv zakolísal.

"Oh, fajn, tak můžu jít s tebou?" zeptala se Quinn a nabídla Rachel jemný úsměv.

"Vlastně je to součást překvapení." řekla Rachel a viděla, jak úsměv pomalu mizel s Quinniny tváře. "Ale můžeš mě tam dovézt."

Quinn se rozzářila a odstranila knihy ze svého klína.

"Všichni na palubu Lucy Caboosey." vykřikla Rachel a posadila se.

Quinn ji spražila pohledem.

"Ale no tak na Q, to byla jen sranda!" smála se Rachel, načež se začala smát i Quinn.
_________________________________________

"To je moje zastávka." vzdychla Rachel a vstala. "Sejdeme se po další hodině?"

"Můžu tě tu vyzvednout." usmála se Quinn a popojížděla tam a zpět.

"Dobře, uvidíme se po obědě." rozzářila se Rachel a sklonila se, aby políbila Quinn na tvář. Blondýna zoufale toužila pootočit hlavu, aby se její rty setkaly s Rachelinými, ale nechtěla být Brittany až to udělá. Chtěla, aby Rachel věděla, že to dělá sama za sebe. Místo toho nastavila tvář a čekala, až se jí ty úžasně plné rty dotknou.

"Ahoj." zašeptala Quinn s úsměvem a vyrazila na oběd.

"Připravena, židovská krásko?" zeptal se Puck zevnitř s kytarou v ruce.

"Jo." zamumlala Rachel a posadila se vedle něj.

"Takže, ty a Q, huh?" uculoval se Puck.

"Promiň?" zeptala se Rachel se zmatkem vepsaným ve tváři.

"Ale no tak Rach, to nebyla jen obyčejná pusa na tvář. A ty jsi nejednala jako Santana." řekl Puck s úsměvem, zatímco ladil kytaru.

"Tobě by to nevadilo?" zeptala se Rachel a pozvedla obočí.

"Ne, ona potřebuje někoho, jako jsi ty a ty potřebuješ někoho, jako je ona. Kromě toho, ona a já jsme měli něco společného, Beth, ​​a dokonce i poté stále nedokážeme být spolu." usmál se Puck. "A taky musím říct, že Finn Hudson si tě nikdy nezasloužil a ani nikdy nebude. Víš, jak jsem se ho ptal, jestli by se mnou nejel do Kalifornie?" Rachel přikývla a čekala, až bude pokračovat. "No, to byl trik. Chtěl jsem zjistit, jestli by byl schopný tě podvést."

"Počkej, říkáš, že mě podváděl?" zeptala se Rachel a její srdce se prudce rozbušilo.

"Ne! Ne, zatím ne, ale stejně. Řekl jsem mu, že v LA na nás bude čekat spousta lačných kočiček, a já nevím, ale mám pocit, že to byl jeden z hlavních důvodů, proč tam chtěl jet." pokrčil rameny Puck.

"Řekl mi, že tam chce jít, aby nás mohl živit." řekla Rachel a zavrtěla hlavou. "Ne, víš co? Už na tom stejně nezáleží. Už jsem se rozhodla, že se s ním rozejdu."

"Opravdu?" zeptal se Puck a pozvedl obočí. "No dobrá… Je mi líto NYADA."

"Opravdu o tom nechci mluvit." zašeptala Rachel.

"Rachel, ty se z tohohle města určitě dostaneš. Dostaneš se na Broadwayi s nebo bez té zatracené školy." povzdechl si Puck a zlehka ji objal.

"Zvládnul jsi ten test?" povzdechla si Rachel.

Puck pustil Rachel a odložil kytaru.

"…Ne, ale nikomu to neříkej!" vyhrkl Puck. Jeho oči se leskly. "Nepustí mě k maturitě, Rach."

"Ne, ne, ne, ne, musí tu být ještě něco, co můžeme dělat." vyhrkla Rachel a vstala.

"Není, dostal jsem F (5)."

"Mluvil jsi s učitelkou?"

"Ano, řekla mi, že se mám učit, jestli chci projít."

"Myslím potom, Noe. Zkoušel ses jí zeptat, jestli si nemůžeš napsat opravný test?"

"Ne…"

"No tak si s ní jdi promluvit teď. Potom ti můžu pomoct učit se. Ale tentokrát, Noe, nebuď hrubý, nebo nezdvořilý, prostě se jí slušně zeptej."

"Půjdeš se mnou? Nemyslím si, že by chtěla být v jedné místnosti jen se mnou." zeptal se Puck.

"Dobře." usmála se Rachel.

Když procházeli chodbou Puck začal: "Rachel, přísahám, že dnes večer ti pomůžu naučit se všechny písně, co budeš chtít."

"To jen v případě, že ti paní Doosenbury, nepřipraví ten test na zítra." řekla Rachel, než otevřela dveře do kabinetu. "Paní Doosenbury?"

"Ano, Rachel, Noahu."

Rachel šťouchl do Pucka, aby jej donutila vejít.

"Paní D, doufal jsem, že byste mě mohla nechat napsat si ten test ještě jednou, abych si ho opravil." zeptal se Puck a strčil si ruce do kapes.

"Dobře." řekla prostě paní D. s úsměvem a vrátila se ke své práci.

"To je všechno?" zeptal se Puck šokovaně.

"Noe, od začátku školního roku sis kdykoli mohl napsat opravu nebo se nechat vyzkoušet." zasmál se paní D.
"Věděl bys to, kdybys aspoň někdy dával pozor."

"Děkuji vám!" rozzářil se Puk.

"Dám ti na to víkend, jelikož je teprve čtvrtek máš spoustu času na nápravu a na učení, ale v pondělí hned po škole koukej přijít a opravit si to." Řekla jasně paní D, než ji Puck sevřel ve svém medvědím objetí a právě v tu chvíli začalo zvonit.

"Děkuji vám! Mockrát vám děkuji, paní D." zářil Puck, když opouštěli místnost. "Tobě taky moc děkuju, Rachel. Vážně se mi za ní nechtělo jít a mluvit s ní samotnému."

"Ale varuji tě, Noe. Budeme se učit celý víkend. Tak mi teď slib, že budeš poslouchat, co ti říkám a budeš se soustředit." řekla Rachel vážně a zvedla obočí.

"Dobře, slibuji. A já tě dnes večer naučím hrát, co budeš chtít." usmál se Puk.

"Dobře, uvidíme se po Quinnině rehabilitaci u vás." usmála se Rachel, když ji Puck pevně objal.

"Ještě jednou děkuji, Rachel. Nechápeš, jak moc to pro mě znamená." řekl s úsměvem a odešel. Ani jeden si nevšimli Finna a Quinn, kteří je sledovali.

Rachel se rozzářil a vypadala se ke Quinn. "Oh, ahoj, Quinn."

"Myslela jsem, že budeš v posluchárně?" řekla Quinn chladně.

"No, byla jsem, ale pak jsem se přestěhovala." usmála se Rachel.

Quinn zavrtěla hlavou a vyrazila pryč.

"Hej, hej, Quinn, co se děje?"

"Já tě nechápu. Myslím, nejdřív Finn a teď Puck?" prskala Quinn.

"Fajn, podívej, mezi mnou a Noahem nic není."

"Víš co, raději pojedu na rehabilitaci sama." řekla Quinn a vyrazila pryč.

"Quinn! Quinn, já-" Rachel narazila do Finna.

"Co to bylo?" vyštěkl Finn.

"Co bylo, co?" povzdechla si Rachel a protočila oči.

"Ty víš, o čem sakra mluvím, Rachel! Co to bylo mezi tebou a Puckem!"

"Jen jsem pomáhala kamarádovi." odsekla Rachel, když se protáhla kolem něj.

"Rachel, co s ním máš?" chytil ji za ruku Finn.

Rachel setřásla jeho ruku pryč. "Víš co, Finne, musíme si promluvit." řekla Rachel a popadla Finna za ruku, aby ho zatáhla do posluchárny. "Když jsem předtím viděla Tinu a Artieho jako nás dva, něco jsem si uvědomila. Uvědomila jsem si… jak hrozní jsme jeden pro druhého."

"Cože?"

"Finne, ty a já k sobě nepatříme. Prostě ne, a myslím, že jsem strávila příliš mnoho času snažením se, aby to fungovalo, že jsem sama uvěřila, že by mohlo… Chápeš, co chci říct?"

"Počkej, chceš říct, že se semnou rozcházíš?"

"Ano."

"Proč?"

"No, tohle je jeden z důvodů, proč. Nikdy mě posloucháš."

"Když ty mluvíš, tak strašně moc. Jak to mám všechno zachytit?"

"Prostě máš, Finne. Kromě toho, mi ani nevěříš a nestaráš se o mé sny."

"Je to kvůli Puckovi?" vyprskl Finn.

"Ne! Bože, Finne, ne to není to kvůli Noahovi. Je to kvůli nám, prostě nám to spolu nefunguje. Jsme jako kousky puzzle, které se všichni snaží dát dohromady, ale nakonec k sobě prostě nepasují. Je mi to líto Finne, ale nemohu si tě vzít." řekla Rachel a pomalu si sundala prsten, který nechala ležet ve Finnově dlani.

"Rachel, prosím, dej nám ještě jednu šanci, budu se víc snažit! Půjdu s tebou do New Yorku! Budu tě podporovat, ať budeš dělat cokoliv!" prosil ji Finn a chytil ji za ruku.

"Je mi to líto, Finne." zašeptala Rachel a vydala se pryč.
_________________________________________

"Wow, Berry konečně nechala Frankenteena." usmála se Santana překvapeně, když ona a Brittany vyšly z kanceláře.

"Říkala jsem ti, že to udělá." ušklíbla se Brittany a upravila si šaty, než vyrazila se svou přítelkyní směrem ke třídě.

"Ahoj, Brittany." zasmála se Santana, prostě nemohla celý tenhle úkol s výměnou míst brát vážně. "Nevypadáš jako moje štístko." řekla a posadila se vedle Quinn.

"To je mi jedno." zabručela Quinn.

"Wow, holka, měla by ses uklidnit." snažila se Santana znít jako Mercedes.

Quinn obrátila oči v sloup a obrátila pozornost k podlaze.

"Vážně, Quinn, co se děje?" zeptal se Brittany.

"Rachel je teď s Puckem." povzdechla si Quinn a rychle zachytila slzu, než jí mohla stéct po tváři.

"Ne, to není." nakrčila nos Brittany.

"Ano, je… viděla jsem je, jak se objímají." řekla Quinn a připadala si trochu hloupě, že o tom vůbec přemýšlí, ale když je viděla spolu, přepadl ji takový pocit žárlivosti, že na to prostě nemohla nemyslet.

"Ach můj bože, objetí!" zalapala po dechu Santana a položila si ruku na srdce. "Přenes se přes to, Quinn. Byla to jen objetí."

"Buď hodná San, Q nevěděla, že Rachel jen pomáhá Puckovi." řekla Brittany a položila ruku na Santanino koleno.

"Pomáhá Puckovi, s čím, B?" zeptala se Santana a zakryla Brittaninu ruku svou.

"No, pamatujete, jak všichni kluci zůstali vzhůru celou noc, aby pomohli Puckovi se učit na test? Tak ten test stejně pohnojil a řekl Rachel, že ho nepustí k maturitě. Ona se prostě zachovala jako Rachel a dotáhla ho za paní Doosenbury, aby ji požádal o další šanci. Chce odmaturovat, aby nebyl jako jeho otec, aby nikdy nemusel jít za Beth a žádat ji o peníze." Poté co slyšela, co Brittany řekla, se Quinn začala cítit provinile a obviňovat se, že si ničí možnost být s Rachel.

"Do prdele, já jsem taková kráva. Zničila jsem všechny svoje šance." fňukala Quinn.

"Ne, nezničila Q, věř mi, Rachel Berry je zatraceně gay s tebou. Měla bych to vědět, mám úžasný gayradar a ten pípá jako šílený, když jste kolem vy dvě spolu. Kromě toho, před hodinou se rozešla s obřiskem." řekla Santana s lehkým úsměvem. Věděla, že její nejlepší kamarádka cítila k Rachel přesně to, co ona cítila k Brittany.

"Opravdu?" usmála se Quinn zlehka.

"Jo." usmála se Brittany.

Quinn, byla tak šťastná, že ani nedávala na hodině pozor. Chtěla jen jít a najít Rachel. Byla jen ráda, že sbor byl hned další hodinu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Liz Liz | Web | 7. září 2012 v 13:34 | Reagovat

Takže v prvom rade si chcem poprosiť druhú polovicu tejto kapitolky :-) A v druhom rade, musím povedať že: Yeeey! :-)  :-) :-D Ale stále je tu tá vec, že chcem viac... Ja viem, som nevďačná, ale táto poviedka je svojím spôsobom návyková! :-D  :-D

2 Máťa Máťa | 7. září 2012 v 22:00 | Reagovat

ano, doufám že bude co nejdřív.. co takhle zítra?.. ale nebude celá druhá část o tom, že bude Rachel doučovat Pucka že ne?..  holky by se už mohly trošku projevit :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama